Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MIMIC

Tí druhí alebo O citovom živote mŕtvol... Musel prísť režisér z Chile, aby Angličanom pripomenul ich vlastnú gotickú tradíciu. Taký sugestívny príbeh, ktorý nestojí a nepadá len na pointe, sa v žánri nadprirodzeného thrilleru či hororu ako takého len tak nevidí. Amenábar tu fotografické podobenky 19.storočia démonizuje do takej miery, že tie, ktoré mám doma, mám sto chutí okamžite spáliť. Pri "fotografických" scénach človeka intenzívne zamrazí v zátylku, ako keby videl ducha. Svetlo v tomto filme nie je len smrteľným nebezpečím pre fotosenzitívne deti. Je to aj svetlo, prostredníctvom ktorého vzniká i fotografia ako taká, v ktorej teoretik Roland Barthes vidí Smrť (odporúčam zbierku jeho esejí "Světlá komora", Archa, Bratislava, 1994). Tento film ani nepotrebuje znepokojujúcu metaforu, aby bol skvostný. Ťažko uveriť, že z témy "strašidelný zámok" sa dal vytrieskať ešte nejaký slušný kapitál. Veľmi slušný. ()

pornogrind

Společne s filmem Šestý smysl jedna z nejlepších duchařin.S velice temnou a tíživou atmosférou.A hlavně důkaz,že kvalitní horor se dá udělat i bez hektolitrů krve.Jen ten konec je tak geniální a překvapující že na druhé podívaní už zážitek z filmu není tak silný.Ale i tak plný počet. ()

Goldbeater

Pro mě osobně jsou Ti druzí jedním z nejděsivějších filmů, které jsem kdy viděl. Už od mala tenhle film zbožňuju a rád se k němu vracím. Lekačky vždy zaberou, jen pointu už znám. Často si říkám, jak skvělé by bylo, kdyby někdo vymyslel přístroj, který by vám vymazal z paměti vzpomínky na nějaký film a vy byste si ten film mohli znovu pustit a valit oči jako při prvním zhlédnutí. Tohle je zaručeně hodně strašidelná duchařina s výbornou Nicole Kidman a dobře hrajícími dětskými herci (což nebývá časté). Velkou roli zde zastává i hudba, kterou si složil sám režisér (bravo!). Absolutních pět hvězd. ()

Omnibus

"Čas plyne, boží Druhou válkou ... dušemi a řekou. A duchové? Ti ať se vzteknou. Mají-li na to, jen prozři, mé zlato! Tvůj milující manžel Charles, t.č. na frontě." Srdcem milující Nicole Kidman, coby starší filmové alter ego (to nemá logiku, vím, ale my duchové máme holt čas jinak) herečky Michelle Williams a na csfd kvízově profláknuté otázky: "Proč jsi tak mokrá, Dolores?!" . Líbilo se mi to, hlavně ten romantický konec a že všechno, horor nehoror, dobře dopadlo. A to teď vyjímečně nemyslím cynicky, ale jen tak obyčejně, lidsky. Zůstali spolu, máma a její děti, v jejich krásném domě a navštívil je tam nakrátko i táta... Nakonec, co od Boha a jeho posvátného daru, k smrti neunesení těžkého života, chtít víc... ()

k212

Vskutku nevídané... Očekávala jsem cosi jako standardní horrorovou lekačku a dostalo se mi nervydrásajícího psychologického thrilleru říznutého magickorealistickým nadpřirozenem. Bála jsem se, ale nejen neviděného "nadpřirozena", ale hlavně toho reagujícího "reálna" - takže promluvy a jekot dětí na mě působily opravdu dost stresujícím dojmem, no a matka v podání Nicol Kidmanové -se všemi těmi mániemi a depresemi- byla taky dost strašidelná. Prostě v tomto filmu se pracuje s atmosférou na vyšší úrovni a hlavně trochu odlišně, než jak ji znám z podání Hollywoodu. Výsledná pointa by totiž v typicky americkém filmu působila až moc nepřirozeně, šokujícíně, řekla bych třeba až směšně, nicméně tady tvoří přesně ucelený a ohraničený závěr (který mě mimochodem moc nepřekvapil, neboť jsem ho skoro přesně odhadla). Tento film je prostě dobrý právě díky odlišné španělsko-jihoamerické mentalitě jeho tvůrců a opravdu se těším až si půjčím Amenábárův novější počin Hlas moře a hlavně ten starší Otevři oči. ()

Rudovous

Na jednu stranu velmi atmosfericke a pusobive, ale neuveritelne chladne a bez jakehokoli pro me vnitrniho apelu - na strane druhe. ()

kingik

Solidně mrazivý horor s poctivě budovanou atmosférou napětí má ještě jeden trumf v rukávu a tím je velmi přesvědčivá Nicole Kidman. Režisér Alejandro Amenábar má nesporný talent v budování hororovna, ale tak trochu kalkuluje s divákem, když ho v závěru uzemní svou mimořádně zdařilou pointou, která ovšem nezapře svou inspiraci v Šestém smyslu. Jedná se o zdařilý počin v oblasti hororů a netečou v něm potoky krve, ale intenzivní pocit strachu se tu dostavuje v solidní formě. Mé hodnocení: 70% ()

Snorlax

Kdyby si Jeníček s Mařenkou mohli vybrat, zda chtějí do temného lesa, nebo Grace za matinku, určitě by dali přednost i tomu nejhlubšímu hvozdu. Vynikající horor s parádní atmosférou a výbornými hereckými výkony. ()

Aknah

Co k tomu říct... dokonale potěmnělé a neskutečně tajemné... skvěle napínavé, strašidelné a stupňování napětí bylo i na mě moc.. Ale musim říct, že i když je to horor, bylo to skvěle udělaný a rozuzlení sem absolutně nečekala, proto to má své kouzlo a jen tak na to nezapomenu.... Zvláštní zážitek. ()

MaedhRos

Atmosféra i emoce v The Others by se daly krájet. Ten film mě 100% dostal, přestože jsem ho prokoukla poměrně záhy. ()

sochoking

Pri ľakačkách, o ktorých som si myslel, že to celé je, som sa zosieral od strachu, ale potom prišiel záver a myslel som si, že ma drbne! To som veru nečakal !! ()

dr.horrible

Pre mňa úvod do španielskeho hororu a zároveň jeden z najlepších hororov vôbec. Od roku 2001 som nevidel silnejšie lakačky. Napínavé a originálne a pri skoro rovnakej záverečnej pointe, ešte o dosť intenzívnejší zážitok ako Šiesty zmysel. ()

Legas

Po spoustě klišoidních duchařských historek konečně jeden lepší přírůstek. S minimálními prostředky pěkně vybudovaná atmosféra, sice s menším množstvím scén, které nahání husí kůži, ale zato bez trapných falešných lekaček. Všechny ingredience jsou namíchány velice vkusně. Tedy až na samotný závěr, který si snad dělá srandu ze všech filmů, kde se banda duchů snaží vystrnadit nové majitele z jejich domu. Současně jde o nefunkční a nelogické vykradení závěrečné pointy "jistého" populárního filmu. ()

InJo

Učebnicová staromódní duchařina s absolutně skvostnou tajuplnou atmosférou. Óda na stylovost a kultivované strašení. Stoprocentně áčkový horor, velmi opojný a mrazivý i při opakovaných zhlédnutích. Labužnická záležitost a jeden z nejlepších filmů svého (sub)žánru. 90 % ()

IQ Tiqe

Asi takhle - hezky, ba geniálně vymyšleno, to musím uznat, a to je taky jediný důvod, proč hodnotím 3*. Jinak jsem se ale skoro 3/4 filmu nudil, než přišel konec a pochopení. ()

HoneyBunny

Na tomhle filmu se mi líbí, že si vystačí bez tradičních fíglů, jak vystrašit diváka (ticho následované hřmotným tahem smyčců, někdo vyskočí z místa mimo záběr a tuny dalších). Navíc má skvělou atmosféru a vcelku překvapivou pointu. ()

Tsuki

Zapomeňte na hloupé krvavé horory, horor s tak dobrým nápadem, jako je tenhle, jen tak nenajdete. Mrazivé a strašidelné.... Nicole Kidman se na hlavní roli dokonale hodila. ~(4,7)~ ()

Carol Pifková

Film ničím nepreháňa, prekvapivý záver, presvedčivé herecké výkony. Celý film som sa vlastne bála niečoho čoho som sa vôbec báť nemusela úplne ma to doplietlo a to obdivujem na tomto filme, nič nie je tak ako vyzerá. A je to vôbec prvý film, pri ktorom som sa tak zľakla až mi slzy vyhŕkli, samozrejme o všetko sa postarala desivá ale veľmi super hudba, a možno aj to, že tak som zvreskla a mykla som sa, že to nenechalo ani priateľa chladným a tak mi strašne stisol plece (evidentne sa viac zľakol mňa ako toho čo bolo vo filme), že možno to bol dôvod tých sĺz :) A navyše všetko som na konci pochopila aj s tým mojím kuracím mozočkom. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“