Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

kingik

RoboCop nového tisíciletí je sice vybaven nejmodernější zbrojní technologií, ale ta na staré náboje nefunguje, zvláště když je děj (producenty) ochuzen o násilné scény, které k původnímu filmy neodmyslitelně patřily. Po úvodní sekvenci v Teheránu, kdy je do akce nasazen větší počet robotů, a která s následujícím dějem až tak nekoresponduje, se přesuneme do Detroitu vzdálené budoucnosti. V akci sledujeme elitního detektiva Alexe Murphyho, s nímž si zločinecké podsvětí vyřídí účty. Výbuch nálože v jeho zaparkovaném voze před domem z bezprostřední vzdálenosti sice policistu neusmrtí, ale doživotně zmrzačí. Jeho handicapovaných služeb bryskně využije společnost OmniCorp, zabývající se vývojem nejmodernějších technologií, která již delší dobu usiluje přijít na trh s něčím revolučním. Zdá se, že robotizovaný policista je konečně to pravé, na co veřejnost čeká. Výchozí premisa, která je jedním ze styčných bodů s Verhoevenovým původním filmem, zůstala zachována, ale přesto film otrocky nekopíruje jednotlivé pasáže akční klasiky a ubírá se částečně svojí cestou. Proto nelze považovat tuhle verzi i přes její název za otrocky přepsaný remake. To, co spolehlivě odděluje tyhle dva filmy (pokračování srovnávat nebudu), je uhlazenost verze pro rok 2014. Verhoevenův film ji přes svoji nadčasovost rozhodně neměl, Padilhova verze ano. Paul Verhoeven se vyžíval v krvavých a brutálních detailech a José Padilha srdnatě bojuje s přístupností PG-13, ve které je i pouhá kapka krve velkou vzácností, ale rozhodně absence krvavosti a brutality nemá takový devalvační účinek na film jako celek. Ten je od úvodních sekvencí velmi sympatický a velkou měrou se o to přičinil hlavní představitel Joel Kinnaman a spol. Pro mnohé je nepříliš prověřený Kinnaman nestravitelný, už třeba z promo fotografií k filmu, ale to je dost mylný odhad, protože řada sekvencí, ve kterých objevuje nové možnosti svého nového "těla", je dost působivých a technicky dokonale vyvedených. Nový RoboCop dostal jednu výraznou vychytávku a tou je zdolávání vysokých překážek jejich hbitým přeskočením. Skelet odkazující na původní film však záhy vystřídá mnohem modernější a v odlišném barevném provedení, ale tahle chabě odůvodněná scéna patří k těm nejslabším až trapným. V těchto fázích lze zaznamenat několik narážek na Verhoevenův spektákl, které možná svým (zbytečným) implantováním takovou radost znalcům původního filmu neudělají, jak bylo původně zamýšleno, protože jakkoliv se jim film nevyhnul, tak o to víc působí nepatřičně a neplní efekt provázanosti s předlohou. Nová verze je totiž lepší v těch pasážích, ve kterých se s předlohou nesrovnává. Platí to i o výrazném sociálním a politickém podtextu s manipulačními zásahy médií, který je v nové verzi (velké plus) zredukován až potlačen. Struktura filmu se však po řadě zdařilých sekvencí začne sypat, film zabředne do všedního a málo akčního standardu a žádného akčního vrcholu se natěšený divák až do konce filmu nedočká. Murphy sice dál (nepůsobivě) pacifikuje svoje protivníky, smiřuje se se svým osudem směrem k rodinným hodnotám, zahrnující milující manželku s malým synem, a jde si vyřídit účty s těmi, kteří mu tenhle osud připravili, ale nic výjimečného bych za tím nehledal. Na kino spektákl je především akce značně skoupá, a když na ni dojde, nedosahuje potřebné rozmáchlosti, ani příliš působivé efektnosti. Výsledkem je někdy až příliš standardní mix, který si příliš nestanovil, jestli chce být ryzím akčním spektáklem, remakem s přidanou hodnotou, anebo studií emocí robotizovaného policisty. Ani v jednom ohledu není dostatečně uspokojivý. I přes působivost množství pasáží a kvalitní herecké výkony. 60% () (méně) (více)

Legas

Film, ve kterém je téměř vše obráceně, než v původním filmu z roku 1987. Například při aktivaci RoboCopa ve Verhoevenově verzi, si RoboCop neuvědomuje, že to býval člověk jménem Alex Murphy, začne mu to docházet později. Zde naopak při aktivaci Alex Murphy ví, že je Alex Murphy, a o svém robotickém těle se dozvídá okamžitě a není to pro něj nic příjemného - mimochodem skvělá scéna. Místo satiry na násilí prostřednictvím šílených reklam (verze 1987) tu máme satiru na americký imperialismus prostřednictvím politicky nekorektního televizního pořadu. Současná verze není už taková legrace plná brutálních scén, ale je o to více psychologickou sondou do duše člověka sice na životu zachráněného, ale uvězněného v plechovce. Akce je sice dynamická, velmi zručně kopíruje estetiku počítačových her, ale nenahraje tu prim. V tomto filmu, který by se měl za normálních okolností chlubit trikovou stránkou a spostou akce, jde především o příběh „Muže z oceli“, dobře napsané postavy a dialogy a velmi dobré herecké obsazení. Tak to teda, sebekritická Ameriko, klobouk dolů. A palec pro José Padilha. P.S.: A stejně by mě zajímalo, jak by ten film vypadal bez zásahů studia. To by bylo asi slušný porno! ()

InJo

To, co Verhoevenův klasický krvák takřka ignoroval, na tom remake v podstatě stojí - na pocitech člověka (a jeho blízkých, zejména rodiny) "vsazeného" do robotického těla. Na současný stomilionový blockbuster nebývale ambiciózní koncept, zahrnující prvky cyberpunku stejně jako společenskou kritiku (dotýkající se zejména obřích korporací a zahraniční politiky USA), který nezapře tvůrce vynikajících ELITNÍCH JEDNOTEK. Navíc se film může dostatečně opřít o skvělé obsazení relativně nejednoznačných hlavních postav (RoboCop je zde vlastně jen jednou ze tří ústředních rolí!). Zásadní problém je zde jediný. Zatímco Verhoeven dokázal z vcelku prostého příběhu zásluhou svého specifického rukopisu vytěžit skoro maximum, Padilha to (patrně vinou producentů, s nimiž měl údajně mnoho rozepří) fantasticky znějící pojetí do dokonalosti úplně nedotáhl. Film se místy trochu vleče a jakoby "stojí na místě" (nejméně dvakrát dojde na moment, kdy divák může mít dojem, že se ze snímku stane svižná akční jízda, ale k tomu dojde až ke konci a ani tam se nejde z hlediska akce úplně na doraz). Akční scény v novém ROBOCOPOVI celkově plní roli spíše nezbytné nutnosti (dokonce by se dalo říct vaty), rozhodně nejsou cílem filmu a bohužel jsou ve většině případů poměrně průměrné (výjimku hodnou zmínění představuje asi jen výtečně natočená úvodní sekvence). Vadí mi hlavně to, že film není konzistentní - snaží se být myšlenkově i emočně podnětným sci-fi dramatem s pozvolným a důkladně budovaným dějem i postavami (což mu víceméně vychazí), ale s blížícím se závěrem se se vším začne až moc pospíchat, relativizace dobra a zla se citelně vytrácí a konec samotný je vlastně naprosto obyčejný, a co hůř - očekávaný. Je to škoda, ale i tak se jedná o jeden z mála remaků, které jsou zajímavé a rozhodně nejsou zbytečné. 70 % ()

HoneyBunny

Robocop se sociálně-politicko-ekonomickými komentáři na pravidla dnešního marketingu, marné americké kecy o svobodě, o stádním chováním nakupujících zákazníků atd.? No, neberte to. Dovedu si tenhle film představit jako výtečnou jednohubku na páteční večer - má dobré herce, slušnou akci a nemusíte vypínat mozek. Kinnaman postačující, Gary Oldman skvělý a Michael Keaton v roli (jak tu někdo vtipně poznamenal) armyJobse ukazuje, že taky do starého železa rozhodně nepatří. Nejsem velkým fanouškem původního filmu, tenhle reboot jde navíc svou vlastní cestou, takže za mě slušných 75 %. ()

Kudly4

Neviděl jsem ani jednoho předchozího robocopa, takže nemůžu porovnat. Líbilo se mi to, povedený akční film. (edit: už zhlédnut původní robocop 4*) ()

Jordan

Dopadlo to lepsie ako v pripade druheho Verhoevenovho filmu, ktory sa dockal priserneho remakeu v nedavnej minulosti. Navyse v tomto pripade sa o remakeu da hovorit iba do obmedzenej miery, nakolko sa podla mna jedna skor o akysi "reboot" (nehovorim, ze potrebny), lebo z povodneho RoboCopa, ku ktoremu sa sice priznava v zaverecnych titulkoch, no to je otazka autorskych prav, si poziciava nazov, mena a nazvy a vizual samotneho hrdinu, no mnohe ine dejove, charakterove, pribehove aj stylisticke a formalne prvky su viac ci menej rozdielne az ine, cize nejde uplne o remake, iba ak by sme napriklad Dark Knighta brali ako remake Burtonovho Batmana, co - samozrejme - nikomu ani nenapadne... Problemy vidim niekde inde, trochu v samotnej moralke filmu, trochu v schizofrenii autorov, ktori cely cas nevyrovnane a naozaj neorganicky prechadzaju zo snahy (ktora ostava iba pri snahe) o vaznejsi film s cronenbergovskymi temami transformacie ludskeho tela a nebezpeci techniky (a eticke otazky s tym spojene) a snahy (a tuto naozaj trestuhodne iba snahy) o akcny blockbuster... napriek tomu to ma slusny vizual a celkom fajn casting (keaton, baruchel, jackson, haley), ale vazne sa jedna o velmi nevyvazeny a zmateny film; ()

Anderton

Toto nie je hra na dobrého a zlého policajta, ale na zlého policajta a Robocopa. To je myslím fajn. Nový Robocop načrtáva mnohé zaujímavé otázky, aby nakoniec stroskotal na otázke, o čom vlastne celý film je. Je príjemné sledovať zmeny oproti originálu, uvedomiť si, že to nie je remake v pravom zmysle slova, ale je nepríjemné sledovať film, ktorý sa stále niekam rúti a pritom má tak jednoduchý dej. Bavilo ma sledovať klišé o spiknutí vo vlastných radoch v takejto novej forme, stále sa však jedná o nutné klišé. Nechcem porovnávať s originálom, ktorý bol viac satirický, ale lepšie uchopenie po tejto stránke by pomohlo aj Robocopovi 2014. Prečo sa na začiatku ocitáme v Teheráne, keď z toho vyplynie iba kritika politiky USA a pripomienka boja s terorizmom? Robocop pôsobí dojmom prvej časti, ktorá je iba nadýchnutím pred tým, čo má nasledovať. Tak uvidíme. Každopádne za najväčší klad filmu považujem fakt, že sa nejedná o žiaden megablokbaster a jedná sa viac o starú dobrú akčnú školu. I keď nedotiahnutú do konca. ()

Frajer42

Tuším, že jsem starého Robocopa nikdy neviděl, tak jsem alespoň hodil očko na toho mladého. Úplně okouzlen nejsem. Líbil se mi mírně futuristický svět, do kterého byl děj zasazen, ale už se mi tolik nelíbil děj samotný. Joel Kinnaman mi byl brutálně nesympatický až odpudivý. Myslím, že si film zasloužil mnohem lepšího herce do hlavní role, když ve vedlejších válí taková esa. Joel Kinnaman se mezi nimi úplně ztrácí. Samozřejmě jsem nečetl předlohu, která mohla být mnohem lepší, protože na ni prostě nemám čas. Pár pěkných myšlenek, když připustíme jejich zrealizovatelnost je určitě fajn a stojí za to se zamyslet, jaké by to bývalo mohlo být kdyby... Akce není moc a ani se mi výrazněji nelíbila, neboť mi přišla dosti nepřehledná. Celkově se film může hodit na nějaký pěkný večer, či noc. Tam dost možná splní účel. Já ho za jeden večer zhlédnout nedokázal. Trvalo mi to hned 3 večery. Film není až tak úžasný, že by kvůli němu stálo bojovat se spánkem. Dolehne-li na vás únava, tak jistě dáte přednost spánku. Cosi na filmu ale přeci jen je. Horší 2*. ()

Kothy

Jsem nadšený. Takhle dobré jsem to vážně nečekal. Opravdu mile mě Robocop překvapil. Mělo to celkem zajímavý příběh a dobrou myšlenku. Joelu Kinnamanovi role Alexe Murphyho opravdu sedla. A Gary Oldman se jako doktor taky parádně předvedl. Jeho morální rozhovory s Michaelem Keatonem byly docela zajímavé. Aimee Garcia byla jako pomocná doktorka celkem roztomilá. :) Samuel L. Jackson tu jako moderátor Pat Novak měl opravdu komickou roli. Škoda že tam nebyl častěji. Ale teď k ději. Akce tam nebylo zas tak moc, ale bylo jí tak přiměřeně. Akorát tam nebylo moc krve no. Hodně se mi líbil robocopův výcvik už od samotného vývoje. Třeba jak si vyndal těch 50 robotů. Ale akce byla parádní. Ať už nájezd na kartel, útok na Villona nebo závěrečný souboj s drony. Ten byl fakt parádní. Opravdu z toho vyždímalo maximum. Chvíli jsem se bál, že z něj bude robot, ale nakonec se svému softwaru dokázal vzepřít. I když z jeho těla bohužel moc nezbylo. Odehrává se to v Detroitu v roce 2028, je to dost děsivá verze budoucnosti. Snad se toho nedožijeme... "A fakt, že tenhle čurák ještě nesedí ve federálním vězení je jeden velký důkaz toho, že si z nás naše vláda dělá prdel." :D ()

AllShallFall

Abych se vyjádřil upřímně k tomuto snímku....Musím uznat, že jsem čekal hrozný příběh. Jelikož ty novodobé remaky ,nebo jak se tomu říká, stojí za velký hovno. Díval jsem se na Robocopa z nadhledem. Co se ale nestalo? Byl jsem více než mile překvapen. Moderní Robocop vycházel ze starého klasického, ale přesto měl svůj příběh a tím se stal dalším originálním dějem. V podstatě se dá říci, že toho starého nám opět omladil. Samozřejmě, že kdyby člověk chtěl, najde si chyby, které by mohl kritizovat. Ale já je hledat nechci :-) Robocop mě bavil po všech stránkách. Díky za něj. A jsem od srdce rád, že "nový věk filmů" se opět leskne na straně akčních filmů. Tak jako tomu bylo kdysi. Robocop je další důkaz o jejich návratu. 100% ()

predators

Na remake oblíbené figurky dobré. Trochu mi vadilo, že jsem měl dojem, jako bych se díval na "béčkový" film. Jestli to bylo herci nebo zpracováním, nevím. Těch pár akčních scén bylo dobrých, ale jinak zbytečně moc keců okolo. Čistý průstřel...teda průměr. 55% ()

PetrPan

Krásně vyvážená záležitost stojící přesně uprostřed mezi předramatizovaným Iron Manem a pubertálním zbytkem podobně laděných komiksových či jiných ptákovin. Padilha nezklamal a vypustil do světa důstojný remake osmdesátkové klasiky v dospělejším hávu a s herci, kteří si svou účast viditelně užili, ať už Oldman, Jackson či Keaton, všem čišela z ksichtíků ta radost pracovat na něčem takovým jako je legendární Robocop a to je pak i radost pohledět. Pro mě neznámý Kinnaman se do role robotickýho poldy zmítanýho emocema taky obul velmi slušně a tak jediný co bych vytknul je trochu odfláknutá akční složka, ta třaslavost se hodila do Elitní jednotky, tady by tomu daleko víc slušel epickej kabátek alá všechny ty výše zmíněný, ale neuvedený pubertální ptákoviny. Ale i tak spokojenost veliká a užil jsem si to jako za mlada. ()

eLeR

Vcelku slušný príbeh, ktorý nenudil, ku tomu Gary a Samuel ... zaslúžené tri body. Ale muzika veru biedna. ()

Larrysbride

Jak se Samuel L. Jackson na úvod snímku ptá "Why is America so robophobic?," musím se i já na začátku mého komentáře zeptat: "Why is everyone so remakeophobic?". Jistě, zvláště v poslední době se nám tu vyrojily špatné až zbytečné předělávky. Ale stejně tak můžeme za špatné a zbytečné označit i jiné, rádoby originální snímky. Jako by lidé zapomněli na 3:10 Vlak do Yumy, trilogii o Temném rytíři či Skrytou identitu... Téměř rok ležela má Top 10 oblíbených snímků ladem. A já byla vcelku ráda. Nemusela jsem pracně přemýšlet, který film vymažu, či jestli je tenhle opravdu ten vhodný kandidát. Ale RoboCop jím skutečně je. Již při obsazení mého oblíbence Michaela Keatona bylo jasné, že do kina na něj půjdu, i kdyby jej recenze upalovaly u kůlu jak stoletou čarodějnici. Ale to se (naštěstí) nestalo a nadávky slyšíme (jako již tradičně) od zahořklých konzerv, které snímek ještě ani neviděly. A já mezitím v kině zažívala audiovizuální orgasmus! Tenhle RoboCop rozhodně nežije jen akcí, což mu však přidává velké plus, vzhledem k tomu, že mi u původního díla trocha toho přemýšlení chyběla... Nejlepším překvapením pro mě bylo zachování původní znělky, to jsem nečekala a jednalo se o velmi milé překvapení, u kterého jsem málem vyskočila ze sedačky :) Nejde však o jediný odkaz, který tu režisér fanouškům původního filmu zanechal. Padilhův RoboCop si klade za jasný cíl vytvoření nového snímku za současného uchování elementů (a ctění) Verhoevenova dnes již legendárního originálu. A zvládl to se ctí. Hereckému obsazení též nelze nic vytknout. Můj zbožňovaný Michael Keaton opět dokázal, že umí zahrát cokoli, a my mu to sežereme i s navijákem, a Joel Kinnaman svou roli zvládl na bezchybnou jedničku. Jen Gary Oldman mi připadá, že by se rád zaškatulkoval jako starý dobrák... Co se (tolik omílaného) ratingu týče - žasla jsem nad tím, co do PG-13 (u nás 15) prošlo. Věřím, že snímek slouží jako úvod nové (lepší) trilogie a v pokračování se dočkáme již nefalšované akční jízdy, po které tolik fanoušků bezelstně prahne. Nebuďte předsudkářští idioti, zajděte si do kina a přesvěčte se sami! Za mě solidních 95% (ta věčně se třepající kamera přeci jen nevyvolává zrovna nejlepší dojem). (Viděno: 2D, 2D IMAX, 2D 4DX) ()

Chrustyn

Dnes je jiná doba a tvůrčí svoboda není co bývala. Vlastně už si nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl velkorozpočtový, brutální snímek. "Robocop" Paula Verhoevena je starý skoro 30 let, ale přesto si ho i dnes rád pustím a bavím se nad satirou i nebývalou brutalitou, kterou tento průkopnický snímek nabídl. Díky němu vznikly dvě slabší, respektive příšerné pokračování a směšný TV seriál. Rozhodně to ale je snímek, který by si zasloužil nový kabátek v době, kdy je ve filmovém světě možné prakticky cokoliv. Nový "Robocop" brazilského režiséra, který přinesl odvážné snímky Elitní jednotka a její pokračování, není naštěstí zbytečným restartem, ale bohužel v sobě nemá nic, čím by se dokázal divákovi vrýt do paměti a chvíli se tam udržet. Veškerá satira i brutalita jsou pochopitelně pryč, ale to čekal zřejmě každý, o to více ale zamrzí fakt, že v sobě film nemá nic pamětihodného. Žádná památná scéna, žádná výrazná hudba a ve výsledku ani žádná pořádná akce. Prostě si jen tak plyne, divák se nenudí, ale na konci má pocit, že sledoval sobotní premiéru na TV Nova, u které ani neví, jak začala. Pokud bude druhý díl akční, sci-fi jízda, nebudu se zlobit, protože přes veškerou průměrnost, je vidět, že Padliha točit umí. ()

classic

Povedal by som,že sa remake podaril,ak nebudem doslovne zrovnávať s originálom Paula Verhoevena,ktorého prekonať sa našťastie tento pozoruhodný snímok ani nesnaží,ide v stopách,ktoré sú nepokojné s nasledujúcimi následkami prebiehajúceho deja,ktorý na mňa posôbil zo začiatku otravným dojmom s hercom Joelom Kinnamanom,ktorý hrá neskorumpovaného policajta Alexa Murphyho,na ktorého si zasadnú viacero typov aj z vlastných radov,ktorí sa ho snažia odstrániť.Postupom času sa začal názor meniť... To by sa im aj podarilo,len nie je definitívne mŕtvy,tak šéf spoločnosti zameranej na výrobu efektívnych robotov chce,aby bol Murphy transformovaný ako človek/robot za pomoci špecializovaného odborníka/doktora Dennetta Nortona,ktorý by takýto zákrok previedol do konečnej fázy.Keď sa tak stalo,tak som videl mix sci-fi filmov,na ktoré si môže človek spomenúť. Takýto policajt je ako stvorený pre prácu,ktorá definuje vyčistenie mesta od zločincov,a tak by boli všade obyvatelia v bezpečí.Ale vo všetkom sa skrýva háčik?Minulosť,ktorá to zariadila,že je v takom stave,v akom je,mu nedá spávať,tak sa chystá zúčtovanie s ľudmi,ktorí sa tvária ako by sa nič nestalo. Snímku pomáha kvalitne obsadenie na čele s doktorom,ktorého hrá Gary Oldman,Robocop v podaní Joela Kinnamana dostáva pravú charizmu, akonáhle je v koži robota,ktorý vie presne ako sa má správať,je to efektívne,vizuálne,nápadité,účinné. Páčila sa mi Abbie Cornish,ktorá je fyzicky príťažlivá,pasovala mi tu. Zbytočný casting je pre: Michael Keaton a Jay Baruchel,jeden je už dávno nezaujímavá stará vykopávka snažiaca sa podať čo najlepší výkon,tak používa mimiky a gestá,ten druhý,mladší herec je podľa mňa zbytočný už ako povolanie/herec. Režisér nastavil latku pomerne vysoko s množstvom vizuálnych orgií,ktorému predpovedám pár zásahov do čierneho. Samuel ako Pat Novak vo všetkých výstupoch,kde je,strháva na seba celú pozornosť,ale na škodu to nieje. Odborník na zbrane je nesympatický od začiatku,ale Jackie Earle Haley sa ani nesnaží byť sympatický. Celkovo to zhrniem,že sa strata času ani v najmenšom nekoná,sprvoti je tu divoký strih,každé 2 sec.čo je skoro stále,pomerne dosť sa tu vyskytuje akcie s efektívnym vyznením,na čo si prídu fanúšikovia na svoje,ale všetko je to servírované do koláže,z ktorej sa dá zamotať? ()

SeBig

Tenhle remake se vcelku povedl. Akce, hlavní postava vše bylo dobré. Snad jen chybí dobré hlášky a čekal jsem něco ve stylu Dredd. ()

klerik

Dosť dobrý akčňák. S originalitou príbehu to nepreháňa, ale je to len čiastočný remake. Akcia je bravúrna (a o niečo vizuálne pestrejšia než pri skvelom DREDDOVI) - takto nejako mali byť točené adaptácie herných strielačiek typu DOOM či AVP. Televízne vsuvky sú opäť perfektné a rovnako ironické ako v pôvodných filmoch, len neviem, či US diváci dokážu pochopiť ten výsmech... Je pradva, že vo finále bolo trochu menej osobnej zaangažovanosti hlavného hrdinu, ale súboje s robotmi boli nadupané... Minimálne na rovnakej úrovni ako pôvodná jednotka... ()

Papekus

Vzhledem k tomu, že si na prvního Robocopa už skoro nevzpomínám, tak jsem v kině neřešil, co je jinak a asi mi uniklo i pár vtípků. Ale i tak jsem se hodně bavil. I když mi tedy hodně vadil hlavní představitel .. nějak mi přišlo, že se k té postavě nehodí nebo co. Jak by řekl klasik ... ty mě sereš, ale zaboha nevím proč :). ()

rollman1

Plecháč je zpět, tak radši utíkejte. Už i Robocop se dočkal svého nového zpracování a nedopadl tak úplně nejhůř, ikdyž předloze se to rovnat nemůže. Předloha je brutálnější a má pamětihodnotnější scény. To zjistili i tvůrci a tak šli na to tzv. Od lesa. Nový Robocop má skvělý a působivý úvod, který nemá s předlohou nic společného a tak se zabrání okamžitému srovnávání. Tvůrci si našli svou vlastní cestu a to je jedině dobře. Také je dobře, že změnili image obleku a tak je nový polda pružnější a rychlejší. Oproti předloze film převahuje v akční a výpravní složce. Robotů je tu plno a více druhů. Akce je dynamická, ikdyž trošku umírněná. Škoda, že zde chybí nějaká velká nebo zamapamatovatelná scéna, na kterou by se dlouho vzpomínalo. Nejvíce se však tomu blíží, když Doktor ukáže Robotovi jeho tělo. Podle mě je však tento remake velice povedený a vydařený. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015