Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

dr.fish

Tenhle typ filmů není absolutně můj šálek kávy, ale ani Liam Neeson v nich obvykle nefiguruje. Byl jsem na něj zvědav a velmi mne překvapil a potěšil. Je to svižné nenudící dílko o poněkud drsnějším tatínkovi, který nechce nechat dcerku chlípným hnusníkům....mimojiné dobrý způsob jak získat zpět loajalitu své pubertální dcery, která si zpestří výlet do Paříže návštěvou několika albánských nevěstinců..80% ()

stOKYi

Makačka, Makačka a zase len makačka. Neočakával som od tohto filmu prakticky vôbec nič. Ale ako ma toto prekvapilo ?? To som nechápal. Síce akčné scény ja veľmi nemusím a nemusel som ani tu ( naháňačka na aute, strielačky na lodi ), tak nič iné tomuto filmu nevytýkam. Akciu typu, dve tri päste boli super, len zvyšok dlhších akcií mi už tak nesedel, ale uvedomujem si, že súčasný divák si to vyžaduje, takže mi to tu dáko nevadilo, len som sa počas nich trošku nudil, ale zase jedine v týchto chvíľach som mal možnosť uvoľniť moje stuhnutie svalstva, ktoré stále viac a viac gradovalo :) . S mojou frajdou sme mali adrenalín až vo svojich gonádach a kopulačných orgánoch, takže musím len skonštatovať že ĎAKUJEM :) . ()

sir-dave

Další z řady vynikajících francouzských akčních filmů. Pierrel Morel přesvědčil, že umí a po Okrsku 13 další našlapaná jízda. Liam Neeson možná trochu starší, není bůh ví jaký běžec, ale o to víc je uvěřitelnější jeho otcovská role. Jeho cool One Man Show, kterou s lehkostí předváděl, mi neustále připomínala Jacka Bauera z 24. Maggie Grace příjemné překvapení, jen tak dál. (4,5*) - 89% ()

Noviik

Velký návrat k (nejen) francouzským akčním filmům z podsvětí z 90. let. To mě rozhodně baví a jsem rád, že toto vzniklo! Liam Neeson předvádí skvělý výkon alá Jean Reno. Krása! ()

reky

Výborná přímočará akční sekaná v oldschool stylu, žádný high-tech hračky, jen poctivá ruční práce. Neeson je frajer nad frajery, žral jsem mu každý gesto, každý slovo, každej ksicht. Scénář samozřejmě jednoduchej, tady je to ale rozhodně klad. Stopáž taková, že na hodinky se poprvé kouknete se závěrečnejma titulkama, vytýkat se mnoho nedá. Pro mě typický zástupce silného čtyřhvězdičkového filmu, kterému sice absolutní hodnocení nedám, ale na další zkouknutí se těšim už teď. ()

Stirek45

Mám ráda kriminálky. Takže jsem byla hodně zvědavá na tento film. A překvapivě mě nezklamal. Nenudíte se ani chvilku a s napětím sledujete, co všechno se bude dít. Není co dodat, pět hvězdiček a dobrý pocit z toho, že jsem zase po dlouhé době viděla film, který se mi opravdu hodně líbil :). ()

MJMilan

Co mě na filmu fascinovalo byla hlavně rychlost celého děje, rychlost jednání hlavní postavy a hlavně naprostá, ikdyž až neuvěřitelná profesionalita. Samotný děj byl pak zvolen jako kombinace filmů, které už tu sice byly, ale nikdo je ještě nedal dohromady :-) Liam Neeson se tu ukázal jako všestranný herec. ()

URBAN

Starostlivý táta aneb jak nejpozději přijít o panenství takhle má vypadat peckový akčnák to asi ne . Příběh se pomalu nerozjel ani v polovině a na můj vkus dost sestříhané a kapku chaotické , taky co bych měl čekat od filmu který trvá jenom 93 minut pár dalších minut k dobru by jenom pomohlo !!! ()

panMartin

Sakra, jak jsem mohl takhle dlouho přehlížet takový supr film. Teď už mi je ale jasný, že jsem dělal velikou chybu, protože jako "penzista"Liam Neeson se role "zachránce" své dcery ujal prvotřídně. Neeson prochází městem a při honbě za záchranou dcery se nezdráhá takřka před ničím. Žádné slitování, žádné zdržování. Není to žádný převratný film, je ale opravdu výborně natočen a zahrán! Dobrý příběh, scénář, který tu byl už 1000krát, dobře obsazená hlavní role. Takže já můžu jenom poděkovat za skvělý akční filmový zážitek. ()

Deyw

Nechapu, ze sem nehodnotil..byl sem na tom tenkrat v kine a chcal sem ztoho hodne dlouho..hned po tom legendarnim telefonatu sem vedel, ze to bude pecka jako kreten..no od filmu sem necekal nic a je to jeden z top filmu co je... nejlepsi role Liama Neesona, kterou se zapsal mezi elitu - seznam nepocitam. nechapu, ze ty joudove tomu nedali oscars..top film roku 08! ()

Cedr

Poctivý čtyřhvězdičkový film, který sráží zbytečně "cheesy" začátek. Od chvíle co se Liam Neeson chopí akce není však už téměř co vytknout. Zábavná akční podíváná. ()

trojtmberk

Copak o to, akce se konala, ale to bylo asi tak všechno. Liam Neeson je s tim kamenym výrazem to co udržuje pozornost a to co dělá tenhle film zajímavým. Naopak problémem je Maggie Grace, která mě vyloženě vytáčela tím neustálým hopsáním a švitořením, vůbec sem si nebyl jistej jestli chci aby jí otec zachránil. ()

Valdorffun

Jednoduchý model, lišácky natočený. Možná, že to jede až moc jako na drátku, ale akční zábava to je královská. Navíc charismatické prostředí albánské mafie a obchodu s bílím masem. Enjoy. ()

eJacques

...Jednoduchý příběh stačí, aby to byla akce jako blázen... Dcera se sice chovala jako koza, ale Liam Neeson to svým řáděním zachránil... Horší než Bourne, lepší než Steven Seagal... Záživná podívaná... ()

Decker

Neeson trochu jak ho neznam. Thriller jak vysity z moderniho kusu tkaniny obsity razantnim dejem, ktery nedava prilis vydechnout. Akcni sceny nema duvod prilis rozebirat - perfektni! ()

Triple H

Dôkaz, že keď sa aj to najobohranejšie klišé zoberie za správny koniec a podá úprimne, funguje to. Zásluhu na to majú prioritne traja ľudia: 1) Režisér Pierre Morel, ktorý má remeslo v malíčku a vie presne akým spôsobom takúto látku podať, aby u diváka zarezonovala. Emocionálne páky, ktoré film používa (úvod s darčekmi) sú až smiešne obohraté a jednoduché, ale fungujú. Film má akurátnu stopáž, vizuálne je jednoduchý ale štýlový, a akčné scény sú dynamické ako sa patrí. 2) Scenárista, ktorého meno neviem a hľadať sa mi ho nechce, sa blysne tak akurátnou dávkou kreativity, aby celý koncept ozvláštnil (krik dcéry pri únose opisujúci únoscov). 3) No a samozrejme Liam Neeson. Nepredvádza tu žiadne oscarové kreácie, ale hrá poctivo. Nefláka to ako by mohol a obstaráva všetkého, vrátane emócií tak akurát. Skrátka mu uveríte obe polohy - aj toho snaživého otca a nekompromisného drsňáka. Popravde neviem či by tam niekto iný sedel lepšie, pretože je to práve vďaka Neesonovi, že film v úvode v divákovi vyvolá úprimný súcit s hlavným hrdinom a následne mu preto samozrejme nejde nefandiť. Keď nekompromisne killoval albáncov v ich "sídle", tak som si na gauči normálne tleskol do rytmu. Srátka v duchu "len im daj, hajzlom špinavým". Je síce pravda, že úplný záver na lodi ma už aj trošku nudil, ale to filmu pre parádneho hlavného hrdinu odpustím. A päť dám preto, že sa k filmu veľmi rád vrátim aj niekoľko krát. ()

matezzz

Dějem tenhle snímek nijak neohromí ani nepřekvapí, podobných příběhů bylo natočena spousta, ale vše vynahrazuje skvělá akce, která po vlažném úvodu nastoupí a neskončí, dokud ji nevystřídají titulky. Liam Neeson skvělý, tahle role nasraného tatíka mu opravdu moc dobře sedla. 80% ()

Gonzi

Po pěti minutách nastoupí nejůžasnější telefonní hovor jaký znám (už v traileru jsem na tom ulítával) a pak přijde na scénu drsňák ze staré školy, který jako parní válec projede filmem a moderním a cool způsobem se prostřílí a probije až pro svou unesenou dceru. Liam Neeson si ten film naprosto užívá a já s ním. Pro fanoušky žánru povinnost a náběh na kult. ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)