Těžko ho zabít

Ťažko ho zabiť

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1990, 92 min

• SeanLSD

Tu sa to skoro podarilo! Ale Stevena je ťažko zabiť, hoci po roku 2002 to niekto urobiť mal, pre jeho vlastné dobro a dobro jeho fanúšikov. Inak až tuctovo typický prípad filmu žánru „zabili ženu, kterou miloval jsem.“ Prídu mi trochu podivné hádky o tom, kedy nastal prepad Seagalovej kariéry, keďže inteligenčne sa kvalita jeho starých hitov a novších videofilmov až tak veľmi nelíši. Akurát my sme boli vtedy mladší, plátno ešte neovládali nastajlovaní lietajúci kung-fu mesiáši a vytunené modelky a on, ďaleko štíhlejší, vyzeral v akcií realisticky. Netreba uvažovať nad tým, prečo ho tak bezškrupulózni zločinci nezabili v kóme, ale tešiť sa z toho, akú dostanú tí zlosynovia nakladačku. Tu sa ešte Steven snaží byť aj hercom a s bradatou vizážou by s tými svojimi indiánskymi očami kľudne mohol hrať samuraja.(9.9.2013)

Nemohu jinak, je tam pár instruktážních primitivit technik Aikido, ale obecně za propagaci bojového umění nelze jinak. Všechny prvky aikido v bojových scénách novějších filmů typu Matrix a Kill Bill byly zaimplementovány právě díky těmto kouskům se Seagalem, který uvedl Aikido na plátno. Arigato Gozai Mashta.(16.1.2004)

Tak tohle je u mě nejlepší Seagal. Těch hlášek, lehce absurních scén a naprosto uzemňujících prupovídek jsem dlouho neviděl. Zábava to je výborná. Pomstít se ve stejné vestičce, ve které ho zastřelili nebo vyměnit prostřílený auto za jiný se může povést jen Stevenovi. Příběh je klasika: hrdinův pád, tréning, pomsta záporákům. Jinak standart: lámání končetin, výraz bez emocí a houpavá chůze. Příjemně potěšil Bobby Sixkiller. Ale hlavně Seagal je tady ve výborné formě a ukazuje proč ho mám v jeho starých filmech tak rád. -"Well, come and cut my heart out, okay? Come and cut my heart out!" či -"That's for my wife. Fuck you and die!"(29.7.2007)

Seagalový průměr. Tady hrál ještě nad míru dobře, ale je to prostě jedno velké klišé. Těch 100 minut se na to dá dívat, ovšem s malými rezervami. Např. když do jeho domu vstoupí banda borců se samopaly, Seagal má jen pistoli (počítal jsem náboje, než přebil a bylo jich kolem 18-ti), ale to bych ještě bral. Ovšem Seagal vzápětí háže granát (kde se tam vzal) po té bandě a půlka vyletí do vzduchu. Prostě Seagalovka, jak má být :-)(5.7.2005)

Zatímco v Nicovi ještě Steven testoval vodu a zkoušel, kde je hloubka, tady už se pořádně rozjel a to ve velkém. Už úvodní bitka v sámošce ukazuje, že se s tím prostě nesere (tyvole ten kotník toho pitomce, uf). Jasně, už tady se ukázalo, že jeho filmy nemají moc co scenáristicky nabídnout (po sedmi letech v komatu to švihá jedna báseň), ale o tom snad jeho filmy nikdy nebyly, no ne? Navíc tu umře dost hnusně Bobby Sixkiller, a to se počítá!(17.4.2019)

• - Steven Seagal má vo filme tú istú koženú bundu, ktorú mal aj vo filme Nico - Viac než zákon. (Seag)

• - Herečka Kelly LeBrock ztvárňující ve filmu Seagalovu zachránkyni, do které se herec zamiluje, byla v reálném životě jeho manželka. (korbitch22)

• - Choreografii bojových umění (Martial Arts Choreography) na filmu dělal Steven Seagal. (Rominator)