Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

lola3121

Roztomilý příběh, který si užijí jak děti, tak díky vtipným hláškám i dospělí ("Ten má na sobě víc čudlíků než švýcarské hodinky v ruské licenci"). A navíc je to dojemné, takže citlivější povahy si můžou i poplakat. ()

heyda

Je to někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Toy Story má docela slušnou animaci vzhledem k roku vzniku a má i originální námět. Bohužel mě osobně ale úplně nenadchnul. Chybělo mi tam víc hudby, chybělo mi víc humoru i lepší příběh, přesto si myslím, že pěkné 3 hvězdičky si zaslouží. ()

Stanislaus

Kultovní animák, který položil základ třetímu rozměru na poli celovečeráků. Ani mi nějak nepřišlo, že je Toy Story už 15 let starý, protože jsou animáky s horší animací i v současnosti. Film nepostrádá akci, dobrodružství, humor ani romantiku - skoro jako výčet k hranému filmu a to je o to lepší, že jde o animák. No nejvíce mě pobavil věčně frustrovaný (předchůdce Scrata) dinosaurus Rex. Během optimální délky stopáže filmu jsem se vůbec nenudil a to je pro mě důležité. Zkrátka první celovečerní animák, který má sem tam nějakou mouchu, což však vyváží vynikající hudba, ale prostě i tak si ode mě těch 5* zaslouží. ()

honajz

Jeden z nejlepších animáků. Přesně vyvážený jak pro děti, tak pro dospělé, s napínavým příběhem a mnoha podpříběhy, vtipem, napětím, (samozřejmě písničkami), a dobrou závěrečnou honičkou. ()

Ivoshek

Sám bych na to nekoukal, takže to hodnotím podle toho, jak moc dobrý je tenhle film pro děti. A pro ně je super. Oživlé hračky jsou fajn nápad už od dob H. Ch. Andersena a pak Hermíny Týrlové. Woody, Buzz, pan Brambora a vůbec všechny postavy jsou osobité a celé to dobře ubíhá. A když si k tomu přidáte adekvátní humor, (na svou dobu) luxusní animaci a soundtrack Pavla Bobka, máte perfektní animák. ()

Deschain

V hlavných úlohách sympatické hračky s dobrým originálnym dabingom, ktorým PC animácia vôbec neškodí. To, že sa na scenári podieľal aj Joss Whedon, som sa dozvedela až z úvodných titulkov a veru mala som dojem, že som počas filmu zachytila jemu typické veci. Zapamätateľné maličkosti: Buzzov prvý príhovor, ktorý mi pripomenul ani neviem prečo klasickú Planétu opíc a potom jeho vulkánsky pozdrav. Sidove hračky naozaj vychytávky a záverečná naháňačka nadupaná. ()

Necrotongue

Dlouho jsem se těmto třem filmům vyhýbal,tak nějak mi téma nic neříkalo,až nedávno mě jeden neodbytný člověk ke sledování donutil tím,že mi všechny tři díly přinesl až domů a světe div se,bavil jsem se,a to hodně.Pravda,jde o pěkně staré kousky a viděl jsem před nimi spoustu novějších a hodně povedených animáků,ale pořád mají své kouzlo,jednoznačně 5*. ()

veru_needy

Rok výroby 1995, to je až neuvěřitelné. A pořád je velmi oblíbený. Film o světě, kde hračky mají svůj život a mají své radosti i starosti. Doba, kdy hračky ožívají mi připadá fascinující. Mám takový matný pocit, že jsem nad tím v dětství přemýšlela, co dělají hračky, když je nevidím. Jsem ráda, že tento film vznikl. Woody je kovboj - hračka, kterou má Andy nejraději. Až do chvíle, kdy Andy dostane k narozeninám Buzze rakeťáka. Posléze se Woody i Buzz ztrácejí a odnáší si je domů Sid. Chlapec, který své hračky mučí a ničí. Do toho se blíží stěhování Andyho rodiny. Stihnou se Buzz a Woody vrátit dříve, než se jejich milovaný Andy vrátí? Na to se musíte podívat sami. - "Woody. He's brave, and kind, and smart. But that thing that makes Woody special, is he'll never give up on you, ever. He'll be there for you, no matter what." ()

Bauer

Když jsem byl malý a viděl jsem tento film, tak mé nadšení bylo velké.Po 10 letech si to přípomínám a musím říct, že se mi to líbilo ještě více než před 10 lety.Naprosto úžasná animace, velmi originální příběh a hezké písničky . Vyjímečně musím také vyzdvyhnout český dabing, který je výborný.Určitě se jedná o jeden z nejlepších animovaných filmů, co jsem kdy viděl. ()

Hogun

Trpké sklamanie. Pekne nakreslený, jednoduchý až naivný, ale najmä neskutočne nudný príbeh hračiek, kde som absolútne nepochopil v čom je to také svetové a inovatívne... podla všetkého som si to mal pozrieť v roku 1995 a nie v čase animáckeho "boomu". 5/10 ()

luka4615

Revoluční snímek, který již navždy změnil pravidla hry na poli animovaných snímků. Toy Story se vyjma skvělé animace může rovněž pochlubit skvělým příběhem, který dokonale lícuje s finálním poselstvím celého filmu. Výborná práce! „One minute you're defending the whole galaxy, and, suddenly, you find yourself sucking down darjeeling with Marie Antoinette... and her little sister.“ ()

Sawy

Toy Story je film,který odstartoval éru 3D animovaných filmů a taky filmem,kterým započala krize klasických 2D animáků.Na rok 1995 je animace neuvěřitelná!Věřím,že tehdy to byla velká revoluce.V kině jsem zhlédl až neméně povedenou dvojku,tohle jsem viděl asi pětkrát v televizi.Základní kámen úspěchu Toy Story bych hledal ve výborném scénáři,skvělých postavách (nejen Woody a Buzz,ale i skvělé vedlejší postavy jako pan Brambůrek nebo T-rex) a hlavně díky neuvěřitelnému nadšení,se kterým byl snímek natočen.Lidi z Pixaru zkrátka své práci rozumí,dělají ji skvěle,ale hlavně je to strašně baví.A to je strašně důležité.Od premiéry filmu uplynula už velká spousta času,ale i přesto se stále řadí mezi nejlepší animáky všech dob.A to už o něčem svědčí. 95 % ()

ScarPoul

Krásne obhliadnutie sa za začiatkami 3D animácie v celovečernom podaní. Príbeh z ktorého cítiť chyby ale aj lásku tvorcov k danej téme. Niečo čo sa dostalo pod kožu jednej generácie a zadefinovalo ju. Rád sa k tomuto filmíku raz za čas vrátim a spomínam na to keď som ho videl prvýkrát a potom som potajme chodil k izbe a prudko otváral dvere, aby som zistil či sa náhodou moje hračky nehýbu. ()

Pepy

Na takovýhle animáč jsem čekal, konečně nějaké hračky, které mluví. John Lasseter mi splnil sen a navíc mě při tom pobavil velkou dávkou charisma. Snímek jsem viděl v anglickým podání, kde na mě udělal dojem Tom Hanks, ale také česky na dabované, to není vůbec špatný. Příběh je sepsán natolik dobře, abyste se každou minutu filmu nenudili a byli stále ve střehu, aby vám něco neuteklo. Opravdu hezky provedené. ()

maseer2

Toy Story - Příběh hraček byl, je a už navždy bude prvním celovečerním kompletně počítačově vytvořeným animákem.. a nejen to - je zároveň vtipný, zábavný a velmi originální, takže 5 hvězdiček je zcela na místě :) ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy