Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

malylada

Revoluční animovaný film po technické stránce. Asi ano, neboť ani po mém prvním shlédnutí v roce 2017 nevypadá vůbec špatně. Tvůrci nešetřili nápady se spoustou nostalgických roztomilých hraček a odvyprávěli velmi vtipný, zábavný příběh plný přátelství. Slabý moment se hledá těžko a škoda, že jsem Toy Story neviděl dříve. Určitě by to na mě zapůsobilo více, neboť kvalitních animáků dobou přibylo.......8/10 ()

BoPo

24 rokov od priemiéry som sa dokopal pozrieť si legendu animovaného sveta. Chápem, že vo svojej dobe revolučná záležitosť. Ja musím konštatovať, že s animáciou hračiek nemám problém ani v dnešnej dobe, a teda dátum výroby nijako neznižuje zážitok. Páčil sa mi svet hračiek v ktorom sú miestami vtipné princípy, pravidlá a hlavne vzájomné vzťahy. Príbeh nie je úžasný, ale dobre funguje a je na ňom poznať, že si tvorcovia dali záležať na drobnostiach, a hlavne charakteroch jednotlivých hračiek. Navzájom vytvorili vtipnú partičku a rozpohybovali tak detské hry. ()

Beast

Dokonalé zpracování, první ve své kategorii, ale... film samotný ve mě nic příliš hlubokou stopu nezanechal. ()

Silence

Toy Story byla první. A je to na ní vidět... Není to ještě úplně ono. Ale to, co se Pixaru nepovedlo vypilovat zde, napravili hned u druhého dílu. Celkově se tak Pixar nemá vůbec zač stydět. ()

Terva

No, chvilku jsem váhal, ale nakonec jsem se podíval. A .. a .a líbí, no. Rozhodně povedené dobrodružství, které vtáhne do svého světa i ty dospělejší. ()

Lyli

Tohle je totálně srdeční záležitost, takže nemůžu jinak než chválit a chválit. Zábavné postavy, milý humor....celé to chytí a nepustí. Takže vzhůru do nekonečna a ještě dáááál! ()

JohnCZ

Toy Story se musí nechat jedna věc a že to byl revoluční film na poli počítačové animace a vlastně i první 3D animák (nejen) od Pixaru. Ovšem je to film především pro děcka, příběh je primitivní a humoru pro dospělého diváka poskrovnu a jelikož u mě nehraje roli nostalgie (film jsem viděl poprvé dnes), tak na více jak 3* jít nemůžu. ()

svik

Nejlepší vstup a výchozí bod pro nově vznikající animáky. Myslím že John Lasseter nasadil vyskokou laťku kterou nebude zas tak lehké překonat. Vyzdvihl zde téma hraček, které ve světě dětí má jistě veliký úspěch a ve světě dospělých? Tak ty tento film nejspíše vnímají jako vrácení se na 81 minut do mládí. V celkovém pohledu a propracovaností hlavních scén není co dodat. Prostě animácký kultovní snímek plný zábavy a napětí. ()

Marek1991

Začiatok skvelého príbehu, príbehu hračiek, ktorý zaujal svet a dostal sa tak do hračkárstiev ako aj do hier. Tu to ešte zväčša prebiehalo v dome, čo malo svoje čaro, najmä tie veľkostné rozdiely. Vtipné, milé a pekne animované, nuž 90. roky v animovaných filmoch pokročili a dobre zvládli aj toto. ()

Torision

Toy Story! Naprosto převratný a především nádherný film. Po technické i dějové stránce dodnes ční nad většinou svých následovníků. ()

corpsy

Film, ktorý stál u zrodu toho, čo dnes považujeme za samozrejmé - digitálne animovaný film - a už len za to si zaslúži maximálne bodovanie. Má to všetko, čo má pravý filmanimák mať, humor, akciu, vypointovaný dialóg a poslanie. Škoda len, že som to nevidel v kine. ()

liquido26

Poprvé jsem to viděl asi někdy v roce 1998 nebo 99, když jsem byl v šestý třídě a totálně mě to nadchlo. Od tý doby jsem to viděl několikrát a včera po těch letech mi to přišlo pořád stejně dokonalý jako tenkrát. Toy Story pro mě navždy zůstane kultem, na který nedám dopustit. "Plním tajný úkol v neznámém vesmíru." ()

themic

Tak tohle byl průlom, ani už si nepamatuju kdy jsem to poprvý viděl. Když si to člověk půstí v dnešní době, tak skoro nepozná rozdíl. Prostě tenhle film předběhl svojí dobu. 95% ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy