Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

Shitonit

Pokus o dokonale akcí a zločinem narvanej napínák... Bohužel nevyšel. Za a) hlavní geroj, fízl Wahlberg, si nehlídá prdel, a pak se všici diví, že to koupil do kebule. Naštěstí se průstřel přežije pouze s lehkým otřesem, a Mark otřesen otřesem pokračuje ve svém lovu na magory, v čemuž mu brilantně pomáhá fízl v podání Joaquina..vymrdlý, podělaný a divný jméno..kterej byl původně ten špatnej. za b) fízlové si za tu vyvražďovačku můžou sami, páč chtěli hrát podle pravidel s magorem, kterej ty jejich pravidla neuznává. Celkově je to takový zaprdlý, čekám že se něco, Něco, NĚCO bude dít, a víte co se stalo ? TAK nějak nenápadně mě to nasralo. Jo a v tom závěrečným rákosí bych fakt chtěl někoho hledat. A určitě chlapa s kvérem. Snad by se tam dala hledat kachna namazaná vanilkovou želatinou a sjetá kilem koksu. To by pak smysl dalo. Ale tohle.. tohle hledání bylo takový vyčudlý. ()

Stanix

Rozhodně koukatelná krimi-gangsterka, v jejímž popředí stojí především Žakův perfektně zábavný herecký projev, který ani chvilku nenudí. Bohužel Marky Mark je pro mě herec jen do komedií, nemůžu si pomoct. ()

Ex_Machina

„Skôr alebo neskôr sa pridáš buď k nám, alebo budeš na strane dílerov.“ Joaquin Phoenix sa rozhodne a pridá sa na stranu rodiny a zákona. Vzdá sa života na vysokej nohe plnom večierkov, priazne, peňazí, užívania drog a priateľov. Pritlačia ho k tomu okolnosti a neúprosný svet násilia, vrážd a drogových dílerov, ktorí mu nedobrovoľne vstúpia do života a dajú mu na výber. Buď oni, alebo rodina.  Je to príbeh o vnútornej premene úspešného muža, ktorý má zdanlivo všetko, no kvôli zachovaniu hodnôt musí zmeniť svoj život a zo dňa na deň sa stáva lovenou zverou. ()

Shanen29

Po delší době kvalitní thriller ,který opravdu šlape bez nudných frází ,ikdyž pár věciček scenárista nedomyslel. ()

papadoce

Keď som videl tento film po prvýkrát pred pätnástimi rokmi, nedal by som mu viac ako dve hviezdy. Ešte som naňho proste nebol zrelý, a to som pritom už nebol žiaden zobák. Jedným slovom by som to vtedy zhrnul ako nudu. Ale vďaka drahým streamovacím službám som sa k nemu dostal znova a dobre som spravil. Nudu som už nepociťoval a hoci v scenári boli nejaké nelogické diery, akoby nedomyslené udalosti a konania postáv alebo čo, tak celkom to odsýpalo. Choakým hral ako z veľkej knihy, Bobby Duvall ako starý pardál, Evička Mendezovie má jedno z najkrajších tiel Hollyúdu a tiež vie hrať, no a Marky Mark proste zmračil klasicky čelo a robil štandardného tvrďáka, ale nezavadzal. Zrežírované to bolo tiež slušne a tak som si mohol vychutnať další policajný film, ostatne, táto kategória patrí k mojim obľúbeným. Inak, kým nebola celá rodina akože na jednej lodi, tak tá policajná odnož ma neskutočne srala. By som im dal po hube každému jednému. Nebyť Choakýmovej postavy, tak by za celý film nevypátrali ani hovno pod lopúchom. Film bol kde tu poprepletaný aj dajakou tou akcičkou a vždy celkom slušnou, o to viac zamrzel záver, kde sa v prestrelke niektorí komparzisti správali ako absolútni zmätení k****i a vyznelo to vo výsledku hroooozne amatérsky. Niečo ako zo Števovej alebo Žán Klódovej produkcie s balkánskymi cigošmi, veď viete, tie sračky, ktoré natáčajú posledných desať rokov. Záverečná poprava už bola iba predvídateľným logickým vyústením pokryvkávajúceho scenára. Ale spokojný som o dosť viac ako pred rokmi, takže fajn. Škoda, že im v dvoch tretinách došiel dych. Bola by to aj štvorka. ()

Mr.Roman

Táto kriminálna dráma pojednáva o premene charakteru, uvedomení si seba samého a dôsledkov svojich činov, no rovnakou mierou o komplikovanosti vzťahu bratov rozličných pováh. Zatiaľ čo jeden kráča v stopách svojho otca ako vzorný čestný policajt snažiaci sa zmeniť rozpadajúce sa mesto k lepšiemu, tomu druhému je osud iných ľudí ukradnutý a okrem bujarých večerov v klube, ktorý sám vedie, mu ide len o vlastný profit. Všetko sa však zmení v okamihu, kedy nepriamym dôsledkom svojho konania takmer stratí svojho brata.. Tomuto snímku by som vytkol snáď len mierne prehnané zidealizovanie, a výrazné vyčlenenie na dobrých a zlých u niektorých postáv. No vynahradzuje si to dokonalým obsadením hercov, ktorí sa v čele s Joaquinom Phoenixom výborne vcítili do svojich úloh a reálnym spracovaním všetkých akčných scén (hlavne by som vyzdvihol útok zabijákov v bielom aute na policajnú kolónu). Na Skrytú identitu, ktorá je v súvislosti s týmto filmom často spomínaná a spojovaná tomu chýba jej prepracovanosť. Avšak žiadny milovník kvalitných krimi z tohto prostredia po jeho zhiadnutí určite nebude sklamaný. ()

jns

Místy utahané a se spoustou klišé. Automobilová honička v dešti tak zůstává jednou z mála opravdu povedených scén. ()

JK77

nebyt Joaquin Phoenix, dost slabe a so Skrytou identitou neviem stale co to porovnavate. Ma to od toho dost daleko a infiltracia je tu len jednosmerna takze ani Skryta identita a ani Volavka s tymto nema nic spolocne!!! ()

atlee

Bola to nuda. Mám pocit, že Gray nevytlačil zo scenára i z kvalitných hercov, ktorých mal k dispozícii všetko. Hviezdičky dávam za naháňačku, Phoenixa, starého Duvalla, za úsmev Evy Mendes a za fajn kameru. ()

koudi

Jednoduchý příběh, ale hlavně výborné představení Joaquin Phoenixe, který dodává celému filmu šťávu. ()

Maxmilian

Jednoznačně 5 hvězdiček. Ne tak za nápad, protože to už tu bylo několikrát (hodný a zlý a náhodou jsou to staří známí, ne-li sourozenci). Ale velký úspěch u mě zaznamenalo obsazení. Joaquin Phoenix se svým zevnějškem úplně volá po záporné roli, ale také je v něm tolik citu, aby se obrátil na stranu dobra. Mark Wahlberg jako by v uniformě vyrostl. Eva Mendes, tak tam nemám co dodat. No a tak bych tu mohl psát dál a dál. Prostě tenhle film ve mě vyvolal příjemný pocit z amerického thrilleru. ()

Cortesz

Velmi milého překvapení jsem se od tohoto snímku dostalo, ještě když jsem to od něj vůbec nečekal. Dýchla na mě krásně oldschoolová 80-ková kriminálka sice s trochu děravým scénářem, ale to zde zase zalepují skvělé herecké výkony ze strany Joaquina Phoenixe, kterej na sebe strhává veškerou pozornost a hraje naprosto skvěle a zdatně mu zde sekundují jeho filmový brácha Mark Wahlberg, kterej podává standartní výkon, kterej od něho je očekáván a v mém žebříčku oblíbených herců šplhá výš a výš, k tomu krásná Eva Mendes, která je zde k tomu i sympatická a veterán Duvall, kterej sice moc k vidění není, ale když je na scéně tak to také stojí zato. Navíc skvěle zvládnutá režie Jamese Graye a jeho nezapomenutelné scény, kterými jsou přestřelka v domě, kde se vaří drogy a geniálně nasnímaná naháněčka aut. Skvěle odvedená oldschoolovka. ()

DJ Kritik

Dobrodružne pojaté krimi, ktorému dominuje Joaquin Phoenix. Film nestráca na spáde a nenudí. i keď nič nové, ale i tak pekne podané. A scény Evy Mendes potešia i oko diváka. Akčnosť *** Násilie *** Erotika * Herecké výkony ***** Vtiahnutie do filmu ***** Realita **** ()

Pepeto

B-éčkovo pôsobiací, so svojskou atmosférou a dynamikou...emocionálne zaujímavý a pôsobiný...samotný záver však nejak odfláknutý, nedotiahnutý...omieľaná autonaháňačka v lejaku perfektná, takisto i infiltrácia skrýše...až na ten zvláštne podaný samotný záver veľmi dobrá krimi dráma...skromne pôsobiaca, ale o o to skvostnejšia... ()

miki68cz

Jednoduchý film, kterých je v nabídce moc a moc. Je dobře znát, že producenty filmu jsou dva hlavní představitelé. To nic nemění na tom, že mám moc rád Joaqina Phoenixe, takže jsem si jeho další roli užil a on mne opět nezklamal. Film jako celek bohužel ano. ()

HarveyDent

Dobře zrežírovaná gangsterka, která dává větší důraz na emoce a vcítění do postav nežli na takové věci jako atmosféra konce 80. let. Kdybych si nepamatoval titulek na začátku, uvádějící rok '88, tak bych klidně řekl, že se to dělo dneska. 80% ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)