Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

Nons3nse

Tretie pokračovanie Resident Evil z podnázvom Extinction ma dostal, najmenej tak, ako predošlý diel. Príbeh sa tento raz presúva do krásnej, ale nebezpečnej Nevadskej púšte. No, vlastne celá Zem sa zmenila na jednu veľkú vyprahlú púšť, plnú krvilačných zombies. A tu prichádza nová, vylepšená Milla, zo schopnosťami ešte silnejšími ako minule, ktorej dokonale sadne úloha akčnej ženy. Neviem ako vy, ale ja som sa dokonale bavil. Akčné aj hororové scény, ktoré sú tam kde majú byť. Vôbec mi nevadí, že v tomto diele už nie sú zombici, tak ako ich všetci dobre poznáme. Vôbec mi nevadí, že v tejto sérii začína byť viac a viac mutantov. Pre mňaje Extinction zatiaľ najlepší diel tejto skvelej hororovej série... ()

Corpsegrinder odpad!

Ne ne ne ne ne tohle už bylo moc. Claire dost špatně obsazená, příběh ujetej a Alice pravděpodobně přišla z návštěvy přímo od profesora Xaviera. Odpad. ()

Krabak

Jedinej RE, kterej byl opravdu povedený, tak byla jednička. Nejspíš to bylo tím, že to byl opravdu originální film. Dvojka a trojka se vezou jen na jménu a divákovi nic novýho nenabídnou. V tomto dílu tak maximálně hnusně naanimovaný houf vran a ke konci opravdu uměle vypadající obludu. A to, že do hlavních vedlejších rolí jsou obsazeny více méně Miss World, které neumí hrát a roli ve filmu si nejspíš vykukaly, o tom se rozepisovat víc nebudu. Jediná věc, proč jsem tento film zkoukl, tak to bylo kvůli Mille--->30% ()

kedl

Anderson by se měl učit, po jeho nevýrazných dílech přichází ten pravý odvar pořádně našlapané postapokalyptické akce. ()

Paity

Vcelku dobrý díl série, která se nějak vyvíjí. Nechybí tomu akce, překvapivé zvraty, celkově napětí a další příběhový posun. Takže do filmotéky s tím. ()

HArna

Dle mého názoru je Resident Evil:zánik na stejné urovni jako první díl téhle serie.Jsou tam momenty,které vynikali jako ten nálet těch ptáku nebo postapokalyptické Las Vegas.Nemesis(jestli to bylo..?)taky nebyl k zahození i když jsem čekal mnohem lepší děj,ale Mulcahy se vyvaroval chyb z předchozí apokalypsy,takže mě osobně to stačilo.Navíc na Millu Jovovich se vždy rád kouknu. ()

blues

Jako fanoušek této série jsem ochotný dát tomuto filmu 4 hvězdy, tudíž o jednu více, než by dali ostatní nezaujatí diváci. Jedna hvězda navíc je hlavně díky napětí, které korunuje celý film. Je tu i pár vysvětlujících momentů, které jsem ocenil (např. hned na začátku testování klonů). Je to zajímavý film, kterému ale docela ublížila ultrakrátká stopáž (aspon mě to přišlo strašně rychle ukončené) a přemutovaná obluda při final fightu, ale na druhou stranu si nechali pořádné zadní VRATA, což mě natěšilo na další možné pokračování "Milly v akci". ()

Radim

V rámci série mi přišel tento "díl" jako nejpovedenější. Na můj vkus trochu moc brutality, ale tak nějak se tam hodila. V každém případě zcela nečekané a skvělé nápady (první scéna, havrani atd.), hodně dobré triky. A pak také Ali Larter, které jsem si všiml v Pravé blondýně, která mě uchvátila v Heroes a kterou prostě žeru. ()

Haymar

Russell Mulcahy byl hlavní důvod, proč jsem se na trojku RE těšil. Zajímalo mě, jak si poradí s touto látkou režisér takových pecek jako Highander nebo Ricochet... I obsazení se konečně mohlo pochlubit zajímavějšími jmény - Ali Larter, Mike Epps, Oded Fehr (ten se mihl už je dvojce) a samozřejmě Milla (která u mě měla za zhovadilost Ultraviolet nemalý vroubek)... V poslední řadě lákalo úplně nové zasazení děje - ve stylu Mad Maxe... Bohužel film jako celek působí značně nevyrovnaně - vše výše uvedené sice funguje výborně (dobrá režie, konečně sympatičtí herci, vynikající výprava a exteriéry), ovšem vše sráží na kolena totáně debilní dialogy, faktické kopance a nefungujcí prvky (Alice coby telekinetik, svět v písku během pár let, nelogické jednání postav), naprosto necharizmatický záporák (transformující se ve finále ve zbytečné a směšné monstrum) a nebo až příliš okaté vykrádačky - jak obou předešlých dílů, tak i dalších filmů (Ptáci, Země mrtvých, již zmíněný MadMax, Matrix atd.)... Resident Evil: Extinction tak nejistě levituje v prostoru - někde na půli cesty mezi jedničkou a dvojkou... z úcty k trilogii a s přimhouřením obou očí - 60% ()

kwoky

Libila se mi technicka stranka filmu (prostredi, kostymy, zbrane aj.), zato pribehove bych hodil tenhle film do odpadu. Vzdyt se tam VUBEC NIC NEDEJE! Ja chci akcni scifi! Akcni to sice je a boje jsou opravdu pekne, ale co z toho, kdyz je zbytek filmu sracicka. Casting zapracoval a vybral par hezkych ksichtiku, za coz jsem rad, protoze jsem se aspon trosku zabavil :) A mimochodem... Kdo v tom videl Sileneho Maxe? ()

Greny

jediný díl, který jsem viděl ze včech tří (asi jsem buran?) ale už díky tomu, že jsem pochopil téměř okamžitě jakou má kdo roli a jaký byl jejich předchozí osud svěčí o určité kvalitě a myslím si, že pár scén je naprosto úchyvtných (havrani,poslední joint) no jinak klasika nebo snad ne? ()

Prochy38

Tento film už se lehce odklonil od předchozích dvou dílů, každopádně se mi to pořád líbilo. Prostředí pouště povedené. Milla je pořád fakt sexy! Příběh měl sice spoustu slabin, ale hloupé to nebylo. Příjemné obsazení! O. Fehr, A. Larter, L. Ashby.... ()

iampatrik

65% Nejlepší díl celé série. Určitý odklon od předešlých dílů jde vidět, i když stále zůstavá hloupý příběh, víceméně béčková akce. Vše však v pěkném hávu postapokalyptického světa a s nejlépe provedený zombíky té doby (ale i po pár letech, patří mezi ty lepší). POZN. Konečně viděna celá série postupně. ()

peetriss

Třetího dílu série se chopil poněkud zručnější režisér, a výsledek je oproti předchozímu dílu o něco lepší, nikoli však bezchybný. Jako bych se díval na zombie horor naklonovaný dohromady s klasikami jako Šílený Max a Ptáci. Atmosféra je opět dobře vykreslena, vrátila se v jemném remixu i ústřední melodie z prvního dílu, což je jen dobře, Milla Jovovich předvádí stále svůj standard, na Ali Larter se hezky kouká. Scéna s ptáky je až nápadně inspirovaná výše jmenovaným Hitchcockovým hororem, ale přesto je hezky udělaná a filmu dokonce i prospívá. Příběh je opět a zase velmi jednoduchý. Ve zkratce oproti druhému dílu zlepšení, ale stále nic světoborného. ()

TERRORDROME

Resident Evil stretol Mad Maxa a výsledkom je najlepší ( alebo minimálne najpozerateľnejší ) diel série. Všetko sa síce nesie na vlnách tradičných klišé, ale tá apokalypticko- westernová atmosféra tomu rozhodne pomohla. Hlavnou akčnou scénou je návšteva pieskom zaviateho Las Vegas v ktorom sa konečne rozbehne očakávané masakrovanie zombíkov a uvidíme pár čisto prestrelených hláv. Zaujímavý bol aj útok vrán, takže najväčšou slabinou je bohužiaľ záverečný súboj so zmutovaným doktorom ktorý pôsobí akoby tvorcom zrazu vyschlo konto a niečo museli narýchlo zimprovizovať v jednoduchých kulisách. Zápletka so špeciálnymi telekinetickými schopnosťami Alice je celkom fajn, aj keď vlastne nikam nevedie. Mimochodom, je zaujímavé že zombíci v Las Vegas lezú po tej Eifellovke ako opice a tí pred bunkrom Umbrelly tam len tak stoja pri nevysokom plote a čučia na neho. Zombie dobermani opäť nemôžu chýbať, to by bola svätokrádež. ()

J*A*M*A*L

Asi můj nejoblíbenější díl z této skvělé nijak zvláštní zombie série.Opravdu jsem se v tomto dílu nejvíc bavil a snad vůbec jsem se nenudil.Opět vinikající výkon krásné a skvělé herečky Milly Jovovich.Holkám prostě zbraně sluší.Na ní je tato role jako dělaná.88% ()

Paldiny

Zem sa stala vyprahnutou pustatinou, kde prežilo tu a tam pár kočovníkov presúvajúcich sa z miesta na miesto a v podzemí verných zamestnancov korporátu Umbrella. Tí sa vytrvalo hrajú so skúmavkami, vzorkami a hypotézami na výskumníkov po vzore Romerovho „Dňa mŕtvych“. Po nevýraznej Apokalypse sa ale posúvame krok - dva vpred. Atmoške veľmi pomáha zobrazenie futuristického sveta, kde si aj Las Vegas leží pod tonami piesku i tak ľudia nemajú minútu na oddych. Samozrejme ani tu to netreba brať príliš vážne, protagonisti vyzerajú až moc v kondícii, na to, že je globálny nedostatok všetkého, vody nevynímajúc. Príbeh nám namiešava kokteil nových aj načatých vychytávok klonovanie, mutovanie, ovládanie, dokonca tele-kinetika. Gore šťavnaté, zombie - vrany nebezpečné, vizuál príťažlivý, teda až na trápne chápadlá čo vyliezajú z toho laboratóriového ochechuláka. Kvalitatívne podobné ako jednotka a predsa iné, spokojnosť. ()

dressic

Trilogiím je připisován povětšinou model sestupné kvality a zde tomu není myslím jinak, i když kdo ví, jestli tento třetí díl filmový štáb zastaví. Mila Jovivich se už nějaký ten pátek neobjevila v mých očích opravdu kvalitním filmu, snad to bude v tom dalším. ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)