Poslední díl Godzillí série. V tomto velkolepém zakončení proti sobě stojí skoro všechna monstra, která se v této sérii objevila. Godzilla, Minya, Anguirus, King Caesar, Ebirah, Kamacuras, Kumonga, Manda, Mothra, Rodan, Hedorah, Monster X a Kaiser Ghidorah. Zničí Zemi? (Spinosaurus)

Nivenx

Je mi jasné, že mladí, nebo další zástupci řeknou, že koukám na kraviny, jako mi řekla moje přítelkyně, že prý to je nekoukatelný. Godzilla je přeci jen z roku 1954, tak nemohou porovnávat úplně z dnešními filmy. Je pravda, že by to šlo vytvořit i lépe, ale i takhle velký spokojenost. Parádní bitvy, skvělé a ohromné destrukce všeho a hlavně není prostor pro nudu. Neustále se něco děje a boří. Jako rozloučení ze sérií to snad ani lépe nešlo a rozhodně jsem spokojený. 75% ()

honza7

Bylo jedno deštivé odpoledne ve zkouškovém období. Já už skoro vše splněné a tak jsem si chtěl dát den odpočinku. "crr crr" Spino volal, že má super film ať hned běžím se podívat.. proč ne? A já vám moji milí přátelé napíšu hned a rád proč NE! Film nás hned na začátek přenese pod vodu, kde si to štráduje ponorka s obří užovkou. V čele jaderné ponorky je ruský kapitán s celou svou šikmookou posádkou. Sedí na svém empiru a nevyvede ho z míry ani situace, kdy se celá ponorka otřásá, užovka ji obmotává a oni se nebezpečně řítí k jakési ohnivé kouli POD VODOU! Užovka v ohni chcípne a POZOR! Ponorka se vynoří a odletí!!! Dále tu máme mutanty, což jsou číňani, kteří umí kung-fu. Rusáka znova angažují šikmoočky, letí ponorkou, na které sedí kudlanka a midlí do ni vletí do zlaté hvězdy smrti za pronásledování čínských TIE fighterů, hlavní mutant se dozví že je Kaiser nebo Lábus nebo já nevím co to bylo jeden z nich, Rusák vytáhne svou katanu, zamává jak s lightsaberem a to je konec, kde hrají lidi. Mezitím jsou různé střihy na Godzillu, jak si to sune zkrz planetu a postupně ničí všechny příšerky, které ničí svět. Hraje fotbal s ježkem, pes zvedá uši.. no prostě píč... Pussy-oviny. Jednou mi to stačilo a naposledy. Někdy jsem se smál, ale spíš z toho, jak to bylo trapný... ()

neoBlast

Wow, tak tohle musí být pro fanoušky klasické japonské série "nejvíc nejvlhčejší" sen. Pro nás ostatní, nezasažené/zdegenerované, kteří si myslíme, že na Godzillu stačí poslat Matthew Brodericka a Jeana Rena je to dost podivný maglajs. Maglajs kde se řežou nějaký velký kudlanky, pterodaktylové a další, ještě divnější zvířeny po městě se prohánějící. Z pohledu nezasaženého: 35 % ()

Brain-D

Je fakt, že jsem první viděl americkou verzi Godzilly z roku 2014 a ta i při své nudě či jednoduchém příběhu na mě působila epicky. Tohle byla i přes hororové prvky taková spíše dětštější verze připomínající "Strážce z vesmíru". Rozumím jakémukoliv hodnocení. Má to své kvality a naopak. 60% ()

p6qwre

Trapné rádoby cool hlášky. Nudné souboje lidí, ať už používají karate, meče, nebo laser pistole. Přiblblé souboje na motorkách a poletování hrdinů vzduchem. Ale co, důležité je, že souboje monster jsou super a je jich hodně. Odkazů na originální díly taky. Zrovna včera jsem viděl Godzilla Vs. Monster Zero (1965) a mimozemšťani jsou taky z planety X a mají dokonce stejné brýle:) ()

Looser

Tenhle snímek se těžko hodnotí, na jednu stranu je to neuvěřitelná slátanina Dne nezavislosti, Matrixe a monster movies na druhou stranu ten film je tak strašnej, že je to skoro povinnost a jeho konec (monsters fight) rozesmál i moji partnerku. Takže kvalita filmu odpad, zábava maximál. Celkově něco mezi. ()

maslic

Musím přiznat, že tak zábavné a vykrádačské béčko jsem dlouho neviděl...závěrečná bitka dlouho zůstane nepřekonatelná. ()

TERRORDROME

Kitamura tu opäť raz potvrdzuje že dokáže film dobre nakopnúť, ale potom mu to začne drhnúť, on nevie ako ďalej a napriek tomu to naťahuje v zbesilom tempe na dve hodiny. Vo filme sa objaví strašné množstvo starých známych monštier vrátane takých tlejúcich zabudnutých zdochlín ako Ebirah či Manda a dokonca niekoho napadlo vytiahnuť z hrobu aj tú sprostú Minillu. Vrcholom je výstup Emmerichovej Godzilly, ktorú skutočná Godzilla expresne zlikviduje. Po rokoch sa opäť snažia dobyť zem mimozemšťania z planéty x. Ono je to dobre rozohraté a ani mi nevadilo že sa Godzilla objaví na scéne až v polovici filmu, zbesilý vizuál a humor dostatočne udržia pozornosť. Horšie je to v druhej polovici kde človek očakáva hlavne monumentálne bitky monštier, ktoré sú však prekvapivo potlačené do úzadia aby mali dosť priestoru pandrláci čo po sebe strieľajú z hračkárskych pištoliek a kydajú pri tom rôzne múdrosti. Monštrá sa tentoraz pohybujú omnoho rýchlejšie než je obvyklé a predvádzajú naozaj zábavný wrestling, avšak v menšej miere než by si fanúšik prial. Ako už bolo povedané a napísané, dejovo je to vykrádačka dňa nezávislosti a Matrixu. Nebol som sklamaný ani nadšený. Kitamura má bohužiaľ schopnosť uhrať dobre rozbehnuté scény tak nejak do stratena a utopiť tak počiatočné nadšenie v nezmyselnom vyvrcholení. ()

cskomando

Monstra krásné podání, jako ze starých časů 5/5, děj propletený s mimozemšťany, matrixem, místy star wars PŘEHNANÝ!! Souboje monster a lidí snima či proti sobě 5/5, a teďka ehm vrchol šílenství, co to doprd*le může za blázna vymyslet mládě godzilly v roli skákajícího převlečenýho muže, který řídí auto, mává rukama jakoby z oka vypadl maskovanýmu blbcovi.. teda takhle po*rat finální verzi těchto sérií a vyvrcholení.. to je teda i na mě moc !! Nebýt těch monster, které se zde ukázaly ze všech dílů od začátku série godzilly tak je to ODPAD ! ()

Strike

Nejsem znalec žánru, takže moje hvězdy jsou za to, že jsou zde v podstatě všechny monstra, až že jsem se celku dobře, i když trochu zvráceným způsobem, bavil. Jinak nelze nic moc pochválit, Asi tak si to tiž představuji akční velkofilm, který by natočil Zdeněk Troška (viz. jeho prohlášení o Pánu prstenů). Neúnosná délka, debilní vševykrádající scénář, šílení herci a bídné triky. Na druhou stranu musím přiznat, že právě souboje monster, rozuměj gumových figurek, jsou tak bizarní, že jsou až zábavné. ()

Yokolobuna

Styděl jsem se za tvůrce a to pořádně. Už jsem jednu japonskou Godzillu viděl a ta byla oproti tomuto hovinci, rozmazaném na dvě hodiny naprostá balada. Tady nejde o to, že se to vymyká naší kultuře, jde o to jak je film sračkoidní po všech stránkách. Bubáci z popundeklu drtí domečky z kartonu, to vše v efektech jako z roku 1920. Scénář je jedno velké ublinknutí, repliky Dona Frye jsou pak skutečným dnem všeho, co kdy v kinematografii zaznělo. Ten k*k*t dělal ostudu nejen Američanům, ale celému západu. Ostatně i zbytek "herců" by měli problém podat výkon alespoň na úrovni německého porna. Prakticky nic ve snímku nedává smysl, ani v rámci tohohle dost šíleného univerza. Postavy na sebe střílí z metru a žádná se nikdy netrefí (nehledě na to, že střílí z lentilkometů), ani trilion monster, které v minulých filmech ještěrce zatopily nemělo šanci, drtivá většina postav je naprosto zbytečná a trapná až vám chce plakat, herci by svými výkony neobstáli ani v německém pornu a takhle můžu napsat celou knížku... Prostě hovno hovnové, které mělo asi 20 minut určitý potenciál vykřesat úsměvné sci-fi béčko, místo toho tu máme jednu z největších (nutno dodat, že i nejnudnějších) pakáren, co jsem kdy viděl. 15% ()

Hapretor

Skoro nekoukatelná blbost. Takovou hovadinu můžou splodit jen Japončíci, kteří neustále chtějí ve svých filmech předávat svá poselství a filozofické odpovědi tak originálním způsobem, že tomu rozumějí jen oni. Viděno, ale protrpěno ! ()

vikino1

Film o tom jak se potkal Neo s Godzillou uprostřed Dne nezávislosti.. Ač to zní dost sračkoidně, tak pokud si odmyslíte (na dnešní dobu) opravdu slabé triky a vykrádání některých filmů, naladíte se na pozitivní notu a nevypnete to po prvních 20 minutách tak na konci zjistíte, že scénář v klidu konkuruje Ačkovým blockbustrům s nálepkou Made in Hollywood. Já si na tryky zvykl a na konci mě už všechny ty příšery připadali docela roztomilé ... ()

Allegro.g.

Tak tohle byla síla. Film jsem si stáhl proto, že jsem dostal chuť na nějaké pořádné béčko. Jestli ale uznáváte dělení filmů na áčka a béčka, vězte, že tohle je bez diskuzí ZETKO. Kitamura chtěl asi natočit největší slátaninu všech dob. Final Wars vznikly nejspíš k padesátému výročí první Gojiry a jako pocta jí a všem dalším podobným filmům. A v tom duchu i celý film plyne. Najdete v něm hned několik příšer, které nejenže berou svou podobu ze starších japonských filmů tohoto žánru, ale mají i podobnou úroveň trikové práce. Přinejmenším Gojira je zcela původní a ani na sekundu nepřestanete pochybovat, že se díváte na loutku, která drtí levné makety domů. Kdyby ale jen to. Hlavní linií filmu ale bohužel není mlácení se legračních příšerek, ale jakýsi prostoduchý příběh souboje o budoucnost lidstva mezi lidmi a jánevímkým na úrovni naprosto podřadného anime. Hrůza. ()

MartinTerran

Poslední japonský film s Gojirou se oproti předchozím výrazně liší. Už tady nejde jen o souboje mezi monstry, ale máme tu mimozemšťany, konspiraci, zradu atd. Takže se film už více podobá Hollywoodské produkci, což je špatně. Celá sekce s mimozemšťany byla pro mě taková nezáživná a nudná, zato souboje Gojiry byly dobré jako vždy. Celkem teda jen mírný nadprůměr, což je škoda jelikož tento díl měl velký potenciál. Hodnocení: 54/100. ()

mrclTV

Fúú, Godzilla mixtnutá s Xmenmi (+ ďalších asi 8 filmových hitov k tomu) a úvod hneď vyzeral ako trailer na nejakú bláznivú PC hru alebo akčný film. Akcia v tempe, kde pomaly človek nestíha s obrazom. Poriadne sa japončíci vybúrili. Keď si myslíte, že úvod bol na ohúreneie a zvyšok bude lážo-plážo, ste na omyle, bol to iba začiatok audiovizuálnej smršte, ktorá na vás po zvyšok filmu čaká (ani Indovia sa na toto nechytajú). Keď už sme pri Indoch, ani tu nechýbajú vtipné zvukové efekty(afekty?) ako pískanie pneumatík pri šmýkani Anguirusa, alebo každý pohyb vojakov je doprevádzaným svišťaním vetra ako z komixu... naviac, každá scéna je doprevádzaná nabušenou rytmickou hudbou aj keď sa nič nedeje. Bláznivá zábava (duel na motorkách hovorí za všetko...). Načo príbeh, keď na maxibitke všetkých (skutočne všetkých) monštier ho i tak budete ignorovať. Prečo Colonel Gordon vyzerá ako Stalin? Preto! Pri tomto filme nesmiete rozmýšlať. Mozog mi hovorí odpad, ale už len za ten štýlový príchod Godzilly v polovici filmu si to zaslúži oveľa, oveľa viac. Nemôžem byť asi momentálne pri zmysloch, keď tomu dávam 4 hviezdičky a to vo filme je aj detská Zilla a gýčovy záver ako z amerického slaďáku. Godzilla film ako žiadny iný pred ním a možno ani po ňom. Zabudnite na staré filmy, kde boli nekonečné a žiaden výsledok neprinášajúce nudné bitky, tu sa killuje epickými fatalitami ako z Mortal Kombatu (americká G. exportne zmasakrovaná za hučania rockovej vypaľovačky). Toto je Godzilla na steroidoch - k*rva nářez! a neskutočná zábava, asi zo všetkých kaiju filmov som sa tu nasmial najviac. PS: Neviem, či som v inom filme videl viacej výbuchov. PS2: Veta, ktorá najviac vystihuje moje pocity z Final Wars - Inteligentne dementné, ďakujem Ancientone, tvoj komentár to vystihol perfektne! ()

sinom

heeej,tak to bolo huste. mozno az moc huste. len sa neviem rozhodnut, ci by bolo lepsie keby mal Kitamura rozpocet Michaela Baya, alebo by to bolo skor na skodu veci... ()

blondboss

Veľkolepé japonské finále série, ktorá predstavovala celé polstoročie jeden svetový fenomén. Páčilo sa mi, že Japonci už videli jednotvárnosť godzillej série a chceli sa rozlúčiť s ich dlhoročnou "ikonou" tak ako sa patrí. Na jednej strane nudná a veľmi rozpačitá prvá polovica filmu, kvôli ktorej uberám dve hviezdy a z ktorej som bol naozaj sklamaný, pretože tie odkazy na milión filmov boli až priveľmi chaotické a prehnané. Avšak od druhej polky filmu, kedy sa konečne na scénu objavila Godzilla, to bol jeden veľký masaker so skutočne úchvatným záverom, ktorý dal naozaj úctyhodnú bodku za celou sériou. Bolo tiež vidieť na japonské pomery dosť vysoký rozpočet, pričom tvorcovia dokázali zobraziť každú jednu stránku Godzilly od jej začiatku až po koniec, t. j. miestami infantilnosť, miestami kung-fu scény, nemotorné pohyby splývajúce s masakrom takmer všetkých monstier, ktoré sa kedy v tejto sérii objavili (s výnimkou Mechagodzilly). Ako záverečný diel som spokojný tak napoly. Každopádne silné tri hviezdičky. 70 % ()

Vlak plný masa

Vlak plný masa

04.04.2007

Bývalý fotbalista, mlátička z gangsterek Guye Ritchieho, popřípadě Juggernaut z třetích X-Menů Vinnie Jones nikdy neměl nouzi o role, které sice neoplývaly dialogy, ale přesto byly nadmíru šťavnaté.… (více)