Těžko ho zabít

• slovenský

Ťažko ho zabiť

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1990, 92 min

Ked som začal pozerať tento film tak som sa triasol ako huspenina. Seagalo uz bol vtedy môj oblubeny herec ale nevedel som, čo od tohto filmu môžem očakávať. Zrazu pobežal nadpis Hard to kill a naskočila dynamická hudba ktorá hovorila za všetko. Bitky sú rýchle presne v seagalovskom štýle. Zlomených rúk tam je neurekom, a je to asi jediný film kde sa seagal vizliekol do polo naha. Kelly LeBrock je ešte v tých rokoch očarujúca a celkom jej to zo seagalom sekne. Najlepší je záporák ktorý oddelá jeho žen a seagal mu potom krk prepichne s tágom. A na to povie "Za mou ženu, jdi do prdele a umri". Proste najdynamickejší, najromantickejší seagal akého som kedy videl. Dať pod 4* je obrovský hriech. A na to, se múžete spolehnout. :)))))))))))))))))))))))))))(16.9.2006)

Scenárista by mal za toto dostať Oscara ;). No povedzme si pravdu, že Stevenove filmy nikdy neboli založené na dobrom základe filmu (scenár, réžia), ale hlavne na jeho charizme a premakaných chmatoch. Tým viac sa mi tento snímok páčil a súbojové lámačky som si užíval s plnou parádou. Nebyť pomalšieho rozjazdu, je to u mňa plnohodnotné hodnotenie. 85%.(17.5.2006)

• Segrestor

Velmi špatný film. Už tenkrát musel být. Samozřejmě jsem to viděl v době, kdy jsem nebyl schopen to úplně poznat. To bylo v době, kdy jsme se teprve rozčarovávali z rudého oblouznění a začínali chápat, že perestrojka kvalitnější chleba neupeče. Dnes člověk vidí, jak béčkové to je, jako kdyby film vyráběli rovnou na VHS, co záběr to nějaká chyba, nelogičnost, odfláknutá práce, šlendrián zkrátka vykukuje z každého záběru. Bože, a ten Seagalův běh s plácáním ručiček. Chtěl snad vzletět jako seagull? Film s nejhorší erotickou scénou, nejhorším hereckým výronem v mužské hlavní roli, idiotským scénářem, triky jak z nosu, choreografie bitek (je jich velmi málo - první přijdou prakticky až v poslední třetině filmu) stojí úplně za hovno. Tady jen vidíte, že Seagal opravdu nic neumí, takovej martial arts bych totiž dovedl taky. Je to šméčko se vším všudy. Na tom filmu není poctivýho nic. Vůbec nic. Přes to všechno to byla nesmírná zábava. Seagal rulez, pyčo.(3.10.2013)

"Vedomie, že smrť prichádza je horšie než smrť sama." Pomerne dobrá a tak trochu umiernená revenge movie. Rozhodne jedna z tých lepších seagaloviek, samozrejme hodne naivná, ale aspoň ten "Stývn" je tu ešte vo forme. Občas som sa posmešne zasmial nad možno až príliš komickými scénami (útek z nemocnice, napr.), ale aspoň som sa bavil a nie nudil... A aby som nezabudol - akcia je fajn. S najväčšou pravdepodobnosťou Seagalova TOP5, takže vcelku pekné 3*.(23.6.2007)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +Seagal ve formě, silná hudební složka, příběh, záporáci, -jednotlivé souboje mohli být ještě brutálnější/// V pořadí třetí segalovka patří skutečně k tomu lepšímu. Ba co víc tady se jedná o hodně dobrý film i v porovnání s konkurencí. Storm si žije relativně poklidný život u policie a doma na něj vždy čeká pěkná manželka se synem. Teď všichni víme co bude následovat. Ovšem tady je drobná změna. Storm smrti své rodiny nezabrání, jenže sám je postřelen a na sedm jet poslán do kómatu. Osobně ta část kdy nabyl vědomí, dostává se tréninkem do formy a připravuje se na odplatu je velice emotivní. A emocemi oplývají i některé další scény. Což je u film jedině dobře, navíc cítíte stejně jako hlavní hrdina touhu se pomstít, což je výborné. Taková hláška která potěší. Storma a jeho známou přepadnou u ní doma, celí barák rozstřílí. Přesto se oběma podaří uprchnout autem a v tom ta známá prohlásí „Jéžiš zapomněla jsem zamknut dveře“ Ve filmu to zní vtipně. Boby SixKiller jako záporák určitě potěší. Celkově výborný snímek a ve výsledku jsem naladěn i na další segalovky, sem s nimi./// Celkem 76%///(24.1.2007)

• - Scénáristé Steven Pressfield a Ronald Shusett, kteří se na snímku podíleli, nebyli uvedeni v titulcích filmu. (Monco)

• - Film bol v necenzúrovanej verzii zakázaný v Nórsku (1990 – 2003). (Paldiny)

• - Herečka Kelly LeBrock ztvárňující ve filmu Seagalovu zachránkyni, do které se herec zamiluje, byla v reálném životě jeho manželka. (korbitch22)