Cecilia zostáva verná Arnovi a pomaly sa napĺňa čas, ktorý si má odpykať za hradbami kláštora. Arn slúži ako templár vo Svätej zemi, kde sa vyznamenal v bitke proti Saladinovi a od templárskeho veľmajstra si pred rokmi vyslúžil glejt, ktorý mu mal zaručiť návrat do vlasti spolu so všetkými poctami, keď rád opustí. Keď však glejt ukáže so žiadosťou o návrat domov, nový veľmajster ho roztrhá. Arn musí znovu zostať bojovať s križiakmi proti Saladinovi, ale Saracéni templárov rozprášia. Cecília stále verí, že sa vráti a naplní sľub, ktorý si dali... (badygorila)

Darkslayer

Nebudem sa uberať úvahamy, ktorá časť bola lepšia. Obe som zhliadol v rozmedzí dvoch večerov. Druhá časť na tú prvú perfektne nadvezuje, a tak to beriem viacmenej ako súvislý celok. Nechcem opakovať to, čo som spómínal pri prvej časti (kto chce ten si to nájde :)). Väčšina vecí sedí na obe, možno až na to, že v druhej je o trochu viac bojov, čomu prispieva hlavne záverečná bitka. Ako tu už bolo spomenuté aj mňe chýbala bitka o Jeruzalem, čo sa však vzľadom na financie dá pochopiť. Záverečná bitka bola spracovaná tiež v komornejšom duchu (samozrejme to neubéra na nadpriemernej kvalite spracovaia) a preto na druhú stranu radšej uvítam neprítomnosť bitky o Jeruzalem ako by mala byť zprznená nedostatkom financii (čo by pri nej bolo ďaleko viac viditelné a problematické). Film má dobrý koniec a ako celok sa suverejne zaraďuje do topky historických snímkov. ()

KarKulA

Akčnější pokračování Arnova příběhu, které má sice víc filmových chybiček a nepřesností, ale je zato svižnější, napínavější a bohužel i smutnější. Celkově více akce, větší bitvy (i když pořád v rámci daného rozpočtu). Každopáně na závěr si neodpustím dodat todle: Do prdele s celým Hollywoodským pojetím středověku, trapnym patosem a moudrama - todle bylo totiž přesně to, co to naštěstí nemělo a bylo to zatraceně dobrý. Ještě bych málem zapoměla - super kostými a hudba. ()

angloumene

Teda musím se přiznat, že poslední dobou nějak přicházím na chuť evropským historickým filmům. Možná je to proto, že na rozdíl od těch amerických dokážou lépe vystihnout podstatu dění a možná i proto, že za málo peněz musí dělat hodně muziky. Každopádně Arn obsahuje objevnou výpravu do dob křižáckých válek, civilní a povedenou romanci a také něco málo z intrikaření a válčení v současném Švédsku. Celkově to byla opravdu zábava - 85 %. ()

movieband

Úžasný severský historický film o Křižáckých válkách stejně jako povedené Království Nebeské. Seveřani mi ukázali, že jejich historické filmy, třeba postrádají tolik litrů krve, ale jsou nádherné svým zpracováním soubojů, kostýmy, přírodou a celkově svou filmovou krásou. Herci byli sakra přesvědčivý a herečky se svou krásou taky. Film rozhodně stojí za vidění, protože je to nádherný pohled jak na vyobrazení drsné a kruté války ve Svaté zemi, tak i na krásu severu. Oba díly beru jako celek (protože jsem to taky jako celek viděl asi 4 hodinovou verzi). 100% ()

Shit

Tak druhej díl nakonec neni o moc lepší než ten první, což je teda kurva škoda, protože potenciál to mělo přímo gigantickej a taky v první polovině byl docela využívanej, kdy výprava je naprosto skvělá, kamera ještě lepší a hudba je jak z nějakýho americkýho historickýho velkofilmu a jako celek sem byl skoro nadšenej, chyběly tomu jen nějaký bitvy a souboje, jenže zhruba v polovině se v podstatě příběh z prvního dílu uzavře a další hodinu se trapně vaří z vody, všechno to, co bylo v první polovině nedosahuje tady ani 50% a celý to už jen tak pomalu dochcípává ke konci, sice je fakt, že v druhý půlce je celkem solidní bitva, ale daleko radši bych jí vyměnil za tu o Jeruzalém mezi Templářema a Saracénama, která je v půlce filmu nesmyslně přeskočená. Celkově to neni špatněj historickej film, navíc to vypadá, že to má v sobě nějaký švédský dějiny, ale podle mě to mohlo být daleko lepší nebo minimálně nabušenější, jelikož i těch pár střípků ze soubojů a bitev co tu jsou, jsou udělaný takřka perfektně ()

• Herci, kteří ztvárnili krále Knuta (Gustaf Skarsgård) a jeho syny Erika (Bill Skarsgård) a Jona (Valter Skarsgård), jsou ve skutečnosti bratři. Ve filmu si zahrál i jejich otec Stellan Skarsgård, a to Jarla Birgera Brosu. (Barghest)