Skvělý pocit ze Smrtonosné zbrani tu je cítit a duo Donner - Gibson je vždy zárukou té nejlepší zábavy. Od začátku do konce je to vtipné, svižné, zábavné, ale i příběhově krásně zamotané (zvlášť posledních 15 minut jakoby se scénáristé předhánilo o to, kdo zamotá příběh ještě víc). Samozřejmě parádní výkon Gibsona a taky potěší momentka s Danny Gloverem.(20.1.2007)

Rozverná westernová komedie se štemplem "pro děti", což jde bohužel hodně vidět. Ale i tak se jedná o celkem inteligentní zábavu.(16.9.2013)

Výborná westernová komedie se skvělým Gibsonem a krásnou Foster. Molina jako Hombre záporák taky skvěle funguje. Celkově jde o velmi vtipnou sérii několika skvělých příhod, které vedou k velkému pokerovému turnaji. Chemie mezi herci funguje skvěle, prošpikováno slušnými vtípky a třeba scénka s lovením "indiánů" je fantastická. Zajímavé zvraty, tempo, dobová hudba. Občas je to až příliš parodické, ale jinak to funguje. Můj táta vždycky říkával, na pět hvězd to úplně není, ale je to film, který můžu vidět v televizi pokaždé. silné 4* a 80%(25.1.2015)

Melovi s Jodie to spolu moc šlo. Na "pouhé" dvě hodiny je film plný kvalitních zápletek, které drží pohromadě. Mela mám prostě rád, nemusím ho přece mít rád jako člověka (bůh ví, co vše je pravda a co výmysl), stačí mít ho rád ve filmu. Je to borec. U hodně herců mě mrzí, že do oblíbených jich jde dát jen 10...(26.1.2015)

Paní Fosterová úchvatná. Na filmu je pozoruhodná všudypřítomná lehkost a síla postav snášet neustálé rány osudu. Pěkná postava ruského knížete.(13.8.2015)

Výborné obsazení, příjemné westernové komedie. Co dodat, jasných 5.(18.2.2018)

Maverick je uz klasika,ktora aj dnes potesi,ked si ju clovek pozrie v telke po dlhsej dobe,paradne sa podarilo spojit dva filmove zanre a natocit skvelu westernovu komediu aj vdaka hereckemu obsadeniu na cele s Jodie Foster a Melom Gibsonom,urcite odporucam kazdemu,kto sa chce zasmiat a pobavit...:-)(3.2.2019)

Musím se připojit k všeobecné chvále: zábava vtipně odlehčená a lehce ironická (stejně jako úsměv Mela Gibsona). Plno originálních a nápaditých vtípků, překvapivá pointa. Prostě radost pohledět.(14.3.2003)

Jodie i Bret Bert Mel Gibson byli výborní. Komedie jako lusk. A ihned po skončení jsme si doma dali poker o mikulášskou nadílku.(23.12.2004)

V rámci žánru komedie&western naprostá špička...pokuď ten film neberete příliš vážně tak vás může jen bavit(7.1.2006)

velmi podarena komedia, Fosterova aj Gibson sa na tie role super hodili(5.4.2006)

Napůl komediální žánr je to pravé co Melu Gibsonovi sedí. Odlehčená komedie z divokého západu, kde se také hrajou karty ve velkém. Alfred Molina je padouch, který se mi zamlouvá.(8.1.2007)

Příjemný, oddychový film. Šarmantní Mel Gibson, neskutečně krásná Jodie Foster a elegatní James Garner. Některé scény jsou na úroveň geniální - např. odstřel indiána, nebo finálová scéna v koupelně:)(25.1.2007)

8/10... Vrcholná pohodovka so sympatickými hercami v svižnom podaní... Super :)(31.5.2007)

Jodie Foster a Mel Gibson jsou tady spolu fakt k sežrání.(2.9.2008)

Výborný film. I když tedy místy jsem byl pěkně zmatený kdo? co? kde? komu? jak?...a konec trochu zvláštní...to že poslední 3 hráči mají ve stejném kole čtveřici, postupku v barvě a royal flush...velmi nepravděpodobné..:)(1.3.2009)

neznám víc pohodovej film:) je to vtipný, mel gipson je neuvěřitelnej simpaťák a fandíte mu, i když je to dlouhý tak to ani chvíli nenudí, a když na to koukáta poprvé tak jste až do poslední chvíle napnutí jak to vlastně je:) takovejhle divokej západ bych si dal líbit, tady bych klidně žil... :)(3.9.2010)

Čekala jsem od něj teda mnohem víc.. větší zábavu...ve výsledku, za to spálený jídlo, mi ten film nestál :( Jinak ale másty zábavná podívaná..(7.11.2010)

Westerny moc nemusím , ale když jsem viděl že tam hraje Mel Gibson tak jsem si to pustil. Nejlepší je to samozřejmě na lodi kde se paří poker, skvělá komedie plná vtipu a i tý akce. Můžu jenom doporučit. :)(8.3.2011)

Jodie Foster och.Už aj keby to bol len Western vždy by to bol ten Mel ktorý by pobavil(26.6.2011)

To je můj film na pohodově ztrávené dvě hodiny, geniální vtip, skvělí herci, není co vytknout.(19.2.2012)