Ve znamení Merkura

všechny plakáty
TV spot 5
Povídkový / Drama
Československo, 1978, 6 h 15 min (Minutáž: 72–78 min)

Scénář:

Ivan Gariš

Jaromír Hanzlík, Josef Beyvl, Stella Zázvorková, Kateřina Macháčková, Václav Postránecký, Alena Vránová, Ota Sklenčka, Jiřina Štěpničková, Otto Lackovič, Josef Langmiler, Zuzana Ondrouchová (více)

Epizody(5)

Příběhy celníků z dob minulého režimu, kde hlavní roli hraje boj celní správy s pašeráky a podvodníky. (Televize Seznam)

SkeeveTulp

Nejde o to, že je to propaganda, ale ona je to ke všemu nudná propaganda. I jindy skvělí herci hrají jak v Ulici, děj je o ničem, vešel by se do dvaceti minut. To i Svatopluk Kuřátko byl proti tomuhle nabitý dějem a skvěle zahraný. ()

Peabody

KDysi jsem z toho shlédl poslední epizodu a bylo mi na blití. Jednak buzeraci celníků na hranicích jsem několikrát zažil, jakkoli nezpochybňuji, že to mělo i jistý smysl (ostatně to si nevymyslel minulý režim). Za druhé tam má Eva Trejtnarová jeden hysterický výstup, při které mi naskakuje husí kůže (její hérectví mi nesedlo vůbec a když dělá velké EMOCE, je to děs) a její spojení s Jaromírem Hanzlíkem prostě pro mne nefunguje. V první lajně sanitky mi jejich vztah přišel taky strašný a tady jakbysmet. Ještě k tomu přihodili Martina Štěpánka, taky nic moc a vrcholný je výkon strýčka Jedličky pašujícího auto. Beyvla taky rád nemám, takže nic. Jaromír Hanzlík navíc hraje zase takovou divnou figuru, symbolické je, jak v závěru kráčí a vodítkem na psa (pes utekl) k Evě Trejtnarové, chybí jen, aby mu ho nasadila.  Až mnohem, později jsem zjistil, že ta dvojicě zoufalců je jen v prvním a posledním dílu, kdežto ty tři mezi jsou takové dobové krimi lehce štrejchnuté celnictvím.  A souhlasím, že dvojice Vránová + Vinklář funguje náramně, oni jsou totiž herci oba, kdežto Hanzlík na to byl sám. Ten díl  je nejlepší. Postránecký s Macháčkovou neurážejí, zato Rudolf Hruínský se mi tam hodně líbí, jako většinou. Slovenský díl ale už zase nic moc.  Takže tak někde mezi 2 a 3, ale kdybych viděl jiné pořadí, asi bych to vnímal jinak ()

nudlis odpad!

Komoušská příšernost, fuj tajbl !!! A přitom pan FIlip uměl natočit solidní věci. Tohle bylo ale asi zadání ÚV. ()

Lukiz

Takové pomalodějové kriminální příběhy. Často dlouhé scény prohledávání všeljakých přepravních prostředků. Vedle pašeráckých případů (co taky na hranicích chytat) bylo pro potřebnou délku nutné zmotat i milostné zápletky ze života celníků. ()

Mestrey

nejdříve jsem dal 2* protože se mi líbil v době vysílání a byl to takový bráška 30PMZ, Teď co jsem protrpěl příběhy znova, jsem to chtěl změnit na odpad ... změnil jsem to na 1* jen ze sentimentiality. ()

menzel

Segrestor, neuraz sa ale si riadny dem..t. Co máš proti colníkom. že by nejaký bývalý pašerák alebo nedajbože jeden s tých nedocenených "chlastistov" (sorry chartistov) alebo jeden s tých mladších vševedov a všadebolov ktorý majú všetko len spočutia. Serial nieje nejaká extra trieda ale ako oddychovka sa dá. Práve že konečne aj trochu iná profesia ako len doktori a policajti (VB). ()

Trucker odpad!

Totální kravina bez čehokoli zajímavého, drtivou většinu času tvoří senilní dialogy gerontů o ničem - přesně takové, které člověk slyší dnes a denně v obchodě, v mhd nebo kterékoli čekárně libovolného lékařského zařízení. ()

710.cz

Socialismus byl peklo. A místo kotlů, ve kterejch bychom se smažili, existovaly televizní obrazovky s podobnými sračkami, jakým je "Merkur". ()