Ajťáci

Ukázka z filmu 1
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

farfalla

Do dvoučlenného kolektivu počítačových specialistů se dostane Jen, jejich nová šéfová, která o počítačích neví skoro nic. Na rozdíl od Roye a Mosse, Jen dokáže komunikovat s lidmi, a proto se raději snaží kamarádit s normálními lidmi z firmy a později se i dostat do jiného oddělení. Svými aktivitami přivádí do dříve uzavřené kanceláře ajťáků nové postavy a naopak vytahuje ajťáky z jejich doupěte, když potřebuje jejich pomoc při řešení extrémních situací ve firmě. Humor v Reynholm Industries je nekorektní, absurdní, neustálý a dá se na něm zasmát. ()

bloodline

Pamätám si, keď som po prvých častiach takmer musel ísť na transplantáciu bránice. Išlo o časy internetového praveku, v ktorých binárna sústava sprostredkovala ešte len prvú sériu. Seriál ani v dnešnej dobe nestráca na originalite. Prvé dve série získali legendary status, tretia a štvrtá má chybičky krásy, ktoré odzrkadľuje inkonzistencia vtipných nápadov. Ataky smiechu sa tak obmedzili na jednotlivé epizódy. Ale je to stále srdcovečka. Zbožňujem britský humor a The IT Crowd ho stelesňuje celou svojou matičnou doskou. Seriál vyťažil maximálny potenciál a záverečným špeciálom The IT Crowd: The Internet Is Coming Special dal za dobrodružstvom dôstojnú bodku v príkazovom riadku. ()

Greedo

Tak vynikající trošku amatérský sitkom se hned tak nevidí. Velce kvalitní zábava z málo známého prostředí - správců sítě.Charaktery hlavních postav jsou prostě úžasné.Vřele doporučuji 1 a 2 díl. ()

Drc

Až neuvěřitelně hodně scének jako vystřižených ze skutečného života (což je někdy až smutné), což ovšem nebání tomu, aby se člověk v jednom nesmál. Pro 100% vychutnání však musí být člověk přirozeně z IT. ()

kwoky

Spousta super srandy a trocha trapnosti. Koukam na to moc rad a klidne i porad dokolecka :) Cerny humor v IT... to proste nemuze byt spatne. :) PS: Sesty dil je urcite nejlepsi... ()

Arach.No

No jo, je to skvělý, ale kdyby tam nebyla ta debilní Kathrine Parkinson, hned by mě to bavilo několikanásobně víc. Takže ženská dokáže zkazit každou scénu. Neumí ani trochu hrát a hlavně v prvních pár dílech předvádí tu nejodpornější hereckou kakofonii jakou si vůbec dovedete představit. ()

MadChick

Docela těžko se mi tento seriál hodnotí, některé díly a situace jsou na "6" hvězdiček , protože se u nich prostě téměř válíte smíchy po podlaze ale bohužel se to nedá říci o všech a ani o většině . První série je výborná, druhá série je o něco horší, i když i zde jsou některé nezapomenutelné momenty viz třebas: "I'm disabled" nebo cooking with young german cannibal. Třetí série je zase o malinko lepší než druhá, ale i zde je bohužel docela dost hluchých míst. Každopádně tenhle seriál je opravdu vynikající a je dalším úspěchem výborného Linehana. Doufám, že mu tento trend, kdy si drží vysoký standart už pěknou řídku let, vydrží ještě hodně dlouho :) ()

W i K i

první díl druhé serie je jednoduše geniální...v druhém škoda Denholma...byla to jedna z top postav, ale jeho odchod ze seriálu provedl ve velkém stylu. Uvidíme co jeho nástupce, zatím se moc nepředvedl. Jinak celá IT partička je stále ve velké formě. ()

Mleako

Tvůrci IT Crowdu sice příliš nevyužívají potenciál, který v IT oddělení třímá (narozdíl od The Big Bang Theory) a spíše se přiklání ke klasickému pojetí sitcomů, ale i přesto je to skvělý seriál plný skvělých hlášek a gagů, které vás prostě musí rozesmát. ()

jasiska

Tento seriál je perfektný. Keď som ho pozerala prvýkrát pripadal mi iba neuveriteľne vtipný. Druhýkrát som pochopila, že niektoré scénky a výroky sa stanú nesmrteľnými. Okrem toho musím vyzdvihnúť obsadenie. Roy, Moss aj Denholm sú geniálni, ale nedá mi osobitne nespomenúť Jen - takú paletu xsichtov a hlasov má táto osoba... Kebyže to nevidím, neuverím:-)__Po tretej sérii sa nič nezmenilo, snáď som si len ešte viac uvedomila genialitu seriálu. "The Elders of the Internet", "Friendface"... ()

Cassandra

Já bych byla hrozně ráda také tak nadšená, ale bohužel. Cca tři dobré vtipy na díl mi nestačí, a co hůř, nijak zvlášť mi nepřirostly k srdci ani postavy. Trpaslík nebo Black Books mají ode mě *****, a tohle je zkrátka mnohem slabší. ()

Sairina

Je velmi kruté, když se natočí seriál podle skutečnosti ;-) První série se mi opravdu zarila pod kůži, ale ta druhá už byla nic moc, prostě už se tolik nezabívala IT prostředím. Ale i tak mi tenhle seriál oživil skoro již umrtvené chechtací buňky a potvrdil, že Ajťáci jsou super ()

Schuldiner

Tak jak jsem se nasmál při prvním sledování první série, jsem se nenasmál nikdy u ničeho nikdy před tim... A to se směju velmi VELMI rád!!! Druhá a ani třetí (a teď už i čtvrtá) série nejsou o nic horší. Seriál se svým vlastním humorem, vtipem a s postavami komickými tak moc.. až to bolí.. ..až bolí břich.. od smíchu... ()

Wishkah

Seriál, který dokáže naučit mnohému. Naučí vás, že gotici jsou tak lidi. Naučí vás, že není dobré říkat, že jste se vyspal s holkou, která právě umřela. Naučí vás, že nosit boty o dvě čísla menší může být problém a že i muže někdy navštěvuje teta Irma. Vynikající seriál s výbornými gagy a hláškami a hlavně do svých rolí naprosto padnoucími herci. Nejlepší epizoda se tady vybírá těžko protože geniálními fóry je tenhle seriál doslova prošpikovaný. Nejvíc se mi asi líbil první díl druhé série Work Outing....málem sem si cvrkl do kalhot při pohledu na Roye jak je zvedán do autobusu na kolečkové křesle nebo pohled na Mosse za barpultem. ()

Prochy38

Opět klasický britský humor. Seriál je skvělý hlavně ve volbě hereckého obsazení. Nemoh jsem se nesmát jen, když jsem na ně koukal... 90% ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake