"Ach Bože môj, čože nás to len čaká!"... musím si film pridať k obľúbeným, inak bude kuca-paca, pretože ani sté opakovanie nenudí a rozchechtá do popukania. Film obsahuje toľko nezabudnuteľných hlášok ako máloktorý iný, a zbojník, ktorý kýchnutím váľa stromy a vyvoláva hromy, porúča spevu vtákom, ktorý na domácu pálenú odpovie "a mocnejšiu nemáte" si musí získať každého. Nezabudnuteľný Ján Kroner, Labuda a ďalší! oné! ... "- Nááa-kóóó-neee - A kde by sme ich vzali? - No tak utekajme!" (obávam sa, že väčšina súčasných Čechov film nedocení práve kvôli jazyku, čo je škoda)(26.12.2011)

Žiaľ, je len veľmi málo dobrých slovenských filmov, a ešte menej komédií, ktoré by stáli za to. Ale Pacho je proste klasika, a aj po mnohych desiatkach pozrení sa na tom filme proste zabávam. Je pravda, že koniec filmu bol trošku "rýchly" a dalo sa z toho ešte niečo vyťažiť, ale aj tak je film plný nezabudnuteľných scén (napríklad otrhanie gombíkov posla - Hubu - a následná poznámka o slušnom oblečení, ale takých scén je tam neúrekom). Film je krásne sebaparodovanie roznych mytov a legiend, ktorým žiaľ ešte aj dnes mnohí ľudia v reálnom !!! živote prikladajú príliš veľkú váhu. Je tu krásne ukázané, že nejakí Jánošíkovia a naháňanie sa nejakým falošným národným povedomím sú veci v živote nepodstatné .... Navyše, film je krásne namixovaný - a kde ma pri iných filmoch slovenskej produkcie (nejasná správa o konci sveta) hudba priam rušila, tu je tá "pačudesná" hudba (ako ju ja nazývam) v dokonalom súlade s obrazmi vo filme .... P.S. Určite chápem, že české publikum niektorým veciam nemohlo rozumieť, avšak tiež sa nemôžem ubrániť dojmu, že príliš nízke hodnotenie je len kvoli tomu, že je to Slovenské ... napríklad taký Tankový prapor je proti Pachovi slabý odvar (a miestami dosť trápny) a napriek tomu má z českej strany oveľa lepšie hodnotenie ....(28.12.2013)

Tohle jsem z velké části nějak nepobíral, ale nejdříve plusy to je zaručeně nějaký ten dobrý vtípek i samotný představitel Pacha. Ale co už není tak pěkné, je ten Slovenskej humor či co to bylo. Některý vtipy byly tak trapný že jsem si musel zavírat uši protože to byla příšernost, i za mínus považuju to že Pacho měl vždycky prostě navrch a tak neměl nikoho kdo by ho ohrozil. To nemluvím o ostatních představitelech nějakých bandytů. Ale zase je pravda že jsem toho tolik nečekal.(14.9.2011)

Parodia na stvarnenie Jura Janosika /1690 - 1718/ v podani vybornych hercov vtedajsej doby : Kroner /Obchod na Korze/, Labuda, Pavelekova, Budinova.... V ramci normalizacnych filmov silny nadpriemer, ale na kulty zo 60. rokov /Kladivo Na Carodejnice, Spalovac Mrtvol/ to proste nema. Najlepsi Tapakov film /Svako Ragan/ vsak mal prist az s uderom roku 1976. Pacho .... je vsak klasicka oddychovka, ktora vzdy potesi, ked clovek chce vypnut po tazkom dni v praci. 89 %(26.1.2013)

• Rhea

Asi je to tim, ze nejsem Slovenka (jen polovicni) a nejsem dostatecne dobre obeznamena se Slovenskou historii, povestmi apod., abych v tom dokazala spravne rozpoznat tu parodii, ale tento film proste nemuzu. Videla jsem ho uz asi 3 x, pritel a cela jeho rodina (Slovaci) ho zboznuji, cituji hlasky, vzdycky se od srdce zasmeji... A ja radeji mlcim, abych nemusela rici od plic svuj nazor. Tento komentar pisi ve chvili, kdy to bezi na Markize a ja to po ocku zase sleduji. Momentalne je tam nejaky divny vyjev, kdy tam jakysi slechtic slape v kadi zeli, jiny slechtic a slechticna si tam tancuji, ochutnavaji zeli z kade.. Vyjev, ktery nedava smysl a takovych je tam vic.Jeste jednu uvedu: ve vezeni jsou zbojnici privazani na nejakych zebrinach a veznitele se snazi z nich dostat informaci o tom, kde je Pacho. A oni nic nereknou, jen tam najednou zacnou zpivat lindaj, lindaj, lindaj da a kmitat nohama, jako by tancili odzemok. A tak to konci. Zadna pointa, nic, proste nic. Z celeho tohohle filmu mam dojem, ze scenaristi si dali po flasi hruskovice a napisali, co im preslo hlavou, vznikla z toho seria skecov a obrazov, ktore na seba takmer nenavadzuju a postradaju zmysel, naviac herci otrasne prehravaju.. No zkratka a dobre, tenhle film je naprosta hruza.(28.12.2017)

• - Pacho, hybský zbojník byl soutěžním filmem časopisu Film a Divadlo "Komu dáte svoj hlas 1976?" (kosticka7)

• - Filmovalo sa za horúčav, teplomer dosahoval hodnoty 32 až 35 stupňov Celzia, čo hercov riadne unavovalo. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Jedného z autorov dialógov Júliusa Satinského môžeme aj napriek zákazu jeho mena počuť, keď predaboval malú postavu Jožka, liptovského murára u Márie Terézie (Slávka Budínová), ktorého hral Jozef Majerčík. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)