Verunka84

Colin Firth opustil na chvíli svojí Mark Darcyovskou škatulku a díky bohu za to. Jeho George je takový ten anglický typické profesor, který se nemůže srovnat s tím, že jeho přítel Jim zahynul při bouračce. Rozhodně bych vypíchla pro mě skvělou kameru, na pohled je to prostě skutečně příjemný film. Mathew Goode pak vystupuje z minulosti aby demonstroval, o co všechno George přišel. Osobně jsem nepochopila účel postavy toho španěla a konec mě zklamal totálně. Konec tenhle film připravil o hvězdičku. Julianne Moore dokonalá a její postava, ač okrajová, skvěle napsaná. Uff, půjdu znova, líbí se mi i ten plakát. ()

miki68cz

Další zajímavý pohled na druhou stranu. Citlivé drama, které nechává vyniknout výborného Firtha v pozadí s dokonalým soundtrackem. Je dobře, že v tomto případě režisér otupil hrany fyzického vnímání a vystačil si pouze s náznaky, které často znamenají více než postelové scény. Řekl bych dobrý režijní debut Tome Forde, jen tak dál. ()

Bigwave

Sice je pravda, že jsem tento film viděl před pár dny, ale je to tak silný kousek, že musel být chvilku rozležen. Nebo spíš uležen. Single Man, není další s homosexuálních filmů, i když se na jednu stratu tak jeví. I kdyby se jednalo o ztrátu ženy, nebo v tomto případě vašeho životního partnera, děj a ztvárnění by zůstal stejný. Film je tak citlivý, jemný, osamocený. Každý záběr v jeho domě, působí na diváka, tedy aspoň na mě tak prázdně. Přesně jak si to režisér přál. Je to velká expedice do nitra psychiky člověka, který ztratil všechno a zůstal naprosto sám. Podívejte se na to sami. Myslím, že si to najde dost odpůrců, ale převážně dost příznivců tohoto kousku kinematografie. ()

.DukE.

Zatím dávám "pouze" 4*. Je ale možné, že ve mě tendle film uzraje v plných pět hvězd. Moc moc smutný film, který tak ale na první pohled nevypadá. Vizuální stránka dokonalá, hra s barvami skvěle dotvářela atmosféru. ()

jafuska

na tento film jsem seuž dlouho těšila, a na konec jsem šla na tento film při festivalu Mezipatra, a můj dojem? dokonalý film, hudba naprosto úžasná, která mě dojímala, a docela i dostala do nejhlubších pocitů a říkala jsem si ano to je to, co by mělo být vystiženo nejlépe, ale depresivní film to rozhodně není, a homosexualita zde byla dána ve světlých chvílích, , jen je škoda, že poskrovnu, tady by se mě to líbilo daleko více, kdyby se k tomu přibližovaly, bylo to více otevřené, ale přesto je to vlastně film o zamyšlení sám nad sebou, nabitý pocity, možná i nějaké beznaděje, ale je to konečně i optimistický, že nějaká ta naděje,na možný vztah je, dokud je časm jen mě tam bohužel chyběli jak jsem už psala více homosexuální tématiky ale přesto je to rozhodně na pět hvězdiček ()

Melpomene

úúúžasný soundtrack!!! zaujímavo spracovaná téma vyrovnania sa odchodu milovanej osoby ako aj hľadanie chuti žiť ako aj vynikajúci colin firth! ()

Jerris008 odpad!

Skoro jsem se až bála sem dát své hodnocení, ale mě ten film tak strašně nebavil, i když jsem se snažila pojmout něco, co by mě zaujalo, ale nestalo se. Nepopiratelně je Firth lepší herec, než bych kdy čekala, ale téma v tomto filmu opravdu nebylo nic pro mě. ()

xxlch

"Zkušenost není to,co se stane,ale to,jak člověk naloží s tím,co se stane."Nějak takhle to říká hlavní postava filmu,kde koukatel bude cítit neskonalou samotu,bolest a zvláštní prázdno,přestože všude kolem bude spousta lidiček.Překonávání bolesti ze ztráty milovaného člověka a vyrovnávání se s pocitem zbytečnosti a jinakosti v letech,kdy téma homosexuality bylo tabu a skoro neslušné slovo-tak o tom všem je tento překrásný filmík, s úchvatnou hudbou a naprosto strhujícím výkonem Colina Firtha.Nejeden koukatel v závěru zamáčkne slzu a sám bude mit pocit obrovského prázdnoty.C.Firth je pro mé já PAN HEREC! ()

Morrie

Pokud se o nějakém filmu může hovořit jako o umění, tak si myslím, že právě o tomhle. Film působí neuvěřitelně perfekcionisticky, všechny scény jsou barevně sladěný a všechno je tak nějak pěkný. Režisér je asi mimo jiné i puntičkář. Za zmínku určitě stojí i bezvadná hudba a samozřejmě herecký výkon, který předvedl Colin Firth. Vyobrazení pocitu osamělosti se snad nemohlo povést lépe. ()

mirkath1

Tak tohle Colin Firth zvládl skvěle a dokázal mě překvapit. Cítila jsem jeho bolest i slabost.Střihy na oči a ústa lidí jsou nádherné. Ten nejasný konec ovšem vše pokazil. Tohle přímo volalo o trochu naděje :( ()

uodevr

Colin Firth je doposud teprv druhý heterosexuální herec, který mě přesvědčil o své homosexualitě - Gestikulace, řeč těla, způsob mluvy, smích, tanec, všechno. Co je ale mnohem důležitější, taky mě přesvědčil, že je na tom fakt špatně, a přikláním se k názoru, že se opravdu jedná o jeho nejlepší výkon. O to smutnější je fakt, že celý film stojí vyloženě na něm. Všechny ostatní postavy by s klidem mohli odpadnout, protože Colin by si s přehledem mohl povídat sám se sebou a mě coby divákovi by se to ani nezdálo divné, a účinek by to na mě mělo přibližně stejný, jako v téhle podobě. Škoda. ()

MaxForValue

Nesmierne krásna hudba len podtrhovala bezmocnosť a osamelosť zo života, ktorý Colin Firth v rámci svojej postavy prežíval. Spomalované zábery boli veľmi príjemné, ale celkovo to bolo hrozne natiahnuté a prakticky, laicky povedané, o ničom. Je to len lákavo vyzerajúci dezert, ktorý však vo výsledku chutí úplne obyčajne. Hlboké filozofické pravdy o živote, ktoré vyšumia do prázdna. ()

mauinka

Nemám slov. Tolik bolesti a zoufalství,tolik krásy a lásky! To světlo a muzika! Výborný, výborný,výborný! Jdu si dát Ginfizz. ()

voldemorf

Je jen málo herců, kteří by dokázali v podstatě sami uhrát celý film. Colin Firth je jedním z nich. Pěkná forma (opravdu se mi líbilo, jak barvy dotvářely vnímání protagonisty) a nadčasový obsah - spíš než o určitém historickém úseku je to o jedinci, který musí překonat nejen smrt svého nejbližšího, ale především musí ustát boj sám se sebou. ()

miligretchen

Téma lidské osamělosti s sebou, ruku v ruce, nese vždy také silný příběh. Když ale pominu špičkovou kameru, impozantní muziku a jakousi "vyčištěnost scén", zůstane pocit, že by šlo celý ten příběh vyprávět zcela jinak. Některé věci nechat nedopovězené, nesnažit se objasnit co nejvíc. Byla jsem divákem, který jen stravoval precizně naservírovaný pokrm, to není ono.... Ač prvních několik vteřin bylo zázračných a posledních asi 10 minut mělo přesný smysl. Odnáším si několik myšlenek. Je potřeba prožít a přijmout. Tady a teď. ()

Coliseum

Ta citlivost a estetičnost z filmu sálá, o tom není sporu, Firth to utáhne s přehledem sám, dialogy nejsou plytké, natož hloupé, mezi xenofoby se opravdu nepočítám, tak proč ve mně, kromě výše zmíněných faktů, snímek s tak hlubokým potenciálem nevzbudil jedinou emoci? Sakra, že by ve mně uhnilo i poslední semínko citu? Poslední céva empatie? Ne, už ani jedna buňka porozumění? Snad od všeho kousek, vážně nevím. Možná jsem byl osamělostí zarostlý příliš dlouhou dobu a tohle připomenutí mi podvědomě aktivovalo obranné štíty. Člověk nerad vidí trýzeň samoty a soužení životní pouti, prožívá-li štěstí. ()