Vetřelci z hlubin (TV seriál)

Surface

Tajuplné more

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 2005, 15x45 min

Lake Bell, Michael Harding, Carter Jenkins, Bobby Coleman, Leighton Meester, Ian Anthony Dale, Brian Patrick Wade, Max Arciniega, Amanda Baker, Rhoda Griffis, Donn Swaby, Andrea Powell, Kristen Ariza, Brent Sexton, Randy Oglesby, Johanna Braddy, Daniel Newman, Cullen Moss, Leslea Fisher, Austin Nichols, David Sherrill, Jessica Tuck, Joe Chrest, Jeryl Prescott, Mark Joy, Ric Reitz, R. Keith Harris, Vaughn Wilson, Drew Waters, Scott Kirkpatrick, Melissa Ponzio, John Aylward, Linsey Godfrey, Taylor Kowalski, Neil Brown Jr., Eric Ladin, Robert Hy Gorman, Phillip Troy Linger, Dikran Tulaine, Eddie Hassell, Jennifer Gatti, Zach Hanner, Sean McGowan, Travis Brorsen, Ron Prather, E. Roger Mitchell, Bruce McKinnon, Mark Jeffrey Miller, Victoria Staley, Jay R. Ferguson, Conor O'Farrell, Brett Gentile, Keith Flippen, Gill Gayle, Jason Davis, Mike Pniewski, Tim Parati, Stephen Michael Ayers, Mitchell Laurance, Lou Anne Cooper, Rebecca Koon, Joe Inscoe, Ben Jones, Scott Hamm, Jimmy Hager, Chuck Carrington, John Shearin, Maggie Alexander, Ed Grady, Ann Pierce, Susan Merson, Andy Stahl, Robert C. Trevelier, Bill Bolender, Jon Stafford, Kelly Collins Lintz, Pete Burris, Craig Galloway, Michael Charles Roman, Richard Fullerton, Deacon Dawson, Bill Roberson, Sylvia Jefferies, Shishir Kurup, Rade Šerbedžija, Lori Beth Sikes, Jason Saucier, Jason Davis

Taková milá pohádka o jedné ještěrce jménem Nim, co má tak trochu drápek v blížící se apokalypse. Teď, ale vážně. Dva protínající se příběhy jsou docela zajímavé, jeden odhaluje obrovskou konspirační teorii, během které jde Richovi a Lauře každou chvíli o krk. A druhej, během kterého se Miles snaží vychovat Nima. Některé části mi přijdou docela slabší a ani gradace v závěru neni nikterak oslňující. Což znamená, že to pro mě nemá až takovej drive a hodnitm to jen lehce nadprůměrně.(7.10.2012)

Slušný seriál, který postupem času sílý a 14tým dílem dokazuje jasné 4*. Od nebezpečí zatajování celosvětové hrozby Americkou armádou se dostaneme k Firmě, která má neomezené prostředky a prakticky může vládnout světu. Sledujeme příběh tří lidí. Mladého Milese, který s kamarádem nalezne vajíčko neznámého původu a to se mu doma v akváriu vylýhne. Nový přírustek do rodiny se stane jeho mazlíčkem a přítelem. Avšak, že jeho kamarád není tak normální jak ostatní zvířáta je patrné, když elektrickým proudem zabije rybku, kterou poté sní ... Další postavou je Dr. Daughterty, která se jako bioložka snaží rozluštit tajemství nového obratlovce, který se objevil v moři. Její snaha je kazena tajnou službou, která se s vědcem Alexandrem Cirkem snaží celému novému druhu přijít v tajnosti na kloub. Třetí postavou je Rich Connelly, jehož bratr je při společném potápění odtáhnut jednou z těchto potvor do hlubin oceánu. Jednoho dne se Richi, který od této události trpí halucinacemi a sny o díře, která pohltila jeho bratra. setkává s doktorkou Daughtery a společnými silami se snaží rozluštit nový druh tvora, který se začíná nebezpečně množit v oceánu i mimo něj. Obrovským rozmnožováním je silně narušen ekosystém moře a potravinový řětězec jaký jsme znali dosud se rozpadá, protože tyto obrovské potvory pojídají opravdu všechno... Postupem času se dovídáme stále nové a nové poznatky o novém druhu a všechny dějové linie jsou velmi rychle sunuty dopředu. Pár nečekaných zvratů ještě přidá na otáčkách a jen škoda, že je na neurčito tento velmi dobrý seriál přerušen. Možná, že kdyby NBC tento seriál dala na lepší vysílací čas brzy by se dostavil větší divácký úspěch. Jinak film získal Young Artist Award za nejlepší rodiný televizní seriál (Drama) a nejlepší roli mladého herce hrajícího Milese. Pokud máte rádí trochu scifi strčené do dnešního světa, který je viděn z úhlu vědy a ekologie určitě se na tuto slušnou jízdu podívejte.(19.2.2006)

• Morholt

Strašně nudný seriál, u kterého mě nedokázala udržet ani fascinace různými mořskými obludami. O těch to sice celé bylo resp. mělo být, ale prostoru dostávaly z mého pohledu až příliš málo. Na druhou stranu když se objevily, tak obstály na chvalitebnou, ale 90% stopáže zabíraly linie neskutečně nesympatických postav, které byly mizerně zahrány stejně nesympatickými herci. Výjimkou je Rade Šerbedžija. 30% za potvory.(19.8.2014)

• DaViD´82

Průměr po všech stránkách a je docela otázka proč tomu vůbec v době Invasion, Prison Breaku či Lostu věnovat čas. Děj je těžce předvídatelný, postavy nedobře napsané a ještě hůře zahrané. Postavy jsou vůbec velký kámen úrazu, naprosto zde chybí nějaký tahoun, který by to podržel i ve slabších dílech (a že jich je!). Zajímavá dějová linka ohledně tvorů z vody, jenže ta je často zcela odsunuta do pozadí a prostor zabírají strasti klučiny a jeho "příšeřího" kamaráda či nějaké podobně "záživné" dějové peripetie. To vše dohromady dává seriál, který papírově a premisou potenciál má, ale utápí ho v "rodinném" přístupu k ději. Sice se to kolem osmé epizody výrazně zlepší, ale stále je to jen v mezích průměrnosti, a tak se vlastně ani není co divit, že to bylo patnácti dílech zrušeno.(20.2.2006)

Kombinace sci-fi / konspirace / katastroficky. Dalsi serial zruseny po prvni sezone. Po pravde receno si za to tentokrat tvurci muzou sami. Hlavni dejova linie je sice prekvapive dobre promyslena (coz je videt bohuzel az v zaveru sezony), ale herecke vykony obcas slusne haprujou, o blatantnim porusovani fyzikalnich zakonu, kterym by se vysmali zaci prvniho rocniku nemluve. Plus ty kretensky 100x ohrany sceny vycpavajici spoustu stopaze.. Ke konci se to lepsilo, ale je pozde. Serial nema moc sanci, ze ho nekdo koupi a zkusi dokoncit. R.I.P.(28.5.2006)

• - Originální název NBC pro tuto serii byl Fathom. Všechny propagační materiály a upoutávky uváděly tento název. Později se seriál přejmenoval na Surface. (TomikZlesa)

• - Richard Connelly je založena na postavě Roye Nearyho, hlavní postavy filmu Close Encounter of the Third Kind (1977). (TomikZlesa)