Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

Autogram

Ruský gang, ktorý vyzerá skôr ako mexický a je tak strašne drsný, že ma to obrovské množstvo drsných kecov unudilo ešte pred polovicou filmu. Už po druhýkrát a ani vtedy ani teraz ma po prebratí nejako zvlášť nezaujímalo, ako to malo skončiť. Ani Eva Mendes s výrazným dekoltom nezabrala. ()

Specs

Hlášky: Burt Grusinsky: - "Když si počůráš kalhoty, můžeš zůstat chvíli v teple." & Joseph Grusinsky: - "Nepotřebuju už v životě žádný zbraně, to vím jistě. Ale ty bys pro vlastní bezpečí měl jednu mít. Je lepší být souzen dvanácti, než nesen šesti." ()

ssfan

Takový slabší thriller, který má pouze dobré herce, jinak je to dosti slabé. Děj je velmi průměrný, hudba se mi vůbec nelíbila, akce je tu minimum. Potěší účast Evy Mendes. 60% ()

BuryGol

Když se člověk ocitne mezi světem dealerů a policajtů, musí se rozhodnout. Byznys nebo rodina? Na začátku jsem fandil Bobbymu, ale jak film utíkal, začínal jsem fandit správňákům. V souboji Phoenixe a Wahlberga u mě vyhrál první jmenovanej, ale to hlavně proto, že Mark nedostal tolik prostoru. Celkově to slušně odsejpalo a i přes ten krkolomnej konec to bylo dobrý. Ale ten starej polda, otec, mi strašně připomínal jednoho herce z Ulice (teda ne, že bych na takovej brak koukal). ()

Hruzi

Výborný film, který by nebyl tak výborný, nebýt Joaquina Phoenixe, Evou Mendesovou a Robertem Duvallem. Ani Mark Wahlberg to nijak nekazí, ale ani nezlepšuje. Příběh a režie tomu taky nepřidávají, ale když se to tak sečte a odečte, vyjde z toho film, na který se klidně kouknu znova a budu se stejně skvěle bavit jako když jsem se koukal poprvé. Děj je vcelku až na konec, kdy ze sebe Joaquin Phoenix zbytečně dělá moc velkého borce, logický a to je pro mě veliké plus u každého filmu. ()

jefff

Skvělý policejní thriller s trochu vlažným začátkem, kde se nic moc neděje. Phoenix, který jako obvykle nemá chybu mě však donutil koukat dále. Ke konci je Noc patří nám napínavou podívanou, kde vydechnete až na konci. Phoenix zde hraje sympatickou postavu a nemůžete ji nefandit. Povedený film. ()

Jello Biafra

Krimi o boji newyorkskej polície proti ruským drogovým gangom v 80tých rokoch. Okrem hustej atmosféry celý film dokonalo dotvárajú precízne herecké výkony tria Phoenix, Wahlberg, Duvall. Za pochvalu stojí aj efektná automobilová honička v silnom daždi. ()

cyberhawk

Prumerna detektivka s nekolika peknymi momenty, ktere vam v hlave beztak neuviznou na dobu delsi nez je doba nutna pro opusteni kina. ()

Soweek

Díval jsem se na to kvuli Wahlbergovi, ale byl to Phoenix, který mi předvedl skvělý výkon v dvouhodinovém thrilleru, který vám uteče za půl hodinu. ()

ethos

Celkom sa mi to pacilo lepsie ako departed horsie ako american gagngster. Jedine co mi dost vadilo ze akcne casti neboli bohvie co co by sa miestami dost ziadalo ani jedna poriadna prestrelka ci nahanacka, ale inac v poho. ()

štísko

Když vidím v televizi film začínající postelovou scénou, tak ji automaticky vypínám. Ne že bych neměl rád erotiku, ale tvůrci filmu brnkáním na základní lidský pud, tak obvykle dávají najevo naprostý nedostatek schopnosti zaujmout diváka nějak jinak. A to pak je škoda času u obrazovky stráveného. Tento film se ale vypnout nedal. V kině to jde těžko. A tak jsme s manželkou počkali a to bylo dobře. Z filmu se vyklubalo překvapivě zajímavé krimi. Chvályhodná je snaha prokombinovat akční prvky s psychlogickejma scénama. Těm mohl být dán klidně i větší prostor. Přeměna nezodpovědnýho lumpa v kovanýho policistu byla nepřirozeně krátká. A podobnejch detailů by se ještě pár našlo. Ale jinak to byly příjemně strávené dvě hodiny. Celkově tak na tři a půl hvězdičky. ()

ZkuKol

Na to, že film nemá ani 2 hodiny a co vše se v něm stihne odehrát, se pěkne táhne - občas až nudí. Akce je prachbídná, příbě i pointa čitelná a zpracování rutiní. Herecké výkony jsou slušné pouze u rodiného trojúhelníku, Eva už nezvládá ani roli pro okrasu. Závěrečnou scéna z Akademie to posílá ještě hloub než by člověk čekal! ()

fruitbueno

Myslím, že Noc patří nám splňuje všechno, co má pořádné drama mít: je tam záporák, ze kterého se vlivem okolností stane klaďas první ligy, střeem je rodinný trojúhelník, ve kterém nic není nemožné, je tam zástup krasavic v čele s E. Mendes, nechybí automobilové honičky, střílečky, vyhrocené situace a x dalších... ke Skryté identitě přesto něco chybí... ()

ArdathBay

O třídu lepší než předchozí "Temná zákoutí", ale pořád to není ono. Gray si napsal scénář sám - je prajednoduchý a hloupý ( že by ruská mafie nezjistila rodinný stav u Bobbyho ?). Honička s auty je výtečná. Phoenix si film ukradl pro sebe a jeho proměna je uvěřitelná. PS : Eva Mendes opravdu NENÍ hezká žena. ()

Rousse

I když mi u tohoto filmu celkem zaváněl ten konec, byl zde úžasný Joaquin, neméně dobry Wahlberg a velmi dobrá Mendes. Má to šťávu, odsejpá to a je to poměrně svižný - konec konců proč ne?:-) ()

sedm.1

Od tohoto filmu jsem se nedočkal nijak objevného příběhu,nějaké inovátorské postupy se zde též nevyskytují,žádné neobvyklé prvky či scény tu také nejsou,zkrátka o originalitu jsem zde nezakopl.Noc patří nám přináší prostě vše,co už tu bylo.Ovšem přináší to v tom nejlepším světle,co jde.Děj si to žene od prvních minut pořádným tempem,neustále se něco děje,pár významných(ikdyž očekávaných) zlomů zde také je a to vše je podpořeno výbornými herci a úžasnou ryzí atmosférou oldschoolových kriminálek.A ikdyž nejde o nějakou krvavou řež,s totálně nekompromisním hrdinou,plnou neustálé akce,automobilových honiček,výbuchů a já nevím čeho všeho hypermoderního,dýchalo na mě po celou dobu napětí a pocit,že koukám na krimi,které se už dnes netočí.Je lidštější,reálnější a o to drsnější.P.S.Phoenix zde dostal mimochodem oproti mému očekávání daleko větší prostor než upozaděný Wahlberg,ovšem zahrál opět na 100%. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)