Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

Chen

Nejsem kdovíjak velký fanda Jeremyho, ale to v tomto případě nemá na hodnocení vliv. Spíše mě zaskočilo to, že zápletka se dá popsat jednou větou, akce je překvapivě málo a není zrovna dechberoucí a například honičky na motorkách mi naopak přišla až zbytečné zdlouhavé. A konec? Ten byl poněkud uspěchaný. Jako běžný akční thriller slušný průměr, jako pokračování série o Bourneovi nic moc. ()

M.i.k.e

spokojenost veliká a to přes veškeré obavy spojené s pokračování něčeho,na co se těžko navazuje.Propojení s původní trilogií tu však funguje velmi dobře a nenásilně.Je vidět,že se Tony Gilroy podílel i na předchozích dílech a je to vlastně úplně poprvé,co mi Gilroyův film přinesl přesně to co sem čekal.Bez větších problémů si tohle připojím k originálu a až budu koukat na Bourna znova,tenhle díl nebude chybět...80% ()

rakovnik

V průběhu filmu jsem velice váhal nad hodnocením. Film je skutečně pouze odkazem na Bournea, ne tedy tím, že by se nesnažil na něj navázat, ale spíše podstatně menším množství akce a napětí. Přestože se film tváří velmi akčně, v podstatě jsou zde pouze tři větší akce, kdy ta poslední spíše nutí k úsměvu - honička v Manilské dopravní zácpě? No nevím. Také ten nejnebezpečnější protivník nemá charisma. Závěr se podle mě jednoduše tvůrcům filmu příliš nepovedl. Rachel Weisz nám trošku zestárla a hodně pohubla, kdeže jsou ty její buclatější tvářičky a zaoblená postava...málem jsem ji ani nepoznal. Jeremy Renner mě ale stejně jako Rachel potěšily, do svých rolí se hodili. Protože se celkově vzato jedná o zdařilý film, nakonec jsem se rozhodl pro slušné hodnocení, jen nevím, zda mě tento film bude lákat k opakovanému shlédnutí, tak jako předchozí části trilogie. ()

Martin741

Naprosto zbytocne pokracovanie. Chyba mi Matt, Paul Greengrass, Franka Potente, Brian Cox a urcite aj samotna Julia Stiles. Jeremy Renner /sakra, ako ho ja nemam rad/ nema na Damonovske vysiny. Postavicka E. Nortona mi prisla ako naprosto zbytocna. Plus niektore rozhovory ohladom tajnych sluzieb sa uz pomaly nedali ani pocuvat. Kozata Sexica Rachel Weisz predviedla tiez jedno velke Nic /aspon ze ju milujem/. Zbytocny fryler, ktory len parazituje na uspechu znamej trilogie. Bourne Ultimatom mala tato seria skoncit. 25 % ()

SallyZen

Je to dobrý, akční a zábavný dohromady, ale na druhou stranu Ultimátum nebo Mýtus jsou trochu na vyšší úrovni. Nevím jestli to dělá absence Damona alias Bournea, ale něco tu chybí. Popravdě Matta moc nemusím, Rennera mám rád. Ale Bourne je Matt a bez něj si to nějak nedokážu představit. Jeremy je skvělej a Weisz mu sice co síly jdou asistuje i tak mi tu tolik neseděla. Tenhle snímek beru jako seznámení s Aaronem Crossem, před projektem na kterej se moc těšim spojení Aarona s Jasonem Bournem, protože jestli se to uskuteční a ujme se toho někdo zdatnej, třeba scénáře právě Tony Gilroy a režie Greengrass, bude to pecka. Zábava sice stopáží přetažená, ale vizuálně opravdu zábavná. 70% ()

Rocky88

Slibný potenciál byl zlikvidován podobně jako agenti dalších tajných programů (čti nastavené kaše). Scénář sice není vyloženě špatný, ale Gilroy selhává skoro na všech frontách. V konverzačních částech sice neuslyšíme nic, co by trhalo uši, ale taky nic, co by zaujalo, navíc jsou tyto scény minimálně v polovině případů zbytečně natahovány. Největším průserem je akce, protože tu není žádná, která by brala dech, našponovala nervy, nebo aspoň představovala vrchol filmu. To je druhý průser, žádný tady totiž není. Celý film se nese v naprosto průměrném duchu, a tak člověk čeká, co přinese konec. A to je třetí průser, ten tady totiž taky není. Bourne Legacy tahá celou sérii ke dnu, vytáhnout by to dokázal pouze sequel, kde se sejdou Cross a Bourne. Jinak už radši nic. ()

Langy10

Rozhodně bych to pojal jako zklamání. Scénář byl bohužel, tak jak jsem se bál, aby to nezkazilo slavnou trilogii.. Ale je třeba pochválit Jeremyho Rennera, který to aspoň trošičku zachránil. I když Matt mi tam chyběl.. 60%. ()

nick003

Jsem velkej fanda původní trilogie s Bournem. O to víc jsem byl zklamanej. Film se neskutečně vleče. Tak 80% času se nic neděje. Kdyby měl film o 30 minut míň nebylo by to na škodu. Pokud bych to bral jako standardní film asi bych dal 3/5, ale tohle mělo nějak navázat na původní famózní Bournovky což se v žádném případě nestalo. Nuda, nuda a honička na motorkách. ()

shyster

Když vezmete slavnou a kvalitní značku a takhle je vyprázdníte, tak nečekejte, že za to budete ještě pochválený. Nudná konverzačka bez jakékoliv špetky akce či napětí s nesmyslným putováním dvou nezajímavých hrdinů od nikudnikam. ()

Petoss1

Akcia dobrá, herci dobrí (Rachel bola vždy môj miláčik), len škoda tej nudy. Áno pre mňa to bolo nezáživné a nudné. Dovidenia. ()

Abes

První půlhodinku si člověk říká, jestli se špionážní rozvědka náhodou nedala dohromady s eso Rimmerem. Eskapády jakými Aaron prochází by letecký výsadek na ochočeném krokodýlovi dokonale korunoval. Pravda, chvíli jsem smutnil, že už to není Bourne. Není tady Damon, Styles a Moby není Moby. Tvůrci se ale s látkou porvali opravdu dobře, protože na podobné fňukání nedali pozorovateli příliš prostoru. Až na Nortona, kterému jsem roli hlavouna moc nevěřil, nemám co vytknout. Pohlcující akce. ()

joker.george

První hodina plná nejistot a mrazivé krajiny mě naplnila optimismem. Tomu přispívaly i neparazitující odkazy na samotného Bournea, které ukázaly, že jeho vydobyté vítězství nebylo definitivní. Potom však už kvalita upadala, ale nebylo to natolik strmé, aby film skončil v průměru, i když se přepálená stopáž a nevýrazné finále snažily. Chybí tomu také výraznější protivník, protože Edward Norton většinu svého času prosedí v kanceláři. Na druhé straně však stojí akce, která stále přichází s ozvláštňující nápady. 3,5* (Netflix) ()

Attta

Asi jsem udělal dobře že jsem se na tohle pokračování podíval po 8 letech po premiéře. Už tehda jsem věděl že od toho nemůžu nic očekávat a věřím že kdybych se na to podíval v roce 2012 tak budu mnohem zklamanější než dnes.... Na dnešní poměry docela pohodové pokračování. Srovnávat původní sérii s tímhle dílem je asi hodně odvážné, ale pokud to srovnám s ostatními akčnáky dnešní doby tak je to pořád lepší nadprůměr. V podstatě okopírovaná předloha původních dílů bez Bourna zasazená o pár let později a trošku dojebaná dnešními trendy ale tuctovka co mě pořád bavila. ()

Streeper

Moc jsem od toho neočekávala, protože většinou spinoffy dobře nedopadnou, ale nakonec jsem byla moc mile překvapená. Jeremy Renner se mi v roli agenta líbil hodně a možná si troufnu říct, že dokonce víc než samotný Matt (odpusťte mi fanoušci série). Mezi ním a Rachem bylo krásně cítit to sexuální napětí ale líbila se mi ta tajemnost za tím. Trošku mě naštval otevřený konec, protože bych ráda viděla jak dopadli. ()

Crawler-D

Není to špatný film, ale v ničem nezanechává dojem jedinečnosti. Zeleninová příloha k hlavnímu chodu Jasona Bourna. Je nutné dbát zvyšené pozornosti i proto, že hlavní roli vlastně nemá agent Jeremyho Rennera, ten nemá žádný dlouhodobý konflikt k řešení, ale vědkyně Rachel Weiszové. Největší paradox filmu, který zvládne i etudu ala Mezi vlky Liama Neesona. ()

bourec

Prostě kdo má rád tyhle trochu překombinovaný thrillery s kopou solidní akce ,bude se mu to líbit.Jasně,jsou tam díry ve scénáři,místy upovídaný,a tim pádem se to pořádně na lepší hodnocení nerozjede,ale koho to sere.Ještě budem vzpomínat,až filmovej svět ovládnou tvajlajty,shitmiksy všeho druhu a různý dětinský fantasmagorie,potom se budem vracet k těmhle a tomu podobnejm filmům.80%. ()

laik_60

nuž čo, Aron neni Jasson, doktorka Marta neni Marie, aj scenár sa začal akosi topiť, na čo museli vybrať pár sekvencií z predchádzajúcich filmov. . Ha a ešte k dablérom v Čechách, aj keď som maturoval z ruštiny pred 50 rokmi a mal som štvorku, viem že keď Aron prefarbil doktorku keď povedal "vy krasnaja" čo znamená "červená" - pekná po ruky sa povie krasivaja. Na záver bola použitá zase osvedčená pesnička. V rámci kovidovej nudy v karanténe, som si v televízii pozrel tento film po druhy krát. Aktuálna poznámka: film a téma filmu je výborným podkladom pre tvorbu a vymýšľanie hoaxov o vírusoch a vakcínach ... hihi. ()

C0r0ner

Nejmenovat se to Bourne, tak by to byly velmi slušné čtyři hvězdičky. Takhle jsou to prašivé čtyři hvězdičky. Byl to dobrý akční film, který byl pro mě poněkud delší, než bych si představoval, ale pořád ještě jsem se nenudil. Dát tomu ale přízvisko po legendárním agentovi mi přišlo jako slušná dehonestace. 70% ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)