Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

jprmusic

Má to sice docela atmosféru, ale Ti herci jsou nějak divně obsazeni : nad bratrem plačící Phoenix ( těsně předtím se fackovali ), zakřiknutý a zbraň nenosící Wahlberg poslušně plnící tatínkovy příkazy, nepřesvědčivý Duvall - prostě to celé nějak skřípe a nebýt pár fajn okamžiků, nebylo by to snad ani na dvě hvězdy. ()

MarkHoppus

Když jsem viděl obsazení tohohle filmu, musel jsem se na něj podívat a chyba to rozhodnbě nebyla. Začátek je sice takový dost nepřehledný, ale postupně se všechno začlo vybarvovat. Fantastický Phoenix v jendé z nejlepších rolích jaké sem kdy mohl vidět a k němu ještě Wahlberg a Duvall - hodně sympatická policejní rodinka. ()

nula87

Velmi dobrá kriminálka ze "staré školy". Svým způsobem malý film, který sice občas sám sobě škodí klišovitými dialogy a patosem, ale jako celek funguje výborně. Navíc vynikající honička v autech v bouřce. 75% ()

lord Ball

Ponurý, drsný thriller Joaquin Pheonix jako černá ovce policajtské rodiny je šéfem nočního klubu kde se schází členové ruské mafie, ti mají snahu zabít členy policejního sboru v čele s jeho bratrem´. takhle to vypadá jako dobrý námět a on to taky dobrý námět je!! dokonalá atmosféra a musím vyzdvihnout honičku v autě, která je naprosto dokonalá, podbarvená hustým deštěm a ponurou atmosferou. Celkově mě ale trochu zklamal závěr, který jsem čekal že bude více napínavý. ()

Marcus.das

Zajimave krimi drama, ktere se uz neda zaradit do skatulky "prumer" ale jste nedosahne na skatulku "dost dobry". Myslel jsem, ze to bude pomalu utikat, ale bylo to pekne koukatelne a rozhodne jsem se pri tom nijak nenudil. Takze davam 4*, a nevylucuju, ze to uvidim jeste nekdy v budoucnu. ()

Asdas

S odretými ušami je to za tri ale ten scenár je tak podpriemerný, že ani herci ho nedokážu vytiahnuť vyššie ak aj je ich snaha, jednoducho to nejde . ()

hackstolle

Osobne nechapu, jak muze tento film dosahnout hodnoceni pres sedmdesat procent. Ale budiz, to je koneckoncu vec nazoru. Kdyz se ale hodinu v kuse neskutecnym zpusobem nudite a pak, kdyz se to rozjede, uz vlastne predpokladate, jak to dopadne, je to pro me proste malo. Velmi malo. Nehlede na to, ze jsem malem usnul. ()

George3110

Výborný kriminálny thriler ktorého niektoré momenty sa síce dajú predvídať ale zato sú veľmi dobre natočené a tak sa na nich dobre pozerá. Herecké obsadenie je takisto dosť kvalitné a herci a herečky hrajú svoje úlohy presvedčivo. ()

huzgi

Skvěle zvládnutá gangsterka a neuvěřitelný výkon Joaquina Phoenixe. James Gray je režisér, jehož je nutné podrobně sledovat. Talent se snoubí s odvahou, přesným výběrem herců a jistým vedením. Vznikl film, který se nepodbízí, ale pro souznějící diváky se stává drobným skvostem. ()

čolek

Připodobnění k The Departed sedí, ale že by ho kopíroval, ani náhodou, tenhle film má svoje nápady, honička v autě byla prostě vynikající i celá struktura filma byla dost logická, herci excelují, nic než pět hvězd nepřichází v úvahu, i když u mě s The Departed o chlup prohrává. Námitky, že si ho pořádně neproklepli, moc nechápu, sice nejsem odborník, ale pochybuju, že by si kontrolovali občanky... Začínat jako barman asi není většinou obyvyklá cesta, jak nabourat mafii. Pro mě jeden z nejlepších filmů žánru. ()

dragosta

Mně to přišlo takové uťáplé....ponurá atmosféra, napjaté vztahy...v podstatě se podařilo vykreslit prostředí, jaké mělo být, ale nevím, nenadchlo to a podruhé bych si to nepustila....3,5* ()

ratpile

Spousta skvělých scén (zapalovač, autohonička), spousta výborných herců (Phoenix je bůh), sexy a zároveň dusivá klubová atmosféra, hnusní záporáci, výrazná hudba - jen tomu scénáři znatelně schází trocha kvalitnějšího pojiva. Vadný papír byl ale tentokrát přebit silnějšími kalibry. ()

Romeroo

Tenhle film patří nám! Nám všem co v něm nehledáme kopii "něčeho"...ale necháváme se unášet kvalitním příběhem dvou rodin ( dobra a zla )....kde Joaquin předvádí koncert jak na té špatné tak i na té dobré straně....je na něm vidět jak jsi s touto rolí pohrál a dal celému filmu ty správné "gule". Eva Mendes přidala ten zbytek, první dvě minuty za doprovodu hudby výtečné! Vůbec nechápu proč jsem projekci tohoto filmu odkládal tak dlouho....88% ()

optimal

Pekná kriminálka! Presvedčivý výkon Joaquina Phoenixa, u mňa sa dostáva do prvej hereckej ligy, Mendeska by stála za hriech, Duvall klasicky výborný, Wahlberg skôr do počtu. Hustá atmosféra, hlavne scéna pri príchode do drogového domu. Keď ruský sprievodca a po ňom Phoenix miznú v tme pri vstupe do miestnosti, akoby vchádzali do pekelnej brány. Chvíľami silno patetické, ale inak cool a ešte o kúsok lepšie ako Departed. ()

kiros179

Stará old-schoolvá police family story, s výborným Phoenixem, ano máte trochu pachuť, že jste to již několikrát viděli, ale stále v berné míře. Eva Mendes sexy milfka, ruská drogová mafie, konec osmdesátých let, tohle nemohlo dopadnout špatně. Až na úplný konec, který mi tam moc neseděl vše v pořádku. 75% ()

marek29

Přesah? Tak to je asi to jediné co mi tu chybělo.. Po filmu si řeknu: sakra to bylo napínavý, sžil jsem se s postavou, film mě chytl na 2h a nepustil. A takhle to má vypadat. Málo chybělo k pětce. Ale jinak vše sedělo. Eva Mendes taky super, NYC 80. léta a ty policejní auta? Perfektní akce.. Po čertech zasloužené 4z5 89% ()

Ukrizku

Konečně kriminálka, kde existují i nepatologické vztahy. Dynamické, neokoukané, nemechanické, leč malinko nedotažené v detailech. ()

SAINTS

Jason Gray divakovy serviruje biblicke podobenstvo o marnotratnom synovi zasadene do dnešnej doby ,podava ho však velmi nemoderne.Podobnych filmov ako tento je vela a tento nema žiadnu pridanu hodnotu.Velmi priemerne 50%. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)