Od noci plnej zázrakov už uplynuli štyri roky a opäť sa blížia Vianoce. Rozhlasový moderátor Mikuláš so svojim synom spokojne žije s Doris, ktorá kedysi zatelefonovala do jeho relácie a tak nevedomky spustila kolotoč udalostí, ktoré zmenili nielen životy ich dvoch, ale aj mnohých ďalších ľudí. Tých, ktorí opäť zápasia so svojimi vzťahmi i túžbami a pomôcť im dokáže iba zázračná moc Vianoc... (STV)

Pedross800

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a i když to v druhé půlce přece jen ten lehce hřejivý vánoční pocit sem tam vyvolalo a bylo fajn vidět známé tváře z nepřekonatelně výborné jedničky, jako celek už to moc nefungovalo. Kdo si zamiloval jedničku asi úplně zklamaný nebude, kdo ji neviděl, ten ať si to raděj ani nepouští. ()

Autogram

Ďalší hrejivý vianočný láskyplný film. Bolo by to snáď aj výborné, keby to nebolo také strojené. Z jednotky som si nič nepamätal, takže pre mňa boli hrdinovia celkom noví, a bolo to možno aj lepšie. ()

Tejkina

Velmi vydařené pokračování jedničky. Doporučuji připomenout si před puštěním filmu první díl, hodně to na sebe navazuje a občas jsem si musela připomenout některé souvislosti. Jinak doporučuji všem, kterým se první díl líbil. :) ()

aquiver

Slabší kopie jedničky. Pořád je to jen soumrak klišé a vánočního kýče, 2. polovina snímku už mě svou předvídatelností nebavila... a pak si říkám, proč je nutné Vánoce spojovat s obchodními centry? Santu ještě chápu, když v Polsku nosí dárky i św. Mikołaj, no je to zkrátka jen tuctový komerční film na jedno zhlédnutí... 40 % ()

kolemjdouc

když porovnám americké vánoční crazy s touhle polskou ,pak tato je velice příjemná k pokoukání.Žádné upištěné zmatky,chaos....Dávám pět i když si nejsem jistá ,jestli si budu za týden pamatovat příběh.Oceňuji kouzlo okmžiku. ()

cmenda

Pořád bezva i když některé postavy už ztrácí své kouzlo ale jiné zase překvapují pořád se to drží v slušném průměru. ()

Henry007

Aby mohl nastat happyend, tak musíme nejdříve sledovat deprese a žal. Jednička byla fajn vánoční pohádka á la Láska nebeská, dvojka možná poněkud nešťastně pracuje se spoustou charakterů z prvního dílu a musí tak rozbít jejich štěstí, aby nakonec mohla láska znovu vyhrát. A tak pohádková atmosféra je fuč a je to povětšinou poněkud smutná podívaná. Na tak krátký prostor jsou některé příběhy špatně uzpůsobeny (divák má bez detailnějšího vykreslení vztahů věřit, že muž opustí na štědrý den svou nádhernou a milou snoubenku za dívku, se kterou kdysi strávil víkend. A snoubenka to celkem v pohodě přijme a pošle svého snoubence za tou dívkou, kterou potkal na 10 minut v obchoďáku). Finále filmu je zmatek, kdy je místy kvůli rychlému střídání linií těžké se zorientovat, která postava patří ke které a co je vlastně jejich příběh. Ale co se musí polákům nechat je vizuál. Nádherně natočený film plný světýlek, poletujícího sněhu a zamrzlých oken. I když jsem se tedy děsil, že sleduji depresivní vánoční drama, tak nemohu říct, že bych se nebavil a film si přes všechny výhrady neužil. ()

Jeremiah

Na zázraky nevěřím. Možná to je i proto, že mě nikdy žádný nepotkal. Celý život bojuji a setkávám se pouze s neúspěchy, bolestí na duši a výsměchem. K filmu se toto nevztahuje ( ten se mi docela líbil) , pouze si zde vylévám svou bolest. ()

Torgal

To, že k Láske nebeskej nevzniklo pokračovanie má svoj dôvod. Muselo by totiž rozbiť happyendy prvej časti, aby bolo o čom točiť - presne ako sa to stalo s týmto filmom. Navyše dej naprieč mozaikou postáv tentokrát nie je tak zaujímavý ako minule. Najhoršie obišli moji obľúbenci z jednotky, moderátor rádia a Doris. Jediná plnohodnotná línia bola tá s nezodpovedným Santom, u ostatných som mal tak trochu pocit, že sú tu len do počtu. 6+/10 ()

kluzo

Pokračování moc hezkého a vtipného vánočního dojáku. Sice to není tak dobré jako první díl, ale pořád ještě dost dobré a nepůsobí to jako nastavovaná kaše. Bylo příjemné zase vidět pokračování osudů lidí z prvního dílu. ()

BaruM

Málokdy se povede navázat dobrým pokračováním na první díly. Ale tady je ta výjimka, kdy všechno do sebe zapadlo, a byl to opět krásný vánoční zážitek. :) ()

boni

Jedno jediné zásadní zjištění - stále to je velmi dobré. Ano, příběh už není veden s takovou nonšalancí jako u jedničky, občas už to přeci jen je trochu nucené, ale stále to člověku dokáže vyloudit úsměv na tváři, což je o Vánocích to nejdůležitější, a tak i přes počáteční pochyby tam ty čtyři hvězdy patří právem. ()

Miagy

Veľmi podarené pokračovanie po niekoľkých rokoch. Zhruba tí istí herci, avšak bravúrne zvládnuté. Film svetového formátu, dúfam, že sa mu dostane omnoho viac publicity, reklamy atď. Čo sa týka filmu ten bol výborne natočený, vianočná atmosféra by sa dala krájať z každého záberu. Film je viacmenej smutnosmiešny, nechýba niekoľko vtipných ale i smutných scén. Celkový dojem z filmu je však skvelý a dúfam, že sa televízie spamätajú a začnú vysielať na Vianoce aj európske kvalitné snímky ! TOP. ()

Shitonit

První díl byl pro mě..........nádhernej, a byl jsem rád, že to má i díl č.2. Po shlédnutí musím pouze konstatovat, že to nemá úplně takový ten wow efekt, jak se dnes říká, ale nakonec jsem opět radostí plácal žábrama... ale kde je sakra trojka ??? :-) ()

Pokryvac

Zatiaľ čo prvý diel pôsobil skôr nenásilne, v pokračovaní už človek nadobúda pocit, že sa tu všetko akosi vyhrocuje. To, čo malo zostať spojené sa rozpadá, aby sa to spojilo znova. Pribúdajú tu ťažké témy ako smrteľná choroba, ktoré značne podrývajú pohodové ladenie snímky, len aby sa z citlivejšieho diváka vytiahla nejaká tá slzička. Ďalej tu máme vykonštruovaný milostný trojuholník o mužovi, ktorý preruší zásnuby kvôli starej chvíľkovej známosti, ktorému ako divák vôbec neverím. Nie je to úplne na zahodenie, ale pokles kvality oproti prvému dielu je zrejmý. Priemerná vianočná zábava určená hlavne pre tých, ktorí si obľúbili staré-známe tváre z predošlých príbehov Noci plnej zázrakov. ()

DJ Kritik

I tu platí jednotka je nedosiahnuteľná. Tak ako sme hrdinov opustili v jednotke, bolo dostačujúce a malo to ten vrchol krásnych okamžikov. Táto dvojka je v podstate uplakaná a tak nejak uponáhľaná. ()

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

23.10.2016

3 kinosály, 4 země, 5 workshopů, 5 dní, 18 hostů, 40 filmů. MFF 3Kino – Praha 2016 proběhne ve dnech 2. až 6. listopadu ve dvou sálech kina Atlas, ale nově i v kině Evald. Festival se i letos… (více)