Losangeleský policejní detektiv Mason Storm se dostane na stopu vysoce postavených politiků spolupracujících s mafií. Během nočního sledování se mu dokonce podaří natočit na video jednu jejich pracovní schůzku s mafiánskými šéfy. Naneštěstí se však schůzka odehrává v šeru, takže Storm nedokáže nikoho ze zúčastněných identifikovat, a navíc je odhalen. Protože rozhodně nehodlá v boji proti zkorumpovaným úředníkům přestat, začnou se mocní ve městě obávat, že by mohli být odhaleni. Pověří proto zabijácké komando, aby policistu zneškodnilo. Ještě téže noci vtrhnou do Stormova domu maskovaní muži a střílejí na policistu i jeho manželku. Zatímco žena je na místě mrtvá, Storm je s těžkým zraněním převezen do nemocnice. Lékaři mu nedávají žádnou naději na přežití. Trvá dlouhých sedm let, než se policista probere z kómatu. První tvář, kterou uvidí, patří atraktivní zdravotní sestřičce Andy Stewartové. Klidné chvíle však nemají dlouhého trvání, neboť zločinci se dozví o jeho vzkříšení. Na klinice se objeví zabiják pověřený jeho definitivním odstraněním a jen díky dívčině pomoci se Stormovi podaří podruhé uniknout smrti. Vzápětí oba uprchnou do vily, kde se muž začne urputně připravovat na rozhodující střetnutí. (TV Nova)

Trailer

tron

„Kde sú všetci poliši, keď ich potrebuješ?“ – „Asi jedia šišky.“ Po Nicovi v poradí druhá seagalovka. Bohužiaľ nie až taká ostrá (otvorených zlomenín je v nej na poctivú seagalovku nepríjemne málo), ako Stevenov debut. Na začiatku je to správne tvrdé a ku koncu tiež, medzitým sa ale nachádza nudná neakčná časť. V nej by sme mali zrejme cítiť s postavami. Čo samozrejme nie je u seagalovky reálne. Treba si k tomu prirátať podpriemerný scenár (SPOILER strážca zákona odhalí korupciu, korupcia mu zavraždí manželku a jeho hodí do kómy, strážca zákona sa prebudí z kómy, podstúpi výcvik, pomstí sa, narazí si novú babu, korupcia je odhalená médiami, happyend, titulky SPOILER) a matnú réžiu. Snímka je zaujímavá predovšetkým kurióznou bradou, ktorú si nechal alfa samec Seagal so svojimi výstavnými rozmnožovacími žľazami narásť. Film je miestami fajn nekompromisný (úvodné vyvražďovanie v spálni mohlo v čase premiéry pre spálňový sex znamenať to, čo Čeľuste pre kúpanie v mori), ale tiež gýčový (modlitba so synom) a gauneri (v čele s Williamom Sadlerom a Branscombeom Richmondom alias budúcim zamestnávateľom Odpadlíka) tomu tiež dvakrát nedávajú. Našťastie sú tu brutálne hlášky typu „Zdochni ty sviňa“. ()

Superpero

Tenhle oldschoolovej Seagal mi furt unikal, ale konečně jsem ho viděl... a hustý. Seagal je mega ve formě a kosti křupou o stošest. Celej film je hezky barevnej a i zápletka mi přišla hustá. Na Steveovi filmy neobvykle hustá. Jako bonbónek asi nejhezčí Seagalgirl a Bobby Sixkiller coby záporák (Steve ho setře velice nepěkným způsobem a navíc ho furt něčím prohazuje což asi zabolí). Navíc tam Steve se synem říká stejnou modlidbičku jako Johhny Depp s dcerou v The Brave. Prostě jeden z nejlepších Seagalů a pro jeho fanoušky (mezi který se hrdě hlásím) jasná volba. ()

B!shop

Tohle becko je uz snad klasika. Seagal tu je uz sice mirne vrascitej, ale rozhodne nic strasnyho, jako v jeho novejsich filmech a hlavne neni tlustej jako prase. Bitky a prestrelky tady v jeho podani nepusobi nijak smesne a pribeh to ma celkem slusnej a docela napinavej. Sice sem to uz videl hodnekrat, ale tohle je jeden z mala filmu se Seagalem na kterej se klidne kouknu znova. ()

Dever

Soundtrack David Michael Frank: 1. Main Title from "Hard to Kill" ,2. Seven Year Storm ,3. Just Passing By ,4. Workout ,5. Meditation and Training ,6. New Beginning ,7. Escape from Ojai ,8. Nico in Japan ,9. Chicago Heat ,10. Nico's Lament ,11. South Side ,12. Armageddon II ,13. Joy Ride ,14. Nico's Theme, Pt. 1 ,15. House Call ,16. Searching for Richie ,17. Roxanne ,18. In Loving Memory ,19. Steven Seagal Interview , ()

Lateef

Druhý počin mistra Seagala, který i zde předvádí velice efektní aikidó techniky, jenž lámou protivníkům končetiny v kloubech. Scénář je hodně prostý, přímočarý a se spoustou akce, v níž působí Seagal impozantně a elegantně. Film obsahuje výborný zvukový doprovod a je jedním z prvních Seagalových filmů, které jsem měl možnost vidět. Aikidó technika, která mě zaujala: když přepadnou záporáci dům v horách, kde se znovuzrozený Mason Storm regeneruje, dojde k sérii osobních soubojů i přestřelek. V jednom z fightů zaútočí na Storma jeden z protivníků... Storm se vyhne úderu, uchopí útočníka za paže a jednu mu o druhou v lokti zlomí. Tohle bolestivé k.o. doprovází ohlušující řev... 47,5 miliónů(výdělek celosvětově) ()

• Když se zkorumpovaní policisté vydají zabít Storma (Steven Seagal) do jeho domu, je jeden z nich vybaven brokovnicí Benelli M1 Super 90 s laserem Imatronic LS45. Scéna je situována do roku 1983, zmíněná brokovnice byla však vyrobena až v roce 1986 a onen laserový zaměřovač o rok později. (Guilemot)
  • Film bol v necenzúrovanej verzii zakázaný v Nórsku (1990 – 2003). (Paldiny)