Ajťáci

Ukázka z filmu 8
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

see_sawandrew

Narozdíl od Black Books kvalita některých epizod klesá více, než by musela. Naproti tomu, ty opravdu dobré epizody jsou až nechutně vtipné. Richmond je můj nejoblíbenější metalista :-) 80% ()

Ragdoll

Tři ubozí loseři (podobně jako v Black Books), každý jedinečný svou personalitou, vystupováním a správnou dávkou černého humoru, který je, což ani nemusí být řečeno, britskou specialitou. Každý díl je něčím výjimečný a ukrývá v sobě nekonečné záchvaty smíchu a velkou dávku sympatie vůči naším hrdinům a díky jedinečnému anglickému přízvuku i tak už velmi vtipné momenty se stávají, pokud je to vůbec možné, ještě lepšími. 100%. ()

Billie777

Našly se díly, které nepatřily mezi ty nejlepší ale zase se našly díly (a těch bylo víc!), při kterých jsem se válela smíchy po zemi. Opravdu dokonalý sitcom. Lepší než americké. Kam se hrabe Teorie velkého třesku nebo Jak jsem poznal vaši matku. Jen škoda, že jen tak málo dílů. Ikdyž je to vlastně dobře, protože tak kvalita seriálu alespoň neupadá, jak se to bohužel stává u nějakých jiných sitcomů, který počtem sérií na kvalitě ztrácejí. ()

Zagros

Nevím, nevím, ajťáci na mě působili hodně neurovnaně. Některé scény a vtipy byly hodně povedené a zaručeně vás rozesmějí. Nicméně některé byly naopak hodně trapné. Celý seriál je velmi uměle vykonstruovaný, scény jsou až moc praštěné a přehnané. Jednoduše mně to nesedlo a kompletní první série bude všechno, co z celého seriálu uvidím. ()

klukluka

Nejsem moc seriálovej, ale zaznamenal jsem už i seriály, který mě jednak víc bavily, a druhak nebyly tak afektovaný. Tady by se za trochu smíchu i vraždilo. Přitom...nechci machrovat, ale ze mě se jim ten smích vymáčknout téměř nepodařilo. Nejvíc na mě zafungoval joke, kterej dali z taktických důvodů hned na začátek, a později ho ještě zopakovali skoro v každým díle. Jinak to šlo často úplně mimo mě. P.S.: hodnotil jsem první řadu, 6 dílů, tím s IT Crowd končím, úplně mi to stačilo. ()

Ratherfly

Kdyby už né za skvělý humor, tak alespoň za informaci o změně telefónního čísla na britskou pohotovost z tězkopádného 999 na vcelku triviální 0118 999 881 999 119 725 3 ()

Arach.No

No jo, je to skvělý, ale kdyby tam nebyla ta debilní Kathrine Parkinson, hned by mě to bavilo několikanásobně víc. Takže ženská dokáže zkazit každou scénu. Neumí ani trochu hrát a hlavně v prvních pár dílech předvádí tu nejodpornější hereckou kakofonii jakou si vůbec dovedete představit. ()

showxman

Dnes už kultovní záležitost, která si našla milióny fanoušků na celém světě a dočkala se i nejedné předělávky. Věřím, že se dočkáme dalších sérií s Jen, Royem a Mossem. „Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?“ ()

lukasch

Že v nejlepším je třeba přestat se už dneska moc nenosí. První série byla skvělá, druhá měla pár skvělých gagů, ale pořád to byl nadprůměr, začátek třetí sezóny je nastavovaná kaše, která už nic nového nepřináší. Štafetu nejlepšího geekovského seriálu tak asi převezme americký The Big Bang Theory. ()

Stružák

První série byla dobrá a svým způsobem originální, nicméně druhá i třetí už hodně vaří z vody... ITC má hrozně jednoduchý (az skoro stupidni) humor a to zrovna není šálek mého čaje... Zatímco The Big Bang Theory, How I Met Your Mother, MASH nebo Přátelé mají hodně inteligentní dialogy, které prostě člověku přijdou tak nějak přirozeně vtipné, ITC se diváka snaží rozesmát hodně uměle. ()

lonewolf

Nemůžu si pomoct, ale při každém díle se smíchy můžu potrhat. Navíc pro mě, jakožto informatika, seriál dostává další grády. ()

anthraxCZ

Spolu s třetí sérií přidávám jednu hvězdičku a pasuju Ajťáky na momentálně nejlepší komediální sitcom vůbec. ()

eagle-eye

Nejlepší sitcom všech dob, škoda že tak krátký, ale možná i v tom tkví jeho kouzlo. Na třetí řadu se ale celej klepu. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake