Vetřelci z hlubin (TV seriál)

Surface

Tajuplné more

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 2005, 15x45 min

Lake Bell, Michael Harding, Carter Jenkins, Bobby Coleman, Leighton Meester, Ian Anthony Dale, Brian Patrick Wade, Max Arciniega, Amanda Baker, Rhoda Griffis, Donn Swaby, Andrea Powell, Kristen Ariza, Brent Sexton, Randy Oglesby, Johanna Braddy, Daniel Newman, Cullen Moss, Leslea Fisher, Austin Nichols, David Sherrill, Jessica Tuck, Joe Chrest, Jeryl Prescott, Mark Joy, Ric Reitz, R. Keith Harris, Vaughn Wilson, Drew Waters, Scott Kirkpatrick, Melissa Ponzio, John Aylward, Linsey Godfrey, Taylor Kowalski, Neil Brown Jr., Eric Ladin, Robert Hy Gorman, Phillip Troy Linger, Dikran Tulaine, Eddie Hassell, Jennifer Gatti, Zach Hanner, Sean McGowan, Travis Brorsen, Ron Prather, E. Roger Mitchell, Bruce McKinnon, Mark Jeffrey Miller, Victoria Staley, Jay R. Ferguson, Conor O'Farrell, Brett Gentile, Keith Flippen, Gill Gayle, Jason Davis, Mike Pniewski, Tim Parati, Stephen Michael Ayers, Mitchell Laurance, Lou Anne Cooper, Rebecca Koon, Joe Inscoe, Ben Jones, Scott Hamm, Jimmy Hager, Chuck Carrington, John Shearin, Maggie Alexander, Ed Grady, Ann Pierce, Susan Merson, Andy Stahl, Robert C. Trevelier, Bill Bolender, Jon Stafford, Kelly Collins Lintz, Pete Burris

Kombinace sci-fi / konspirace / katastroficky. Dalsi serial zruseny po prvni sezone. Po pravde receno si za to tentokrat tvurci muzou sami. Hlavni dejova linie je sice prekvapive dobre promyslena (coz je videt bohuzel az v zaveru sezony), ale herecke vykony obcas slusne haprujou, o blatantnim porusovani fyzikalnich zakonu, kterym by se vysmali zaci prvniho rocniku nemluve. Plus ty kretensky 100x ohrany sceny vycpavajici spoustu stopaze.. Ke konci se to lepsilo, ale je pozde. Serial nema moc sanci, ze ho nekdo koupi a zkusi dokoncit. R.I.P.(28.5.2006)

Surface neprináša nič nové. Používa všetky osvedčené seriálové klišé v rámci hesla: Fear and conspiracy sells!. A ono to čuduj sa svete aj funguje, teda najmä čo sa hlavnej dejovej linky týka. Už horšie to je s tou nudnou omáčkou okolo a verte, že jej výskyt s postupom seriálu neúnosne stúpa. A tak pomerne veľa času s trávite len čakaním kým sa dej posunie ďalej. Podobne ako u Jericho vás teda budú hrdinovia otravovať svojimi pseudoromantickými techtlemechtle. Napriek všetkým negatívam ale v prípade, že nemáte nič lepšie na práci a hľadáte oddych nie je Surface zase až tak zlou voľbou. 3,5*(7.7.2007)

V mořích se objevuje nová forma života - podivný mořský savec, který používá zelenou elektřinu k usmrcování jiných ryb. Mladá oceánoložka Laura Daughtry se snaží přijít tvorovi na kloub, ale její snaha je bržděna vládní agenturou, která se neštítí ničeho. Kromě ní sledujeme drsňáckého pojišťováka Riche Connellyho, kterému jeden z tvorů zabil bratra a který chce zjistit co jsou zač a také 14letého kluka Milese, který jednoho z tvorů vychovává od vajíčka. Slušný námět, ale bohužel i přes pouhých 15 dílů je to celkem nuda. Místo posunování děje dopředu v podání Laury a později i Riche sledujeme většinu času Milese a jeho přátelství s tvorem, které jako by vypadlo z 80 a taky spoustu rodinné, romantické nebo jiné vaty. Na druhou stranu - posledních pár dílů se dočkáme i odpovědí, jednotlivé linie se celkem uzavřou a vše vrcholí opravdu luxusním apokalyptickým finálem - odpovědi na to co bude dále se ale nedovíme.(24.9.2010)

Taková milá pohádka o jedné ještěrce jménem Nim, co má tak trochu drápek v blížící se apokalypse. Teď, ale vážně. Dva protínající se příběhy jsou docela zajímavé, jeden odhaluje obrovskou konspirační teorii, během které jde Richovi a Lauře každou chvíli o krk. A druhej, během kterého se Miles snaží vychovat Nima. Některé části mi přijdou docela slabší a ani gradace v závěru neni nikterak oslňující. Což znamená, že to pro mě nemá až takovej drive a hodnitm to jen lehce nadprůměrně.(7.10.2012)

To bych blil, seriál s OBROVSKÝM potencionálem, který vás během nekolika prvních dílů naprosto uchvátí. Jenže seriál se vyvijí naprosto stejně jako INVASION. Jsou tedy seriály které končí předčasně a proste nedokážu pochopit proč, pak sou takové které skončí a vim přesně proč, ke dvema zminovaným mužu přidat třeba ješte TRESHOLD. Slibné začátky se postupně mění v naprostou režisérskou demenci seriál co nejvíc natahovat a tudíž prijdou na radu naprosto dementní linky děje, kde se místo hlavní linie (zpravdila likvidace světa :o) ) řeší ruzné kokotské zápletky, rádoby romantické vztahy atd atd.....Navíc k tomu všemu Surface má dvě linie...jedna která se věnuje onomu novému druhu a další celkem vtipnou linii, která mi připomínala jeden film, název bohužel nepísnu, jelikož by to byl brutální spoiler. Jenže i ona vtipná linie začně po chvíli srát, protože stále odsouvá a zabijí tu hlavní. Ačkoliv seriál skončil předčasně a 15tý díl jasně ukázal o co v celku vlastně šlo, každý si lehce domyslí jak tohle skončilo. Ovšem za předpokladu že tvurci měli pořádny koule na takový konec, onen nový druh mohl logicky způsobit pouze jeden konec, a to absolutní......i když jeden nikdy neví...(17.10.2009)

• - Originální název NBC pro tuto serii byl Fathom. Všechny propagační materiály a upoutávky uváděly tento název. Později se seriál přejmenoval na Surface. (TomikZlesa)

• - Richard Connelly je založena na postavě Roye Nearyho, hlavní postavy filmu Close Encounter of the Third Kind (1977). (TomikZlesa)