Divoké ulice

(festivalový název)
  • USA Savage Streets

Brenda (Blair) vede partu ostrých vysokoškolaček, které se pošťuchují s drsným gangem pankáčů (tak drsným, že jejich vůdce nosí místo náušnice žiletku a típá si cigarety o dlaň). Hoši ale neustojí, že „girls just wanna have fun“ a pomstí se jim za krádež a naplnění jejich auta odpadky tím, že znásilní Brendinu hluchoněmou sestřičku Heather. Z Brendy oděné do černé kůže se stává nelítostný anděl pomsty vyzbrojený lukem a železy na medvěda a roztahuje svá křídla nad členy gangu, aby je utopil v krvi.

Královna exploitation Linda Blair v plné síle. Heather si zahrála po Blair další populární béčková „queen of scream“, Linnea Quigley (NÁVRAT NOCI OŽIVLÝCH MRTVOL, CREEPOZOIDS, VICE ACADEMY I. a II., PAST BOSORKY) a na režijní stoličce seděl Danny Steinman, který rok poté natočil PÁTEK TŘINÁCTÉHO 5: NOVÝ ZAČÁTEK. (choze)

Karamanlis

Opomínaný rape & revenge, ktorý sa bez problémov môže rovnať najslávnejším kúskom tohto drsného subžánru zo 70. rokov. Štabajzna Linda Blair tu dokazuje, že s nahotou nemá žiaden problém a jej postava Brenda je vulgárnejšia a oplzlejšia, než démonom posadnutá Regan z kontroverzného Exorcistu. Trochu mi tu vadili snáď iba pre 80. roky typicky afektované herecké výkony a osobne by som si prial o čosi viac krvavejšie finále, inak je pre mňa Savage Streets pozitívnym prekvapením. ()

ARI50

Tihle divoké ulice jsou úsilí hledáni filmu a nakonec dostane solidní menší nářez zajímavý nápad a hlavně se nenudíte ani na daný rok vzniku filmu. ()

cjmafia

Tak jsem si chtěl po delší době doplnit nějaký ten restík z let minulých a jsem rád, že jsem si "koupil" tento snímek. Plusy filmu jsou určitě: skvělý záporáci, velice znepokující rape, kozičky a bobříci, Linda Blair a nadupaný osmdesátkový soundtrack. Jediný mínus vidím v konečném zúčtování. Přece jen jsem čekal větší jízdu a absence gore taky zamrzi. Sice jsem dal původně trojec, ale po rozležení v hlavě zvyšuji na čtyřku. ()

Radka_86

Jeden z nejlepších 80´s hororů co jsem viděla. A to jsem se o něm, ačkoli jsem hororový fanatik, doslechla teprve nedávno a musím říct že mé očekávání nejen že nezklamal ale i předčil. Není zrovna nabití násilím, ale přesto mě zaujal a ani na chvíli nenudil. Tenhle kousek má všechno co na osmdesátkách miluju včetně jisté dávky absurdity. Za námět a zpracování bych asi dala 4 hvězdy ale uchvátila mě naprosto úžasná hudba a krásná Linda Blair v roli anděla pomsty takže dávám plný počet. ()

curunir

,,PREČO TAK KRIČÍŠ? ONA JE HLUCHÁ, TY KRAVA." __ Béčka z 80. rokov mám rád a ,,Divoké ulice" sú ukážkovým príkladom dekadencie kinematografie tohto obdobia, ktorých hlavnou snahou je upútať a šokovať čímkoľvek a za akúkoľvek cenu. Potenciál ,,Divokých ulíc" je však využitý skôr polovične a ani zďaleka nie sú tým, čím by mohli byť. Takže zo začiatku sľubný námet začne byť postupne čoraz viac pritiahnutý za vlasy na čom má nemalú (možno aj hlavnú) zásluhu Zlatou malinou vyznamenaná Linda Blair, ktorá v pokojnejších polohách nehrá úplne zle, avšak pre herecký otras, ktorý predvádza ako bojovníčka za spravodlivú pomstu (strieľanie z kuše sa asi naučila v škole na telesnej) môže byť ozaj v popiske filmu uvedený aj žáner horor. Robert Dryer ako vodca bandy homoeroticky zameraných pankáčov je so svojim odporným ksichtom do úlohy sadistického psychopata ako stvorený. Okrem neho je plusom filmu aj Linney Quigley, ktorej na kráse a aure istotne pridáva jej nemý výkon. ,,Divoké ulice" teda skončili niekde na polceste. Scenár mohol mať viacej vychytávok a strih ukončí viacero vyhrotených scén práve vtedy, keď divák čaká čo bude ďalej (bitka v bare). Atmosféra obdobia, ktorá z filmu neustále sála je však nenapodobiteľná a záberu z dievčenských spŕch, tak veľmi podobnému tomu z úvodu ,,Carrie" , sa už v dnešnej produkcii kvôli prístupnosti nedočkáme. (204. hodnotenie, 35. komentár k filmu) ()

Astaroth12

Ked Boh rozdával naivitu, tento film bol maximálne tretí na rade a tak sa mu tej naivity dostalo viac než je prípustné. Mal prvky pomády, mal prvky niečoho čím chcel byť, ale to nedokázal. Lebo film s podtitulom Rape and revenge má v ludoch zbudiť hnev, ľútosť nad krutosťou a brutalitou snímku, ale tu som nič také nepostrehol. Film by bol rád trocha zábavný, ale uisťujem, že nebol. Film, keby bol viac krvavejší, veľmi by mu to pomohlo, ale takto zapadne prachom všednosti. ()

ledzepfan

Rape and Revenge můvíčko podle trošku jiného vzorce než jsou fanoušci zvyklí-a není to na škodu. Film šlape fakt parádně, divák dostává koňské dávky hardcorové estetiky 80.let, cecky lítají na všechny strany, zmrdi jsou zahraní ukázkově a celé se to slušně(a v rámci možností uvěřitelně)hrotí do bodu, kdy jediným uspokojivým východiskem může být jen ona přirozená a pudová revenge.. No a tady to u mě naráží, protože revenge část je krajně neuspokojivá a jednotvárná zývačka..člověk přece nepotřebuje zase tolik představivosti a scénaristického talentu aby byl schopen vymyslet nápaditější a šťavnatější pomstu. Za mě 4 rudé, které od tří zachránil jen fakt, že je to(na tehdejší poměry)přecejenom trošku odvážnější film a proto, že 80.tky jsou tak odpudivé a nevkusné až jsou vlastně COOL. ()

Martin741

Reziser Danny Steinmann /o rok od tohoto filmu natoćil Friday 13th 5/ natocil neskutocne drsny a nasilim inspirovany horor, ktory podla mna patri medzi to najlepsie, co vyplodila hororova tvorba 80. rokov. I ked stale nema na Raimiho kulty ako Evil Dead 1 a 2, ale stale ide u mna o nadpriemernu zalezitost. Ako zaujimavy fuckt moze byt herecka ucast Lindy Blair /Exorcist, Letiste 1975/. Nahoty je tuna pozehnane a kazdy funda kvalitnej hororovej jazdy by rozhodne mal toto poznat. 80 % ()

Mefistofelle

Jste-li americkým teenagerem, nemáte to skoro nikdy lehké. Zvláště pokud jste hluchoněmé děvče, které se stane obětí brutálního znásilnění od partičky ne moc inteligentních, zato ale nabušených grázlů. Ovšem Heather, to nebohé znásilněné děvče, má pěkně drsnou ségru, která rozhodně věci nenechá jen tak... Savage Streets je film drsný, vtipný, akční a hlavně dosti zábavný i přes spoustu chyb, které by se na něm daly najít. U mě to ale nejvíc vyhrála Linda Blair, ačkoliv prý dostala za svůj výkon zlatou malinu. Dobře, není to na Oscara, ale myslím, že její (ne)herectví se přesně do takového typu snímku prostě hodí. Zvlášť ke konci to rozjíždí fakt parádně. Přesto je možná trochu škoda, že se do pomsty nezapojily i její kámošky, takové teenage dívčí komando s natupírovanýma hlavama a upnutýma oblečkama by nebylo k zahození... a i pány by to nepochybně potěšilo. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : VÍŤAZ (1) : Najhoršia herečka - Linda Blair (spolunominácia za viacero filmov). ()

vitekpe

Osmdesatkova beckova pecka zanru r&r. Stredoskolacka Linda pronasleduje pankace a msti tak brutalni znasilneni sve mladsi neme sestry. 4+ ()

TERRORDROME

Otec Merrin vyhnal z Lindy Blair Satana len aby mohla na pekelnú strednú školu kde sa to priam hemží počmáranými magormi a natupírovanými parochňami made in 80-te roky. Musel som sa smiať keď tam tí rádoby stredoškoláci cez prestávku poskakovali ako blázni a jeden tancoval s kostrou. Keď dievčatá šlohnú pankáčom auto a nasypú doň odpadky, oni na oplátku znásilnia sestru hlavnej drsňáčky a to tak že brutal gang-bang. Od tej chvíle im začína čoraz zajebávať ( a nie je to len tým že sa evidentne nevedia rozhodnúť či sú homoši alebo nie ) až to skončí vraždou ďalšieho dievčaťa. Scéna keď ju ten pološialený zmrd zhodí z mosta je celkovým vrcholom filmu. Záverečná pomsta už potom nemá v podstate čo ponúknuť aj keď tam sexi Linda v čiernom oblečku máruje zlých chlapcov kušou a pascami na medvede. Človek na ten masaker čaká celý film ale ono to napokon neprinesie bohvieaké uspokojenie, lebo tá ekšn je tak nejak chladne stupídna a obsahuje nevyhnutnú porciu blbiniek. Oceniť treba pozoruhodnú atmosféru pošahaných 80-tych rokov a aj podarený dobový soundtrack. Zaujímavosťou je rola nevinnej hluchonemej panny pre Linneu Quigley ktorú inak poznáme skôr ako vyšinutú striptérku čo tancuje na hroboch. ()

tenebrae86

Prvních asi dvacet minut bylo super, osmdesátá léta jak vyšitá, rocková mládež, nahaté holky, hluchoněmá Linnea Quigley, ale pak se postupně můj nadšený úsměv změnil v lehce znuděný škleb. Něco tomu prostě chybělo, víc brutality a násilí rozhodně. A i ten hororový závěr byl podle mě dosti slabý. Linda Blair mě opět nepřesvědčila, kozy má dobré, ale to je tak vše. Přesto dávám 3*, protože sympatický dojem ze začátku byl opravdu silný. ()

aLPaC

80's feeling na mě funguje. Je to trash, je to béčko, ale zábavné. Ti tři hlavní padouši byli zahráni výborně o čemž svědčí to, že jsem je ze srdce nenáviděl a přál jim co nejkrutější smrt. No a jestli se moje přání vyplnilo nebo ne, to se dozvíte, když se na film podíváte. Já ho můžu určitě doporučit. ()

warrenur

V tej dobe to mohla byt pecka. Fajne kocky, ktore davaju hlasky a vidime ich pekne nahate pomaly kazdych patnast minut. Typci v kozenych bundach, akoze "decka" otvarajuce si drzku v triedach. Zial, v tychto casoch ma to neoslovilo inak, ako nostalgia. Dalsia hviezda za uz spominane kocky. Bieda. ()

animario

And justice for y'all motherfuckers! Rocková paní pomsta Linda Blair s kuší a vytrvalou trvalou,trestá rape svý hluchoněmý sweet sestřičky bandou idiotsky vysmátejch pure evil pankáčů. Ustřelený vohozy, crazy mládež, nahý frndy, komediální (porno)herectví, rockový vypalovačky, pure 90's v tom nejlepším i nejhorším smyslu slova. Co chtít víc? Snad jen vidět to na VHSce s rychlodabingem.. ()

MickeyStuma

Rozdivočelí punkáči jí brutálně znásilnili handicapovanou sestru a zabili jednu z nejlepších kamarádek. A to neměli dělat. Linda Blair v roli problematické středoškolačky, která se s ničím a s nikým nemazlí a nezalekne se ani drsných punkáčů. Středoškolský svět v nostalgickém osmdesátkovém kabátě se všemi svými aspekty. Školní frajeřinky, rivalita, roztleskávačky, sexuální narážky, noční ulice v neonových barvách, punková móda, soundtrack plný hutné syntezátorové a rockové hudby. Příběh jako takový vypadá, jakoby byl poskládán že tří žánrových kapitol. První je o typickém středoškolském dovádění v zábavném režimu, druhá o násilnických útocích punkáčů v thrillerovém podání a ve třetím už jen nostalgicky efektová akce msty. A aby toho nebylo málo, oko nemravovo si tu taktéž místy užije své. Snímek funguje a zároveň nefunguje. Svým způsobem se jedná o divokou etudu mladistvých delikventů a zároveň grindhouse pojednávající znásilnění a pomstu. Jsou přítomny momenty depresivní, směšně, ulítlé, i přehnané. Centrem všeho dění je Brenda, u které se projevuje charakterový vývoj, což je na film dosti neobvyklé. Na něco takového je v celovečerní stopáži dost málo prostoru, ale dá se říct, že se tvůrci snažili, a dejme tomu, že se jim to tak nějak povedlo. I když je to dost urychlené. U namyšlené frajerky se projeví sesterské city a emoce, aby se nakonec přelinula do pozice drsné nelítostné mstitelky. Krvavé scény přítomné nejsou, dechberoucí akční také ne, ale z nostalgického a středoškolského hlediska se dá ještě snímek považovat  za ryze zábavný filmový artikl. ()