Televarieté (TV pořad)

Komedie / Hudební

Československo, 1970, 74x75 min

Pavel Háša

Vladimír Dvořák, Jiřina Bohdalová, Vladimír Krška, Naďa Urbánková, Marie Rottrová, Jana Kratochvílová, Jiří Korn, Eva Pilarová, Petra Černocká, Josef Zíma, Jitka Zelenková, Yvetta Simonová, Karel Černoch, Iveta Bartošová, Felix Slováček, Karel Gott, Petra Janů, Marcela Králová, Helena Vondráčková, Vladimír Kratina, Karel Zich, Václav Štekl, Michal Tučný, Věra Špinarová, Laďka Kozderková, Helena Brabcová, Aťka Janoušková, Eva Olmerová, Josef Bek, Veronika Gajerová, Vlastimil Bedrna, Pavel Bobek, Václav Faltus, Eugen Jegorov, Pavel Liška, Stanislav Hložek, Hana Zagorová, Petr Kotvald, Hana Hegerová, Lenka Filipová, Judita Čeřovská, František Ringo Čech, Dalibor Janda, Miroslav Žbirka, Milan Drobný, Jiří Štědroň, Jaroslav Čejka, Stanislav Procházka st., Milan Chladil, Petr Spálený, Waldemar Matuška, Olga Blechová-Matušková, Josef Laufer, Jiří Schelinger, Karel Vlach, Viktor Preiss, Karel Augusta, Miloň Čepelka, Miloš Kopecký, Josef Větrovec, Jiří Lír, Jan Kraus, Jana Synková, Luděk Nekuda, Petr Rezek, Marcela Holanová, Anna Rusticano, Luděk Sobota, Miloslav Šimek, Dagmar Havlová-Veškrnová, Marian Labuda st., Jožo Ráž, Pavla Břínková, Věra Martinová, Jarmila Gerlová, Eva Hrušková, Rudolf Rokl, Václav Hybš, Václav Zahradník, Heidi Janků, Karel Bělohradský, Otto Ševčík, Věra Budilová, Roman Hemala, Gabriela Vránová, Václav Sloup, Jaroslav Moučka, Jana Drbohlavová, Stanislav Fišer, Petr Rychlý, Ladislav Potměšil, Afric Simone, Pavol Gábor
  • Peabody

no hodnotit to jako celek nejde. Tehdy jsem to hluboce nenáviděl jako dítě a když jsem musel (velmi vzácně na návštěvě, doma jsme to nevedli), díval jsem se na to s opovržením. Uznávám, že EIn Kessel Buntes byl ještě příšernější. Vystoupení různých bulharských a sovětských a já nevím jakých šmíráků bývala strašná, naši "umělci" byli občas snesitelnější. Bohdalová s Dvořákem se mi nelíbili, když se na ně podívám dnes, je to neuvěřitelně kultivovaný humor, ale pořád je o ničem a pořád je to komunální, tedy pečlivě odsouhlasená satira jen tam kam se velmi opatrně smělo. Absoplutně žádný důvod k nostalgii nebo obdivu v tom pro mne není.(8.9.2017)

• oskiii

Bolšan Dvořák (nechápu, jak někdo může napsat, že se trefoval do režimu, když on sám byl kovaný soudruh a věrný slouha bolševika) v kombinaci s vlezlou Bohdalovou. K tomu přehršel uvedomělých soudruhů. Odpadní estrádní zábava, která by měla být vymazána z archivu. Hitparáda pokřivených posluhovačů každého režimu.(30.12.2017)

Přehlídka excelentních a nadčasových autorských scének mistra Dvořáka, které jsou v jeho souhře s Bohdalkou dodnes příliš vysoko nastavenou laťkou. Navíc pestrá nabídka standardů vyššího populáru socialistických zemí. Přestože polistopadová zábava se ubírala jinými směry, stojí právě v polistopadových dílech jeho nenásilná satira na poměry v politické i úplně civilní sféře dodnes za pozornost. Nakonec i pohledy do publika v průběhu let jsou úžasnou výpovědí o době. 3-4*(29.7.2012)

• paascha

Takový malý český Ein Kessel Buntes. Postupem let čím dál trapnější duo moderátorů, odjakživa trapní účinkující jako třeba Luděk ÉÉé Sobota nebo Aťka Janoušková. Občas slušná muzika,ale většinou jen normalizační hnůj, vždycky, opravdu vždycky, to nejlepší z Čs. cirkusů a varieté. Cvičení pudlíci, skoky na trampolínách, cvičení na žebřině a žongláž se vším možným, tu a tam i klaun, zkrátka všechno to, proč nesnáším cirkusy! Fuj tajbl(25.8.2010)

Jestli něco vytknout legendárnímu hudebně zábavnému dítěti multifunkčního všeuměla Vladimíra Dvořáka, tak snad jeho snahu zavděčit se východoněmeckému vzoru Ein Kessel Buntes, která ho v některých očích může devalvovat na lacinou normalizační estrádu. Když si však odmyslíme maďarské žonglující bratry Tomaje a Arpáda zůstanou nezapomenutelné komické výstupy (mnohdy skrytě odvážné) dvojice Dvořák & Bohdalová, které by mohli sloužit jako učebnice současným televizním bavičům.(19.1.2015)

• - 46. a 56. vydanie Televarieté boli vysielané ako hlavné silvestrovské programy. (Raccoon.city)

• - Ač by se zdálo, že vystupování V. Dvořáka a J. Bohdalové je improvizace, není tomu tak. Scénář byl přesně napsaný a i ty nejhumornější situace, které se mohou zdát, právě jako improvizované, byly dlouho zkoušeny. (Elisebah)

• - Prvých 25 dielov bolo vysielaných naživo a Vladimír Dvořák ich uvádzal sám. (Raccoon.city)