Slováci veľa vlastných komédií nenatočili (oproti Čechom), ale táto dokazuje, že predpoklady na to mali - aj keď je to absolútna šialenosť a nie všetky srandičky sú rovnako vtipné, stále je to zaslúžená legenda s viacerými nezabudnuteľnými scénkami a hláškami. Skvelý Kroner aj celá partia, hudba mierne od veci, exteriéry pekné a záver vrcholne absurdný ako aj celá táto paródia na zbojnícke a folklórne legendy.(30.5.2014)

Stará mať povedali, že toto je jedna z najlepších slovenských komédií. Bohu otcu prisahám! Film ponúkol ukážku zbojníckeho života: „Na konééé! -A kde by sme ich vzali. -Tak utekajme!“, mnohé múdrosti : „Boh do krivdy hromom a junák guľami“ a hlása aj mierové posolstvo: „Len nijaké násilie – najviac tak kopnúť, alebo po papuli“ :)(10.7.2011)

Pacho, hybský zbojník je fantastický film vynikajúceho režiséra Martina Ťapáka, ktorý tu zanechal neopakovateľnú komédiu so zbojníckou tématikou. Určite ešte desaťročia bude tento film zabávať všetky vekové kategórie a generácie. Na Slovensku sa predtým a asi ani potom nanatočí taký úžasný film, akým bol Pacho, hybský zbojník. 90%(9.1.2016)

• Rhea

Asi je to tim, ze nejsem Slovenka (jen polovicni) a nejsem dostatecne dobre obeznamena se Slovenskou historii, povestmi apod., abych v tom dokazala spravne rozpoznat tu parodii, ale tento film proste nemuzu. Videla jsem ho uz asi 3 x, pritel a cela jeho rodina (Slovaci) ho zboznuji, cituji hlasky, vzdycky se od srdce zasmeji... A ja radeji mlcim, abych nemusela rici od plic svuj nazor. Tento komentar pisi ve chvili, kdy to bezi na Markize a ja to po ocku zase sleduji. Momentalne je tam nejaky divny vyjev, kdy tam jakysi slechtic slape v kadi zeli, jiny slechtic a slechticna si tam tancuji, ochutnavaji zeli z kade.. Vyjev, ktery nedava smysl a takovych je tam vic.Jeste jednu uvedu: ve vezeni jsou zbojnici privazani na nejakych zebrinach a veznitele se snazi z nich dostat informaci o tom, kde je Pacho. A oni nic nereknou, jen tam najednou zacnou zpivat lindaj, lindaj, lindaj da a kmitat nohama, jako by tancili odzemok. A tak to konci. Zadna pointa, nic, proste nic. Z celeho tohohle filmu mam dojem, ze scenaristi si dali po flasi hruskovice a napisali, co im preslo hlavou, vznikla z toho seria skecov a obrazov, ktore na seba takmer nenavadzuju a postradaju zmysel, naviac herci otrasne prehravaju.. No zkratka a dobre, tenhle film je naprosta hruza.(28.12.2017)

• Turiec

„Daj sem bičík. Nedám bičík. Daj sem bičík. Riť Paľovu.“ Tak toto je Pacho od Matrtajov. Postavička, ktorá prakticky už zľudovela. Rovnako ako výroky z filmu. Páni Lasica a Satinský sa snažili o vtipné dialógy, ale niekedy sa to zvrháva na prízemný humor. Obzvlášť keď si vypomáhajú hrešením. „Ej Hybe, Hybe, podľahli ste svojej chybe.“ Táto paródia na jánošíkovské legendy a povesti o zbojníkoch rovnako pobaví aj pri ďalších vzhliadnutiach. Nemožno ju však hodnotiť nejakým nadpriemerným hodnotením. A preto **1/2. „To je tak: Mojej starej materi na hornom konci – od jej bratranca sesternicin muž... Čuš!“(3.1.2004)

• - Na scénu, kde Ida Rapaičová (grófka Erdödy) hladí kukuricu, ju musel režisér prehovárať. Zdala sa jej príliš vulgárna. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Pacho, hybský zbojník byl soutěžním filmem časopisu Film a Divadlo "Komu dáte svoj hlas 1976?" (kosticka7)

• - Natáčalo sa v Bielovodskej doline, Manínskej tiesňave, Rajeckej Lesnej, na Súľove, Červenom Kameni, v okolí Bratislavy a v Lakšárskej Novej Vsi. (corona)