Při dobývání jednoho z měst na severu Afriky Solomon Kane jen tak tak unikne ďáblovu vyslanci, který si přišel pro jeho duši. Důvodem je Solomonova hamižnost a vraždy, které kvůli ní spáchal. Solomon pochopí, že je zle, a rozhodne se pro pokání. Stane se mnichem a vstoupí do kláštera. Z toho je však mnichy vykázán s tím, aby se vrátil domů, na hrad svého otce a bratra. Solomon se sice nechtě, ale přesto vydává na cestu. Na cestě je přepaden lupiči, kterým se ale odmítne bránit. Oni ho nejenom okradou, ale také vážně zraní. Od jisté smrti ho zachrání puritánská rodina Crowthornových, která právě tudy putuje do přístavu, aby odplula do Nového světa, kde si chce hledat lepší život. Solomon si v bezvědomí vzpomíná, jak byl otcem vyhnán z jeho hradu, když se odmítl stát mnichem. Později shodou nešťastných náhod Solomon shodil z útesu svého násilnického bratra Marcuse, který se měl stát jako prvorozený majitelem hradu po jejich otci. Solomon se uzdravuje a snaží se Crowthornovým pomoci projet nebezpečným krajem. Anglii totiž právě sužují nájezdy vojáků a příšer čaroděje Malachyáše. Solomon s rodinou putuje krajinou a pomalu se uzdravuje. Vůz Crowthornových je náhle přepaden Malachyášovými vojáky, které vede tajemný muž. Útočníci zavraždí otce a syna Crowthornovy a dívku Meredith unesou. Solomon slíbí umírajícímu otci Crowthornovi, že dívku osvobodí. Starý Crowthorn zato slíbí Solomonovi spásu jeho duše. Solomon se vydává po stopách únosců. Ve starém kostele je místním zrádným knězem předhozen příšerám, kterým se Solomon ubrání. Od umírajícího Malachyášova vojáka se dozví, že Meredith je údajně mrtvá. Solomon ztratí smysl žít, a začne pít. Opilého ho v jedné krčmě chytí Malachyášovi vojáci a pokusí se ho ukřižovat. Ve chvíli, kdy Solomon visí na kříži, jede okolo vůz s otroky. V něm je i Meredith. Ta Solomona na kříži uvidí a začne křičet. On se z posledních sil z kříže osvobodí a spadne na zem pod něj. Poté ho zachrání několik místních mužů, kteří vedou odboj proti Malachyášovi. Když se Solomon uzdraví, vypraví se na hrad svého otce, kde právě teď sídlí zlý čaroděj Malachyáš. Solomon s muži do hradu pronikne a v podzemí hradu objeví svého starého otce v okovech... (TV Prima)

SonG

Škoda, protože Solomon Kane, kdyby se zachovaly prvky jako scény, hlavní postava a hudba a přidal by se k tomu dobrý příběh, který v tomto případě chybí, vzniklo by výborné béčko. Sem tam zbytečně digitální scény, sem tam přehršle rádoby drsných hlášek, ale v celku to působí jako dobrý základ, který by ještě potřeboval trochu opepřit. ()

jhr

Tento film splňuje většinu toho jak má podle mě vypadat drsná fantazy, jen je škoda že tvůrci neměli k dispozici tak dvojnásobný rozpočet aby dokázali natočit ještě o něco monumentálnější a krvavější snímek. Doufám že brzy vznikne stejně úderné a krvavé pokračování! ()

maverick10

Slepenina nekolika filmu, ktera nenudi (predevsim diky sve atmosfere) zato veskere dialogy o temnote a vykoupeni ve me vyvolavaji sebedestruktivni pocit. Mam sto chuti nacpat si nuz do nosu, vidlicku do oka a lzici do prdele. Film je nizkorozpoctovy (samozrejme v porovnani s Hollywoodskou smetankou) a na filmu je to znat, proto asi i James Purefoy jemuz jsem ten drsnackej kukuc neveril ani chvili. Pro ceskeho divaka alespon diky za Marka Vasuta, ackoliv predabovaneho, ale i to potesi. ()

Cl3ricK

Solomon Kane měl ze začátku skvělý nástup, takže se schylovalo k supr středověké fantasy. Chyba lávky. Film se docela táhne, ikdyž má jen hoďku a půl. Nebylo to špatné, ale něco mi k tomu chybělo. Lepší 3*. ()

kagemush

Ještě trochu víc pindání a šlo by to do odpadu. Víc akce a jsem nadšen.-Takhle někde mezi a jen maličko nad průměr to u mě pozvedla scénka,kdy potřebného kajícníka Solomona vyplesknou flanďáci z kláštera i když jim dal všechny prachy co měl. Jak příznačné. Jak zábavné (asi nechtíc). ()

StrYke

Zklamalo mě to dost, bylo to téměř bez akce a téměř celý film se zaměřuje na samotného Solomona, což je nudný.. ()

easaque

tomuto filmu nejde moc vytknout výrazovou stránku, práci s kamerou, či syrovou atmosféru, která se k akčnímu fantasy docela hodila. Ale je to asi tak všechno, co upoutá pozornost. Příběh je spíš jednoduchý a poněkud bez ducha. Navíc mi představitel Solomona Kanea typově vůbec neseděl do své role a rušilo mě to. Tak jen tak tak 2hvězdy [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Joe321

Purefoy, muž s ksichtem Hughe Jackmana a hlasem Gerarda Butlera, sedí dobře. První polovina je povedená, druhá už jen ničím zajímavé béčko. Každopádně vítám jakékoliv aspoň lehce nadprůměrné fantasy, proto slabé čtyři. Kvalitu to podle mě přesně sdílí s Daybreakers. ()

Chen

Je to sympaticky ušmudlané, atmosférou depresivní (to je míněno jako klad), tak akorát brutální, ale chybí tomu svižnost. Některé pasáže se zbytečně táhnou a naopak finále je poněkud uspěchané. Navíc choreografie soubojů by si zasloužila více pozornosti. Přesto vůbec ne špatné fantasy. Když už nic jiného, tak tu partička dětí nezachraňuje magický svět, což je příjemná změna. A jestliže by se objevilo pokračování, které by bylo po akční stránce o něco vypilovanější, nebyl bych vůbec proti. ()

Giggo

Velmi povedený filmík. Děj je sice poněkud přímočařejší, ale kdo vyžaduje květnatý barevný fantasy se spoustou dějových odboček ten si pustí LOTRa nebo spousty dalších. Hodně potěšil James Purefoy. Není to zrovna typ, který má vaše sympatie hned od začátku (narozdíl od černýho prince v Příběhu rytíře nebo Jiříka a dráčka). Přesto si vás postupně získá a nakonec jeho drsný šarm oceníte. Od začátku filmu sem blahořečil, že to není Hollywod výmysl, kde by se báli hodnocení R a hlavy by padaly poté jen na oko. Je fajn, že i jinde než za oceánem vznikají výborné filmy. Tyto filmy především vynikají v tom, že se nepodřizují popkornové mládeži v USA a sou tudíž příjemným odbočením od zajetých stereotipů. Trošku mě mrzí absence lepších magických soubojů. Kdo ví, třeba se dočkáme pokračování, protože je rozhodně o čem natáčet a velmi bych uvítal účast N'Longa a trošku bojů Solomona s jeho holí, kterou mu jeho přítel dá. Celkové hodnocení za 4* nudit se nebudete, i když děj je trošku čitelnější. ()

Morloth

Osoby a obsazení za jedna. Příběh 3/4. Styl 2-. A dalo by se známkovat ještě dlouho. Solomon Kane využívá svůj potenciál jak se patří, přesto musím říci, že mi ještě krapánek chyběl. Čekal jsem asi trochu víc. Větší příklon k tradici a menší míru moderních postupů. Jinak prostě dobrej film k popcornu a vypnuté hlavě. ()

M.i.k.e

až do morku kosti drsná,syrová,akční a temná fantasy jízda,která tady již dlouho nebyla.Co na tom,že na Solomonově příběhu není nic originálního."Nedětských" fantasy,kde se jen blbě nekecá a stále se něco děje,je v poslední době jako šafránu a tohle je dost možná jedna z nejlepších od dob Pána Prstenů...80% ()

Martin741

Slabe, neskutocne slabe, ci uz dejovou liniou, triky nezvladnute, akurat James Purefoy sa snazil aj s reziserom Michael J. Bassett-om, preto dam 51 % ()

MrPierc

Osvěžující závan fantasy příběhu s církevní tématikou. Příběh viny a odpuštění, vykoupení nečisté duše atp. jsou vždy vděčné témata. Solomon Kane je béčko, ale zábavné s velmi dobrými kostýmy a prostředím. Sice příběh od poloviny jde na druhou kolej ale tady to nevadí. Velmi dobré triky na konci. Hlavní záporák s maskou je kříženec mezi Jasonem a Michaelem Myersem * Nechápu, jak se do cizích filmů, vždy protlačí Marek Vašut :-) ()

dezorz

predpokladam, ze r.e.howard sa kvoli svojej samovrazde do neba nikdy nedostal, takze snad trpi v pekle vacsimi mukami, nez by mu prinieslo sledovanie toho nepodarku. ()

Petoss1

Vôbec nie zlé, len mám pocit, že toto tu už bolo. Dej má svoje muchy, nieje to síce tupá vyvražďovačka, ale niečo tomu k výnimočnosti jednoducho chýba. Škoda, lebo finále bolo dobré. 70% ()

Nautila

A mé srdce plesá! Konečně je tady poctivá, temná, hutná, a láskyplná fantasy metal true party, co tu dlouho nebyla. Čert vem příběh, protože přesně o tomhle to je. Tady je ta atmosféra, tady je ta syrovost a láska, tady je ta pravá dospělácká fantasy. Solomon je charakter (pravda, co se knižního přehledu týče, jeden ze stovek těch samých, ale co do filmového, tak těch je pomálu) a Purefoy, který jinak vypadá jak přeslazené tintítko, tak to je tady temnej borec, kterýho by si přála každá zasněná puberťačka včetně mě. A chlapi budou chtít být jako on. Chybí tomu taková ta osudová kočka, což je ale jen k plusu, protože v ostatních filmech podobného rázu mě tyhle románky pěkně štvou. Tady je jen malá sympatická panenka, kterou musí Solomon vrátit mamince v pořádku a s věnečkem, takže žádný líbačky, hurá! Jo, a není to americký film, další hurá! Samozřejmě, že výtky jsou, Solomon je místy k nakopnutí kvůli hlouposti ( "A čím je krmíš?" "Díky Bohu, on je zdráv!" ), ale tím trpí snad všichni Howardovi hrdinové. Vašut mi tam vadil, ale to je jen můj problém, protože prostě jeden český herec v hromadě cizích je příliš neobvyklý prvek. A taky bych ocenila pořádný souboj Solomona se samotným čarodějem, zkrátka nějaký bombastický, velkolepý a kýčovitý souboj. Ten záporák snad není Solomona ani hoden, tohle chtělo fakt super mega extra silnýho, nadupanýho démonickýho a přitažlivýho hajzla a ne tuhle bábovku, co se schovává za babou. Ale to jsou fakt drobky a musím dát za pět, protože z toho mám fakt radost. Amen. ()

WoWoW

Hned ze začátku jsem byl mile překvapen, protože počáteční scény byly skvělé. Jenže od té doby už to nestálo za nic. Hlavní hrdina je padouch, co se bojí ďábla, a tak se stane pobožným. Už to je kravina. Celým filmem jsem se lehce protrápil, ale na konci zase přišla slušná řežba a bestie z pekel. Prostě další film, který mě sice nenudil, ale za dva měsíce budu přemýšlet o tom, co jsem to tu hodnotil, protože si to nebudu pamatovat. ()

O´Neill

Bez otálení a váhání dávám plný počet. Solomon Kane je rozhodně super podíváná, která pobaví, neurazí a dokonce i nadchne. Hudba byla opravdu skvělá, a prostředí ve kterém se to točilo? No, řekněme, že jsem Česko opravdu nepoznal. A co je nejdůležitější - že za těch 104 minut jsem se skutečně nenudil ani jednou jedinkrát! BRAVO! ()

bourec

V tomhle roce sem se obvzlášť těšil na tři filmy.Solomon Kane,Black death a Centurion.Druhej a třetí se u nás zatim neobjevily,což, vzhledem k tomu jaká snůška nudnejch debilit se u nás promítá,dost dobře nechápu.Všechny tři filmy schodou okolností točili angláni,všichni jedou hlavně v horrorech a ty filmy sou z dávnej dob.No a co Solomon Kane.Jednim slovem skvělý.Drsná podívaná,s jednoduchou zápletkou,je to takovej průřez žánrama,ale funguje to skvěle.Navíc se filmem line naprosto dokonalej hudební motiv,takže v těch zásadních scénách sem byl u vytržení,i v mejch pokročilejch letech.Jedinej kaz na kráse byl konec s tim přerostlym ďáblem ,nebo co to bylo,to tam moc nesedělo,chtělo to něco míň přehnanýho,civilnějšího.Ale jinak pecka.A to hodnocení.Myslim,že to neni překvapení.Je mezi námi jen hrozně málo opravdovejch fandů,který na tom sou zavislý.A zbytek?Radši ani nechtějte,abych je pojmenoval.100%. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)