Slovenský poklad, ktorého, ako sa zdá, kvalitu môže plne doceniť (zväčša) len Slovák. Ako to tu badám, je škoda, že západní bratia zaznávajú našu filmovú tvorbu a krátkozrako ju hádžu do jedného vreca. Nuž, ale nič to. Ak máme vnímať slovenský film o Slovensku ako samoúčelný, prosím. Komédia a paródia o našej malej veľkej krajine a o dobe, keby mala Mázička ešte len 26 rokov ;)(26.12.2011)

• duddek

Kde sú Hybe? No přece ve východní části Liptovské kotliny, v údolí Hybice a Bílého Váhu. ;) Ale to jen tak na okraj. Ač Pacho (staršího zbojníka aby pohledal) dělá svému řemeslu spíše medvědí službu, je oblíbený i obávaný (pošlou pro něj až z rakousko-uherské metropole Vídně). Aspoň u těch filmových postav. Na mě velký dojem neudělal. Takhle zesměšňovat zbojnictví, to se přece nedělá. ;)(30.10.2008)

"Pacho ist nie ein klein Mensch. Er ist ein Ozruta! Ein Slowakisch Herkules!" Tak keď už si niekto dovolí parodovať Jánošíka a zbojníkov, tak nech sú to Slováci. A že sa im to podarilo fajne. Len škoda, že okrem legendárnych hlášok a slovných spojení, ktoré využívajú hlavne nárečia nie je viac, lebo bavia len tie a potom dlho prázdno. A škoda aj to, že film takéhoto zamerania, má len určite geografické hranice pochopenia. No a onééé, tak sa neoňdejte, fľasnite si frndžalice a pustite si Pacha! 75%.(24.3.2008)

toto je doposiaľ najvtipnejší film slovenskej kinematografie a to predovšetkým vďaka výborným dialógom majstrom slovenského humoru Lasicu a Satinského a výbornému hereckému obsadeniu, ale všeobecna sa jedná o prípad, kedy sa šťastne zišlo niekoľko priaznivých podmienok a konštelácií, takže občas naďabíme aj na situačný humor a režijne to je zvládnuté v rámci toho, že sa jednalo a stále jedná o prvú lastovičku v rámci žánra komédie u nás, veľmi nadpriemerne; slovenský film a jeho večná jánošíkovská téma vo "woodyallenovskom" vtelení jeho parodického súkmeňovca dosiahla jeden zo svojich vrcholov - ba možno sa dá hovoriť dokonca aj v kontexte slovenskej filmovej tvorby o ojedinelý prípad kultu (hlášky, scény, postavy);(1.10.2008)

Scenár: Milan Lasica, Július Satinský. Film: absolútna špička v oblasti satiry a seba irónie. Vôbec ma neprekvapujú negatívne reakcie niektorých užívateľov tu na cfsd. Na to, aby ste film pochopili vo svojej úplnosti musíte poznať slovenskú národno-kultúrnu tradíciu a historické dedičstvo. Ignorancia nepostačuje:). Mimochodom, ten koniec mi tak trochu pripomína Davida Cronenberga:))(6.4.2008)

• - Film vznikol na základe Jarošovej poviedky v zbierke "Krvaviny" (Marina111)

• - Jedného z autorov dialógov Júliusa Satinského môžeme aj napriek zákazu jeho mena počuť, keď predaboval malú postavu Jožka, liptovského murára u Márie Terézie (Slávka Budínová), ktorého hral Jozef Majerčík. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - V scéne, keď posol cvála s listinou od grófov za Máriou Teréziou, prechádza okolo stromu, na ktorom je vidieť modernú turistickú značku. (bacon)