Od tragických událostí ve Woodsboro uplynuly dva roky. Sidney Prescottová a Randy Meeks, nyní studenti Windsor College, se pokoušejí dát si své životy do pořádku. Cotton Weary je na svobodě a snaží se ze svého nešťastného uvěznění profitovat. Gale Weathersová napsala bestseller Woodsborské vraždy, který se stal předlohou pro film Bodnutí s Tori Spellingovou v hlavní roli Sidney. S blížící se premiérou filmu začíná koloběh smrti nanovo. Dewey Riley okamžitě přilétá z městečka Woodsboro, aby se pokusil ochránit Sidney, svou "náhradní sestru". V tomto pokračování slavného hororu z roku 1997 se však zužuje okruh podezřelých pouze s narůstajícím počtem mrtvol! (HBO Europe)

CrashHP

Pre mňa s jednotkou najlepší diel, možno sa mi dokonca páčil viac ako prvý. Len si myslím, že tu sa to aj malo skončiť. ()

Honzyg

Místy je to velmi nevěrohodné. Postavy se chovají absolutně iracionálně. Například každá mladá slečna, která je právě na útěku před vrahem, vleze samozřejmě do prázdného potemnělého divadla a na všechny strany pokřikuje, jestli tam někdo je. Ale to už k tomuhle žánru asi tak nějak patří. Naopak pozitivem je, že Vřískot 2 je občas opravdu děsivý a zrychluje srdeční tep. Rovněž tajemství ohledně toho, kdo vraždí, se daří úspěšně tajit až do samotného závěru. ()

Breeg

Slabší než první díl, ale stejně se mi líbil. Ale ne zase tak moc, jako třetí díl. Ale ještě vychází na 5*. ()

Pattrick

Pořád Scream 2 drží laťku vysoko, ale zde už začíná bublat scénář, kteří se vaří z vody, kdy přijde šokující závěr, který je scénáristicky, trošku nedomrdlý, přesto slušné.. Musím znovu nakoukat díly, než vyrazím na čtyrku.. = ) ()

dancingclown

Skvělé pokračování! Vraždy byly povedené a troufnu si říct, že film se nesl ještě ve větší mysterióznosti než jednička. Škoda jen, že Sarah Michelle Gellar coby Cici nedostala trochu víc prostoru. Ale její vražda byla (po Jade Pinkett Smith coby Maureen), druhá nejpovedenější. Zklamalo mě ale závěrečné vyvrcholení . Nebylo by tak špatné, kdyby filmaři vypustili z filmu Billyho bláznivou matku a Schreibera, který mě fakt strašně štve! ()

Niko_DA339

Hned po zhliadnutí prvého dielu som sa pustil do druhého a hned som mal úsmev na tvári. Začiatok ma hned prekvapil - kto čakal, že sa toto stane? No dobre, niekto predsa len ale aj tak. Jedna z vecí, na ktoré som sa tešil bolo to, či dá Sidney znovu Gale do držky a moje prianie sa vyplnilo. A ako som očakával, aj tu bolo plno vsunutých klišé, takže som sa celkom aj bavil. Vrahovia boli znovu dvaja a znovu ma prekvapilo, kto to bol. Očakával som toho Lieva, ale on nie. No napriek tomu, z tohto filmu je jedna úžasná hláška - "Je mrtvá?" "Já nevím, vždycky ožijí" A najlepšia scéna bola na konci - "Pro jistotu" :D Proste,,, skvelý film, skvelé pokračovanie, inak ako 5* sa nedá dať :) ()

evelouch

Nebylo to bůhví jak strašné.... ale přijde mi, že je to spíše akční thriller než li horor. Trochu napětí navíc by neuškodilo. Horší než 1. díl. ()

tXtX

"..sequels suck". Geniálne pokračovanie ešte geniálnejšieho originálu od rovnakých (genialnych) tvorcov. Čiže opäť chytro prešpekulovaný scenár od Williamsona plný nezabudnuteľných hlášok, zvratov a prekvapení. Skvelé (nové) herecké obsadenie, výborný soundtrack a pravdepodobne najlepšia pred-titulková scéna ever. ()

Suukuk

Film o tom, jak někdo vraždí převážně puberťáky? Jo, proč ne? Film mě chytl hned od začátku, musím přiznat, že první díl jsem tehdy neviděla (ještě že). Na rozdíl od prvního dílu, který byl pojat jako parodie, mě dvojka fakt bavila a vracím se k ní. ()

SNCIS

Hlášky: Maureen: "Je to pitomej bílej film. O pitomejch bílejch holkách. Kterým někdo rozseká ty jejich bíly prdele." / Sidney Prescottová: "Chlap v masce rozseká dva lidi na premiéře filmu zachycující náš životní příběh!" Randy: "To se v kině stává!Postřelí tě tam, oloupí, zavraždí... multikina jsou dnes dost nebezpečný místo." / Randy: "Kde je něco novýho? Proč napodobnovat dvě nuly ze sřední školy? Vždyť Stu byl naprostej slaboch. A Billy Loomis, Billy Loomis. Do hajzlu. Panebože. Copak nemáš vyšší cíle? Nechceš bejt jeden z těch velkejch, h? Manson, Bundy, O. J., Simpson?" / Gale Weathers při pohledu na mrtvolu masového vraha: "Je mrtvá?" Sidney Prescottová: "Já nevím, vždycky ožijí." / (Sydney střelí Billyho mámu do hlavy.) Sidney Prescottová: "Pro jistotu." - Klasická hororová vyvražďovačka - 95%. ()

Duffman 97

O něco slabší než první díl.Opět hádáte kdo je vrah a také mě bavil Randy a film podle prvního dílu( The Stab).Chybí tomu ale atmosféra z jedničky. ()

MaleRipley

Strhující pokračování o "teen" psychopatech, kteří neustále pronásledují nebohou Sydney a masakrují všechny její přátelé. Opět se tu dočkáme mnoha velmi povedených hlášek, trefných narážek a odkazů na jiné filmy, netrpělivé vyčkávání a tipování další oběti, honby za týpkem (nebo snad "borkou"?) skrývající se pod legendární Ghostface maskou.. Proč je podle mě v tomto případě dvojka lepší, než první díl: 1. Svižnější tempo, které tomuto filmu jen prospělo. 2. Více vtipných hlášek. 3. Více napínavých okamžiků, není to jen čistá sázka na lekačky, jako v předchozím díle. 4. Vyspělejší a hezčí Neve Campbell. Pro filmové kritiky asi nic neříkající typický a okoukaný slasher, pro mě ale srdcovka od dětství, která si dokáže utahovat z hororového žánru i sebe sama. Craven to prostě pojal trochu jinak a povedlo se mu to. ()

kaladze77

Samozrejme to nemá atmosféru prvej časti ktorý bol kultový ako Teenager Horror či pre niektorých ako thriller. Inak nie je to zlá časť, ale keď narazia s autom nechápem tú časť ked už Sid vyšla z auta a kamarátke prečo nepomohla tak že rozbila sklo na aute? alebo nechcela aby sa prebudil vrah? A keď zároveň Sid sa vracia aby zistila, kto je vrah, vrah sa záhadne teleportuje, stratí z auta, obíde budovu a zabije Sidovu čiernu kamarátku, toto je len v rozprávke... napríklad čo sa mi ľúbilo zas a čo bolo prekvapenie je že kto je druhým vrahom, nepočítal som vôbec že tá amatérska riporterka Billyho mama je Debbie Saltová/Mrs. Loomispvá, týmto ma Wes Craven fakt dostal. Čo je zas mínus napríklad že Saltová veľa vykecáva, pritom už dávno mohla zastreliť Sidney. Nie že by som to chcel, ale aj toto má ďaleko od reality. Aj rola Cotton Wearyho je zaujímavá človek nevie na 100 % či je fakt obeťou ktorá túži po sláve len, alebo či aj on nie je zapletený v niečom... **** ()

RodUsher

Dvojku jsem viděl poprvé v kině. Nastavovaná kaše po úspěchu jedničky? Ale kdeže. Na to, že film šel do kin přesně rok po jedničce, v něm všechno drží pohromadě, a jak říká Randy, je víc mrtvých, víc krve a víc akce. I přesto je to ale zábava po celou dvouhodinovou stopáž. Nejlepší scéna: Dewey a Gale ve filmové škole (vyvrcholení ve mně probudilo až slzy). Naopak ale taky obsahuje některé scény, které jsou zbytečné a když se na film dívám teď, přeskakuju je (scéna v divadle při zkoušce hry a hlavně ta příšerná scéna z kantýny, kdy Derek zpívá píseň z Top Gunu). ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner