Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

blackJag

Film působí velmi unaveným dojmem a i když zápletku nemá úplně špatnou, tak třeba motiv vidinami stiženého pedofilního kněze je zde úplně zbytečný (stejně jako všechny s tím spojené religionistické odbočky) - oba agenty šlo do akce určitě zatáhnout nějak přirozeněji. Pokud potom jede na půl plynu celý film, o nic lepší to samozřejmě není ani s oběma slavnými agenty, Mulderem a Scullyovou, jejíchž představitelé umdlívají s každou replikou a končí frázovitě až běda. Jsem fanouškem celé série, přátelství to bylo věru krásné, mám ale pocit, že po tomto filmu, který navíc nebyl ani moc úspěšný, se složka s označením X definitivně uzavírá. Odložme ji tedy ad acta a vzpomínejme s láskou... II Scénář: Frank Spotnitz, Chris Carter. 50% ()

drackula

Keby to bola epizóda seriálu, označím ju za priemernú. Keďže ide ale o film, je to podpriemerné. U mňa zatiaľ sklamanie roku. Ak by vo filme neboli pôvodný Mulder a Sculyová, išiel by som ešte nižšie, keďže rovina ich vzťahu bola pre mňa ako seriálového fanúšika vcelku zaujímavá. 40 % ()

Ichabod

Když jsem prvně přečetl, že se připravuje další X-files film byl jsem nadšený. První film je opravdu skvělý, ale druhý film přijde člověku jako takový důchodce. Zatímco "za mlada" se pořádali lovy na ufony a vládní spiknutí, nyní má Dana za prioritu práci v nemocnici, Mulder rezignoval na zbytek světa a když už už se mají semknout kvůli vcelku (na X-files) průměrný případ, tak se utápějí v nostalgii, která bohužel je i příšernou vatou (čti nudou) a celé pasáže z nemocnice s umírajícím děckem jsou neředěná nuda co měla skončit střihačovi na stole (byť to postupem času nalezne trochu významu). Naštěstí druhá polovina filmu je o poznání svižnější. Navzdory tomu všemu mi film vcelku radost udělal (ačkoliv jen nepatrnou v poměru k očekávání), herci sice trošku spí (zejména Duchovny), ale vcelku solidní režie, skvělý soundtrack a přeci jen "X-files feeling" mne u filmu držel. ()

Guzo

4 hvězdičky? Ne, to je opravdu až moc, ale to nízké hodnocení tady filmu nesluší, zas tak špatný opravdu neni. Akorát mi přijde, že spokojenější musí být ne ti milovníci seriálu, ale spíše ti, kdo viděli sem tam nějaký díl tak, jako já.. Scénář filmu mě každopádně hodně příjemně překvapil.. ()

Autogram

Agenti na pohľad ani nestarnú. Mysteriôzno sa ale celkom vytratilo, jeden jasnovidec to nevytrhne. Zvyšok je len slabé krimi s agentami a trochou lekárskeho prostredia. Ani ako epizôda seriálu by sa mi to nepáčilo. ()

R1CH1E

Mrazivý thriller, který se v mnohém podobá například Mlčení jehňátek, a v tom je zároveň jeho největší slabina. Místo zaměření na mytologii seriálu a nejoblíbenější linku s mimozemštany se film soustředí na poměrně rutinní FBI případ. Ale i tak jsem rád viděl, kam se Mulder a Scully posunuli v jejich vztahu za ty roky. ()

Madlene

Chtěla bych uvěřit..., že se vrátila stará dobrá Akta X... Kde jsou ty zlaté časy, kdy jsem se bála jít po skončení dílu spát... Kam se poděly ty napínavé okamžiky mého mládí? Mohu závazně prohlásit, že ani po lahvince vína nebyl film více napínavý. Zkrátka to bylo mělké a neodtažené. Jediné, co snad může těšit fanoušky je obligátní líbačka na konci filmu... ()

Borat

Ještě doteď hledám pointu filmu. Nějaký děj? Nějaký vzkaz divákovi? Nic... Seriálové Akta X mám rád, o to větší zklamání přišlo u filmu. Kdyby to byl aspoň krvák, nebo únos UFEm, zhola nic. Film se neubíral ani vtipným směrem. Dlouhosáhlé dialogy Muldera a Scullyové úplně o ničem, příběh o ničem a ani té známé main theme z Akta X bylo pomálu, i když v jeden moment zahrál dobře, a to když byl záběr na fotku Goerge W. Bushe. To byl možná jediný vtip, pokud to měl být vtip. Je mi to líto, ale přes víc jak 2* nejdu. Plusy+:Main theme, Akta X Mínusy-:Nulový děj, neakčnost, žádné UFO Hodnocení:|45%| ()

deckardx

Strasny zklamani... Kdyby to nemelo nalepku Akta X, tak je to celkem slusna az vyborna podivana.. Ale ja cekal neco mnohem vic.. Mysteriozni atmosfera se uplne vytratila a vztah Muldera se Scullyovou me az tak nezajimaj... Opravdu nepovedeny film, ktery by tezko obstal i jako jedna epizoda v serialu... Tomu vazne neCHCI UVERIT.... ()

jefff

Když jsem uviděl hodnocení na csfd zděsil jsem se! Tolik jsem se na film čekal a vypadalo to, že se nepovedl. I přes to jsem se do kina vydal. Akta x zbožňuji, je to můj nejoblíbenější nekomediální seriál a po shlédnutí Chci uvěřit jsem rozhodně zklamán nebyl! Duchovny i Anderson (hlavně ona) hrají lépe než kdy dříve, je to napínavé, je to drsné, je to zábavné. Nemám co bych tomu mohl vytknout! Možná, že Chci uvěřit není stejný jako seriál dříve. Není zde tolik toho nadpřirozena. Je to spíš mysteriozní kriminálka s nádechem hororu. Kdo akta x miloval, a tím nemyslím ty kteří viděli jednu sérii, tak budou spokojeni a vůbec by se neměli ohlížet zde na hodnocení. Není podle mého názoru přesné. Chris Carter přesně věděl co dělá a já mu práci chválím. Doufám, že se s agenty Muldrem A Scullyovou ještě v nějakém dalším filmečku setkám. Dávám 9/10 ()

Styxos

Chtěl jsem uvěřit, že zažiju pocit děsu a hrůzy, jak tomu kdysi bylo u tohoto legendárního seriálu. Bohužel jsem nemohl uvěřit vlastním očím, když se v tom filmu nevyskytovala ani blbá přerostlá krysa vraždící lidi :-( ()

jenik71

Tento film mohl být bez větší újmy natočen jako každý jiný krimi-thriller, protože s Akty X nemá mnoho společného. Nebýt tady postavy Muldera a Scullyové, ani bych nenacházel spojitost s populárním seriálem. Pokud tedy zapomenu na "Akta X" v názvu, stále ještě jde o celkem průměrnou kriminálku. Ale nějaké nadpřirozeno a tajemno zde opravdu nehledejte. ()

zolo23

Pre mňa dosť veľké sklamanie. Keď som sa dopočul,že sa točí druhý celovečerný film bol som nadšený. Chris Carter ale nepokračoval tam kde skončil s prvým filmom čo je veľká škoda. Scenár veľmi jednoduchý ,herci vo vedľajších úlohách nevýrazní(Amanda Peet,Xzibit) a čo ma najviac sklamalo tak to bola hudba(v podstate žiadna). Keby nešlo o Akty X ,tak je to ale nadpriemerný thriller. ()

Lottr

Jako Akta X mi to teda určitě nepřipadalo, ale jinak celkem slušná kriminálka. Snahu o oživení seriálu chválím, jen škoda, že se to moc nepovedlo. Na druhou stranu, vždycky jsem byl zvědavý, jak bude pokračovat vztah Muldera a Scullyové a tady nám to páni autoři konečně objasnili. ()

Jello Biafra

Legendárna dvojica agentov sa vracia po 10 rokoch od posledného celovečeráku a tentoraz ako civilisti pomáhajú FBI vyriešiť prípad záhadného zmiznutia jednej agentky. Pri hľadaní im pomáha jasnovidecký kňaz (kedysi obvinený z pedofílie) a privádza ich na jednotlivé stopy. Moc napínavé to už ale rozhodne nie je. Za celý film som sa totiž nedočkal ničoho napínavého či šokujúceho a dokonca ona tajomná atmosféra seriálu tu úplne chýba. Do všetkého sa navyše montuje vedľajšia zápletka, kedy Scullyová ako lekárka musí vyriešiť prípad smrteľne chorého pacienta. Táto dejová línia však nemá so zápletkou vôbec nič spoločné a príbeh vôbec neposúva dopredu. Ani samotný záver, kedy má byť zápletka objasnená neprináša nič prevratné. Skorej som mal pri sledovaní tohto filmu pocit, ako keby som sledoval jeden zo slabších dielov seriálu, avšak natiahnutý na 108 minút. Pre mňa rozhodne veľké sklamanie. ()

vitekpe

Gillian Anderson je moje nejmilejsi zijici herecka, a slusi ji to az hanba :-). Tim je moje hodnoceni silne ovlivneno. Zbytek je bohuzel podivny thriller bez ladu a skladu, ktery by vydal na snadno zapomenutelny dil serialu Akta X. Skoda. ()

Looser

Slabý odvárek starých dobrých X-Files. Spíš než akta X film připomíná Sběratele polibků, Mlčení jehnátěk nebo jeden z mnoha nových seriálových počinů, kde je dějová linie vždy jasná - někdo někoho unese, něco s ním dělá, hlavní hrdina pátrá, hlavní hrdina ho najde, hlavní hrdina vše vyřešil. Prostě "normální" thriler nic víc nic mín. Starší pamětníky určitě potěší původní hudební motiv a velitel Skinner. ()

DeLaMorte

Velmi rozporuplné hodnotit nový Akta X film,protože kromě našich známých herců myslím tím hlavní představitelé Akta X a onou známou znělkou film nemá s původnímy Akty X téměř nic společného.Ovšem hodnoceno jako Krimi Thriler je film opravdu vydařený!Atmosféra z filmu přímo vyzařuje..komplikovaně zamotané vraždy a postupné rozuzlování případu mě přikovalo do křesla.Nejsem zklamán ale zároveň jsem čekal něco jiného. ()

ZkuKol

Návrat starých hrdinů není vždy nejlepší námět ani nápad. Chci uvěřit není špatná detektivka, ale nic v ní není dotaženo do konce - akce, řešení záhad, vztahy, prostě to skřípe. Na průměrných 50% to táhne nostalgie a poměrně vlezlá zimní atmosféra... ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část