The ABCs of Death 2

Povídkový / Horor / Thriller / Komedie / Fantasy / Animovaný / Drama
USA / Nový Zéland / Kanada / Izrael / Japonsko, 2014, 122 min

Corpsegrinder

Slabší než jednička protože to nemá prostě nápad, ani ten nejhorší kraťas z jedničky nebyl tak hroznej jako většina tady. Animovanej Deloused nebo Head Games se mi líbily hodně (od modelíny z jedničky se urazil celkem slušnej kus cesty), naopak ten africkej Toxic Avenger (Legacy) byl dost blbej vtip. Do trojky bych navezl zase zkušenější jména. ()

Vaklaf

já se teda bavil takřka královsky. Už jednička se mi jako celek líbila, ale některý písmena tam byly vyloženě špatný. Tady žádný otravný nebyly, maximálně pár ne moc zajímavejch. Jako celek super. ()

J*A*M*A*L

O pár kousků lepší než jednička ale pořád slabota. Nechci se tady o tom nějak rozepisovat vlastně není o čem prostě skoro stejnej shit jako jednička. Nejlepší díl bude za mě asi jednoznačně S, jinak co si z toho pamatuju tak ušlo ještě C, R, samozřejmě i ve dvojce musela bejt nějaká totální sračka, zde to vyhrálo P, naprostá sračka se čtyřma retardovanejma kreténama nic víc. ()

t.mon

Oproti jedničce, která pár dobrých částí přidala, je toto kupa nezajímavých sraček povětšinou spadajících do kategorie odpad, vyzdvihnout bych mohl asi jen J is for Jesus (dobré gore), S is for Split, U is for Utopia (vtipné), Z is for Zygote (vhodné pro těhoné ženy), pro erotomany zase V is for Vacation a jako vždy výborná Beatrice Dale v X is for Xylophone. Celkově blbost. ()

TERRORDROME

Druhá Abeceda Smrti je celkovo viac vyvážená, teda z nej nič extra netrčí. Ak som prvému dielu vyčítal tie nudné poviedky stavajúce na nepríliš zaujímavej pointe, tak dvojka má úplne opačný problém a síce že viaceré písmená sú trebárs slušne rozohraté a potom proste len tak utnuté, čo ma vyložene štvalo. Napr. segment Knell - divná guľa na oblohe, ľudia sa začnú vraždiť, všade presakuje krv a... koniec! Tak neviem či to malo byť nejaké podobenstvo s menštruáciou alebo čo. Podobne aj africké Legacy o dákom čiernom zombíkovi s veľkými ušami čo zabije pár domorodcov na pozadí kmeňového boja o moc. Primitívne gore efekty mi nevadia, len to nemá akékoľvek ukončenie. Asi najhoršie mi tentoraz prišli sucho nevynaliezavý Falling o vysiacej izraelskej parašutistke a pakistanských šmejdoch a Nexus, kde išlo proste len o obyčajnú haváriu. Také solídne boli Roulette o ľudkoch súťažiacich o právo zomrieť, vtipný Badger s ľudožravým jazvecom ( ktorého neuvidíme ), stroskotanecké Equlibrium s taktiež vtipne vypointovaným problémom so ženskou, alebo Amateur o neschopnom a smoliarskom zabijákovi. Xylophone malo gore, rozmašírované dievčatko ako hudobný nástroj sa často nevidí, ale chcelo by to zmysluplnejšiu gradáciu. Questionmaire bola fajn paródia ( aspoň ja som to tak vnímal ) na scientológiu. Najprv vás vyspovedajú, zblbnú a potom váš mozog transplantujú gorile. Pobavila ma aj trotlovina Grandad s naštvaným perverzným dedkom bez vtáka ( "ty mňa nazývaš honibrkom?, veď si nemám čo honiť!" ). Japončíci tentoraz skórujú so súdnym procesom kde zombíci žalujú ľudí ( Ochlocracy ) a podivuhodnými predstavami dcéry čo túži zabiť svojich na prd rodičov ( Youth ) Ani animáky nechýbajú a oba sú pekne surrealistické, či už ten o hlavách čo sa ostreľujú bulvami a ušami ako lietajúce taniere ( Head Games ), alebo tá stop-motion úchylnosť o satanskej vši ktorej treba ako obetu nastrkať odseknuté hlavy do zadku ( Deloused ) Konkrétne táto patrila k tým najlepším kúskom. Ďalej potom samozrejme wish, úžasne vymakaný 80-tkový sci-fi splatter výplach s robotmi, zmutovanými kreatúrami a hrdinom po záruke čo kradne deti. No a do tretice best of Zygote o 13 rokov potlačovanom pôrode, odporne absurdná gore záležitosť. K nim by som ešte pridal Vacation, skvele vygradovaná historka kde sa telefonát z dovolenky behom minúty zvrhne v šialené tóčo a nemal by som zabudnúť ani na to vyháňanie diabla z homosexuála nazvané Jesus. Pár písmen som v popise vynechal, ale to snáď nevadí. Konečný verdikt je že to bolo dosť fajn, aj keď nakoniec dávam o jednu menej než jednotke. ()

Wancohoff

oproti jednotke vyváženejsie, no o to horsie... v jednotke boli skvele, ale aj trapne kratasi... tu nieje ziadny vylozene trapny a blby, no ani ziadny vylozene super... v pamati mi utkvel azda len prvy a posledny... A a Z 55% ()

BlackHood

A, co? Začalo to jako pěkná sračka. 1/5 B, za mrtvolku 1/5 C ok :)) To nasere 5/5 ♥♥♥. D, Wtf??? Ale ok ;D 4/5 E jsem nepochopil 2/5. F - Vážně? 1/5 G no proboha 2/5 H mohlo to být dobré, kdyby si s tím režisér víc pohrál. 2/5 I blbost 1/5 J hezké gore, hezká zrůda. 4/5 K jsem totálně nepochopil. 0/5 L No... Nigérie je jedna z nejzalidnějších zemí, světa, tak by mě zajímalo, kde se vzal ten prales. Asi byl počítačový jako zbytek povídky.1/5 M 3/5 N 1/5 O No Asie umí 5/5 P NO WTF ???? 0/5 Q... nebylo to nejhorší 2/5 R skvělý nápad, ale mohlo to býf lepší. S no na tu bídu... Průměr... 3/5 T 2/5 U no... Mohlo tam být víc vražd.., 4/5 V 3/5 W Přiznávám, úplná kravina, ale i tak mě to bavilo ;) 5/5 X Au, to asi bolelo... 5/5Asi nejsmysluplnější podívdka :) Y Jde poznat Japonsko :) 5\5. Z super... Nej. 5/5. NEJLEPŠÍ POVÍDKY: C, D, J, O, U, W, X, Y, Z..... Blbosti: A, B, F, I, K, L, N, P, Film začal docela pěkně (povídka C,D) Ale pak, od E do S to byly totální sračky. Ale zase těch posledních 5 povídek... Ty byly skvělé. Je to trošku lepší než minulý díl, ten u mě má 50/130, tento 67 z 130. V komentářích se tady píše, že se všichni snaží hodnotit průměrně. Proto zprůměruju všechny povídky. Hodnocení jednotlivých povídek na čsfd: 64,41, 65, 68, 44, 43, 17, 27, 45,54, 56, 16,43,30, 58, 6, 43, 53, 75, 48, 49, 63, 44, 74, 63, 88. A průměrně je to 49,16, takže hodnocení by mělo být 49,16 ;) Jestli máte rádi horory, pusťte si to, protože nějaké povídky se vám líbit musí.... ()

Flopik

Strašná blbosť, toto proste nie je pre mňa.Skoro som zaspal a naozaj som to chcel vypnúť.Tie lepšie (Z,S,V,A,O,J,E) tieto sa naozaj dali kde Z bolo fakt hnusné.Inak najhoršie jednoznačne (D,F,H,K,L,N,P,T,W,Y) týmto by som dal hneď odpad.A tie čo ostali tak isto žiadna sláva , pre mňa hrozné sklamanie. ()

Hernycztek

Když sečtu hodnocení jednotlivých dílů, tak mi vychází průměr mezi 2-3 s tím, že se přikloním k lepšímu, protože jsem zhruba polovinu příběhů pochopil a bude to tak spravedlivé. Některé ty povídky mají velice hlubokou myšlenku, v případě, že ji odhalíte. Ty, které mě nejvíce uchvátily jsou: A - Karma, která trestá a dává, O - Zombie apokalypsa z pohledu zombie a S - Když jsi na chlapy, nehledej si ženskou. Fantazie z pohledu gore vyhledávače jakým jsem já, jsou nejlepší ,,písmenka" J a Z. Téměř všechny povídky v sobě něco měly, ovšem kromě čtyř naprostých kravin, kterými jsou D - H - L a vrchol všech trapasů, P. ()

Darren98

A is for Amateur, 3*, Hned v první povídce je onen Eric Jacobus, díky kterému abecedu smrti znám, naprosto geniální ukázka rozdílu ideální představy od nečekané reality. B is for Badger, 3*, tu je zase ukázka karmy, hned druhá povídka z pohledu první osoby, kameramana. C is for Capital Punishment, 4*, opět jako u prvního dílu nabízí 3. povídka ukázku většího potenciálu celého filmu, příklad "vesnického zákona", kde křivé obvinění zapříčiní nejednu smrt. D is for Deloused, 4*, jedinečná animace, správné množství nechutné krásy snímku, s pověstným motivem pomsty. E is for Equilibrium, 3*, ikdyž jsme se mohli u amatéra zasmát, Equilibrium je první humorná povídka s opravdu vydařeným koncem, který nejspíš dívky nepotěší a chlapce pobaví. F is for Falling, 4*, tomu se říká snímek na úrovni, profesionální záležitost s perfektním koncem, kapkou etického dilema a s působivou citovou stránkou. G is for Grandad, 2*, poměrně úchylný a nechutný pohled na tohoto dědu, jeho sexuální a psycho problémy na 3 hvězdy nejsou, tak plnohodnotný příběh to nemá. H is for Head Games, odpad, kdosi tu napsal, že to je asi největší sračka, nečekaně s tím souhlasím, u kravin jako je třeba F is for Fart v prvním dílu, se dá aspoň zasmát, ale tohle není ani k smíchu, nad tím zůstává rozum stát. I is for Invincible, 3*, vcelku průměrná povídka, se zobrazením reálných lidských rysů a s trochu psycho závěrem. J is for Jesus, 4*, stručné a rychlé vysvětlení, jaký je vztah mezi církví a homosexuální orientací, solidní představení vůle Ježíšovy. K is for Knell, 5*, Konečně maximálně vydařený příběh na 5 hvězd, takový snímek v abecedě smrti se pozná podle toho, že máte psycho pocit a možná i husí kůži, tento příběh to způsobuje, maximální thrillerovská atmosféra. L is for Legacy, 2*, prakticky docela nezáživné, ikdyž provedení příšery je dobré, ale celkový dojem zůstává z části nenaplněný. M is for Masticate, 3*, Ikdyž působí na první dojem dost nechutně, či přímo hnusně, ve skutečnosti jde o skvělé provedení tohoto příběhu, kde velice zpomaleným záběrem sledujeme jednotlivé detaily zdrogovaného člověka s tím, že se děj v závěru vtipně vysvětlil. N is for Nexus, 4*, povídka už je dobrá díky střihu, zvuku a ději plném okolnostmi vedoucí k nevyhnutelné situaci, ovšem výborným prvkem v povídce je, že začíná i končí křikem, jenže pokaždé jiným. Ochloracy, 4*, nápad se někdy nepřestane cenit, a v téhle povídce je velice originální a přitom prostý. P-P-P-P Scary, 1*, je pravda, že jde o kravinu, něco jako v prvním dílu F is for Fart, akorát ne tak nechutnou, děj vyzerá stupidně, ale dá se u něj zasmát. Questionnaire, 4*, v předchozí abecedě smrti jsme byli svědky toho, jak je těžké něco vymyslet s písmenem Q, ovšem tahle abeceda ukázala, že to jde snadno, a dokonce tak, aby se vyvedl inteligentní příběh hodný čtyř hvězd. R is for Roulette, 3*, tady konec asi nemůže moc překvapit, a aura filmu z 50. let nejspíš nezabere tak, jak byla plánována. S is for Split, 4*, mistrovské dílo, gradující napětí a nechápavost činů vraha, které se ovšem v posledních sekundách jakoby plottwistově vyjasní. T is for Torture Porn, 3*, Jak naznačuje název, tahle povídka je natočená způsobem gore, vydařeným, stručným a karmickým gore. U is for Utopia, 4*, představa ideální/utopické společnosti ve snaze docílení dokonalého světu působí dost neeticky, nelidsky a diskriminovaně, ovšem kromě krutosti tu je cítit i jakási spokojenost lidí ve společnosti, což je mírně děsivé. V is for Vocation, 3*, neustále překvapující děj z jediného pohledu, způsobuje ojedinělý thrillerovský zážitek. W is for Wish, 3*, předvedení pomstychtivého prstu osudu ukazujícího na dětinské přání dvou malých kluků. X is for Xylophone, 5*, konečně další perfektní povídka, s podobným motivem, jako v předešlé abecedě P is for Pressure. Y is for Youth, 3*, trochu divný a zvláštní, ale velmi rozvětvené hranice fantazie. Z is for Zygote, 5*, bezkonkurenčně nejlepší povídka a to na závěr filmu, flólesní vize neuvěřitelného příběhu a geniální poměr nechutenství, mysteriozity a psycho žánru. ABC's Of Death 2 je rozhodně lepší než první díl, průměrně i pocitově, ikdyž pocit z tohoto verdiktu má nejspíš na svědomí závěrečná Zygota. Ovšem počty jsou tu jasné, akorát tu byla změna vizáže filmu v mezích příběhů, a sice, že místo původního krvelačného motivu abecedních kostek v rozlité kaluži krve, tu zde máme takovou tu "čistou" smrt, s postavou smrtky představující jednotlivá písmena. Ikdyž se mi více zamlouvá první motiv, přesto je motiv druhý povedeným vkusem a stylem filmu, který z hlediska smrti vypadá velmi profesionálně. () (méně) (více)

Rathalos

Druhy film vytvoreny spojenim niekolkych kratkych hororovych poviedok podla abecedy,niektore stali za to,ine boli slabsie,ale ako celok to bolo fajn,rychlo mi to zbehlo pri sledovani...:-) ()

Kadas97

Jednoznačne lepšia séria hororových kraťasov ako prvá abeceda. Našlo sa niekoľko tutoviek a parádičiek, ale prevažovalo p-p-p-plno p-p-p-prostoduchých p-p-p-pitomostí. Hudobná znelka a animačka medzi poviedkami sú body do plusu. 6 z 10 ()

Vabr

Lepší než první díl. Od A do E to bylo hodně dobrý. Jinak se to do písmena K bylo zhruba dobrý, Ta druhá půlka abecedy byla blbá nebo strašná. V té 2.půlce se našlo jedině písmeno N,S a U. Ty ostatní byly většinou špatný. Kdybych viděl jen 1.půlku abecedy, tak bych dal 4 hvězdy. Další plus je, že tu nebyly japonský sračky. Příběhy byly víc originální. Občas to ale hraničilo se splácaninou efektů atd. Tohle zatím doporučuji zkouknout,1.dílmoc ne. Asi před pár dny jsem zjistil, že je i Abeceda smrti 2,5, tak uvidíme jestli bude lepší či horší. VYHODNOCENÍ: PADEJ PRČ ASIE!!! ()

dannyd14

A máme tu ďalšie pokračovanie značky Abededa smrti, kde 1 písmenko má na starosti jeden režisér. Po zhliadnutí traileru, ktorý ponúkal sľubný reparát prvého dielu (ktorý ma sklamal) som si myslel, že toto bude masaker v dobrom slova zmysle, okorenený strašidelnou hudbou, nečakanými zvratmi. Čo som však dostal? iba stratu času. Po každom písmene som čakal, že už to konečne príde, "to" niečo dobré, to, čo som sčasti dostal v jednotke, no ale tu na konci abecedy som mal len otvorené ústa, pretože som čakal rozvinutejšie poviedky (s dlhšou stopážou a objasnením), menej megatrápností a prílišnych nechutností. Spomeniem predsa tie, čo sa mi aspoň trochu páčili a to: E is for Equilibrium- vtipné a zároveň smutné, K is for Knell- veľmi pôsobivá atmosféra s pomaly gradujúcou, strašidelnou hudbou, N is for Nexus- veľmi dobrý strih, smutný dej, U is for Utopia-moc technológii. To sú 4 písmenka z 26, čo je ešte menej ako u 1, kde sa mi páčilo aspoň 6. Existujú aj iné takéto poviedkové kraťasy, ktoré sú zďaleka kvalitnejšie, zaujímavejšie a nedostal sa ani jeden napr. taký M is for Malnutrition, ktorý predčí aj tie 4 poviedky, čo som videl vo filme. Pripadalo mi to celé tak narýchlo zbúchané a nechápem ako sa mohla Beatrice upísať takémuto prúseru. Slabá 1*. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Na stejné vlně jedničky, s lepším výběrem! "Obstojné jsou": Amatuer, Capital Punishment, Knell, Masticate, Nexus, Split, Xylophone, Youth, Zygote a naprostý TOP - Equilibrium !!! ()

XXXXXXXX

Kolega LIVINGDEAD už tohle dílo výstižně popsal. Já čekal něco v duchu geniální Podstaty a ono houbeles. Film jsem vypnul někde v 50. minutě, protože se to prostě nedalo. Palec nahoru za písmena A, F, G, I, J, S a V ostatek je vykrystalizovaný ODPAD. Mé hodnocení se proto vztahuje čistě na těchto 7 povídek. Že bych si po tomto pokusu někdy pustil jedničku, nehrozí. ()