Reklama

Reklama

Souboj Titánů

  • Velká Británie Clash of the Titans (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (820)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

To bol zážitok vidieť tento film v detstve. Videl som ho viac krát. Asi dnes tie efekty vyzerajú pre mladých komicky, ale vidieť vtedy súboj s obrím škorpiónom to bolo teda niečo. Ale asi najlepší a najstrašidelnejší súboj je s gergonou medúzou s hadmi namiesto vlasmi, na ktorú keď sa pozriete tak sa z vás stene kameň. Vtipná a zároveň roztomilá je aj kovová sova. Myslím, že ak je vám dnes (2020) nad 30, tak ste na tento snímok museli naraziť aspoň raz v televízií. Ak mám byť úprimný, aj dnes by som si ho s radosťou pozrel. Pokiaľ ste ho nevideli tak neváhajte, ale nezabudnite ani na sekundu, že je to snímok z roku 1981. Takže prižmúrte pri niektorých veciach aspoň jedno oko. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Velkofilm vzdávající hold mýtům antického Řecka, a také slavným filmům o Sidibádovi, Jásonovi a jim podobným - a jakýmsi interním způsobem i jejich filmověřemeslnému otci, Rayi Harryhausenovi. Ony ty efekty měly své kouzlo, ne že ne, a ohánět se tady Star Treky a Hvězdnými Válkami by bylo poněkud hloupé;) No ale pojďme dále - Sir Laurence Olivier jako Zeus, to je skutečně něco, co se nevidí každý den. Scénář je chytře napsaný tak, aby se alespoň otřel o co nejvíce legendárních postav starého Řecka, a nutno říci, že není nudný, ani nedělá z Persea žádného nezranitelného nadčlověka, což je velmi sympatické. A proč to dál rozpitvávat, je to prostě nejzábavnější film o době olympského panteonu, jaký jsem zatím viděl. 80% ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Klasika, která mě minula. Vidět ten film v roce 2016 znamená smát se jeho předpotopním trikům, hereckým výkonům (všechny scény s bohy jsou vyloženě trapas) i celkovému vyznění - slyšet postavy řecké mytologie mluvit anglicky, to prostě nemohlo fungovat nikdy. Nebavilo mě to, přišlo mi to úmorně dlouhé, a jediným povznášejícím momentem tam byl (kromě vrcholné sekvence s Medusou, která mě nadchla) záběr na holou prdelku Judi Bowker - v roli Andromedy je vážně roztomilá. Bavila mě tam jen ta sova Bubo, design Krakena a Medusy, maska Kaliba, a to je asi všechno - osobně jsem zkrátka nikdy tenhle typ rodinných fantasy filmů moc nemusel. Omg, ten film film je strašně hloupý (kromě různých chyb - mj. jasně viditelné zubní výplně v ústech herce v úvodní scéně - mu lze vyčítat i zavádějící název, protože se tam žádní Titáni ve skutečnosti nevyskytují) a poznamenaný dobou svého vzniku, nemůžu si pomoct. ()

juta 

všechny recenze uživatele

Už takový kult, který patřil k tomu nejlepšímu, co jsem v mládí viděl. Z čeho jsem měl vždycky největší hrůzu byla Medúza, která byla neuvěřitelně strašidelná a její vzhled totálně odpudivý, takže vlastně dokonalý, né jako tomu bylo v remaku, kde to totálně pohnojili. Vždy se na to rád podívám. Lepší průměr. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Co se speciálních efektů týče, jedná se zřejmě o vrchol jedné odnože trikové tvorby. Všechny to rozanimované postavičky Medůzy, štírů dvohlavých psů byly pro mě, co by dítě kdysi nezapomenutelným zážitkem. Dnes už speciální efekty působí zastarale, ale přesto se na ně dobře, s nostalgií, dívá. Na speciálních efektech celý film stojí. Příběh samotný jako by byl vystaven pro účely triků, čemuž odpovídá i dosti toporný scénář, plný rozpačitě působících explicitně vysvětlujícíh replik. Tyto "informační vodítka" bohužel působí přirozeně asi jako instruktážní film. ()

Galerie (95)

Zajímavosti (39)

  • Po Perseově (Harry Hamlin) skoku na zkroceného Pegase nejsou na koni známky po křídlech. (Fenk)
  • Podle mytologie by měl být ve filmu tříhlavý Kerberos, a ne dvouhlavý Dioskilos. Když se ptali Raye Harryhausena, proč nepoužil tříhlavého psa, tak odpověděl, že pookénková animace tří hlav by byla časově mnohem náročnější. (c.tucker)
  • Film byl natočen v roce 1979, ale premiéru měl až v roce 1981. (c.tucker)

Související novinky

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)

Reklama

Reklama