Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

helrohir

Ďalšia z rady podpriemerných napodobenín Indiana Jonesa. Je to vzaté viac ako komédia a pár krát som sa aj zasmial, ale ináč je to fakt len lacná kópia Indyho. ()

BadAs

teeda jednou muj brácha poslouchal elektro sving a řeknu vám milý zlatí-) to byla stejná p...čovina..-).ted mne omluvte jdu zmlatit bráchu ..už zas to poslouchá .-) ()

xxlch

Hahaha-hodně útrpný úsměv.Todlenc je nejbéčkovatější béčko a ještě k tomu totální békovina.Ta jedna * je za odvahu. ()

fifox

Film nemusí mít ty nejrealističtější efekty, aby diváka oslovil, a proto od nich klidně odhlédnu. Tenhle film má ale mnohem větší vady - banální a stokrát omleté dialogy, nesmyslný děj a podprůměrné herecké výkony. Noah Wyle je přitom docela sympaťák a Sonya Walger s britským přízvukem absolutně k sežrání, jejich potenciál nicméně zůstal pod taktovkou Petera Winthera trestuhodně nevyužit. Současně by někdo mohl scenáristovi Titcherovi vysvětlit, jaký je rozdíl mezi historií a mytologií. Samozřejmě, že se mohou v přiměřené míře mísit (za všechny: "Indiana Jones a nějaké něco"), ale zde je ona důležitá hranice dovedena ad absurdum. Opravdu škoda, žánr dobrodružných akčních filmů by si už zasloužil kvalitnější díla. ()

Blazkowicz

Tohle už mi v počítači hnilo dva roky a konečně jsem našel odvahu pustit si to. Snad by bylo i lepší, kdybych se na to nedíval. Je to levný šmejd, snažící se parodovat Indiana Jonese. Občas se něco podaří, ale většinu času jen čumím na hnusné kulisy a do očí bijící efekty, protože ty zelená plátna museli mýt úplně všude. V podstatě celý film je dělaný skrz zelená plátna. To mě ještě čekají další dva díly, abych to měl všechno. No potěš koště. 2+* ()

CrazmydRed odpad!

Dlho som hľadala niečo, čo by ma prinútilo dať filmu aspoň jednu hviezdičku. Žiaľ, je to nemožné. Tento film je najodpadlejším odpadom, už dlho ma nič tak veľmi nepohoršilo. ()

TerP

U tohodle filmu prostě nemůžete přemýšlet... Jaktože je nezabil ten vodopád? Jaktože se dostali z toho mostu? Jaktože skočili přesně na to správné místo před hýbavou stěnou? Jaktože když otevřeli dveře letadla, ostatní cestující nezabil tlak? Jaktože věděli, kam přesně přistát s padákem, aby se nezahákli na větvích stromů? Jaktože mohli dýchat, když otevřeli ty dveře letadla? Jaktože Flynna chytla, když letěl o mnohonásobnější rychlostí, než-li ona?Je to pitomost, ale člověk, který dokáže úplně vypnout, se bude náramně (?) bavit. ()

Plague.

Hlavní linie příběhu by byla ještě v pořádku, ale její kýčovitě komediální a přehrávaný nádech to už film staví někam jinam, hodně hluboko. Televizní zpracování, tkeré vypadá kulisově pak na kvalitě moc nepřidá, takže leda za herce bych se snad přimluvil. Chvílemi to vypadá jako parodie, ale na ni je to zase příliš normální, takže ať se snažím jak chci, slabé 2*. ()

Apoxyomenos

neviem stale pochopit to nizke hodnotenie ved to je super zabava s tragickym knihovnikom, ano som u tohto trosku nekriticky ale nemozem si pomoct ja sa bavim velmi dobre, a naviac kto by nechcel pracovat v takej kniznici ()

Hobit Bilbo

Máte rádi Indiana Jonese? Jeho styl, jeho dobrodružství, jeho charizma a nezaměnitelnou osobnost? A máte rádi filmy s podobnou tématikou? Fajn, tak prosím nesahejte po Flynnu Carsenovi, jelikož ten je výše uvedenému hrdinovi podobný asi jako tyranosaurus rex napařovací žehličce. Noah Wyle sedí doma opřený o zeď, škrábe se prstem v řiti, aby mu spadl do kalhot kouzelný tiket... je vůbec nutné říkat něco víc? Stupidní scénář, studidní dialogy, stupidní love-story, stupidní všechno. Navrch asi nejprkenější záporák v historii. A pokud i přesto všechno hledáte alespoň jeden důvod, proč se na tohle nemastné béčko podívat, tak tam hraje Sonya Walger (Penny z Lostu). ()

Dextwer

Je to takový film nefilm, spíše to má blíže ke štěku. Každopádně bych šel s hodnocením ještě níže. Jedinou omluvou může být jen to, že je to parodie. I přes to, že to byla parodie, tak se to nemůže rovnat filmům podobného ražení jako například Žhavé výstřely. Zajímavosti: * Flynn Carsen se snaží svést na úspěchu Indiana Jonese. Moje hodnocení: 35% ()

Shorty20 odpad!

Nechápu tady tyhle Flynny Carseny a Jacky Huntery a další takové rádoby dobrodruhy co si hrajou na Indianu. Jones byl jen jeden a tihle "dobrodruzi" mu nesahají ani po spodek podrážky. Mě to příjde jako totální parodie. Kdyby se aspoň neoblékali jako Indiana Jones, nebo co má znamenat ten styl písma v názvu filmu ??? Navíc ten příběh. Pán jde na pohovor na místo knihovníka a tam ho čeká nějaky kouzelný dědeček, který má sklep o velikosti třiceti hangárů plný nejrůznějších pokladů, když se mu tam najedou objeví nějaká hadí banda, která mu čmajzne kus tyče se kterou chtějí ovladnou svět. A hurá za dobrodružstvím. Tohle opravdu ne. ()

tonton78

hodnotím čistě nezaujatě...knihovnicky..ano, nevíme všechno, ano neumíme všechno a ano, nejsme zcela objektivní...a proto dávám deset hvězd:D ()

kubilov

Akční archeolog je Indiana Jones a Noah Wyle není nikdo jiný, než John Carter z Pohotovosti. Za tu milou naivitu, pár vtipů a za to, že na televizní film je zde dost málo "efektů", Flynn Carsena nehodnotím jako takový propadák. Jen jakoby když někdo za pár hodin v letadle vyluští jazyk, který už tisíce let nikdo neovládá je opravdu velmi zajímavé. ()

AndrewNewman

Okopčený Indy tentokrát hľadal kópiu osudu. A dalo sa na to pozrieť, hlavne vďaka dosť presvedčivému výkonu sympatického doktora z Pohotovosti. Nič prevratné nečakajte, ale fanúšikovia dobrodružných filmov si určite prídu na svoje. ()