Kratoc

Filmu v podstatě nemám co vytknout, Colin Firth hraje velmi dobře, hudba zajimavá, střih a kamera líbivá, ale ... Tak nějak mi to přišlo, že přes to všechno dobré co ten film má a čím okouzluje to místy jede všechno po povrchu a moc se nedaří zabrousit do větší hloubky. Asi jsem byl příliš namlsaný jásavými komentáři. Jsou to kvalitní tři a půl hvězdy, ale není to úplně můj šálek kávy. Příště budu méně očekávat a možná si to o to více užiji. ()

msn

Uhlazené, vybroušené a barevně sladěné. Nebo taky na druhou stranu sterilní, nudné a nezáživné. Přestože je snaha filmu evidentní, tlak, kterému jsou gayové díky naší typicky uboze xenofobní společnosti vystaveni, jsem nepocítil. Stejně tak mne nechávalo chladným trápení hrdiny kvůli ztrátě partnera. Hlavní role se herec Colin Firth ujmul více než dobře. Zato komparz v několika scénách až bije do očí svojí nepřirozeností (že by záměr ?). Celkově nemastné a neslané. Velký plus si zaslouží scénka "vychcání se americkýmu snu přímo do ksichtu" a dobrá hudba. Hlavní problém filmu je, že mu (i když to tak na první pohled nevypadá) chybí téma. O co ve snímku nouze není jsou pěkní klučinové. ()

sedlo03

Colin Firth dnes a stále dokazuje, že je to jeden z nejlepších britských herců současnosti. Pro mě osobně, ten nejlepší. ()

Carodej_pes

Křehká homosexuální zrnitost, která se vyhýbá striktnímu rozdělení na ty „normální“ a na homouše, místo čehož působí naprosto lidsky a stoprocentně přirozeně. ()

kdosizrosy

Méně módního návrhářství a více poetičnosti? Vsadím se, že kdyby lidi o Tomu Fordovi vůbec nic nevěděli, takovej blábol by je ani nenapadnul. Neříkám, že je to dotažené do dokonalosti, ale přesto má Single Man něco, co spousta jiných filmů nemá - a to je cit. Cit, se kterým je vylíčena ta skličující samota, jež člověka čas od času přepadá nebo naopak celkově vévodí jeho životu. Samota, která vás občas donutí udělat věci, jež by vás dřív ani nenapadly. Je to o vykořeněnosti, neschopnosti se po ztrátě milované osoby někam začlenit. A to jsou témata podle vás prázdná? Kecy. ()

Lou_DLy

filmu bych nepřisoudila minimalismus tak jako spíš "nepřeplácanost". vizuálně ale dost působivý. J. Moore, která mě zatím nikdy zvlášť neokouzlovala, je tu v jedný ze svých nejzdařilejších rolí. ale. beru symbolický vystavění, ale stejně mi tam někdy chyběla realističnost, logika nastalý situace, a to celýmu poselství tak nějak ubíralo na opravdovost a vážnosti. proto "jen" 4. ()

crozet

Dokonalá výprava, kostýmy, kulisy, kladení záběrů, střih, režijní vedení, krásná hudba, charisma hlavní postavy (jakkoli literárně v podstatě klasické), nekompromisní herecký výkon jejího elegantního protagonisty... Prostě perfekcionismus a precíznost sama. K dokonalosti naprosté chybí jen špetka - nemohu se totiž ubránit dojmu formalismu.. Obávám se, že na prvním místě zde totiž jde o STAVBU výpovědi, nikoliv o její OBSAH. Pozná se to mj. v momentech, kdy člověka přestane překvapovat vývoj děje a zvláště pak příchod příběhového finále. Mnohé obrazy jsou sice opravdu bezvadně a nádherně zpracované, ale zároveň poněkud povinně zakomponované, jakoby bez naděje na odchýlení se z pevně daného příběhového kurzu, což divák vycítí. Roubínek mi taky šeptá cosi o důvěryhodnosti Julianne Moore (bravurně napsaná role, dodnes krásná žena, méně však taková herečka), ale to jsou klevety starýho papriky, protože přeci víme, že její role byla nejdynamičtější a proto i nejviditelnější a takto jednoduše kritizovatelná.. Krásný a smutný film, jehož kritika by mohla posloužit naprosté většině soudobé produkce jako pochvala, howgh. ()

JohnyD

"If one is not enjoying one's present, there isn't a great deal to suggest that the future should be any better." Nenápadný snímok so skvelým vizuálom a ešte lepším soundtrackom. Vo filme sa moc toho nenahovorí, dej a scénár žiadná sláva, ale ešte o to krajšie je sledovať ako Colin Firth dokáže predať svoje pocity a vy viete, čo hlavná postava prežíva bez toho aby ste potrebovali, aby vám to povedala. Film, ktorý nie je o homosexualite a strate partnera, ako by sa mohlo zdať, ale naopak o ľudskej osamelosti a o tom, že ak patríte do tej malej skupinky ľudí, ktorá sa pozerá na život trochu inak a moc o tom premýšla, cíti sa byť zrazu zbytočnou a nemá prečo žiť, pretože nemá pre koho, ale... "Říkat, dělat a cítit to, co jindy nemůžete... Kéž by to šlo i v dny, kdy se nechcete zabít." Tosim Tlieskam 8/10 ()

Greg25

Komorní, citlivé i plaché s výraznou stylizací kulis a kamery a hlavně se skvělým Colinem Firthem a zdatně sekundující Jullianne Moore. Není to film pro každého, ale kdo dokáže ocenit pomalé tempo vyprávění a vcítit se do osamělosti hlavního hrdiny, ten bude "emocionálně rozdrásaný" v poetickém duchu obyčejného života se střípky každodennosti i vzpomínek, což už žádný film delší dobu nepřinesl. 100% ()

Florfila

Jeden jediný den, jeden jediný člověk a nesmírná touha opustit svět. Colin Firth podává zcela zdrcující herecký výkon. Věříte mu každé slovo, každý pohyb a každý pohled. V tomto snímku velmi silně působí zvuková kulisa, která byla do děje vsazena s nesmírnou precizností. Emocionální rozklad říznutý nadějí, nemůže přehlušit stabilitu rozhodnutí. Umělecké zpracování uchvacující. ()

IvcaSammet

Nádherný, opravdu nádherný film. Smutný, ale nádherný. Colin Firth tu dokazuje, že je opravdu herec všech tváří. Neuvěřitelný výkon! Jediné, co mě trošku 'vytrhávalo' z děje, byly ty zvláštní přiblížené záběry, to se mi vážně moc nelíbilo. Ale ani tak to nedokáže ubrat na mém pětihvězdičkovém hodnocení, film se mi opravdu moc líbil a rozhodně bych ho doporučila naprosto všem. Skvělé herecké obsazení, nádherný příběh, smutný konec ... Film naprosto splnil moje očekávání. ()

thunnus

Pro mne velmi depresivní film o stárnoucím homosexuálním muži, který ztratil svého životního partnera a nedokáže se vyrovnávat se samotou = hlavní téma filmu. Firth hraje skvěle a postavy mi bylo líto, nicméně asi mne film zastihl v špatné náladě nebo jsem omezenec, protože pokud na mne film zapůsobí smutně a vyvolá pocit osamění (ne, nejsem stárnoucí homosexuální muž), není to nic, co by mne nějak obohatilo a po pravdě za takovým účelem se na filmy ani nedívám. Ač sleduji různé "klubové" filmy často a tento není rozhodně špatný jako projev pocitů představitele této menšiny ve své složité době, nezanechává ve mně mnoho pozitivních emocí ani vlastně nových informací a tak dávám silné tři s tím, že možná někdy zvýším o jeden stupeň. ()

dee.n

Sama pro sebe filmy hodnotím vesměs podle toho, jak se u nich bavím. Pokud ale u filmu půlku času přemýšlím, kdy už konečně skončí, něco je špatně. A nezachrání to ani perfektní herecké obsazení. Za mě neskutečná nuda. A podruhé bych se na to nedívala. Škoda. ()

kaze

Tom Ford je skvelý módny návrhár. Vo filme to riadne vidno. Colinovi tie obleky tak svinsky sadli, az hroza. Film bol totalne perfekcionisticky prepracovany, vsetko bolo do detailu spracovane. A skvely Colin Firth k tomu. Chcelo to lepsi pribeh a trosku viac scénaru...ale stálo to za to...len akurát z toho nie je film, ktorý si s Colinom znova pozriem...stačilo raz.. ()

Miloš

Fordův Single Man je vyprahlou poctou umělecké kinematografii (a literatuře) počátku šedesátých let. Precizní návrat k antihrdinům, tehdejším společenským tabu, všedním (ne)dramatickým problémům, "módním" retrospektivám ve vyprávění (...) je důkazem, že lze natáčet filmy skoro jako tenkrát. Ovšem jedná se o návrat protentokrát poněkud nadbytečný. ()

jane1106

Neřekla bych, že kdovíjak hluboký, nicméně v krásném hávu zabalený a teskem sešitý film o ztracené lásce, ze které jednomu muži puklo srdce. Silnou emocionální linii umocňuje především soundtrack a výtečný Firth. Zdařilý Fordův debut. ()

edie sedgwic

Uprimne sa priznam. Prvy film, v ktorom mi nevadila muzska homosexualita, prave naopak, bola mi dost prijemna. Neznesitelna samota, strata niekoho, bez koho si uz nedokazeme predstavit svoj zivot, prazdnota. Pravdive, trpke a na filmovom platne nadherne. ()

Saur.us

Celá ta teskná atmosféra mě bohužel nenadchla tolik, aby ve mě film zanechal nějaky hlubší dojem. Krásná hudba, parádní výkon Colina Firtha (který se mě kluk začíná líbit čím dál tím víc, NO HOMO!), to je vše pěkné, bohužel film sám o sobě tiše odplynul a nezbylo po něm takřka nic. ()