honzii

Dokonale citlivý, brilantně natočený snímek, jenž svou výstižností dokázal dojmout i osmnáctiletého heterosexuála. Jeden z mých nejsilnějších zážitků v kině a herecký výkon, jenž mě totálně odrovnal. Řekl bych, že pro mě je to zatím film tohoto roku. ()

joylis

Film o prázdnu, ne však prázdný film. Nejde až tak o příběh, ale o prožitek, o prožitek beznadějné prázdnoty. Colin Firth mě mile překvapil. Kdo má rád filmy jen kvůli příběhu, aniž by musel přemýšlet, prožívat a vciťovat se do hrdinů, tak ať se na Single Mana vůbec nedívá, protože ten film nedokáže dostatečně docenit a bude pro něj ztrátou času. Jedna hvězdička dolů za přehnaně překonstruovaný závěr. ()

Autenticita

Ačkoli film pojednává o vážných věcech, je působivě jemný. Výkon Colina Firtha v hlavní roli výborný, předvede vybranou jemnost přesvědčivě. Film je po všech stránkách příjemný, ačkoli zobrazuje úsilí o sebevraždu. Tento paradox je možná dán tím, že zde nejsou scény s mezilidskými konflikty. Ty samozřejmě exsitují, jinak by nebylo o čem točit příběh, ale jsou ponechány na pozadí. V popředí zůstává vnitřní konflikt hrdiny, který své útrapy nese s grácií a na okolí je nepřenáší. Z mezilidských vztahů je ukázáno to hezčí. Dávám 5* za silný zážitek. ()

Michelle75

Takový filmový zákusek, kterému se těžko něco vytýká, protože je natočený tak lehce, že i ty záběry plné bezmoci a prázdna vyznívají vkusně. Prvních patnáct minut jsem si říkala, že jestli se film ponese ve stejném duchu po celou dobu, tak to asi nezvládnu, ale to, co se Georgovi děje v hlavě vás nakonec pohltí a po těch 96. minutách jsem byla zklamaná, že už je konec. A ten konec není vůbec špatný. ()

Pavlík

12. 11. 2011 (348.); tato problematika je mi velmi vzdálená, nejvíce mě potěšila taneční vložka, kterou ukázal George, ale hlavně Charley ()

Lukoboss

Těžkotonážní drama o samotě, zármutku a bolesti... Vynikající výprava a Colin Firth, kterej zcela bez problému sám táhne celej snímek. Film je ponurej, pomalu se vleče, nespěchá a nutí diváka trpět všechny útrapy spolu s hlavním hrdinou. Není potřeba to dál komentovat, je potřeba to vidět a nasát tu atmosféru plnou slz, protože "Poslední dobou doopravdy vstávání bolí. Začínám si uvědomovat tvrdou realitu, že jsem stále zde." ()

janik.sk

Vzdelaný, noblesný homosexuál, ktorý sa nedokáže zmieriť so smrťou svojho partnera a túži zomrieť. Veľmi optimistická nie je ani jeho najlepšia priateľka, ktorá ho viac-menej tiež ťahá ku dnu. Z pasivity ho vytrhne až mladý študent, ktorý svojho profesora obdivuje. Krása. ()

Daewiik

Smutné a depresivní, ale krásné. Z jediné veselejší části s Julianne Moore: "Mám dobrou náladu, už jsem učinila dvě novoroční předsevzetí. To první je, že už ani slovo o mých exmanželech a dětech, kterým jsem volná... A to druhé?.... Druhé co? Aha, předsevzetí...budu víc kouřit a pít a na vše kašlat." ()

Sygi

Skvělé artové zpracování pocitů deprese a zoufalství. Každý s citem pro uměleckou tvorbu snímek zajisté ocení. Tento film má navíc jeden z nejsilnějších zakončení, které jsem měl čest vidět. Povrchní divák by mohl vytknout homosexualitu, film o ní ve výsledku však vůbec není... ()

Roman Albach

Poslední den v životě člověka, který ztratil víru v budoucnost, protože musel přežívat ubíjející přítomnost. Zdá se, že ani těch pár záblesků krás života ho nepřiměje změnit rozhodnutí se vším skoncovat. Ovšem v okamžiku, kdy pochopí, že se mýlil, že život už nemusí prožít jako single man, tak přichází dáma, která byla na tento večer už pozvaná... výborné drama s Colinem Firthem, který pocity muže nevěřícího v život, zahrál dechberoucím způsobem. Skvělá hudba, procítěná kamera a změny barev jen umocňují všechny myšlenky, které vám běží hlavou. ()

Ilhan

Nad očekávání přijemný a procítěný příběh muže, který přišel o svou lásku a bojoval s myšlenkou sebevraždy až do úplného konce, i když se ho každý okamžik jeho dalšího života snažil přesvědčit o opaku. Režisér dokázal filmem skvěle vyjádřit, co přesně se v duši George Falconereho děje a jaké pocity se v něm mísí a perou, vzpomínky na jeho mrtvého partnera a všední, ale přesto nádherné okamžiky normálního života, které za to stojí a které v něm probudili novou vůli po životě. ()

cab

Profesor George je nucen se vyrovnat se smrti sveho partnera Jima. Pohled do jeho denni rutiny dava divakovi moznost shlednost jeho postoje, setkani, kolize a vyvrcholeni. Sympaticky zahrany snimek je z vetsi casti nezazivny. Naplno souhlasim s Marigoldem. 55% ()

Plasticine

Tomu Fordovi se opravdu povedlo natočit kvalitní sofistikované drama s podmanivou, tesknící (až sentimentální) atmosférou. moc se mi líbilo hraní s kontrastem barev, díky němuž jdou krásně rozpoznat Goergovy vnitřní pocity. a Matthew Goode hrál tak přirozeně, že i já jsem se do něj stihla zamilovat a tedy naprosto chápat Georgovy pocity nad jeho ztrátou. ()

danielosbourne

Krásné zobrazení lidské osamělosti a touze po lásce. Ta je však nenávratně pryč a Colin Firth se s tím musí vypořádat, ať chce nebo ne. Možná bych byl radši, kdyby nám snímek nábídl více otáčení do minulosti, abychom lépe pochopili vztah mezi oběma muži, který se místy zdál být poněkud chladným. I přez vztah dvou mužů se však nejedná o film s homosexuální tématikou a jen jemně naznačuje, kudy se má film ubírat. Příjemný film shlédnutý se slzou v oku. ()

jakeer

Váham s hodnotením. Film dosť často menil tempo a tým pádom diváka (konkrétne mňa) bavil občas viac, inokedy menej. Avšak, kvalitnému scenáru sa nedá vytknúť takmer nič, ošemetná tematika súčasnosti bola spracovaná elegantne, bez zbytočného pátosu, či tlačenia na pílu. Podotýkam aj skvelý herecký výkon Colina Firtha - zatiaľ najlepší, čo som mal možnosť vidieť. Dávam plné hodnotenie. ()

Hanys_

Asi budu potřebovat ještě jedno zhlédnutí. Na poprvé mě to totiž neohromilo, teda krom toho vizuálu a perfektního a nebojím se napsat sakra sexy Firtha. Ale ten film ve mně docela zraje a to je nejspíš dobré znamení :) Prozatím 6/10 ()

CarlosX

Hluboký existenciální rozbor osobnosti člověka. Tom Ford se zavrtal do nitra klasicky skvělého Colina Firtha tak hluboko jak to jen šlo. Nicméně samotné ztvárnění celého příběhu bylo pro mě až moc artové, a tedy nudné! Potom došlo k tomu, že víc než samotný příběh mě zajímala překrásná hudba, která ho celých 96 minut intenzivně doprovází. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Pěkné, uhlazené, perfekcionistické. Zaujme studie šedesátkových balení, jakož i filmových možností v queer-náznacích od zapalování cigaret po odbarovávání se ořezávátky, kterými připomene podobně subtilní Far from Heaven. Aniž bych chtěl shazovat umělecké ztvárnění a intenzitu bolesti ze ztráty životního partnera, filmem skrze velmi zajímavou studii tortury utajované lásky a její ztráty prosvítá často narcistické zalíbení ve vznešené jedinečnosti takové bolesti, jež pak budí vše možné, jen ne účast. Záměr byl pravděpodobně jiný. Trumfem je hlavně dokonalý Firth, který jakoby trénoval na rozsahem menší účinkování v Tinker Tailor Soldier Spy, kde si motiv a postavu brilantně a subtilněji zopakoval. Na skromné ploše jej ale kupodivu dokáže zastínit ještě fantastičtější Julianne Moore, z jejíž etudy hysterického smíchu skutečně vstávají vlasy hrůzou. ()