Proč bychom se netopili

Česko, 2009, 8 h 43 min (Minutáž: 51–54 min)

Režie:

Petr Nikolaev

Předloha:

Zdeněk Šmíd (kniha)

Kamera:

Martin Duba

Václav Rašilov, Markéta Štechová, Tereza Kostková, Radek Zima, Lukáš Vaculík, Jiří Ployhar ml., Zuzana Kajnarová, Branislav Polák, Arnošt Goldflam (více)

Epizody(10)

V seriálu Proč bychom se netopili se můžete těšit na vodáckou romantiku, lásky letní i celoživotní, spory nicotné i zásadní, řeku vstřícnou i nemilosrdnou, přírodní scenérie i všední realitu života našich hrdinů. Poznáme se s nimi, když se poprvé sejdou na vodě, budeme svědky prvních zkušeností, úspěšných pokusů i nezdarů. Překonají spolu nejednu krizi, někteří navážou trvalé vztahy, jiní zase na dlouho zmizí všem z dohledu. Po letech se ale znovu sejdou a zkusí podruhé vstoupit do stejné řeky i do stejné lodi. (Česká televize)

Lachtaan

Další z pradávných výkvětů českého seriálu. Už si nějak extrémně nevybavuju celý průběh seriálu, vím ale jistě, že jsem sedl na lep celému obsazení, oné neskutečné vodácké pohodě i smutnému konci pro hlavní postavu. Kdykoli mi na mysl vběhne jméno Lukáše Vaculíka, nevybavím si, jako většina populace, Kamaráda do deště nebo Vítr v kapse, ale právě tento dobrodružně laděný seriál. ()

July

Po 1. dílu přišlo zklamání. Tohle si docela pěkná a humorná knížka Zdeňka Šmída nezasloužila. Uspávadlo jako začátek Vesmírné odysey. 2. díl jsem brala jako takový zkušební - pokud se úroveň nezvedne, jdu od toho. Ale ona se zvedla, nuda ubyla a vtípky už nebyly tak trapné, dokonce se na to docela příjemně dívalo, i když žádná sláva to taky nebyla. Nicméně mým testem epizoda prošla - a pokud ostatním dílům tato úroveň vydrží, nebo se (snad) ještě pozvedne, nejspíš budu hodnotit i na 3*. Zbytek: Nakonec jsem vydržela seriál sledovat až do konce a ptám se proč. To bylo tak neskutečně hloupé a často nudné! A takovou pitomou smrt si mohl vymyslet snad jen scénárista v rauši... Radši zůstanu věrná mnohým zahraničním seriálům, které se k nám sice ještě nedostaly nebo se teprve začínají vysílat, ale na internetu kolují i jejich nové skvělé díly... ()

Endyis odpad!

Spíš se to mělo jmenovat "Kéž by jste se utopili"!!! Tak tohle teda ne, to je něco tak DEMENTNÍHO, že jsem to doposud nezažil. Nekorunovaný král nejsračkovitějšího televizního odpadu, jenž trumfne i všechny zvrácené předrevoluční totalitní agitky. Nejde o to, že by seriál byl špatně natočený, zahraný i scénaristicky adaptovaný. On prostě nemá jedinej přizorenej moment a to se málokdy málokomu podaří. Svým způsobem jsem hleděl fascinovaně s otevřenou hubou... 0% Jeden díl bohatě stačil... PS. : Nechápu za co jako má 42 procent??? Vodáci PLAČTE!!! ()

civalII

Herecký výkony v tomto seriálu jsou fakt příšerný. Branislav Polák je herec asi jako Paroubek milý hubeňour. Aspoň, že ta co balí Vaculíka ukáže cecky. Fakt dobrý. Díky tomu dávám jednu hvězdu. ()

uhlajz odpad!

Tak tohle snad nemoh napsat nikdo za střízliva. Tak trapný scény jsem snad v životě nikde neviděl. Jestli to není parodie, tak nemám víc co dodat...:-) ()

Cocacolix

Ten seriál byl vtipný často tím, jak se herci snažili hrát přirozeně neskutečně křečovitý repliky z ještě křečovitějšího scénáře... Vnímal jsem ale atmosféru - lodě, jezy a šlajsny, tábořiště a zvuky s tím vším spojené. To všechno by se skoro obešlo bez herců, kteří zde fungují dost často spíše na obtíž. Ale hostující Vetchý potěšil :) ()

Compadre

Knihu jsem čel kdysi na prázninách, když mi ji otec vnutil a po té zkušenosti mohu jen říct, že film je její totální zneuctění. Dementní písničkou od Kryštofa počínaje, pokračující partou idiotů včele s volem Vaculíkem a konče vypatlaností celého provedení. Jestli se na tenhle seriál Šmíd díval (asi jo), tak asi musel fakt čumět, jak mu to Nikolaev posral. ()

sskrblik

Seriál o vodácích mě vůbec nezaujal. Děj je plytký, jednoduchý a vodácké příhody a historky jsou spíš na jiné úrovni - na té horší. Bylo by pro mě za trest sledovat všechny díly, to málo co jsem viděl mě stačí k tomu, abych se tomuto seriálu vyhnul. ()

czdmaso

Nuda,nuda,nuda. Ten bod je za úvodní písničku a možná bych přidala 1/2 bodu kdybych byla vodák. Nebo taky ne. ()

jitrnic odpad!

Nechutná "prázdninová pohodička", neposlouchatelné dialogy a nesnesitelní herci (hlavně dámská část ansámblu). Kdo jste někdy vodu jel, vůbec to s tímhle seriálem nezkoušejte, hodně vás znechutí. ()

spikey1

knižní předloha vynikající... to co sledujeme už tak ne... ale naproti ošklivkám Katkám a VKVéčkům je to ok ()

U.Tarare odpad!

Po dvou dílech co jsem viděl nemůžu jinak, zatim je to hroznej fekál.... .... viděl jsem i poslední díl, musím u původního hodnocení jen zůstat. Jediné co by se dalo ocenit je nečekaný konec, toť ale vše. ()

jamalka

Tak tohle napsal opravdu někdo, kdo na vodě nikdy nebyl- trapné příběhy a rádobyvtipné fráze, o hereckých výkonech raději nemluvím- prostě hrůza. Pán Šmíd asi není moc nadšeny, že dal svolení k zfilmování své knihy, s kterou seriál navíc nemá moc společného. Navíc dialogy zní , jako by se spolu bavili lidé před sto lety. No ale jestli chtěli autoři pobavit vodáky svými znalostmi prostředí a mladých lidí, tak se jim to opravdu podařilo. ()

blixadovan

Seriál mohu hodnotit podle shlédnutí pouhého jednoho dílu (víceméně znouzectnost na horské dovolené), což není asi úplně fér, ale nemyslím si, že by se jednotlivé díly od sebe výrazněji kvalitativně lišily. Pravděpodobně se jedná o další z řady unavených, těžkopádných, prdelatých českých seriálků. Předlohu jsem nečetl, nemohu tedy soudit, zdali tvůrci udělali knížce medvědí službu. Mimochodem, seriál doprovází opravdu hrozná slizkost od kdysi nadějných Kryštof. ()

VooDoom

Celkový dojem zvláštní.Na jednu stranu se mi seriál líbí, protože jsem již párkrát sjížděl a vím co to obnáší.Na stranu druhou mi to připadá dost věcí vyumělkovaných, moc náhod, ale co by jsme chtěli?Lost?HIMYM?nebo Ordinaci v růžové zahradě? :D Má to něco do sebe... ()

KR4T4S

Rozhodně jsem si nemyslel, že na tomto seriálu bude nejlepší úvodní písnička od Kryštofů. Všechny zážitky, rozhovory a vodácké příběhy mi příjdou jak od 10tiletých dětí. A kdyby täm ty děti hrály a vysílalo se to ve 4 odpoledne tak by to rozhodně bylo stravitelnější a vtipnější. ()

Rousse odpad!

Přiznávám - nejsem žádný "vodák tělem i duší" - byla jsem na vodě jednou a moc se mi to líbilo. Proto jsem se taky těšila na tenhle seriál. To, co jsem viděla v jednom jediném shlédnutém díle, mne však přesvědčilo, že tohle je jen velmi marný pokus o seriál o vodácích. Místo seriálu o vodácích mi přišlo, že sleduju seriál o zastydlých puberťácích, kde prošedivělý Vaculík káže přednášky o tom, jak jsou ženský k ničemu a zbytek dospělých se tam fakt chová hůř, než puberťáci v devítce. Krom toho těžce vykonstruovaný děj a rádoby vtipné scény, postrádající sebemenší špetku vtipu, jsou mi vážně těžce proti srsti. /// Oprava komentáře po návratu z mého 3. vodáckého dobrodružství - nosiče s tímto "seriálem" spálit, popel rozptýlit do Vltavy a NIKDY už nedopustit, ať tenhle shit běží na televizních obrazovkách! ()

Heraldika

Sice dost průměrné zpracování krásné knižní předlohy, ale poté, co jsem minulý víkend zažila báječnou jízdu po Otavě se super partou, už tak kritická nebudu. Ony ty lodičky mají něco do sebe, i když je 13 stupňů, leje jako z konve a moc to člověk neumí :-) Vivat peřeje! ()

Mr.Nigga

Pár úvodních dílů startuje seriál jako zcela nezajímavou a ne moc vtipnou podívanou, ale svou jednoduchostí a pohodou je i příjemně koukatelný. Poté se nějak zvrhne do víru nezvládnuté režie, trapných dialogů, nezajímavých scén a vytlačované a nucené drama je vyložené blbé, až debilní. Jako nenáročné pokoukáníčko by dostal ***, takto pouze ** s odřenýma ušima. ()