V roku 1916 mladý pruský šľachtic Manfred von Richthofen odchádza, tak ako väčšina mladých mužov, do vojny. Vďaka svojej neohrozenosti, rytierskemu prístupu k leteckým súbojom a úcte k nepriateľovi, sa z neho už čoskoro stane obávané stíhacie eso a uctievaná ikona leteckej flotily Prvej svetovej vojny. Manfred lieta s priateľmi Wernerom Vossom, Sternbergom a Lehmannom, s ktorými ho spája rešpekt k vojenskému drilu a rytiersky spôsob súbojov. Svoj stroj, trojplošník Fokker Dr.1, si dá zafarbiť na červeno a stane  sa postrachom všetkých protivníkov a letcov Dohody. Francúzi ho prezývajú Červený diabol, Briti na jeho hlavu vypíšu odmenu. Počas vojny zostrelil najmenej 80 lietadiel, najviac zo všetkých pilotov na oboch stranách. Náhodné stretnutie so zdravotnou sestričkou Käte mu však otvorí oči a poznáva skutočné barbarstvo vojny. (TV JOJ)

Hollister

Téměř na začátku vás naladí docela slušný letecký souboj, jenže na další si budete muset počkat tak 45 minut, během kterých se budete nejspíš ukrutně nudit, potom zase dlouho nic. Tvůrci se sice snažili ukázat vývoj von Richthofena, ale podle mého názoru nenašli formu, která by diváka zaujala. Jediným opravdovým vzrušením během filmu byla nevolnost jednoho z diváků, který omdlel. Možná nejzajímavější je sledovat, kolik českých herců se ve filmu objeví a jaké rozmanité a historicky významné osobnosti si zahráli. ()

Pepeto

Tento film nie je bravúrne a veľkolepo natočený...dá sa to totiž čakať, keď si človek všimne, ktoré krajiny ho natočili...nejedná sa o žiadny veľkofilm, a názov filmu je naozaj dosť účelový...Veľa som o Červenom barónovi nevedel, akurát, že bol najväčším leteckým esom celej 1. svetovej vojny, lietal na nemeckom trojkrídlovom, červenom Fokkerovi a bol veliteľom letky zvanej Lietajúci cirkus, ktorá bola najlepšou letkou celej vojny. Nevedel som ani s istotou povedať, či sa dočkal živý konca vojny, alebo ho zostrelili, a už vôbec som ani len netušil, že najviac toho nalietal na nejakom Albatrosovi...a ani po skončení filmu som toho o ňom veľa nejak nepochytil...ak sa ale dá tento snímok brať ako film o nemeckom letcovi, ktorý bojoval a padol vo vojne, jedná sa o príjemný filmík so všetkým, čo k tomu samozrejme a neodmysliteľne patrí, láska, súboje, priateľstvo atď... viď Flyboys, ktorý ho prevyšoval jedine leteckými súbojmi, ináč ma barón zaujal oveľa viac...tento film nie je excelentným, ale excelentne dobre sa mi sledoval, aj keď čo sa týka z hľadiska histórie, nedal toho nejak veľa, ale ruku na srdce, videli ste už fakt ukážkový životopisný film o nejakom velikánovi histórie? ja nie...toto je nenáročným, nenápadným, a hlavne ďalším počinom o vojnových pilotoch, v poradí druhým, čo sa týka 1. svetovej vojny... ()

DJ Kritik

Film sa neuveriteľne vlečie a jednotlivé scény mimo vojnového poľa sú až neskutočne nudné. Veľmi kostrbatý dej zachraňuje len šľachetnosť pilota a zopár slušných leteckých súbojov. Akcia:*** Vtiahnutie do deja:** Realita:** ()

V.N.

Z tohoto filmu jsou už od úvodní scény znát režisérovy ambice,ale také nezkušenost. Příběh asi nejznámější postavy první světové války (krom jistého kaprála se srandovním knírkem ),je nevyrovnaný a podivně sestříhaný. Některé scény jakobych už někde viděl a celkově film budí dojem jakoby ho režírovali dva různí režiséři. Výkony herců nejsou špatné ale zároveň nijak oslnivé. Z mého pohledu provedení několika málo bojových a leteckých scén posunuje tento film lehce do plusu, ale opravdu jen o fous. ()

Stejšn

Hrozná nuda a televizní zpracování. Navíc krom známých českých herců mají všichni ostatní stejné obličeje, není lehké si je zapamatovat. Pokud chcete vidět pěkný film na podobné téma, koukněte se na Modrého Maxe. ()

amyth

Manfred von Richthofen - není třeba komentovat - jeho chování mu získalo nesmrtelnost a respekt u spolubojovníků i nepřátel. Ale čím to, že každý další film o něm je horší a horší. Rudý baron je na stejné úrovni jako Rytíři nebes - a to už je co říci. Hlavní problém bych viděl v totálním vytípání nejdůležitějších momentů jeho života - jeho zranění a jeho smrti. ()

nmarca

Jako by do zajímavého osudu jednoho z nejslavnějších válečných pilotů pronikla tradiční nuda a odtažitost německých filmů. Nezachránila to ani slušná výprava, sugestivní hudba a dobré herecké výkony (mimochodem, Lena Headey je o 8 let starší než Matthias Schweighöfer a bylo to dost vidět). Průměr 50%. ()

Dzony

Šlechtic nebes. Čest, morálka, charakter a spravedlnost. Hodí se tyto vlastnosti do leteckých bojišť 1. světové války? Životopisný film muže, jehož život byl tak krátký a přesto plný příkladů. Mě tento film velice oslovil a seženu si (doufám) Richthofenovu knihu. ()

GordonCZ

Pro mě jednoznačně špička mezi válečnými filmy. Než jsem Rudého barona viděl, myslel jsem, že ho natočili Američané, poté, co jsem ho shlédl jsem se musel přesvědčit a ejhle! Němci a Britové. Tím mi to do celkového pohledu na film všechno krásně zapadlo do sebe. A musím říct, že díky tomu, že nejsem odborníkem na "život a dílo" Manfreda von Richthofena a ani se za něj neprohlašuji, mohl jsem si film doslova a do písmene od začátku až do konce bezezbytku užít. Herecké výkony vynikající, vizuální stránka velmi dobrá a hudba vlastně úplně bezchybná. Navíc měl člověk možnost se pokochat i spoustou českých lokací (hláška "Vítejte v Berlíně" během scény u pražského Rudolfina mě vážně dostala). Jako biografie to možná není dokonalé, ale možná je to tak dobře. Nejde totiž o dokumentární snímek, ale o válečné drama pojednávající o odvaze, cti, lásce i neutuchající touze, která každého člověka vlastně utváří. Stejně jako lítání stvořilo Rudého barona. ()

subic

Zde se mihne Josef Vinklář jako Hindenburg, taky Ladislav Frej jako císař a ejhle co je tam českých herců ve vedlejších rolích. Němečtí vojáci v poli mají uniformy a helmy jak ze 2. sv. války. Pohled z Václaváku na Národní muzeum a pod ním nápis Berlín 1917, to taky asi nebude úplně to pravé. Chtěl jsem to původně vidět kvůli Tilu Schweigerovi, ale ten zde mám jen menší vedlejší roli. Příště už to vidět nemusím. ()

Pitryx

Vizuálně – hudební pecka. Za to i za to plus. Ovšem jinak jde o obyčejný příběh jednoho pilota se spoustou hluchých míst, a pokud vás nebaví vzdušné souboje /moc jich tam není/budete se nudit stejně jako já. 201310170/0 ()

Guran

Není to propadák, není to ani vyloženě nuda. Jenom výběr hlavního hrdiny, místy nedodělané a nic neříkající scény film hrzoně shazují k zemi, stejně, jako kulka, která která ukončila život Richtohaffena a jeho letadlo se zřítilo. Ve filmu hrají i čeští herci. Nejvíce mě potěšil Ladislav Frej v roli císaře Wiléma druhého. Matthias Schweighofer je herecká katastrofa tohoto snímku. Kdyby ve filmu hrálo více takových, jako Joseph Fiennes, Lena Headey či Ladislav Frej, zážitek by byl lepší. Nejvíce bodů si snímek získal na celkem vydařených efektech, které na německou produkci vůbec nevypadaly špatně. Záčátek filmu má dobrý potenciál, ten však časem zničen kvůli nudným a nic neříkajícícm dialogům a hlavně neherecký m ksichtem Schweighofera. ()

helrohir

Ďalší pokus sfilmovať letecké boje z obdobia prvej svetovej vojny dopadol tiež neslávne. Podobne ako o dva roky starší "Flyboys" síce dokáže zaujať leteckými súbojmi, ale celkový príbeh jen len tápanie v klišé a gýči. Poriadne tu nefungujú dialógy, a ani charaktery postáv a ich vzťahy nie sú v scenári až tak vysporiadané. Herec stvárňujúci hlavnú postavu sa však na svoju rolu celkom hodí a dokáže vzbudiť aj nejaké sympatie, avšak so zvyškom ansámblu je to už horšie. V rámci filmu mi ako nepochopiteľné prišlo, že asi najvýznamnejšie etapy Richthofenovej kariéry (najväčšie víťazstvo a smrť) boli z filmu úplne vystrihnuté. A popravde, keď sa mám miesto toho pozerať na tisíc krát obohranú lovestory medzi vojakom a zdravotnou sestričkou, automaticky vystane pocit sklamania až znechutenia. Nebudem filmu upierať niektoré kvality, ako celkom fajn hudbu či občasné záchvevy napätia, a už spomínané letecké súboje, ale vo všeobecnosti je to len slabší priemer. 50%. ()

Miloško

Priemerné zobrazenie nemeckej letky na čele s hrdinom Richthofenom bolo možno viac televízne,ale klobúk dolu pred niektorými leteckými súbojmi (bolo ich ale málo).čo mi vadilo,bolo možno také časté striedanie lokalít,zostručňované,a zjednodušované. 6/10 ()

Idealista

Velkorysá výprava , dobře vypadající vzdušné souboje , sympytyčtí herci ( až na Krajča ten jeho ksicht se sem vůbec nehodil ) a krásné herečky . Dělají z RB. dívatelnou záležitost , která je natočena zcela neživě bez nápadu a bez emocí . ()

calculus

Téma osoby Manfreda von Richthofena a jeho stíhací eskadry JG1 si zaslouží mnohem lepší filmové zpracování, než je tento kasovní pokus. Bezduché, prázdné, nudné. Škoda, film přeci staví na nejslavnější éře celé historie letectví. Vypráví se celé legendy o jménech, jako byli Boelcke, Voss, Osterkamp, ... a samozřejmě Richthofen. Takto zazdít příběh a ješte chtít po lidech vstupné do kina, banda jedna:-) ()