maniak123

Nemůžu jinak než plný počet hvězdiček. Excelentní spojení dvou špičkových herců Morgana Freemana a Jacka Nicholsona přineslo skvělý příběh dvou seniorů, kterým doktoři dávají půl roku života. Bohatý majitel nemocnice Edward (J. Nicholson) a automechanik Carter, který se kvůli rodině vzdal svého snu (Morgan Freeman) se rozhodnou užít si naplno zbytek svého života. Zrodí se tak „bačkorový“ seznam věcí, co chtějí ještě stihnout (odtud název Bucket list). Zatímco Carter se drží při zemi a stačí mu vidět něco majestátního, Edward má mnohem vyšší plány, např. skok padákem. I když je předem jasné, jak celý film dopadne, donutí vás přemýšlet. Na konci máte na kahánku:-). Podle mě jeden z nejlepších filmů roku 2007. ()

Shidlo

Možná by se na tohle dílko mohla podívat naše česká důchodová skupinka obyvatel...a to z jednoho prostého důvodu...je důležité si umět užít! Užívat si, i když jste na sklonku svého života, nešetřit a neškudlit peníze pro všechny své blízké i neblízké, ale žít!! Je jasné, že v tomto filmu je to trochu nerealistické, ale to vůbec nevadí, protože poukazuje na to, že člověk, ač ví, jak málo času mu zbývá je schopen se bavit a neztrácet humor a zároveň si uvědomit, co za celý život dělal, jestli dělal něco jen pro sebe nebo i pro ostatní. A je pozdě se zamýšlet nad tímto pár dnů před smrtí, je lepší se nad touto otázkou zamyslet už dnes...nemyslíte?? ()

siriusak

Pohodový film který ukazuje že "ta" zubatá někdy dokáže bejt pěkná bestie. Nicholson a Freeman jsou herci s velkým H a u tohoto filmu to zase dokazují, takže zhlédnutím tohoto filmu, budete možná i mile překvapeni. ()

Shtinky

Lákavo natočné, slušný rozbeh, lenže ako sme sa dostali na cestu ma to začalo mierne nudiť a nejako ma ani nedostali dialógy dvoch smrtelne-chorých ľudí. Asi preto lebo som im neuveril teň kľud v ich hlasoch. Možno to je dobrá téma, ale pre mňa nie. Osloví skôr asi staršie publikum. ()

Uframufrag

Majstrovsky stvarneny realny pribeh ktory sa moze prihodit kazdemu.Excelentne herecke vykony hlavnych hrdinou.Neotrely suchy humor v tazkych zivotnych situaciach.Nic ine ako 5 hviezdiciek by som nemohol dat, odporucam kazdemu. ()

dejf30

Lehce depresivní komediální dobrodružství o tom, jak si užít poslední měsíce svého života (KDYŽ NA TO MÁTE). Nicholson a Freeman podávají své možná až moc standardní výkony. Musím se přiznat, že u některých scén v nemocnici jsem se dost zamyslel nad svou životosprávou, a tu mísu plnou chipsů jsem raději odložil. Celkový dojem z filmu, je ale trošku rozpačitý. Připadlo mi totiž, že je zaměřen spíše pro kategorii 50+, a tam „zatím“ nepatřím. I přes to, to byl docela stavitelný snímek s pěkným závěrem. Dávám 3+. ()

MissDark

Ze začátku trošku nudnější, mopžná tak pro starší, kteří už tam myslí na to, co bude se dít, jim.. Ale na to jsem já nemyslela.. Po tom se to docela rozjelo, i když to bylo trošku.. někdy nemožné, aby se to v normálu odehrálo, ale možná proto to bylo pak tak zajímavý!! Freeman i Nicolson jsou jako obvykle dokonalí, oba dva.. a myslím, že jim to spolu sluší xD.. Samozřejmě, herecky.. Strašně mě zaujalo to, že nazačátku jsem jakoby věděla, jak to dopadne..ale dopadlo to úpolně jinak, neočekávaně.. Některé vtipné scény fakt vtipné.. a u smutných. nebo depresivních si zas člověk říká, jak je rád za to, co má.. Krásnej film, ale jednou mi to stačilo, není to úplně my cup of tea..!! Takže za skvělé herecké výkony.. 4 hvězdičky.. ()

Ros_tik

Když jsem tento film viděl poprvé, tak jsem z něj byl nadšený. Když jsem ho viděl podruhé, tak také. Skvělí herci ve filmu s nádechem humoru i hlubší myšlenkou. ()

bocy

Celkom dobrý film, niektoré hlášky stáli za to... Ale niečo také tu už raz bolo... ale v akčnom prevedení... Klopanie na nebeskú bránu... a to sa mi páčilo podstatne viac :-) ()

towlee

Hlavním lákadlem filmu pro mě byla jednoznačně dvojice Freeman - Nicholson, která měla film s dost klišovitým scénářem (dvojice umírajících důchodců, kteří si na posledcní chvíli plní svá nejtajnější přání) pozvednout o několik tříd výš. Bohužel se tak nestalo a ve výsledku tedy snímek není nic jiného než sice příjemná, ale naprosto obyčejná neslaná nemastná podívaná. ()

paja78

Velmi příjemný film, skvělí Jack Nicholson a Morgan Freeman. Občasnou klišovitost ( např. honička ve Fordech po závodní dráze) vynahradí skvělé hlášky. Dobrá je scéna, kdy Jack Nicholson zírá na televizi za pomoci speciálních brýlí ( takže vypadá jak roztomilé zvířátko) a doktor mu právě sděluje, že mu zbývá pouze několik měsíců života. Opravdu nevíte jestli se máte smát, nebo utrousit slzu. ()

BigBen87CZ

Film o tom, že i umírat se musí umět ... pravdou ale je, že ani velikáni jako Morgan Freeman a Jack Nicholson nemohou zachránit vcelku jinak dost povrchní a nepropracovaný scénář. Možná to chtělo špetku uvolněnosti "10 items or less" ... možná to chtělo víc prostoru pro ústřední dvojici ... možná to chtělo větší díl děje ... možná větší morální hloubku ... každpoádně tomu bohužel něco chybí ... škoda ... 70% ()

PRASÁK

"Než si pro nás přijde" je s desetiletým odstupem tak trochu "Klepání na nebeskou bránu", alespoň téma je velmi podobné. To není nic nového, že? Podobně jako evropská koprodukce i americká verze vypráví o posledních týdnech života dvojice lidí, v tomto případě starších pánů: Edward Cole (opět vynikající Jack Nicholson) a Carter Chambers (nezaměnitelný Morgan Freeman). Lidé v podobných situacích si jaksi začnou více vážit života, až mají na kahánku. Spíše by si měli vážit každého dne, každé hodiny, a to i v dobách, kdy jim žádné úmrtí z důvodu vážné choroby nehrozí. Vždyť na světě jsme jenom jednou! Někteří lidé si to uvědomí, když se vzpamatují z nějakého těžkého úrazu nebo z těžké nemoci. Pak si začnou života vážit více. A o tom, jak si užívají dva pánové důchodového věku poté, co jim byla zvěstována ta "nepříjemná" zpráva, vypráví snímek Roba Reinera "Než si pro nás přijde". Já osobně jsem se při jeho sledování velmi dobře bavil, zejména díky panu Nicholsonovi. Vesele i vážně v posledním tažení, tak bych tento příběh charakterizoval. Film diváka pobaví a potěší. A jen tak mimochodem, Jacka Nicholsona mám já soukromě označeného jako "skvělý prasák". ()

matilda33

Výborný Jack Nicholson a Morgan Freeman vo filme o tom, čo všetko sa môže/malo by sa udiať, kým dvaja postarší a dosť chorí páni navždy zaspia. Film potešil, aj keď nezanechal až takú hlbokú stopu, ako by možno mohol. Každopádne, kým si po mňa príde, ešte by som rada videla pár dobrých filmov s Jackom či Morganom. ()

Marcey199

Sice jsou oba herci strašně typičtí svými charaktery, ale tenhle film mě chytil za srdce, přestože ničím příliš nepřekvapil. 80%. ()

milatko81

absolutne prijemne a hladke na pozeranie na nic sa nehrajuci snimok s lahkostou dopozerate dokonca a mozno sa zamyslite a mozno si jednoducho oddychnete a o to tu ide! ()

Daviidesek

Ale to je paráda. Že to bude koncert těch dvou jsem čekal a nebyl zklamán. To ostatní kolem dojem taky nekazilo, takže spokojenost. Velice příjemné, pohodové hvězdy v počtu pět a zjištění, že i o umírání se dá natočit film, který potěší. Zní to divně, ale je to tak. ()

satto66

Jack Nicholson a Morgan Freeman dali tomuto snímku tvář,který neurazí. Pro mě průměrný film s dojemnějším koncem . Podle mého názoru by film s méně oblíbenýma protagonisty byl na tom hůř.Jenom jsem si myslel, že pořadí úmrtí bude opačné. ()