poster

Ostrov pokladů

 • Francie

  L'île aux trésors

 • anglický

  Treasure Island

 • Slovensko

  Ostrov pokladov

Dobrodružný / Komedie

Francie / Velká Británie / Maďarsko, 2007, 95 min

 • brooklyn73
  *

  Film Ostrov pokladu nema s knihou Poklad na ostrove od Roberta Louise Stevensona nic spolecneho.Pouze si autori vypujcili Jima Hawkinse, Johna Silvera a nekolik dalsich tvari z svetozname knihy, neopomeli take hlavni pointu a tou je poklad.Nevim jestli se snazili parodovat tuto knihu,ale dle meho nazoru se jim zdaril dokonaly paskvil ,rekneme gulas. Tvurci mi zdarile poslapali muj detsky cen a za to jim vice nez jednou hvezdou nemuzu zaplatit! Jedinym plusem pro mne zustalo modre more,palmy a nadherne plaze.(5.9.2008)

 • MickeyStuma
  ****

  Nejznámější dílo skotského spisovatele Roberta Louise Stevensona ´Treasure Island´ se řadí k příběhům, které jsou filmaři neustále přitahovány. Tak se také stalo i v roce 2007, kdy si na to tentokrát společně posvítili Francouzi, Britové a Maďaři a v koprodukci natočili tento snímek, který se však neobvykle na předlohu dívá s poněkud odlišného pohledu než na jaký jsme po divácké stránce zvyklí. A tak tu máme dobrodružnou svižnou komedii, která však není parodií. Z daného románu si scénárista v podstatě vzal jen námět a celé to přepracoval v rámci dosazení gagů a humorných scén. Nikterak však netlačil na pilu, takže smíchy z toho rozhodně nikdo za břicho popadat nebude. Jako jednoduchý zábavný film na víkend k odpočinku je však velice vhodný. Kdo tohle považuje za nudu, zřejmě ještě neviděl sovětskou televizní trojdílnou verzi z roku 1982. To už je panečku hodně silná káva.(23.9.2018)

 • Malarkey
  ***

  Pamatuju si Fanfána Tulipána z roku 2003, který také pocházel z Francie. Představte si starého Fanfána a nového Fanfána. Naprosto stejně je to se starým Ostrovem pokladů a tímhle novým. Mě to stejně tak bavilo, ale oba novější filmy dostali daleko nižší hodnocení. Není se čemu divit, plno lidem bude vadit, že si v novějších verzích tvůrci upravili, na co přišli. Každopádně technicky je film natočenej výborně a tak se mu upřít nic nedá. Co je ale důležitější, tak především fakt, že režisér narval do filmu nádhernou Alici Taglioni. V tu chvíli mi bylo jedno, že film je docela i vtipný, technicky zvládnutý a bůhví co ještě. Když se na plátně objevila tahle krasotina, dal bych filmu okamžitě pět hvězdiček. Jenže to by musela hrát ve filmu celých 100 minut v kuse.(25.12.2010)

 • Čtec
  ****

  Nemám nic proti tomuto až téměř infantilnímu pojetí Stevensonovy klasiky. Je to prostě taková francouzská variace, něco á la Čtyři sluhové a čtyři mušketýři. Tam ovšem nebyla zdejší naprosto luxusní paní baronka, která si zaslouží speciální hvězdičku navíc. Vím, vím, hodnocení je nadsazené, ale když já mám Alici Taglioni prostě moc rád...(8.2.2013)

 • slunicko2
  ***

  Zábavná směska komedie, klasických francouzských dobrodružných filmů s trochou mystiky, trochou vtipu a trochou sexuálních narážek. 1) Tato verze Ostrova pokladů nemá se Stevensonovou předlohou nic společného. Sami tvůrci si z příběhu dělají jakousi komiksoidní srandu. Film je vskutku bláznivý a divák netuší, co se v příští scéně stane, takže se ani nenudí. 2) Překvapivě film provázejí dobré herecké výkony, tempo, spád a fajn hudba. Postavy baronky, opilého lékaře či teplého kapitánova zástupce jsou roztomilé. Pravda, ke konci to autoři s omamnými látkami přepískli a ztratili soudnost, nicméně na celkovém milém dojmu to neubralo. 3) Tělesné vnady zde do nebes vyzdvihované Alice Taglioniové na mě nijak nepůsobí (proč asi?), za to však ocením ostatními komentátory zcela opomenuté pěkné herce: 23letého Vincenta Rottierse (Jim Hawkins) a 34letého Stéphana Metzgera (předák pirátů Bill).(10.1.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace