Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

zette

Celkem slusny film, ve kterem me nejvice potesil Danny DeVito. Filmy ze soudniho prostredi jsou vdecnym tematem, zde se mohlo jit jeste dal a trochu vice to zdramatizovat. Myslim, ze pojistovny jsou vychcane vsude na svete... ()

Juto

Príbeh o nádejnom mladom právnikovi, ktorý sa pokúša rozbiť poisťovňu. Okrem hviezdnej práce hereckého obsadenia je príbeh doladený k absolútnej dokonalosti. 9/10 ()

c.tucker

Výborný film z právnického prostředí a to hlavně senzačnímu obsazení. Počínaje Mattem Damonem přes Voighta, DeVita, Glovera, Scheidera až k Rourkeovi. Sic pomalejší rozjezd, ale za to brilantní druhá polovica. Film utíká jedna radost a člověku ani nepříjde, že jsou 2 hodiny pryč. ()

forsythia

Na tenhle film jsem se s chutí podívala podruhé. Já toho Damona nijak zvlášť nemusím, ale tady mi nevadil snad vůbec v ničem. Taková pěkná právnická "pohádka" :) ()

Mol

WHAT'S THE DIFFERENCE BETWEEN A LAWYER AND A HOOKER? A HOOKER'LL STOP SCREWING YOU WHEN YOU'RE DEAD! Čtvrtý film po sobě s právnickou a soudní tématikou co jsem viděl a pro mě teda nejslabší. Od tří hvězd ho zachránil až závěr. Dost mi tam vadili klienti Matta Damonda. Stará podivná babča, hloupoučká Kelly a chudinská rodinka, co si neuklidí ani bordel na dvorku, když má přijet v Jaguáru jeho ctihodnost, soudce Danny Glover. ()

campix

Jednadvacáté století nebylo pro Francise Forda Coppolu nijak plodným obdobím a tak můžeme tento dnes již dvacet let starý film označit, jako jeho poslední opravdu dobrý. Matt Damon umí, to víme všichni, ale závěr 90. let bylo pro něj zlatou érou a střídal jednu lepší roli v kvalitních filmech za druhou. Vyvolávač deště není výjimkou. Jedná se o velmi kvalitní film z právnického prostředí se skvělým hereckým obsazením a opravdu dobrou atmosférou. Jediné, co mě asi nejvíce mrzelo je fakt, že je všechno strašně černobílé. Zlé pojišťovací firmy, nafoukaný tým drahých právníků, mladý teprve začínající právník plný ideálu, umírající mladík, rodina z velmi chudé vrstvy a tak dále. Až na tenhle jeden fakt, velmi dobrý film. ()

Radiq

Jeden z nejlepších soudních filmů všech dob. Nejen, že skoro všichni herci byli (jsou) známí, ale hlavně mě zaujal děj. Motají se tam dvě stopy, hlavní o pacientovi leukémie, kterej nám zhasnul kvůli pojišťovně a vedlejší o mlácené manželce. Celou dobu jsem se nenudil, jak by se mohlo u soudních dramat zdát. Nevím, jestli za to může Grisham, nebo F. F. Coppola. Nejlepší byl M. Rourke, kterýmu sedí přesně takový role, jakou měl tady. ()

reky

Velice dobrý film z právnického prostředí s hvězdným obsazením, kterému vévodí Matt Damon v roli advokáta - nováčka a slizoun Jon Voight. Příběh o tom, jak pojišťovna odmítla hradit transplantaci kostní dřeně umírajícímu mladíkovi, nemůže nechat nikoho chladným, scény v soudní síni byly působivé (atmosféra by se dala krájet) i díky vynikajícím výkonům již zmíněných protagonistů. Na plný počet nejdu jen z důvodu velice rozvláčné první poloviny a toho, že divák vlastně dopředu ví, jak to skončí. 85% ()

SeanLSD

Ďalší velikán a klasik hollywoodskych 70. rokov sa popasoval s možno posledným z veľkých románov Johna Grishama, ktoré písal na začiatku svojej kariéry, majstrovsky vyťažil potenciál a navodil tú záhadne melancholickú južanskú atmosféru. Snáď by bolo lepšie, ak by šlo o jeho labutiu pieseň. Grisham po tejto knihe začal produkovať nastavované kaše, odvary a úplne mimózne záležitosti, tipujem, že kvôli zmluve s nakladateľom, podľa ktorej musel dodať román ročne a Coppola, ten sa kdesi stratil a o jeho pojektoch idú celé rroky podivné zvesti. Obaja mali v tomto bode skončiť a zostať brilantnými majstrami svojho remesla, Pánmi Umelcami. ()

vesper001

K adaptacím svých oblíbených knih vždy přistupuji se skepticismem, a protože je předloha Johna Grishama v TOP10 mé literární hitparády, nedůvěra byla natolik silná, že jsem se filmu mnoho let záměrně vyhýbala. Když jsem se nakonec odhodlala, bylo to s předsevzetím, že Coppolu (alespoň v rámci komentáře) nakopnu, nebude-li výsledek chvalitebný. Navíc mě odrazovalo i obsazení – Matta Damona nemám ráda, Danny DeVito mě přímo odpuzuje a Claire Danes mi na postavu Kelly neseděla nejen vyzáží… Jistě už napjatě očekáváte na výsledek, tedy zda po skončení následovalo rituální smazání filmu z povrchu harddisku, anebo oslavné fanfáry. Ani jedno, přátelé. Mé city k Damonovi a DeVitovi se nezměnily, a obsazení Danes byla podle mě chyba - ale film je to vynikající. Spádem, atmosférou, hudebním podkladem, vydařenou sestavou vedlejších postav a především precizním zpracováním hlavních i vedlejších dějových linií bez zbytečné scénáristické invence. Beru na milost. ()

hans500

Kvalitní soudnické drama se zajímavým obsazením (skvělý Matt Damon, dobrý Danny DeVito), dobrým scénářem a výbornou režií. Není to nejlepší film žánru, ale i tak velmi dobrá podívaná. ()

Decker

Pres mirne naivne podane pravni prostredi je film skvelou ukazkou toho jaky je rozdil v pravnim systemu u nas a v Americe. Coppola rozjizdi ukazkovym zpusobem jak natocit podmanive drama, ktere divaka bude drzet napnute az do zaverecneho verdiktu. Obzvlaste jsem si oblibil Danny DeVita a mafianskeho Mickeyho Rourkea :-) ()

tatanapope

Film je o čerstvém mladém právníkovy, který se snaží uplatnit a má i pár svých klientů. Se všemi, i přesto , že by se to nemělo si vytváří určitý osobní vztah a hlavní zápletka se točí okolo mladého klienta s leukémií, kterému pojišťovna odmítne vyplatit pojistku, a proto nemůže podstoupit operaci a tím se náš mladý právník dostane do boje proti obrovské korporaci s tuctem špičkových právníku. Film je milí, vtipný, dobře zahraný a má i dobře propracovaný děj, který nenudí. Viděno v rámci Seznamte se s .../ John Grisham ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005