Je to strašné, nudné, kŕčovité a navyše to nemá ani poriadny dej. Na druhej strane je očividné , že Myers má skvelý komediálny potenciál, ktorý naplno vybuchol vo svetlých scenáristických chvíľkach. Austin Powers je tak v konečnom dôsledku výrazná filmová postavička, ktorú zráža do kolien odfáknutie situáčných prvkov, pretože sa viac sústredí na afekt a grimasy hlavného protagonistu. U mňa teda výsledné tri hviezdičky - dve za tie scény, pri ktorých som sa úprimne smial ako už dlho nie (v rámci tohto žánru) a poslednú dávam za Beyoncé. Tá čokoládka proste umí... ..zarábať:)(25.12.2010)

• Gilmour93

Jedině Michael Caine disponoval nějakým „mojo“, jinak jsem byl svědkem zastydlé trapnosti, laciných frků, Myersova přiblblého pitvoření a barvičkových kulis. Tak to dopadne, když japonská dvojčata Fook Me a Fook Yu odmítnou upozornit diváka a nevezmou sebou bráchu jménem Fook This.. Ani nevím, za co vlastně dávám dvě hvězdy. Snad za to, že série Austina Powerse má svou tvář. Sice kreténskou, ale má..(13.2.2015)

• Trellíno

Jednička byla velice průměrná, dvojka už poměrně slušná a trojka měla podle traileru zaděláno ještě navíc. Bohužel je to opět spíš krok zpátky. Většina vtipů je nevtipná, ba co víc přímo trapná. Vyzdvihl bych tak akorát návštěvu doktora, vodotrysk a tradičně skvělé Mini-me. No a abych nezapoměl, vynikající kameo roličky, zvláště skvělý začátek. Celkově tak slabší než dvojka a někde na úrovní jedničky.(4.5.2003)

• Slarque

Austin Powers mi nikdy docela nesednul, ale u předchozích dvou dílů jsem se bavil lépe. Tady se mi nejvíc líbil úvod (Cruise, Spielberg a spol.) a pak už jen semtam nějaký záblesk, který mě vyburcoval z trapné nudy (např. Zlounovo hip-hopové číslo ve vězení). Mike Myers sice hraje minimálně čtyři postavy, ale co na tom? Vždyť takový Goldmember je vlastně postava až překvapivě nezajímavá. Nic pro mne...(11.5.2007)

• DaViD´82

Díl nehodný kvalit a potenciálu Austina Powerse... Začátek je výborný, dobře se to rozjede, ale poté se začnou nudným způsobem recyklovat vtipy z minulých dílů a již to není ono. Důkaz toho, že na dvou až třech povedených skečích nelze vystavět celý snímek. Bohužel ani tradičně charismatický Mike Myers to tentokrát nemá sebemenší šanci utáhnout.(20.11.2006)

• - Společnost Metro-Goldwyn-Mayer Inc., která vlastní práva na celou sérii filmů o Jamesi Bondovi, podala žalobu na tento film. Nelíbilo se jim totiž, že Goldmember nápadně připomíná slavnou bondovku Goldfinger. Stejný problém měli už s názvem druhého dílu Austin Powers: Špion, který mě vojel. Tento titulek si spojovali s bondovkou Špion, který mě miloval. Ani s jednou ze svých žalob ale neuspěli. (HappySmile)

• - Záběry na mladého Nigela Powerse (Michael Caine) "ve vzpomínkách" pocházejí z filmu Hurry Sundown (1967). (Fenk)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 6. (Zdroj: ČSFD.cz)