Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

wege

Když byl svět ještě v pořádku, fakt jsem se hodně díval na filmy a seriály, možná by se dalo říct, že až nezdravě. Nikdy ovšem na úkol těch tří lidí, se kterými pořád asi ještě jsme na malou chvíli rodina. Bylo to po večerech, kdy děti spaly a ona byla zase někde na „volejbale“, po nocích, kdy jsem nemohl spát (asi předtucha či znamení věcí budoucích), cestou do práce apod. Dokonce jsem sdílel a nakazil děti částečně láskou k filmům, teda s tím Marvelem to šlo lehce, ale baví je i další věci typické i netypické pro děti jejich věku. Byli v IMAXU na Avatarovi 2 a ani nechtěly v půlce na záchod. Moc se těším, až budou starší, jak jim pustím, já nevím, něco jako Dokonalý trik od Nolena a až budou ještě starší třeba něco od Kubricka, Wind River, nevím jsou toho mraky, to budu muset ještě promyslet. Třeba je to nadchne jako mě. Třeba už budu v té době zpátky a nebudu mít ten strašný blok koukat na filmy, který ve mně probudila ona. Víte, co je na tom vtipného, že poslední, na co jsme spolu koukali, byla snad Hra o trůny, a to vlastně jen proto, že jsem jí to musel při zastaveném obraze vysvětlovat. Nikdy nechápala moje filmy, já její, o hudbě ani nemluvě. Vysvětlit někomu, kdo se zasekl někde na pomezí Beatles a oldies obecně, co bylo fajn na CzechTeku, co je fenomenálního na Universal od Blur (samozřejmě v live verzi z Hyde Parku ke konce olympiády), proč jsou nejlepší první dvě desky od Prodigy nebo co bylo kulervoucího třeba na London Electricity na tom fesťáku u Wroclawi (life byl tehdy fucking beautiful) je nemožné. Občas jsme trefili divadlo, docela jsme sdíleli knihy, i když mě ty české autorky nebraly a jí zase Murakami natož třeba nevím, Michel Houellebecq!! Nedávno (ještě před zlomem) přišla, jestli prý jsem viděl Kmotra, mělo mě to napadnout. Líbila se jí trojka, jako vážně? Ach jo, měl jsem to vědět. Ptáte se, proč jsme byli spolu? Prý jsem byl chytrý a vtipný. Co byla ona? Když měla den, byla s ní fakt prdel a měl jsem ji prostě rád. Jinak nevím, strašně jsem si ji idealizoval. Nebyla taková, to jsem už pochopil. Co bude teď? Teď vám řeknu něco o Harrym Brownovi, protože je to filmový web a je to první film, který jsem dokoukal po 24 dnech. Když jsi důchodce a ještě navíc sám, máš to těžké, můžeš buď zajít na úbytě nebo si ten odchod sakra užít a poslat tam, kde patří, pár strašných kreténů, kteří si myslí, že svět je jen jejich. A mimochodem, kluci dneska hráli kurevsky dobře, a to tam proti nim byli všichni o rok starší. Výhru si zasloužili, i ten můj mladej, dal fakt pěkný gól. (anonymní ČSFD sebeterapie volume 24) ()

JohnnyBoy

Mám rád britské žánrovky. Jejich největší síla tkví v tom, že nejsou odtrženy od reality tak, jako ty americké. Harry Brown je pokračovatel Cartera. Srovnání s Gran Torinem mi přijde fakt hodně laciné. Možná film potká stejný osud jako Cartera a v USA udělají remake. Třeba zase se Sylvestrem Stalonem, pak by to mohlo být k Gran Torinu možná blíž:) Komu se líbil Carter, užije si Browna. Je to film sytý a autentický. V expozici mírně drhne a některé "povinnosti" nám mohli být sděleny trochu originálněji. Herecké výkony jsou typické pro áčkový britský film, Michael Caine je samozřejmou hvězdou. Barberova režie chytře kloubí psychologickou statickou režii s frenetickým zážitkem, který známe třeba z Greengrassových britských dokufilmů. Všechno to překvapivě drží pohromadě, nikam závratně neuhýbá. Samozřejmě nečekejte hluboký intelektuální zážitek, ale jednoduchou moralitku. V britském stylu, naštěstí.... ()

ratpile

Srovnání s Gran Torinem je poněkud liché, tohle je opravdu o něčem jiném a myslim, že by se Harry do Walta radějí ani pouštět neměl, jinak by šel domu po čtyřech :-) Jednoduchá, britsky naturalistická, precizně zrežírovaná jednohubka ležící na bedrech Michaela Caina - ten svou roli zvládá na jedničku a je hlavním tahounem snímku. Škoda jen, že mi Harry Brown tak rychle vyšuměl z hlavy. ()

mr.cartman

Podle obsahu jsem si nejdřív myslel, že se tu omylem zobrazil popisek ke Gran Torinu. Avšak po shlédnutí filmu musím říct, že toto je o hodně více hardcore verze Gran Torina, které je oproti tomu spíš "pohádka". V žádném případě to není špatný film, mě osobně se líbil. Shrnutí do dvou slov: hodně drsný. ()

MarsVl

Supr film. Caine trošku drtí. Vtipná byla scéna jak si šel pro tu zbraň. Ale bohužel takový "gang" no trošku jsme se smál, takové děti se kterými se nikdo moc nepáral a potom přijde sotva chodící dědula a vyřídí je. No trošku sranda ale koukalo se na to dobře. 3* ()

Solverino

Na 5 hvězd to sice není, ale jinak svěží a akční, jak jen důchodce může být! :) Škoda té rozedmy, mohl jich poslat do prdele daleko víc! (elementární ukázka kam vede zákaz držení zbraní civilistům a multikulti předposrání) ()

Borecz

Velmi podařený film, který téměř autenticky ukazuje problematiku gangů v Anglii. Ačkoli snímek neoplývá bůhvíjak hlubokomyslným dějem, všechno ostatní je skvělé: Harry Brown v podání M. Caina, ponuré prostředí anglického sídliště, drsné (a naneštěští reálně vypadající) scény z "akcí" gangů i atmosféra zoufalství a bezmoci. Film mi dal skutečně pocítit bezútěšnost situace panující tam, kde se děj odehrává. A to je dobře, protože člověk pak na něj jen tak nezapomene. ()

jafuska

film z gangterského protředí a o pomstě nejlepšího kamaráda, na tento film bych se nejspíš už nepodívala, vadilo mě zbytečné zabíjení lidí, a to prostředí taky docela děsný, ale jako pointa filmu rozhodně nebyla špatná, Takže zkrátka průměrný film, který jako na jedno shlédnutí bohatě stačí ()

Plastík

To byla taková blbost. Proč? Protože to bylo absolutně nelogické. Vyumělkované. Divím se tak vysokému hodnocení. Ale budiž. Proti gustu, .... . ()

blacktomas

Michael Caine je hvězda a popravdě jsem nečekal, že by na podobnou nabídku kývl, ale on to udělal. A udělal dobře. Dobře pro sebe a ještě líp pro nás diváky. To, že všemožná předměstí jsou plná zločinu a drog je známá věc. A když je nevyklidí policie, tak kdo? No přece Harry, fucking Harry Brown. A proč? Protože má vztek, všichni jeho blízcí jsou pod drnem a posledního kámoše mu zabili hejskové za barákem. Prostě nemá co ztratit. Věrohodně natočený snímek z dnešní Anglie je zároveň psychologickým dramatem pojednávajícím o samotě a stáří, které není moc příjemné. Tohle se vážně povedlo. ()

zly.dvojce

Varování dnešní mládeži, nenavážejte se do důchodců, mohli byse toho litovat. Jinak samozřejmě úvodní scéna na motorce je bomba a pak scéna "nákupu" zbraní nemá chybu. ()

vieriX

Tak takhle nasraného důchodce jsem už dlouho neviděl a ani se nedivím umře mu žena zabijou mu jeho nejlepšího přítele a do toho je plné město mladých grázlu co terorizuji okolí prodávají drogy a zbraně. Film nepostrádá napětí, akci skvělou atmosféru a Michael Caine je skvěly. Řekl bych že je to dost podobné jako Gran Torino ale přesto trochu jiné. ()

DJ Kritik

Rozhodnutie príde vždy samo a následky sú niekedy nepodstatné. Výborne zvládnutá úloha hlavného predstaviteľa len dodáva filmu pocit skutočnosti. Vtiahnutie do deja: **** Akčnosť: *** Realita:* Dramatičnosť: *** ()

Pharlap

Drsné, tvrdé a neméně naléhavé téma tolerance kriminality a jakési bezmoci, zasáhnout proti ní.. Někdo tento film přirovnal ke Gran Torinu v britské versi, ale nelze nic, než se jen ztotožnit. Trochu tomu chybí grády, zejména v závěru.. něco, čím mne Clint E. vzal více u srdce. ()

miki68cz

Velice často je v poslední době výhodou točit filmy v Británii a ne v Americe. S velkou radostí jsem si vzpomněl na Charlese Bronsona (Death Wish) a jeho boj se smečkou brutálních mladíků ale Michael Caine byl jiný, byl lepším Eastwoodem (Gran Torino) a jeho britský akcent podtrhl mrazivou atmosféru anglického Jižního města se vší tou špínou , násilím a bezohledností. Díky režiséru Barberovi jsme se dočkali trochu jiného, přímočařejšího režijního postupu bez přehánění a zbytečných hollywoodských gest a parádiček. Scéna v doupěti feťáků byla úžasná a zvýšila můj odpor k tvrdým drogám. Muzika na výbornou, jen dvojice policistů na mne trochu působila jakoby do počtu. FILM DOPORUČUJI ()

B.Jay

Mrazivé podání nejen britské reality, která je mi svou povahou bližší než realita s věčně srovnávaným Gran Torinem. Určitě v tom subjektivně hraje roli má návštěva jednoho podobného "gheta" v Glasgow, která ve mě zanechala nesmazatelné stopy. Stopy, které se mi okamžitě vybavily po úvodních titulcích. Film je to depresivní, nevlídný, syrový, krutý a místy až odporný, ale zároveň svou hloubkou a smyslem krásný ...a o tom to je. Rozhodně si ale netroufám a ani nechci vyřknout ortel, zda je lepší toto dílo, a nebo dílo Clinta Eastwooda, nicméně mé srdce osobně více tíhne k této evropské "verzi" odplaty. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008