Každá noční můra má svůj začátek! V místnostech tvaru kostky se probouzejí lidé, kteří si nepamatují nic ze své minulosti, a jejich jediným úkolem je dostat se z nebezpečného bludiště kostek ven, což ve většině případů znamená jistou smrt. Wynn, který pracuje v pozorovacím centru a má za úkol zaznamenávat chování objektů uvnitř kostky, si všimne krásné Rains. Dívka ho neodolatelně přitahuje, a tak se rozhodne jí pomoci. To se však nelíbí tajemnému vládci celého komplexu, který na Wynna a Rains posílá pološílence Jaxe s jeho dvěma pomocníky... (SPI Film)

kukkik odpad!

Tak tohle bych si dokázal představit spíš jako horší díl Krajních mezí než jako samostatný film o.O Hrůza, děs ale ne tak, jak bych chtěl. Animace? Strašná. Maskéři? Namol. Děj? Není. Rozuzlení? Nečekejte. Teď, po shlédnutí trilogie, Vám páni režiséři radím; koukejte natočit čtvrtý - poslední díl a tam to kurňa už nějak rozumně rozuzlete, jinak Vám nemůžu zaručit, kde se ráno vzbudíte 3:-( ()

GTS_PUNK

Posledná časť trojdielnej filmovej série o vraždiacej konštrukcii sa retrospektívne vracia v čase. Dej situuje do doby pred udalosťami v prvom filme a divákovi sa snaží poodhaliť aspoň časť tajomstva, ktoré sa skrýva za pôvodom a účelom celej "Kocky". Hlavná dejová línia sleduje dvoch operátorov, ktorí majú zaznamenávať, čo sa vnútri v jednotlivých miestnostiach deje a počúvať rozkazy odniekiaľ z hora. Postupom času však obaja zisťujú, že tu nie je všetko s kostolným poriadkom, a že hlavnou úlohou "Kocky" je... Celú dobu vodiť diváka za nos a ponúknuť mu príbeh, ktorý ho bude hodinu a pol držať v napätí, pričom on dúfa, že mu na konci ponúkne aj reálnu odpoveď a rozuzlí celý tento trojdielny kolobeh brutálneho kockatého vraždenia. Lenže márne. Film radšej preberá hlavný príbehový námet z predchádzajúcich dvoch častí, a popri dvoch hlavných postavách operátorov, dokáže sledovať ešte skupinku ľudí vnútri gigantického objektu. Tretíkrát to isté ale už ani zďaleka nebaví. Divák by už skutočne radšej dostal nejaké odpovede a malá iskierka nádeje svitne vo chvíli, keď sa na scéne objaví akýsi Jax (Michael Riley). Tá ale aj rýchlo zhasne a jediné, čo si divák na konci môže spojiť dohromady, sú súvislosti, ktoré vykresľujú univerzum vonku "Kocky" ako antiutopickú krajinu s tvrdou disciplínou a vierou v Boha, ktorá do tohto zariadenia umiestňuje ľudí nevhodných pre daný systém. Každý si to však môže vyložiť po svojom, ale takto celá séria vyznieva najlogickejšie. Rovnako ako v predchádzajúcich častiach, podobne aj tu vystupuje len malá hŕstka béčkových hercov a prostredie pôsobí maximálne sivo, kovovo, chladne a depresívne. V tomto dieli to ale akosi cítiť najviac. Zároveň však treba dodať, že sa jedná aj o najhorší diel z trojice. Cube Zero namiesto očakávaných odpovedí divákovi naservíruje ďalšiu dávku brutálnych smrtí, ale tie už akosi prestali baviť. Kvalita inak priemernej a celkom pozerateľnej série, sa týmto počinom prepadáva dole. Úplne pokojne sa môžeme baviť o sklamaní, ktoré podčiarkuje fakt, že aj keby bol tento film tým najlepším filmom na svete, stále to bude len priemerné béčko. Takto je z neho dokonca podpriemerné béčko. A ak sa vôbec nájde niečo, čo na filme baví, nebude toho veľa. Dejové rozuzlenie nestojí za veľa a chabému koncu trilógie nepomáhajú ani herci. ()

Zikus

Bavilo mě to i víc jak jednička, opravdu slušné- až na nějaké blbosti, jako byl třeba IT agent s elektronickými rukavicemi, ťukající do utramoderní klávesnice. Konec si bohužel příliš říká o pokračování, které však dodnes na světě není. ()

Mocoft

Když už Riley vsadil na vysvětlení dění v kostce, mohl také pojmout konec trochu konkrétněji. To by dostal o hvězu více! ()

KillerZeli

1 ani 2 sem nevidel protoze chci zacit pekne od nuly. .... ....... ....... Jednou jsem se na to podival, pak sem nemel co delat, tak sem se na to kouk podruhy, pak jsem mel delsi oddych a zacalo ve me hlodat neco jak ze je to dokonaly a ze citim strach strasne dlouho po tom co jsem to videl, tak sem se na to podival znova a zas nic - byl jsem chladnej...... Nicmene nad tim uz nechci premejslet protoze tohle jsou strasny zvasty.... Ale smrti lidi sou promakany... ()

wOOzIe

Nápad s kostkou je výborný, a originální. Herci žádná sláva, efekty celkem dobry. Ale chybí tomu vyraznější akce, na horor/thriller. Většinou jen kecají o nesmyslech a celý film má vlastně vůbec divnou příběhovou linii. ALe ten konec je aspoň slušnej, není jako ve většině těchto filmů, že všichni umřou, anebo naopak.... ()

Chamyl

Opravdu hóóódně nastavovaná kaše, která okatě doufá, že nám na jazyku ještě zůstala chuť původní KOSTKY. Ale pravě díky tehdejšímu namíchání a použitému koření je více než zřetelně cítit pachuť tohoto parazita. Zde již nic nefunguje a paradoxně právě "odkrytí karet" a pohled do zákulisí zasazuje tomuto levobočkovi poslední ránu. Je to nudné, předvídatelné a zcela sterilní. Původní atmosféra je ta tam a člověk se tak ani nebojí, ani nesměje a jenom zívá. Prosím, už s tou kostkou netočte a raději netočte vůbec! ()

Sundance.cz

Nemuselo to být tak špatné až na (některé) herecké výkony a hlavně na čip v hlavě, kterým náhle zlepšíme fyzické vlastnosti obyčejného člověka tak, že vyskočí 10 metrů do vzduchu...OMG! 35 % ()

Daginka

Hustý. Kostka se rozhodla vrátit ke starejm dobrejm kořenům a nenápadně zašlapat nepříliš povedený druhý díl. A povedlo se jí to. Tentokrát do celého hrůzyplného projektu uvidíme i z pohledu dvou chlápků, co tenhle výtvor zkázy obsluhují. Je do toho nádherně zakomponovaný i pořádný sci-fi, což se mi líbí moc. Slabší stránku vidím akorát v záporácích, co mi připadají až groteskní, a tím pádem mi nějak místo naskočení husí kůže, cukají koutky úst a chce se mi smát. A musím teda říct, že ten konec film neskutečně silnej a krutopřísnej. Dozvídáme se, co se stalo Kazanovi z jedničky, a jak se z něj stal mentálně opožděný prosťáček, protože stejnej osud potká hlavního hrdinu tohohle snímku. Drsný. 100% ()

Bezda22

!!! Obsahuje lehký spoiler !!! Původní Kostka byla super nápadem, ale trochu horší herecký výkony. Tady lepší výkony, trochu rozsáhlejší prostor, ve kterým se děj odehrává. Ale je to jen výcuc z toho původního filmu, i přes to, že se tu jedná o určitej prequel. Což teda lehce vyzdvihuje tuhle "béčkovou" zábavu. 40% ()

DeaconMoss

Jakože dost originální nápad, jenom mi přijde že z těch herů udělalí zbytečně dementy. Ale možná je to tím, že jsem to sledoval z teplého křesílka v obývacím pokoji a v jejich situaci bych se choval stejně. Jako kdyby se mě v té kostce vypla elektrika, tak snad logicky jenom seskáču dolů a pak na jednu stranu a dojdu na kraj k tomu východu, nebo ne? Jako... neměl bych strach :-D 100%ně dávam 80% :-) ()

Tales

Po přečtení jednoho z komentářů sem se docela zasmál a hned sem si film stáhnul a čekal sem nějakou hroznou sračku. Musim ale říct, že to nebylo zas tak špatný. Jasně, je to sice béčko, ale furt docela zábavný. Zezačátku je to docela povedený, ale postupem času se kvalita trochu snižuje a spousta věcí by tam vůbec nemusela bejt. Herci sice hrajou dost podprůměrně, ale to není nic proti týpkovi, kterej tam nastoupí asi ve 2/3 filmu. Jeho výkon je naprosto otřesnej. Jako další hrozná sračka mi přišla scéna "Do you believe in God?" a pak samozřejmě často zmiňovaný žoldáci s mikročipem v hlavě. Neberu to jako nějakej špatnej nápad, ale spíš provedení je naprosto katastrofální a nevim jestli se to vůbec hodí zrovna do tohodle filmu. Jinak jako klady beru například docela dobrou kameru, některý zajímavý pasti a v podstatě celej návrat ke špinavý a temný jedničce místo supershiningový dvojky. 55% ()

Pitryx

Po bombastickém začátku, kde muže rozleptá kyselina /04/ přichází nudná pasáž, kterých je ve filmu, bohužel, povícero. Hlavně mi však lezly na naervy neustále hádaní mezi Wynnem a Doddem. Takže snímek snad může být zajímavý, ale přesto se divák občas prostě nudí. Navíc – většina prvků již zde byla v jiných filmech. Celkové hodnocení vyznívá tedy spíše negativně, ale pro téma… Jde o velice malinko nadprůměrný snímek, jehož vyšší hodnocení sráží právě ona hluchá místa. ČT11 081017 8923/9328 Omylem zakoupeno 090624 a zařazeno pod číslem 42. ()

M4h0n3

Na jedničku to rozhodně nemá! Chvílemi jsem se bavil a bylo to zajímavé, ale chvílemi jsem myslel, že usnu... Všechno, ale zachraňuje vysvětlení spoustu věcí, které jsme v prvním díle nechápali (např.: kdo řídí kostku, jak to vypadá za oponou apod.). ()

Jaromír

Kvalitní uzavření trilogie. Vše je v protikladu oproti dvojce. Dvojka byla čistá - bílá, tento díl je pěkně špinavý a umolousený :). A navíc ten závěr, masochistická krása :). ()