Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

3n3my

Seriál Akty X sledujem ešte aj teraz a súhlasím s názorom, že čo sa týka atmosféry, tajomna a paranormálnych javov, tak seriál oproti tomuto celovečernému spracovaniu v tomto pohľade vyhral. Spracovanie totiž smeruje určite viac k thrilleru ako k hororu, a na to fanúšikovia seriálu nie sú veľmi zvyknutý. Ja toto spracovanie neodsudzujem a v porovnaní nie so seriálom, ale s podobnými thrillermi si myslím, že najmä vďaka hereckým výkonom, výborným scénám a pohotovou kamerou ide o mierne nadpriemerný thriller - 75%. ()

tom88

Som mierne sklamaný a trocha aj naštvaný na tvorcov, kvôli tomu, že nespracovali mimozemskú tématiku a stratili kopec času nejakou zbytočnosťou, ktoré spracúva množstvo iných filmov. Keby to bolo aspoň nejak extra natočené, ale je to ledva štandard alebo priemer. Duchovny a Andersonová stárnu a preto by sa mali poponáhľať s ďalším dielom, ktorý by sa mal zaoberať UFO. Tento film bol pre nich škoda drahocenného času. Chcem uveriť je ledva priemerný mysteriózny thriller, na ktorý zabudnete skôr ako pôjdete spať, takže žiadnych nočných mor sa obávať nemusíte. 50% ()

otík

Napínavá kriminálka, která s Akty X má tak společné akorát hrdiny. Ale proč ne, jde o standartní thriller, který ničím nepřekvapí ani výrazně nezklame. Až teda na občasné příšerně levné triky. ()

bk81

Po tolika letech mohli přijít tvůrci s lepším příběhem, ale i tak jsem byl rád za návrat známé dvojice. ()

bartias

Narozdíl od prvního filmu, který přímo navazoval na odvysílané epizody, sice platí, že není třeba znát seriál, ale každý kdo se v jeho ději orientuje, bude mít velkou výhodu. Několikaminutové dialogy totiž o minulosti a vztahu hlavních hrdinů prozrazují více, než se zdá. Pak i prostá hláška dokáže vyvolat malý poprask, zvlášť když zní: „Tak mi v FBI sežeňte někoho, kdo má koule na to, aby mi pomohl!“ Režisér, scenárista a duchovní otec Akt X Chris Carter ví, že věrní fandové narážky i náznaky vždy milovali, a proto nám kromě parádního camea jedné vedlejší postavy přichystal úplné hody už v prvních scénách z Mulderovy tajné kanceláře. Film Akta X: Chci uvěřit je ale hlavně hororovým thrillerem a psychologickým dramatem v jednom. Příběh ve stylu hry na kočku a myš se rozdělí na dvě části. Kromě pronásledování a pomalého děsivého odhalování záměrů únosce agentky se dozvídáme více o tom, jak uplynulé roky Muldera a Scullyovou zlomily. Jak je u Akt X zvykem, řeší se také otázka víry – ať už v paranormální jevy, Boha nebo sebe sama. V těch chvílích se Carter trochu opakuje a děj ztrácí sílu, obě linie se ale zase včas spojí. I díky dynamickému střihu, který někdy propojuje události odehrávající se na jiném místě i v jiném čase, nepůsobí druhý celovečerní film jen jako dobrá prodloužená hororová epizoda. Můžete si být jistí, že očekávání fanoušků spolehlivě naplní. ()

okkac

Na Akta X jsem se jako malý celkem dost díval, ale rád bych si chtěl někdy sjet všechny série v krátkém časovém úseku, jelikož v dílech mám slušný zmatek. Překvapilo mne, že film je vlastně spíše sonda do vztahu Muldera a Scullyové, zápletka je tu vlastně poddružná a ani né moc mysteriózní, ale vždy ocením film odehrávajcí se celý v zimě a sněhu. Až právě se podívám na všechny díly, tak možná i pochopím více. Zatím to ani neberu jako film, ale jako trochu delší epizodu v nějaké sérii a měřeno tímto měřítkem, tak je to celkem slušné. Nečekat hlavně film stojící sám o sobě a s filmovou výpravou, jako byl předchozí Akta X - Film. ()

Nivenx

Bohužel jen slabý odvar toho, co nám nabídnul film z roku 1998. Nebylo to špatné, ale ani oslnivě dobré. 50% ()

Sabrewulf odpad!

Nechápu, proč se to jmenuje Akta X. Nemá to s tím nic společného, jde jen o obyčejnou kriminálku s absencí jakéhokoliv tajemna a navíc je to nudné. Chtěl jsem dát původně 1-2 hvězdy, ale po zjištění zde, že ti ukrajinci v původním znění mluvili česky (viděl jsem to s dabingem), se mi udělalo šoufl a dávám nekompromisní odpad za americkou ignoraci okolního světa. ()

eye candy

Pravda je, že potenciál x files není zdaleka tak využitej jak by si asi většina fanoušků představovala, Xka tam mnoho není, kromě Xzibita a jasnozřivého sympatického pedofila (?) s britským přízvukem. Oproti skvělému prvnímu filmu a ještě skvělejšímu seriálu u kterýho jsem se kdysi pravidelně posíral strachy (respektivě v noci když jsem nemohl oka zamhouřit) jde spíš o takovou milou reminiscenci starých dobrých časů, agenti jsou trošku vyzrálejší a dospělejší, hádají se sice pořád o stejných pí ale konečně spolu i tráví bezesné noci v jednom pelechu. Jo je to prostě příjemná nostalgie, škoda že nic víc ()

filmmovier

To už na světě nezbyl jediný paranormální jev, nebo co? Akta X: Chci uvěřit jsou v podstatě jen obyčejnou detektivkou, bez jediného nádechu tajemna, jak jsme si u Muldera a Scullyové už zvykli. Je to sice jen detektivka, ale v podstatě napínavější a místy i temnější. Tvůrce seriálu Chris Carter šel v tomto snímku hlavně do psychologie hlavních hrdinů a minulosti, kterou prožili nejen spolu. Film ztrácí dech až ke konci, jinak se na to ale dalo poměrně slušně dívat. Už to natočeno být nemuselo, všichni by se bez tohoto filmu asi obešli. Přesto je to poměrně dobré připomenutí kultu X. Ale jen dobré. 65%. Rozhodně jsem čekal více napětí. více záhad a alespň více UFO. Aspoň jsem se párkrát pobavil. ()

Motinski

Oproti konkurencii už film dnes neponúka nič výnimočné. Dosť mi chýbajú prvky ktoré definovali seriál a cítiť béčkový nádych s väčším rozpočtom. Zápletka je tuctová (veľmi tuctová) no ako tak sa mi páčila hlavná dvojka a niekedy menší nostalgický pocit. Oproti seriálu aj prvému filmu ale sklamanie ktoré sa usadí v priemerných vodách. ()

markuc

Skoda potencialu, dopadlo to katastrofalne, v podstate velmi slaba epizoda serialu roztazena na hodinu a tri ctvrte. Slaby pribeh (kdy se jedna v podstate o "uboheho" masoveho vraha), jeste slabsi zpracovani. Pro me totalni zklamani, z tematu se dalo vytriskat daleko vice a kdyby se Ch.Carter drzel mysterioznosti serialu nebo filmu, dopadlo by to daleko lepe, takto je to pouze tuctova detektivka. ()

Sfinkter

Agenti nám viditelně zestárli, i svůj vztah posunuli o kousek dál. To je ta rovina, která se mi strašně líbila, nejspíš viditelně stárnu taky. Co se týče jejich profesní zápletky, tak měl Carter radši vsadit na klasické a osvědčené chuťovky z prvních dílů, které právě slávu X-Files začaly. Tento pokus z prostředí řezníků, kde občas zazní i čeština, se jeví jako nepříliš vydařený slepenec, bohužel. 65%. ()

Mrkvič

Akta X bez mysteriózního případu. Gillian Anderson je ve své roli dost slabá a David Duchovny zase nemá moc co hrát, ale i to málo vypadá líp. Film je postavený hlavně na těchto dvou postavách, a protože nejsou bez seriálu nijak výrazné, tak mohou potěšit jen opravdu zaryté fanoušky seriálu.Absolutní souhlas s komentáři: KevSpa a Tom Hardy ()

ecceHOMMO

Čakal som že uvidím AKTA X, ale uvidel som len priemerný triller ak sa to dá za triller považovať. S Aktami X to nemalo nič spoločné...až na Muldera a Scully. A stále mi vŕta hlavou prečo to vlastne vyšlo pod hlavičkou Akta X......odpoveďou mi bude asi klasika: PENIAZE. Film nesplnil takmer žiadne moje očakávania. Darmo som v ňom hladal tajomné, záhadné, mysteriózne, zimomriavky spôsobujúce okamihy. Kde zabudli tvorcovia filmu na atmosféru, ktorá priam sršala zo seriálu? Kde nechali nevyriešené prípady.....AKTA X?.....Toto ani omylom Akty X neboli !!! ............................................Akta X: Chci uvěřit ....pred tým než som zhliadol film som tiež chcel uvěřit......CHCEL SOM.....( chcieť je pekná vlastnosť ) ()

lucieK

Tak tohle byla vážně hrůza. Mrzí mě, že jsem na to šla do kina a utrácela peníze. Se seriálem se to nedá vůbec srovnat. Žádné paranormalní jevy, ani troška napětí a hrozný scénář. Celý film se děsně vlekl a já se jen modlila aby už byl konec a film byl dávno zapomenut. ()

Gothar

KevSpa to napisal krasne. Bolo to zahrane dobre, dvojicu Mulder a Scullyova mam rad, ale tu boli zaujimavi v podstate iba oni dvaja. Prakticky ziadne mysteriozne javy, minimum napatia a az prilis uhladeny koniec, ktory sa vobec nepodoba koncom, ake pozname zo serialu. Odporucam jedine fanusikom serialu, aby vedeli, ako sa vztah hlavnych hrdinov vyvija dalej. ()

skrblik007

Chris Carter už nevěděl co by. Je to celkem škoda, tak svkvělý seriál si zasloužil lepší tečku. U X-Files (narozdíl od jiných seriálů) šla navíc ještě udělat zápletka hlavní mytologie seriálu (děj zůstal otevřený), tak nevím proč se natočil samostatný příběh. Bohužel atmosféra tohoto filmu nesahá některým epizodám ani po pas. ()

Micro41CZ

Když jsem jako malý kluk viděl prvně Akta X (mohla to být tušim epizoda z druhé sezóny), polapila mě ta děsivě tajemná atmosféra, kdy se mohlo stát cokoliv. Mráz mi přecházel po zádech, a když nakonec mí oblíbení agenti všechno vyřešili (a třeba ani nevysvětlili), zůstal ve mně pocit "co když to takhle opravdu někdy bylo?" a "fíha, to bylo děsivý...". Během sledování nejnovějšího Akta X filmu jsem tento pocit do jisté míry postrádal (až na některé scény). Daleko spíš to byl lehce nadprůměrný thriller se stále oblíbenými agenty, který měl sice výborné tempo, dobré zpracování (zvláště kamera a hudba mi tam sedly), ale vytratil se ten pocit napínavého tajemna z paranormálních jevů. Abych nekřivdil: ten pocit tam do určité míry byl (nebo ho tam divák spíš chtěl mít?), ale zdaleko se nevyrovnal pocitu z (některých) seriálových epizod. Muldera a Scullyovou už asi navždy budu mít spojené především s tematikou mimozemšťanů a příběh na styl Frankensteina se tomu opravdu nevyrovná. I tak jsem rád, že Akta X stále žije a ve finále tomu s radostí dám tři hvězdičky a ještě plus k tomu. Vcelku jsem se bavil. ()

lennyd

FBI pátrá po unesené agentce, a při pátrání se jim prihlásí bývalý kněz (jako většina knězů dříve odsouzen za zneužívání ministrantů) s tím, že ve svých vizích vidí unesenou agentku i její únosce (a opravdu zavede FBI na místo, kde naleznou uříznutou lidskou ruku). Ačkoliv pomáhá FBI s pátráním, ti stále nejsou přesvědčení, jestli není s únosci (vrahy) spolčený. Proto si na pomoc přizvou bývalé agenty Fox Muldera (David Duchovny) a Danu Scallyovou (Gillian Anderson), kteří mají s paranormálními jevy bohaté zkušenosti. Oba již vyšli dávno ze cviku, ale odhalit ruský gang zabývající se černým obchodem s orgány a nelegálních pokusech na lidech jim nemůže dělat velké problémy ... Bohužel musím srovnávat s minulým filmem z Akt X. Zatímco Akta X - Film bylo něco víc, byl to opravdu film, Chci uvěřit mi přijde jako standardní epizoda se seriálu, jen natažená na filmovou délku. Je jasné, že si Duchovny s Andersonovou chtějí ještě přivydělat pár dolarů, ale opravdu je to potřeba dělat takto? Bohužel epizoda není natažena dějem týkajícím se vlastního příběhu (co měl s vlastně případem společného ten nemocný chlapec?), ale vzájemným vztahem mezi Mulderem a Schullyovou. To co bylo dříve jen naznačeno je tady vpáleno divákovi do tváře (a i když jim to po těch letech člověk ají přeje, stále si říkám, že to mělo být trochu v pozadí). Takže tři hvězdičky za vlastní film a jedna navíc za nostalgické vzpomínky na seriál.. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část