Proč bychom se netopili

Česko, 2009, 8 h 43 min (Minutáž: 51–54 min)

Režie:

Petr Nikolaev

Předloha:

Zdeněk Šmíd (kniha)

Kamera:

Martin Duba

Václav Rašilov, Markéta Štechová, Tereza Kostková, Radek Zima, Lukáš Vaculík, Jiří Ployhar ml., Zuzana Kajnarová, Branislav Polák, Arnošt Goldflam (více)

Epizody(10)

V seriálu Proč bychom se netopili se můžete těšit na vodáckou romantiku, lásky letní i celoživotní, spory nicotné i zásadní, řeku vstřícnou i nemilosrdnou, přírodní scenérie i všední realitu života našich hrdinů. Poznáme se s nimi, když se poprvé sejdou na vodě, budeme svědky prvních zkušeností, úspěšných pokusů i nezdarů. Překonají spolu nejednu krizi, někteří navážou trvalé vztahy, jiní zase na dlouho zmizí všem z dohledu. Po letech se ale znovu sejdou a zkusí podruhé vstoupit do stejné řeky i do stejné lodi. (Česká televize)

fErnesto

Docela srandovní seriál, který nemůže být brán vážně, ale jsem si jist, že u některých vodáckých skupin to chodí velice podobně. Občas zábavné situace, ale ještě zábavnější, kuriózní a řekl bych možná skautské je jejich řešení uvědomělou partou vodáků v čele s kamarádem do deště. ()

tom05

Dobrý. Vykonstruované a těžko uvěřitelné situace ( na vodě jsem párkrát byl :-( ) jsou v nadpoloviční většině celosvětové produkce , a tady je to v míře přijatelné. Navíc , jiné akce ve mně evokují vzpomínky ( na vodě jsem párkrát byl :-)) a jsou naopak uvěřitelné. Plyne to správným tempem , někdy sice plácaj´ kraviny , ale pak je tam zase solidní vtip. Dobrý. Šestý díl zatím nejslabší,uvidíme,co bude dál. ()

cabaday24 odpad!

megaultratrapnost uplne nejvic ze vsech.. tohle fakt ne. dokud aspon sjizdeli reky, tak se s vypnutym zvukem dalo koukat na holky ( kozy), s presunem do hor veskera zabava konci. Nezbyva nez si polozit recnickou otazku: Proc takovy zvratky kurva nekdo toci? ()

sunber

Seriál začínal s úžasnou atmosférou, po prvních dvou dílech jsem se nemohla dočkat dalších... Bohužel pak to šlo s úrovní stále z kopce... škoda ()

Le6n

No musím povedať, že mňa seriál ako človeka absolútne neznalého vodáckej problematiky zaujal. Príjemne pomalé plynutie deja, bezstarostnosť protagonistov užívajúcich si krásy prírody a spoločného cestovania a tešiacich sa z maličkostí. Niečo, čo by som v dnešnom uponáhľanom a pretechnizovanom svete rád zažil. Musím ale priznať, že som si pôvodne myslel, že seriál má 8 dielov a keby som tam prestal pozerať, bolo by hodnotenie ešte vyššie. Síce mi absencia naivného happy-endu imponuje a pritvrdená dávka nostalgie nevadí, ale ten záver... Inak mi posledná plavba partie dosť pripomínala Snežienky a machrov po 25 rokoch - snažili sa druhýkrát vstúpiť do tej istej rieky, ale tak nejak postupne prichádzali na to, že to proste nejde. 69% ()

Naby

Reklama na to byla parádně udělaná a hodně masivní, takže jsme si říkali, že to musíme vidět. Výsledný efekt všech dílů byl celkem podprůměrný. Většina herců neudělala příliž veliký výkon a bohužel veškeré zajímavé akce byly právě v masivních ukázkách. Celkově to pro mě bylo docela zklamání. Jinak pokud nemáte na co koukat když žehlíte, nebo k nějaký druhý primární práci je to celkem fajn a dost možná se i zasmějete. ()

ajlonka

Mě se tenhle seriál líbil, na vodě jsem bohužel nikdy nebyla, ale věřím, že to musí být bezva zábava. Jen mě na tomhle seriálu dost nebavily ty díly, kdy nebyli na vodě, ale v civilizaci, a pak taky ten díl po letech na vodě, když tam měli partičku mladých holek. Těhle pár dílů byl fakt úlet o ničem jen nuda nuda nuda....ale jinak jsem se dost nasmála, tedy až na ten závěr, to jsem měla na krajíčku.... ()

Alchemilla

Ó, hrůzo. Knížky Proč bychom se netopili a Proč bychom se nepotili Zdeňka Šmída jsou mojí srdeční záležitostí. Člověk si je nejvíc užije, když sjíždí řeku anebo s batohem putuje po horách, ideálně Tatrách. Ale to, co stvořila Česká televize... Všechny vtipné věty, při kterých se člověk prohýbá smíchem, v seriálu vypadaly trapně a uboze. Herci hrají jak snůška ochotníků, až na Lukáše Vaculíka. Jeho Křižák je jediná zajímavá postava. Scénář, to je zoufalství v nejryzejší podobě... A přitom je to taková škoda. Mohl z toho být kultovní seriál s kultovními hláškami. Před hozením do odpadu seriál zachránila jen moje láska k předloze, Vaculíkovo Křižák a Krajčovo hudba. ()

Sathine

Pokud by seriál končil dílem Vodácká svatba, tak by mé hodnocení bylo mnohem vyšší. Neřeším to, jak se dali dohromady, že celý děj byl předem jasný, ale téma seriálu a krajina, která v něm byla ukázána. Dívat se na tento seriál, jak venku začínalo být krásně bylo pro mne velmi pozitivní a představovala jsem si, jak sama podnikám podobnou akci. Bohužel 8. díl celou sérii pěkně znemožnil, zbývající 2 poslední díly pak ještě ušly. Konec na jednu stranu překvapivý, ale na druhou trochu očekáváný. Nemůže to být přece pořád jen poho, pohodička, pohoda... ()

zekon

Na české poměry velmi slušný seriál. Neznám knihy, takže mi je fuk jak to koresponduje oproti ostatním, ale v záplavě Nova sraček, Prima hnojů je tohle evidetně skvost! Ne žeby to byla oskarovka, ale dá se na to dívat. Je tu pár věcí co vadili, jako moravačka s divnopřízvukem (tak tupě sa u nás teda nemluví), střídání řek s cílem vzbuzovat pocit u diváka, že je to jedna, apod. To co se dá prožít na vodě tam je, i když to pak spadne do nechutné telenovelovské žumpy. Lukáš Vaculík překvapil, jak hraním tak tím jak zvládá vodu, což pak předvedl i ve Vodáckém putování. Mám vodu rád, takže mě to oslovilo asi víc. 3 a 1/2 ()

wewrka

Za předlohu, jednoduchost a průhlednost hvězdy 4 - pohodová vzpomínka na doby kdy nám řeka byla silnicí. Ať žije patetismus ! ()

Wolfvater

Zklamání, zklamání a nic než zklamání! A tolik jsem se těšil, když se začalo proslýchat, že dojde k natáčení. Tu jednu hvězdu dávám jen za Arnošta Goldflama, který se v roli Melounka vyjímal dobře a vysoce převýšil všechny ostatní postavy. Jinak ale opravdu veliké zklamání. Proč vlastně je Zdeněk Šmíd uváděn jako autor scénáře, když jej tvůrci velmi brzy "vyšplouchli" z kolektivu, že si to stejně udělají po svém? Moc rád bych viděl originál scénáře, jak si jej představoval Zdeněk Šmíd. A podle něj aby to někdo natočil znovu. Kdybych to tak uměl... Nezbývá, než si povzdechnout a třeba doufat. A radovat se, že máme knihy. ()

R.E.M.

Jedna hvězdička za vánek romantiky a pohody. Druhou za charizmatického Lukáše Vaculíka. Neodpustím místy zvláštní dialogy a hlavně - nudu. Obzvlášť vypečený a 3x politý nudou byl díl s divadlem. To bylo k nekoukání. ()

hrafnain

Zpočátku velký WTF, to jsem nevěděl, jestli je to nějaký nepovedený prvorepublikový retro, nebo snad pokus o parodii ve stylu již vyčpělého Sklepa? Kryndapána a ta vlezlá vodrhovačka v titulkach, to jsem pak programově přeskakoval. ::: Kupodivu jsem to nakonec dokoukal, ale jenom kvůli tej vodě. A kvůli některejm háčkům :D Kdyby to aspoň bylo celý pojatý jako divadelní hra Vodácký Ráj, tak budiž, možná. Bojová akce s andělem taky ušla :) Některý gagy a scénky byly docela vtipný, ale celkově je to takovej slepenec. Přitom potencionál to mělo. Škoda. Jdu si radši přečíst knížku, aspoň k něčemu to bylo dobrý. Nazdar. ()

toos

Viděn omylem jeden díl. Osmý. Parta znuděných ženáčů narazila na vodě na partu mladých holek, který se tváří, že jsou vychytrale nedostupný, ale dostupný jsou tak, že se do kalhotek dokáže dostat i tahle zoufalá part. Zoufale kostrbatý dialogy. Oslovení "Sumče" mě nechtěně rozesmálo. ()

maniak123

Kdo nikdy nebyl na vodě, nepochopí a neměl by tento seriál vůbec hodnotit. Naopak pro vodáky je to skvěký seriál, nechápu, jak někdo může dát 1 hvězdičku, natož pak odpad... ()