Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

Kothy

Kdo by neznal kouzelný Příběh hraček? Animátoři v Pixaru se tenkrát hodně vytáhli. To tu předtím nebylo. Kdo by nechtěl mít takové hračky? Jako malému se mi to hodně líbilo. "Vzhůru do nekonečna a ještě dál!" ()

boshke

Jednička kultovního Toy Story mne nebavila poprvé (2015), nebavila mne ani podruhé a nebavila mne ani teď potřetí, když jsem si ji pustil znovu po celé sérii... Za mne je to výjimka potvrzující pravidlo, že čím méně postav, tím lépe. Co mne bavilo na dalších dílech, bylo větší zapojení "okrajových" hraček, jako Hamm, Rex, Mr. Potato Head nebo Slinky. Jednička je hodně koncentrovaná na ústřední duo Woody - Buzz, což je pro mne prostě málo. Takže dvojku a trojku někdy zase rád, ale jedničku ne... 60% ()

AllShallFall

Spolu se Shrekem je to určitě nejlepší animovaný film. Hlavně jeden z prvních svého druhu. Kdysi dávno už jsem to viděl, ale nějak jsem neměl a animace chuť. Po dlouhé době když jsem si všiml hodnocení, donutilo mě to stáhnout znova a i jeho úspěšné pokračování. Toy Story zaslouženě kraluje animovaným filmů. Jelikož je film od filmu lepší a lepší. ()

swamp

Na Toy story jsem se donekonečna díval znova a znova na videokazetě. :) Navíc i po tolika letech patří tento první Lasseterův celovečerák stále ke špičce svého druhu. ()

tukomaster

Až nyní plně doceňuji genialitu Toy story, když se na něj dívám se svým tříletým bratrem a musím ho přemlouvat, aby se se mnou díval až do konce. :-) 90% ()

predators

Doba pokročila a tak jediné, co překvapí může být příběh. Ten je dosti piškotí, ale poučné prvky nebudou nikdy na škodu. 50% ()

nash.

Dobré filmy nestárnou. A Příběh hraček je toho dúkazem. Jistě, triková stránka dnes už nikdo neoslní, příběh je však stále stejně svižný, zábavný, plný sympatickch figurek a vtípků a jeho vypiplanost v každém detailu je stále jasně patrná. ()

silentname

Nakoľko je maratón Bondoviek ukončený, je na čase otvoriť nový filmový maratón. A čo urobiť lepšie, než si pripomenúť všetky filmy od jedného z najlepších filmových štúdií na animované filmy - Pixar? A najmä, nakoľko sa v januári k nám dostane nový Pixar film s názvom "Coco", príde mi to ako dobrý nápad si všetky tieto filmy pripomenúť a zakončiť ho s ich filmovou novinkou. Myslím si, že je to dobrý nápad, takže poďme na to. A ako lepšie začať, než ich prvým animovaným filmom a súčasne aj prvým veľkým filmom v počítačovej animácii - "Toy Story." Neviem čo by som už o tom mohol povedať, čo už nepovedali všetci ostatní o tomto filme. Tento film veľmi ovplyvnil filmový priemysel. V rámci tvorby príbehov, postáv a kreativity. Pixar sa nikdy nebránili posúvať hranice a byť originálni. A nielen v prelomovej animácii. Sú tu skvelé postavy. Woody a Buzz sú skvelí. Veľmi dobrí sú keď bojujú jeden s druhým a rovnako skvelí sú, keď sa z nich stanú najlepší priatelia. Funguje to skvele. Najmä preto, že ich vzájomná rivalita, hoci sa súčasne snažia byť dobrí hrdinovia so svojimi zásadami. Plus čo je skvelé je fakt, že Buzz narozdiel od ostatných si myslí, že je skutočným vesmírnym policajtom a verí v to celým srdcom. A keď zistí, že je iba hračkou, tak zrazu má pocit, že všetko je už nepodstatné. Hoci pre Woodyho je najpodstatnejšie sa vrátiť k Andymu. Lebo ho nemôže nechať samého. A vidieť Andyho ako smúti za svojimi obľúbenými hračkami je silné. Animácia sa podľa mňa po rokoch stále dobre drží. Asi s výnimkou dizajnu ľudí a psa Scuda. Inak je to super. Tie hračky a celá Andyho detská izba vyzerá absolútne uveriteľne a reálne. Hudba mi miestami úplne nesedí a možno by to bez nej fungovalo lepšie, no ako celok je to podľa mňa animovaná klasika. A iba jeden film dokázal byť prvý v tom, aby priniesol nové filmové médium na svet. Ak ste Toy Story nevideli, tak si myslím, že to určite dobehnite. Nemyslím si, že by ste boli sklamaní. Hodnotenie: A ()

Tomco

Kedysi priam neopísateľný "orgazmický" pocit z videného. Aj dodnes sa však jedná o môj najobľúbenejší animák. ()

Slarque

I kdyby to nebyl první celovečerní kompletně digitálně animovaný film, zasloužil by si absolutorium. Má totiž také velice dobře napsaný scénář, jehož základem sice je moralita, ale rozhodně nečekejte disneyovsky prvoplánovou nudu. Tohle je úžasně hravý gejzír nápadů a drobných vtípků, který se ovšem nebojí ani chvílemi zvážnět. A od té doby Pixar jede... ()

WANDRWALL

Hermína Týrlová by asi žasla, i byla potěšená z toho faktu, že animovaný film stále žije. Ušetří se taky za honoráře pro herce. O to je film vždy levnější. ()

Bachy

Pokud bych měl vybrat jeden jediný film mého dětství, neváhal bych ani vteřinu. Průkopník mezi animáky má takové herecké obsazení, že zbylé pixarovky (a nepixarovky už tuplem) jen blednou závistí. Woody i Buzz měli společně jít po červeném koberci pro Oscara jak za nejlepší film, tak za herecké výkony. O vedlejších rolích pana Brambůrka a Rexe se ani nemusím zmiňovat, to je ostuda filmové akademie. Třeba to jednou dostanou za zásluhy. Jasně, že animace je už teď daleko dál, a ano, písnička je trošku přeslazená (a mimochodem, Pavel Bobek to v češtině rozjel možná ještě lépe) a konec možná lehce přepísklej, ale mě je to naprosto ukradené. I po šesté mě Buzz ublikal k smrti a počítám, že to nebylo naposledy. Právě se chystá třetí díl a tak doufám, že se udrží lidskost a citovost všech hraček a ne, že se dočkáme příliš akce na úkor Brambůrkových hlášek a Rexových vtipů. Možná jsem přecitlivělej a nebo patřím do školky, ale po tomhle filmu mám chuť se vrátit do doby, kdy mě štvalo, že Andy má Woodyho a já tisíce plyšových psů. Král mezi animáky, (South Park nepočítám, ten patří jinam). Potřást rukou si s ním mohou snad jen Příšerky, která se téhle nádheře hodně blížila. Vzhůru do nekonečna a ještě dál! ()

Chrustyn

"Toy Story" by si zasloužilo dvě hodnocení. Jedno za technický přínos a druhé za samotný film. Technický přínos je nezanedbatelný a ve své době se jednalo o přelomový snímek ale naštěstí nezklame ani příběhová linka o dvou hračkách, ze kterých nepřízeň osudu a jeden psychopatický chlapec od sousedů udělá nejlepší přátelé. Vynikající film pro všechny. ()

SeBig

Pro me největší srdcovka mého dětstvi, moje první kino. Naprosto senzační pohadka. Muj nejoblíbenější animak, pomatuji si jak jsem brečel když se mi rozbila vhska. Miluju to. ,,Vdyť! Si! Jen! Hračka!" + nádherná česky predabovana hudba od Pavla Bobka. ()

LaciLC

Jeden z mojich obľúbených animákov, ak nie najobľúbenejší, ktorý spustil ich vlnu. Je to neuveriteľné, že už to bude dvanásť rokov, čo sa dostal do kín. Tento film milujem, ani po rokoch nestratil kúzlo, je mimoriadne zábavný a je proste SKVELÝ!!! ()

marhoul

Jsem poslední dospělá osoba civilizovaného světa, která viděla teprve dnes Toy Story. A byla to paráda! Tečka. Teď vážně, shodou jakýchsi prapodivných náhod jsem tento animák nikdy neviděla, přestože animáky sjíždím s oblibou. Jakmile Pixar vypustil další díly, už jsem se jim bránila. Chtěla jsem je vidět postupně.. A dneska nastal ten den. Tvůrcům se klaním až k zemi, v roce 1995 to musela být neskutečná šleha. Po zásluze opěvovaná pohádka, k níž již bylo vše důležité bezesporu napsáno. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy