Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Losangeleský policejní detektiv Mason Storm se dostane na stopu vysoce postavených politiků spolupracujících s mafií. Během nočního sledování se mu dokonce podaří natočit na video jednu jejich pracovní schůzku s mafiánskými šéfy. Naneštěstí se však schůzka odehrává v šeru, takže Storm nedokáže nikoho ze zúčastněných identifikovat, a navíc je odhalen. Protože rozhodně nehodlá v boji proti zkorumpovaným úředníkům přestat, začnou se mocní ve městě obávat, že by mohli být odhaleni. Pověří proto zabijácké komando, aby policistu zneškodnilo. Ještě téže noci vtrhnou do Stormova domu maskovaní muži a střílejí na policistu i jeho manželku. Zatímco žena je na místě mrtvá, Storm je s těžkým zraněním převezen do nemocnice. Lékaři mu nedávají žádnou naději na přežití. Trvá dlouhých sedm let, než se policista probere z kómatu. První tvář, kterou uvidí, patří atraktivní zdravotní sestřičce Andy Stewartové. Klidné chvíle však nemají dlouhého trvání, neboť zločinci se dozví o jeho vzkříšení. Na klinice se objeví zabiják pověřený jeho definitivním odstraněním a jen díky dívčině pomoci se Stormovi podaří podruhé uniknout smrti. Vzápětí oba uprchnou do vily, kde se muž začne urputně připravovat na rozhodující střetnutí. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (280)

Lateef 

všechny recenze uživatele

Druhý počin mistra Seagala, který i zde předvádí velice efektní aikidó techniky, jenž lámou protivníkům končetiny v kloubech. Scénář je hodně prostý, přímočarý a se spoustou akce, v níž působí Seagal impozantně a elegantně. Film obsahuje výborný zvukový doprovod a je jedním z prvních Seagalových filmů, které jsem měl možnost vidět. Aikidó technika, která mě zaujala: když přepadnou záporáci dům v horách, kde se znovuzrozený Mason Storm regeneruje, dojde k sérii osobních soubojů i přestřelek. V jednom z fightů zaútočí na Storma jeden z protivníků... Storm se vyhne úderu, uchopí útočníka za paže a jednu mu o druhou v lokti zlomí. Tohle bolestivé k.o. doprovází ohlušující řev... 47,5 miliónů(výdělek celosvětově) ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Tenhle oldschoolovej Seagal mi furt unikal, ale konečně jsem ho viděl... a hustý. Seagal je mega ve formě a kosti křupou o stošest. Celej film je hezky barevnej a i zápletka mi přišla hustá. Na Steveovi filmy neobvykle hustá. Jako bonbónek asi nejhezčí Seagalgirl a Bobby Sixkiller coby záporák (Steve ho setře velice nepěkným způsobem a navíc ho furt něčím prohazuje což asi zabolí). Navíc tam Steve se synem říká stejnou modlidbičku jako Johhny Depp s dcerou v The Brave. Prostě jeden z nejlepších Seagalů a pro jeho fanoušky (mezi který se hrdě hlásím) jasná volba. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tohle becko je uz snad klasika. Seagal tu je uz sice mirne vrascitej, ale rozhodne nic strasnyho, jako v jeho novejsich filmech a hlavne neni tlustej jako prase. Bitky a prestrelky tady v jeho podani nepusobi nijak smesne a pribeh to ma celkem slusnej a docela napinavej. Sice sem to uz videl hodnekrat, ale tohle je jeden z mala filmu se Seagalem na kterej se klidne kouknu znova. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack David Michael Frank: 1. Main Title from "Hard to Kill" ,2. Seven Year Storm ,3. Just Passing By ,4. Workout ,5. Meditation and Training ,6. New Beginning ,7. Escape from Ojai ,8. Nico in Japan ,9. Chicago Heat ,10. Nico's Lament ,11. South Side ,12. Armageddon II ,13. Joy Ride ,14. Nico's Theme, Pt. 1 ,15. House Call ,16. Searching for Richie ,17. Roxanne ,18. In Loving Memory ,19. Steven Seagal Interview , ()

tron 

všechny recenze uživatele

SPOILERY! „Kde sú všetci poliši, keď ich potrebuješ?“ – „Asi jedia šišky.“ Po Nicovi historicky druhá seagalovka. Bohužiaľ nie až taká ostrá (otvorených zlomenín je v nej na poctivú seagalovku nepríjemne málo), ako Stevenov debut. Na začiatku je to správne tvrdé a ku koncu tiež, medzitým sa ale nachádza nudná neakčná časť. V nej by sme mali zrejme cítiť s postavami. Čo samozrejme nie je u seagalovky reálne. Treba si k tomu prirátať matnú réžiu a podpriemerný scenár (strážca zákona odhalí korupciu, korupcia mu zavraždí manželku a on skončí v kóme, následne sa z nej prebúdza, podstúpi ozdravný výcvik, pomstí sa, narazí si novú babu, korupcia je odhalená médiami, happyend, titulky). Ťažko ho zabiť je zaujímavé predovšetkým kurióznou bradou, ktorú si nechal alfa samec Seagal so svojimi výstavnými rozmnožovacími žľazami narásť. Film je miestami fajn nekompromisný (úvodné vyvražďovanie v spálni mohlo v čase premiéry pre spálňový sex znamenať to, čo Čeľuste pre kúpanie v mori), ale tiež gýčový (modlitba so synom) a gauneri (v čele s Williamom Sadlerom a Branscombeom Richmondom alias budúcim zamestnávateľom Odpadlíka) tomu tiež dvakrát nedávajú. Našťastie sú tu brutálne hlášky typu „Zdochni ty sviňa“. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (10)

  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo na rôznych miestach v Los Angeles, vrátane Čínskej štvrte. (Real Tom Hardy)
  • Když se zkorumpovaní policisté vydají zabít Storma (Steven Seagal) do jeho domu, je jeden z nich vybaven brokovnicí Benelli M1 Super 90 s laserem Imatronic LS45. Scéna je situována do roku 1983, zmíněná brokovnice byla však vyrobena až v roce 1986 a onen laserový zaměřovač o rok později. (Guilemot)
  • Scénáristé Steven Pressfield a Ronald Shusett, kteří se na snímku podíleli, nebyli uvedeni v titulcích filmu. (Monco)

Reklama

Reklama