Perníkový táta - Série 3

(série)
USA, 2010, 10 h 11 min (Minutáž: 47 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Giancarlo Esposito, Christopher Cousins, Jonathan Banks (více)

Epizody(13)

V předchozí řadě skončil Walter White dost nejistě. Ale pro dobro svojí rodiny dál tajně vaří perník. (Netflix)

herr_carter

Dusno se nám začíná prohlubovat a Walt alias Heisenberg svůj přerod charakteru už téměř dotvořil. Je zajímavé sledovat, jak se kromě Waltera postupně vybarvují i ostatní persony a jak se hlavní protagonisté čím dál hlouběji boří do labyrintu lží, nedokážu odhadovat, jak tenhle seriál může skončit, každopádně jdu ihned na 4.sérii..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

klukluka

Třetí série za mě naprosto vynikající, konečně pominula gravidita, přestalo se tady prudit s rakovinou a prim tak dostal zločin, což tomu dodalo ohromnej spád. Pokud bych nevěděl, že mají následovat další série, tak bych si uhryzal konečky prstů vzrušením. ()

janesX

V priebehu tejto série som najmenej raz a možno aj viackrát zvažoval, či to vôbec dopozerám. Neviem či sa už niekomu podarilo nedopozerať sériu, v každom páde je to zo strany tvorcov dosť riskantný ťah. Z mojej strany to nakoniec skončilo niekoľkodňovou pauzou a pomaly som sa "prebíjal" k posledmému dielu. Tu sa opäť ukázalo ono majstrovské pero a aj to, že celý ten kontext slabších a silnejších miest v sérii ako aj kolísavé sympatie k postavám má svoje opodstatnenie. Napriek mojim obavám sa ukazuje, že je všetko zručne napísané, vopred premyslené, každý tu má svoj pevný, ale prirodzený a teda nedokonalý charakter. Dokonalosť trinástej epizódy teda priamoúmerne súvisí s nedokonalosťami predošlých epizód. Celkovo by som sérii dal rovné štyri, no matematika sa žial nepoddá. Ďalšie snáď budú vzhľadom k vývoji už iba za päť. ()

Renfield

Pro vývoj postav zřejmě ta nejzásadnější série, ve které jde humor a nemoc úplně stranou. Walt dávno není tím hodným tátou, co chce zabezpečit rodinu. Stává se velmi dobrým manipulátorem, který, zdá se, dokáže ukecat i samotného Guse Fringa. Platí na něj snad jen Skyler, ale úplně jinak, než tomu bylo dosud, byznys je zkrátka nejlepší dělat s rodinou. Jesse, zdá se, konečně dospívá, v čemž mu nejspíš pomůže i fantastický závěr série. A Hank je jim všem blízko, až příliš... v karavanu se napětí dalo krájet, Waltovo řešení situace opět o jeho osobě mnohé vypovídá. K tomu je tu velmi zajímavá dvojice bratranců, postupně nasměrovaná na Hanka, jemuž ve famózní přestřelce naprosto mění život. A pak je tu dialogová smršť při honu na mouchu, úplně jiná, odpočinková? Ani náhodou, tahle epizoda řekne tolik o vztahu Walta s Jessem, čímž vlastně vysvětlí veškeré jejich konání ve dvou závěrečných. Zase výborně napsáno, obsazeno a samozřejmě odehráno, s naprosto excelentním závěrem, přesněji dvěma závěry. 90% ()

Oralfabet

REWATCH 2022: Zhruba nastejno s druhou sérií. Ta sice byla asi o něco konzistentnější, ale tady jsou zase ty vrcholy nějakým zázrakem ještě o něco intenzivnější. Skyler hate je totálně přehnanej a Moucha je extrémně podceněná epizoda. ()

Lukin413

První polovina série za 3 hvězdy, více se řeší rodinné záležitosti, přičemž nejzajímavější je vývoj u nenáviděné Skyler, které se celý život hroutí pod rukama a obrací proti ní. Přesto je prvních několik epizod až příliš rozvláčných. Nicméně od setkání Hanka s mexickými bratránky sledujeme prozatím nejlepší pasáž seriálu, prim pak hraje především Jesse, u kterého se naplno projeví odpor ke zneužívání dětí, který byl naznačen už v předchozí sérii. ()

Hpatrik

Velká kvalita tam pořád je, ale je to příliš natahované, a některé episody jsou jen "vyplňovací" a téměř o ničem (např. Fly), a moc často a zbytečně se čerpá z minulosti. ()

Likan7

Stále skvost, ke konci vrcholný. Je neuvěřitelný jak se z Walta, profesora chemie, stává totální motherfu*ker drogový bůh, který se nezdráhá ani těch nejhorších věcí. Scénář Trojky je jedna velká paráda, a nebýt nudného příběhu kolem rodiny, bylo by to totálně bez chyby. ()

MickeyWolf

3. Série mě skutečně ohromila a vrátila zpět do hry... Na rozdíl od druhé se pohybuje výrazně rychlejším krokem a zvraty tu nabírají nové otáčky, které nejsou nijak nereálné, ale přesto vás zaručeně vždy, překvapí. 100% ()

celticek

Tak nejtrapnější postava Jesse má zase novou kočku, mými nejoblíbenějšími postavami zůstávají Hank a Saul. Tato řada se mi zatím líbila nejvíc, trochu to shodila epizoda Moucha, potěšili mě Beastie boys v závěrečném díle série. ()

0verseer

Prepojenosť so staršími epizódami udiví, dramatický dej pohltí, seriál jednoducho každou ďalšou časťou posúval svoju kvalitatívnu látku vyššie a vyššie. Plný počet bez mihnutia oka, ak je nejaký súčasný seriál, ktorý by som mal hocktorému svojmu známemu odporúčiť, prvou možnosťou by jednoznačne bol Breaking Bad. ()

Nathaniell

Třetí série upaluje jako ohnivá čára po rozlitém leteckém benzínu. Epizoda střídá epizodu, příběh graduje na několika frontách a já jsem napjatý jak kšandy, co se bude dít dál... Rád bych také vyzdvihl epizodu - Moucha - která jasně ukázala, jaké množství umění v seriálu je. Protože... Viz recenze toho dílu zde... ... 5* ()