Noroi

Dokumentárně zpracovaný horor nás seznámí s pátráním Masafumi Kobayashiho po paranormálních úkazech. Jeho žena zahynula během požáru jeho domu a on sám je nyní nezvěstný. Snímek, který se nám dostává do rukou, je posledním dokumentárním dílem dokončeným těsně před těmito událostmi. Jsou všechny vyšetřované události na sobě nezávislé a nesouvisející, tak jak se na první pohled zdá? Máte odvahu být svědky dokumentu podobnému The Blair Witch Project, ale tentokrát z prostředí Japonska a tamější mytologie? (Cedr)

MikeCool

"Pozor na holuby!" Noroi je výborný, japonský, hororově-dokumentární snímek o cestě za účelem zjistit pravdu. Celý průběh filmu na mě působil úžasným dojmem, až jsem si občas říkal zdali to nejsou skutečné (autentické) záběry, taková představa mi u sledování tohoto filmu rozbušilo srdce nervozitou na tolik, že jsem si myslel, že při posledních 20 minutách prodělám infarkt (naposledy mi takto bušilo srdce nervozitou při Argovi). Rozhodně doporučuji všem co mají rádi duchařské hororové snímky a fanoušci found footage si zde také přijdou na své! ()

Campbell

Tak jo tohle mě zklamalo. Po hodně kladných ohlasech jsem čekal něco ve stylu Blair witch project, tedy film kde se budu bát a budu napnutej. Bohužel film se mi splnil tak z poloviny. První půlka je dobrá, ne moc strašidelná ale dokáže navodit kvalitní atmosféru. Bohužel pak se film rozmělňuje a ty výslechy u toho blázna začali být více méně nudné. Je tu sem tam kvalitní scéna která se snaží vyděsit ale bohužel jakoby režisér nevěděl jak člověka vystrašit tak to prostě ustřihl. pro mě průměr. ()

panjosef

No, celkem slušně posranej sem u toho byl musím říct. Vůbec mi ani nevadilo to rozvláčnější vyprávění, krásně to umocňovalo a stupňovalo přicházející děs. Kvalitní zpracování, posedlost, démoni, duchové, děs z nadsmyslna...a ten závěr, zmiňovaná scéna v lese (fakt hutná, tyvoe), velice intenzivní zážitek. Musím teda říct že jsem byl předchozíma komentama tak nalákanej na totální peklo, že potom výsledek onu očekávanou laťku nepředčil, ale i tak je to nášup. 9/10 ()

iamek

Dokumentární styl kamery dodává Noroi tu správnou hustou a strašidelnou atmosféru. Pravděpodobně se budete v příběhu hodně ztracet a nebude vám dávat vůbec žádný smysl, ale postupem času vše krásně do sebe začne zapadat. Jeden z těch lepších "dokumentárních" hororů. ()

heyda

Škoda, že to nejlepší přijde až po titulkách :-((( ..... Není to vyložený propadák, ale jsem zklamaný, protože sem čekal víc. Především víc hrůzy a napětí mi scházelo. Je to podle mě zbytečně dlouhý a příběhově neucelený. Taky zjišťuju, že mě čím dál víc začíná vadit roztřesená kamera a její manipulace, která je mnohdy k smíchu. (viz. spadne kamera a vždy se otočí tím správným směrem, aby bylo vše podstatné vidět...nebo...chlapovi umírá manželka a on radši dojde pro kameru, než aby jí pomohl). No ale nechme kritiky. Pro fanoušky asijských hororů asi povinnost, fanouškům hororů obecně bych Noroi asi spíš nedoporučoval. I když konec je pětihvězdičkový, to nepopírám. 55% ()

GigaPudding

Japonské vtělení Radka Johna, Josefa Klímy a Standy Motla v jednom a se nějakýma těma kilama navíc se přes zdánlivě nesouvisející případy paranormálních aktivit dostane až k momentům desetkrát strašidelnějším než partička honící ježibabu z místního lesa. Velice působivý "dokumentární" horor s velmi nepěkným koncem a stupňující se děsivou atmosférou a to i v úplně obyčejných denních scénách. ()

eraserhead666

Ty Japonci vážně potěší a občas ještě dost překvapí. Už se skoro stává tradicí, že moderní horror, který mě dokáže vyděsit, zpravidla pochází z Asie. Spousta lidí to asi určitě bude přirovnávat k Blair Witch, ale aby bylo jasno – takhle měla Blair Witch působit, měla, jenže, dobře čistě subjektivně na mně, nepůsobila ani za mák a tomuhle nesahá ani po kolena. Ale Noroi mě rozválcovalo. Skvělá atmosféra, jsem rád, že jsem si to nepouštěl na noční. To bych se asi pokakal. Také je to první film co jsem viděl, kde tzv. hand cam styl snímání (a že ho zrovna nemusím) má své opodstatnění a kde byl uveden v dokonalost. V Noroi vůbec nepůsobí jako rušivý element, naopak, na budování atmosféry se podílí obrovskou měrou. Příběh a zápletka sice „typicky“ asijská, ale ten civilní způsob vyprávění, žádná triková a digitální onanie, tomu dodávají opravdu mrazivou atmosféru. Vyzdvihnout musím ještě hudbu, která v naprostém duchu minimalismu Johna Carpentera válcuje a děsí jako prase. Brrr, ještě teď mám husí kůži. ()

ARI50

Dlouho až moc dlouho jsem se přemlouval abych se podíval na tenhle snímek a nelituji užasne celou dobu mne pořád něco drželo to dokoukat jak to dopadne , mráz po zádech sem měl divný pocit strachu mně prováděl prostě Spokojenost doporučuji. ()

bouncer

Má to své (dějové) mezery, ale horor je to úžasný. To napětí Japonských kousků nemá chybu a Noroi patří k tomu nejlepšímu... ()

Terva

CITÁT - (Masatumi Kobayashi) - Tento videodokument je považován za příliš rušivý pro veřejnou projekci...... Chci pravdu, nezáleží na tom, jak je děsivá, chci pravdu. Dokumentový film je velice povedeně sestříhaný a jde z něho mráz. Což je u těchto druhů filmů prostě potřeba. Dokonce mi ani tak nevadí rec kamera. Film nemá ani moc hluchým míst jako třeba Paranormal Activity, kde divák hodinu čumí na jedno místo, kde se skoro nic neděje. Tady je to jiné, zde se stále něco děje. Nejdelší "hluché" místo tu trvá asi dvě minuty. Jinak se stále něco děje, příběh pokračuje ku předu a divák se dovídá stále nové a mrazivé informace. Vyřešení a dopad události se nezadržitelně krátí. CITÁT - Kagutaba........ Jdeme zde po stopách jednoho, ne zas tak starého rituálu, který má své následky. Povedené, pěkné, nenudící a zajímavé. CITÁT - Jednou uklonit a čtyřikrát tlesknout........**** ()

Chermy

Japonská kultura a děsivé historky jsou mnohem zajímavější, než Americká parta histeriků, co se ztratili v lese. Na druhou stranu méně dětských herců by myslím prospělo. A nečekal jsem, že to kdy řeknu, ale Americký superpravdivý horor Čtvrtý druh byl ještě strašidelnější ()

Seabeast

Výtečná dokumentární žánrovka, kterou s klidným svědomím můžu zařadit k těm poveděnějším found footage hororům. Však víme kolik už doteď vzniklo balastu. I přes svou délku jsem podobně jako při sledování televizních reportáží hltal postupné klíčování paranormálních záhad. Krůček po krůčku jsou nám předkládány na první pohled nesouvisející úkazy, které na konci nabydou svého děsivého smyslu. Střih je velmi rafinovaný a spolu s hudebním podkladem utváří napínavou moziaku. Noroi mě opravdu překvapil. ()

corpsy

Dokumentarista sa nezaprie. A v tých najvyhrotenejších a najtragickejších chvíľach ( záverečné minúty ), nepustí kameru z ruky. Ale to je len logický faux pas, ktorý obsahujú aj tie najlepšie Found footage kúsky. Tu ide skôr o nezaujímavý dej, ( pre mňa ) takmer vôbec strašidelné scény a minutáž, ktorá je ( ak je to nudné ) pre tento žáner katastrofálna. Prečo to nemalo rovno tri hodiny? ()

Hoyt

Už po prvních dvou fotkách v galerii a zdejších ohlasech jsem byl dost vyděšen. Začátek slušný, ale pak mi začalo vadit rozebírání nějaké dávné japonské legendy a nejvíc přehnaná postava pana Horiho ta mi zážitek zkazila úplně. Ale za ten závěr to stojí vidět. ()

Marsik

Japonské horory obecně nevyhledávám. Pravdou je, že když se objeví americká předělávka japonského hororu, je to o poznání lepší. Takže jsem zvědav, jestli se i Noroi dočká své předělávky. Co se týče této japonské verze, tak mě to tolik neoslovilo, jako např. podobné filmy, které jsou vpravo dole doporučovány. Z počátku měl film díky své zajímavě strašidelné atmosféře hodně nabito, ale postupně to upadalo a dechberoucího napětí a lekavých scén tu téměř nebylo. Závěr to trochu napravil, zejména scéna v lese. Ovšem Pan Hori byl podle mě jenom pro smích, což doufám nebylo účelem. Takže ten tu byl pro mě jako rušivý element. Jo a utkvěl mi v paměti ten pán na balkóně, co si dává holuby k večeři :) Když to ale sečtu, nebylo to ve finále tak strašné, ale další shlédnutí v dohledné době rozhodně neplánuji. 60% ()

Astaroth12

Je to točené dokumentárnou formou a práve to je len dobre,lebo je to viac také realistické.Je to neskutočne prepracované a aj keď je to niekedy bráne v zábavnej forme,vôbec to nestratilo svoju strašidelnosť.Je to točené realisticky,je to točené strašidelne a je to točené aby človek hltal každé napredovanie v príbehu.Je tam pár nezmyselností ale neotrávili mi celkový dobrý dojem z filmu. Môžem za seba povedať jeden z najlepšie natočených FF projektov aké som videl.V tom je neskutočne brilantne spracovaný.Aj príbeh je zaujímavý a človeka donúti k zamysleniu,či je to pravda alebo filmári sú naozaj schopný.Len škoda že je v príbehu asi nechtiac zakomponovaných pár zábavných častí,ktoré tam byť nemuseli.Hlavne Pán Hori tu bol ukázaný ako čistý trapoš. A finále dopadlo nad moje očakávania,u mňa silné 4*. ()

schizmo

Smíchej The Grudge, Paranormal Activity a Blair Witch a máž z toho tenhle japonskej guláš. Celkem koukatelný... ()

Krt.Ek

Pro mě rozhodně lepší než Záhada Blair Witch i když ani v tomto případě nemohu jít na čtyři hvězdičky, jelikož některé momenty mě přišly dost směšně (hlavně ty ve kterých vystupoval pan Hori) místo toho aby byly děsivé. I tak se ale druhé projekci vůbec nebráním. Protože Noroi má pár opravdu zajímavých scén. 65% ()

RasputincZ

Kombinace dokumentárního hororu s duchařským subžánrem nezní špatně. Obzvlášt v japonském provedení. Faktem ovšem zůstává, že režisér Koji Shiraishi klade důraz na umělé vyvolání autenticity, což je v polodokumentárním hororu pozitivní, ale už to není tolik efektivní, pokud to klade na diváka falešnými tv pořady, několikrát se opakující zprávou, že hlavní hrdina skutečně zmizel a podobnými věcmi. Kdyby Noroi vznikl před Záhadou BlairWitch, nejspíš bych se z toho posadil na zadek, takhle se jen škodolibě usmívám, ačkoliv přiznávám, že v pár momentech měl japonský film opravdu slušnou atmosféru. Navíc velkou neznámou mi je postava Horiho, jehož chování a především závěr filmu mi trochu unikl. Chápu, že v duchařském subžánru s mysteriozními prvky nemusí být divákovi vše jasné, ani to neočekávám, ale zrovna závěr filmu byl dost zásadní moment. Přesto je to lepší, než série Paranormal activity nebo spousta jiných pokusů o spojení duchařiny s blair witch konceptem, což zde relativně funguje, ale působí to spíš vtipně a nadsázku podobnou té z Lovců trollů jsem ve filmu také nezaregistroval. Mírný nadprůměr. ()