Ostrov pokladů

Ostrov pokladov

Dobrodružný / Komedie

Francie / Velká Británie / Maďarsko, 2007, 95 min

• igi B.

Jestli měl být tenhle film parodií, tak snad jen za to je ta jedna hvězdička... Jestli mi časem dojde, že to byl vážně míněný pokus o komerční vejvar ze starého kulturního pokladu, přepíšu své hodnocení na "odpad". A nespraví to tedy ani bujné prsníky hujné paní baronky Evangelíny Magdalény Elizaběty Marie Jenovéfy Trelawneyové... °-[] - - - P.S. Ale jak tak na to hledím, A.B. d.m.s.n. trošku aspiruje na roli frantíckého Zděnka Trošky. Tož tak asi... :-/ - - - - - (Poprvé viděno 26.2.2011 na českotelevizáckém ostrovu bez pokladů, bohužel s českým dabingem, hodnocení 199., komentář zde jako šestnáctý - 26.2.2011)(26.2.2011)

Nemám nic proti tomuto až téměř infantilnímu pojetí Stevensonovy klasiky. Je to prostě taková francouzská variace, něco á la Čtyři sluhové a čtyři mušketýři. Tam ovšem nebyla zdejší naprosto luxusní paní baronka, která si zaslouží speciální hvězdičku navíc. Vím, vím, hodnocení je nadsazené, ale když já mám Alici Taglioni prostě moc rád...(8.2.2013)

• brooklyn73

Film Ostrov pokladu nema s knihou Poklad na ostrove od Roberta Louise Stevensona nic spolecneho.Pouze si autori vypujcili Jima Hawkinse, Johna Silvera a nekolik dalsich tvari z svetozname knihy, neopomeli take hlavni pointu a tou je poklad.Nevim jestli se snazili parodovat tuto knihu,ale dle meho nazoru se jim zdaril dokonaly paskvil ,rekneme gulas. Tvurci mi zdarile poslapali muj detsky cen a za to jim vice nez jednou hvezdou nemuzu zaplatit! Jedinym plusem pro mne zustalo modre more,palmy a nadherne plaze.(5.9.2008)

• Freddie99

Dementná verzia pre dementné publikum. Videl som už množstvo sprznených adaptácií skvelých kníh, no toto je naozaj hnoj. Síce hnoj je aspoň užitočný, zatiaľ čo výroba tohto paskvilu akurát tak zaťažila životné prostredie. Odpor a hnus so mnou trasú aj pri písaní tohto komentára, pretože niečo tak debilné, ako je táto dobrodružná komédia je v konečnom dôsledku trápne smiešne. Posadiť uslintaných mladíkov a gerontov do kina, tak film vychvália, pretože kozy Alice Taglioni sú v zábere takmer polovicu stopáže. Okrem toho spraviť z Livesyho ožralu závislého na rume, z Trelawneyho ženskú, to chce mať naozaj odvahu. Ostatne odvahu má každý, kto si aj po prečítaní tohto komentára film predsa len pozrie a nezanechá to stopu na jeho duševnom zdraví. Kur*a, to už je lepšie ožrať sa z trstinového rumu.(6.11.2013)

• Hejtmy

Tak ty kozénky byly fakt luxusní, ale jinak bohužel film nestál za nic. S knížkou od Stevensona, kterou jsem měl jako malej hrozně rád, nemá kromě pokladu, ostrova a pár jmen vůbec nic společnýho. Tvůrci se zřejmě snažili nedostatek nápadů a kvality vykompenzovat ohromným množstvím pokusů o vtip, a i když se jich pár povedlo, tak těch špatnejch bylo asi desetkrát víc. Herci až na výše zmíněnou dámu taky nic moc. Viděl jsem už i spoustu horších filmů, ale zájemcům o tenhle film jednoznačně doporučuju se mu vyhnout. Pokud teda nemáte pod 10 let nebo IQ shnilé tykve, pak by se vám film možná líbil. 15%(16.1.2010)