Ajťáci

Ukázka z filmu 9
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

AngiS

Roy, Moss, Jen.. A zařazení geniálního Richmonda nemá chybu :D "Blik.. blik...blik.. pak čekám.. chvíli nic.. a POTOM! ... Dva Bliky.. " - "Páni. nedivím se, že Vás to tolik nervuje.. " netřeba dalších slov.. :) ()

cab

"Ajtaci" me nezasahli, jak jsem ocekaval, i kdyz pocitacove geeky a jejich vylomenosti mam v oblibe. Je velka skoda, ze dily jsou nevyrovnane a nektere vtipky ci narazky se stavaji ohranymi nebo nezabavnymi pokusy. Navic v druhe sezone opousti zapsklou kancelar a snazi se zmenit prostredi i tematiku vtipu v prilis velke mire. Jedine obrovske plus smeruje k herecke seslosti. Prvni sezona: 60%, druha sezona 55% ()

Very_kuul

Denholm: (mluví o "mrtvé" Jen) Jak mi Jen chybí. Byla stejná jako já v jejím věku. Když jsem byl v jejím věku byla jako já v jejím věku. Byla jako já v mém věku jejím věku. Když mi bylo jako jí, připomínala mi mě. ()

B4TM4N

Znatelně slabší než Big Bang Theory, ale pořád obsahující notnou dávku britského humoru. Repertoár vtipů ovšem není z nejširších a 187. vtip od Mosse založený na stupidní výslovnosti už takřka nudí. Nejlepší díl: S2E01 ()

wosho

Velice vtipný seriál o pc pakách. Škoda, že jsem neviděl všechny díly. Ale na druhou stranu, jen pc paka, panici a totální vyhoštěncispolečnosti mohou být v pátek večer doma:-) ()

Bobek27

Dokonalý seriál plný britského humoru. Hlavní postavy jsou opravdu perfektní. Tento seriál má sice méně dílů, ale ty díly díky tomu opravdu stojí za to! ()

Tessie

Škoda, že má každá série tak málo dílů. Každý z nich je ale plný nezapomenutelných hlášek. Pro mne je nezapomenutlný díl, kdy se Jen zkoušela narvat do těch naprosto úžasných malých červených lodiček. Pohled na ty zdeformované prsty byl fakt hustý .. co teprve když na ně šlápl týpek v kanadách :D ()

Rssa

Po čtvrté séroo musím bohužel snížit hodnocení o 2 hvězdy, neboť to již není žádná zábava. Jeden vydařený fór na 10 špatných. 70 % ()

Mazlik4

Několik prvních epizod má skvělou úroveň, ale s každým dalším dílem kvalita propastně klesá, klesá a klesá. Lepší je přestat se dívat v čas než se seriál začne zajídat! ()

Reckon

Ještě, že je Linehan na světě, aby nám mohl dávat tolik radosti do života. Konečně se i přehoupl přes třetí sérii a všichni s potěšením zjišťujeme, že má nápadů na rozdávání. Jediné slabší části jsou některé díly druhé série, jinak to je řežba, která vám nedovolí, než si tenhle skvost užívat. (10/10) ()

Bohemák

Sesbírat spoustu hlášek z oboru IT a dát tomu děj - to je úkol hodný Zdeňka Trošky. Ale tahle britská banda to zvládla daleko lépe. Britové prostě umí pobavit. První série byla naprosto úchvatná, pak to trošku slábne. ()

jakeer

Prvá epizóda je doslova odstrašujúca, ale neskôr je to poriadna jazda. Asi nikdy predtým ani potom som sa na televíznej tvorbe tak skvelo nenasmial. ()

Paity

A vám se ten seriál jako líbil?.... chtělo by se říci "klasikovi". Přestože si s počítačem tykám, tohle mě skutečně nijak nezasáhlo, spíše naopak. Vtip mi v tom jak si uniká. ()

Junglista

1. série - **** 2. série - **** 3. série - ***** a čtvrtou sem eště nedokoukal, tak zatim nehodnotim. Roy s Mossem sou dobrý řízci, ale mnohem větší kruťák je mladej Reynholm. Dabing je na český poměry hodně povedenej. Jenom sem asi čekal trošku víc geekovskejch vtipů. U epizody s elektrickejma slipama sem se vyloženě smíchy dusil, to byl zatim vrchol. Stejně tak epizoda, díky který už vim, kde je uloženej internet :-))) Pár dílů je trošku slabších, ale většina je vážně vtipnejch, takže zatim tomu nechám velmi pěkný ****. ()

kery-

Společně s Trpaslíkem a Black Books pro mě jednoznačně jeden z nej velko-britských sitkomů. I když je pouze 24 dílů, můžu se na něj koukat furt a minimálně 2x do roka ho celý určitě protočím :) Kromě asi 3-4 dílů seriál považuju za vrchol britského humoru a na nějakou hlášku si vzpomenu každou chvilku. Mezi mé top díly patří návštěva Gay muzikálu, řešení požáru v Mořském světě nebo třeba díl s čističem oken :) Na závěr nutno říct, že seriál stojí za to pouze v originálním dabingu a počeštění stojí za prd (ostatně jako u skoro všeho)... ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake