Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

zekon

Doufám se nenajde další honibrk co by zkoušel dělat dvojku. Za mě asi nejhorší remake z poslední doby. Který debil pustil na tohle práva nechápu. Zatímco Verhoevenův Robocop je nesmrtelný nářez, s parádním komiksovým nádechem, s nadsázkou vtipem a tahem na branku, toto je sračka plná nudy a demence. Jediné co je lepší tak triky a to je sakra málo, jen za ty 1*. Nic se nepovedlo, od Kinnamana, přes zápletku až po konec. FUJ!!!!!!! ()

Akrub

Jo, tak tohle bylo milé překvapení, kdyby to nebyl remake, bylo by to naprosto skvělé sci-fi, takto bych ubral cca 5% z hodnocení, že to není úplně originál, nicméně s tím jsme do toho všichni přece šli...rozhodně psychologicky hodnotnější a hlubší než původní RoboCop - 85% ()

Khanemis

Nový Robocop není katastrofa...ale stejně tak to, alespoň dle mého názoru, není velkolepý návrat legendy. Reboot oproti originálu staví na dvou základních bodech, jednak se snaží dívat na základní premisu z trochu jiného úhlu, více současného a za druhé více pracuje s Murphyho rodinou (ne se samotným sporem mezi tím, zda je už stroj nebo jen člověk, to je v obou stejně silné téma). Nápad se posunem OCP do podoby moderní společnosti a otázkou okolo legalizace ozbrojených robotů na americké půdě (zatímco jejich stroje vesele potlačují odpor všude jinde) je velmi dobrý nápad. A v těchto chvílích film funguje dobře. Ani s rodinou to není tak špatné, ačkoliv mi přijde, že to nešlo tak hluboko, jak by chtělo (tato linka by si zasloužila víc času). Kde ale film jednoznačně selhává je především vytvoření dojmu naléhavé situace. Detroit v jeho podání vůbec nevypadá jako špinavé doupě zločinu, kde je opravdu třeba Robocopa. Jediný problém, který film ukazuje, je korupce, ale mimo toho nepůsobí místní policie (a vlastně ani obyvatelstvo) vůbec ohrožena. Stejně tak až do samotného závěru se nedá říct, že by OCP dělala něco až tak zlého, o to víc pak působí konečná eskalace nepřirozeně. A když už jsem u té kritiky, tak samotný Robocop nepůsobí příliš sympaticky a ani zajímavě jako osobnost. Netuším, zda je to více vina scénáře nebo herce, ale něco tomu prostě chybí. Na druhou stranu jsou ostatní herecké výkony velmi dobré, i když v ničem vynikající. Horší je to už s akcí, která je i přes spoustu výstřelů a pohybu (jenž je ale přehledný, žádná chaotická kamera, to je plus) taková nemastná neslaná. Neurazí, ale ani ničím extra nenadchne. Film vyniká spíše v té dramatické rovině. Rovněž jsem poněkud postrádal větší nadsázku, která byla tolik důležitým kořením originálu. Nový Robocop se prostě bere až moc vážně. Plus ještě je tu navíc spousta schématického klišé (což narušuje dramatickou část děje) a také poměrně škodlivých děr v příběhu (řeší se otázka zda povolit v americe ozbrojené roboty, přesto v celém filmu fungují bez problémů, na rozdíl od lidí; Proč má Murphy odhalené své jediné lidské části, co mu zbyly? Je hezké, že mu zůstala ruka a obličej, ale neměl by právě tyhle části mít pancéřované?) Není to zlý film , v podstatě je i celkem dobrý, ale do výborného mu chybí celkem dost. ()

dudel3333

čakal som tradičny remake ako cez kopirák a prekvapenie malo to aj viac, nielen vznik "uja" Robocopa ale aj dej.Pre mna prekvapenie ()

montel

Alex Murphy (Joel Kinnaman) je vyníkající policista, který je na stopě obávaného gangstera. Ten se cítí být ohrožen a tak nechá Alexe zabít. Umírajícího policistu však zachrání doktoři ze společnosti OmniCorp, která vyrábí vojenské roboty, kteří jsou nasazovány v zahraničních misích. Z Alexem mají ale jiné plány. Má se stát neohroženým policistou, napůl člověkem a napůl strojem, který vyhladí zločinnost z ulic Detroitu. V Alexovi se však probudí vzpomínky na minulost a tak se rozhodne vyřešit svou vlastní vraždu...Nový Robocop je krapánek jiný, než původní film, ale ostudu mu rozhodně nedělá. Celkový dojem, ale působí poněkud rozpačitě. Než se stačíme seznámit s postavou Alexe Murphyho, tak jej tvůrci už už nechávají zemřít a za pár minut už je z něj robot, což mi dost vadilo, příběh se tak moc nerozvýjel. Do toho mě neuvěřitelně sral Samuel L. Jackson, který hraje jakéhosi moderátora. Moc nechápu význam této postavy ve filmu, která jen zbytečně žvaní o tom, co divák sám na obrazovce vidí. Film je tak zbytečně natahovaný. Jacksona ale náhle střídá výborná akce, kdy musíte Robocopi fandit. Kinnaman navíc předvádí dobrý výkon, i když já bych si v jeho roli představoval někoho více známějšího. 60% ()

pepca72

Ve všech ohledech jsem spokojen. Kinnaman se jako Robocop snad narodil. Jsem rád, že nebyl film pojat jako akční výplach, se schizoidním střihem a létajícími kamerami, ale dostal onu dramatickou linii. Vývoj filmové technologie triků filmu prospěl. HI-Tech vytuněný robocop byl skvělý. Po všech stránkách povedený snímek. Těším se na další pokračování, to už může být klidně akční nálož. ()

Brouk.Pytlik

Udělal jsem chybu, že pod tlakem Verhoevenova původního zpracování jsem očekával něco nápaditějšího. Postavy jsou dosti ploché, děj nějaký zkratkovitý. Čest výjimkám v podání Oldmana a Jacksona, ale ti to sami nezachrání. Snahu nechat se vtahnout do světa extrémní oligarchie versus lidé jsem měl (mám tyhle technologické dystopie rád), ale výsledek se zkrátka nedostavil. ** ()

zeromen

Musím uznat že jsem měl obavy že to bude kravina ale byl jsem mile překvapen za docela povedený remake starého dobrého Robocopa. Dal bych plných pět hvězd ale prostě mě tam hlavní postava moc nesedí, a hlavně ten jeho vrňák trčí skrz helmu. Prostě nemá vkus. Jinak film dost dobrý. A poslední slova ve filmu Samuel L. Jacksona Amerika je nejlepší stát na Zemi, tak si myslím že spíš ta největší sračka na Zemi.:-) ()

Tomulka

Dlouho jsem váhal zda tři nebo čtyři hvězdy, ale nakonec po opakovaném shlédnutí jsou to tři. Začátek vypadá velmi slibně i když musím říci, že Joel Kinnaman mne absoultně nezaujal. Avšak do okamžiku kdy Alex zjistí, že je jen hlava, plíce a ruka je to vše super dramatický krimi thriller se vším co má mít. Pak začne film strašně upadat. Něják se z toho stane plochý akční snímek se špatnými dialogy a vlastně nemáme žádné pořádné finále ani překvapivý konec. No něco tam prostě chybí, film strací dech. ()

IronSide

Už začátek mě trochu zklamal, ale pořád jsem doufal, že se to celé otočí v to lepší. Bohužel neotočilo. RoboCopa jsem si představoval úplně jinak a spíše jsem doufal, že se bude držet svých předchůdců. Tvůrci ho zasadili do takové role, že nad svými protivníky nijak nevyniká, ač se ale jen tak nevzdá. Je to takové 50/50. Jelikož jeho protivníci hned od počátku vědí, co na něj platí, tak dostane hned v úvodu pěknou nakládačku. Což je v celku škoda, protože Robocop by měl jednak vymáhat zákon, ale hlavně by měl být nástrojem, před kterým by každý zločinec utekl a ne se mu postavil. Ale zde je to podané spíše tak, že jako RoboCop moc výhod nemá. Jedna rána z velkorážní pušky a má v sobě díru jak meloun. Jsem zvědavý na případný další díl, jak si s tím tvůrci poradí a jakým směrem se bude cesta nového RoboCopa ubírat. Prozatím 3*. ()

luco323

Film o adaptácii sa traumatizovanej mysli jednotlivca na „život“ v stroji alebo experiment na americkom národe ako zmanipulovať krajinu pomocou televíznej show a návnady v podobe hybridného policajta. Svieže sci-fi, slušná akcia, priemerný príbeh príliš sa spoliehajúci len na vizuálnu stránku. 75% ()

haasha

Tenhle film mi dluzi hodinu zivota, vic jsem se neodvazil obetovat. A poslusne hlasim, ze po dobu me pritomnosti se nic zavazneho nestalo. ()

XTrader

Nebylo to špatný, ale když to srovnám s jinými filmy podle komixu, za moc to nestálo. Celkový dojem byl spíše průměrný. ()

Monditrade

Nový Robocop mi připadal jen jako zbytečný film, který byl natočen jen proto aby, někdo vydělal pár korunek a šel dál. Dal jsem dvě hvězdy a to jen proto, že tam bylo pár dobrých akčních scén a efektů. Jinak je to na jedno shlédnutí a konec ... ()

J.Gotti

Příjemné překvapení. Podle hodnocení jsem od toho nečekal žádnou pecku, ale pro mě za 4. Parádní sci-fi podívaná ve které nechybí AKCE. Trošku jsem viděl na začátku Transformers. WOW! A zahráli to kluci ušatí Kinnaman a Jackson taky perfektně. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015