piranha

Když jsem si užuž říkala, že ten Colin Firth hraje skvěle a příběh není vůbec k zahození, tak se buď objevila nicneříkající těla plavající ve vodě, nebo začali vést pseudoduchaplné rozhovory. A pak si pro něj přišla. Mimochodem, tak mě napadá, jak musí být asi příjemné probudit se na návštěvě s mrtvolou hostitele v baráku. Tuhle scénu už bohužel film nezahrnoval. ()

outsider

Viděno už třikrát a stále se nemohu nabažit. Takhle citlivě natočený film jsem dlouho neviděla. Nevím co tomu vytknout a klady vypisovat nemusím, jsou jich tu plné komentáře...přidám dokonalý soundtrack. Jedno negativum snad - pokaždé mě rozbrečí, tak proč mám chuť si ho pustit znovu? ()

theSaint

Tom Ford- režie a scénář? Nechce se mi věřit, že slavný návrhář vytvořil něco tak brilantniho hned ve své prvotině. Já smekám. Bravo! Colin Firth KONEČNĚ ukázal co dokáže. ()

Košoun

Dokonalý film... Colin Firth v hlavní roli doslova zářil a konec ve spojení s Nicholasem Houltem byl skutečně herecky excelentní. Naprosto vynikající kamera a citlivá originální režie, která se zaměřuje na detaily a ve spojení s komorní hudbou Vás film prostě vtáhne do děje. Je to tak krásně smutný film, že si ho ihned po dokoukání budete chtít pustit znovu! Tedy alespoň já chtěl... ()

Erinien

Už dlouho jsem neviděla něco takového. Film ve kterém se lidé chovají logicky a uvěřitelně + skvělý Colinuv výkon = filmový zážitek, který si ráda zopakuji. ()

simon84

Hrozná, strašlivá, ukrutná nuda. Fakt mě to ani trochu nebavilo. Firth sice skvělý, ale k čemu to, když příběh je tak strašně nezáživný.... ()

fleurette

Jaké příjemné překvapení. Vizuálně podmanivý a dokonalý snímek, vynikající hudba a Colin Firth, kterého nijak zvlášť nemusím, snad v nejpřesvědčivější roli, v jaké jsem ho viděla. ()

arthur.22

Vizuálně je film nádherný, i hudba se moc povedla. Co se týče děje, leckomu může připadat rozvleklý až žádný, ale stačí mít tu správnou náladu.. a výsledkem je spokojenost. Julianne Moore je ve svém zoufalství fantastická. ()

jiri.twist

Nemohu vypláznout nejvyšší hodnocení tomuto filmu tak, jako to udělali mnozí ostatní. Těšil jsem se na něj, kvality jistě má, už jen hereckým obsazením, ale všechno je vyumělkované. Příběh je hodně plochý a nereálný a od začátku do konce jsem tušil, co můžu čekat za sentimentální pohádku pro naivky, vlastně skoro nic se nedělo ve vývoji hlavní postavy, v první části skoro nuda a kdyby hlavní hrdina udělal to, co udělal na konci už v první třetině, tak by mě to ani nepřekvapilo ... 2776 ()

Pr4d3d

Výkon Colina Firtha je opravdu nezapomenutelný, ale tím nechci srážet výkony ostatních herců. Už tak skvělý film potrhuje výborná hudba. (45. MFFKV) ()

hazaba

Nejlepší film, co jsem viděla ve Varech. Colin Firth exceluje, nicméně asi nejvíc poutavá a zajímavá je kamera. ()

Axident

Příjemný, komorní film o veliké lásce, odhodlání, ztrátě a ironii osudu v jednom, zásadním dni vysokoškolského profesora, pracně tajícího svou homosexualitu v dusných 60. letech. Autentická atmosféra, dobrý Colin Firth a dokonce i epizodní Julianne Moore, která mi vždy, všude vadí, mě tady nijak nedráždila... Nebylo to dokonalé, neposadilo mě to na zadek, ale zasáhlo, to ano. Komentář zcela se mnou souznějící: skvělá larelay :o) (Díky za titule) ()

jamesjimbo

deprese, film stopro jako ze života, a to zpracování - mění se barva filmu, občas je tedy film prakticky černobílý a vybledlý, když však nastane nějaká lepší chvilka, tak se krásně vybarví, to na mě velmi zapůsobilo! ()

Isomut

Rozhodne krásny príbeh s exceletným scenárom, ktorý ma v niektorých miestach prinútil sa zamyslieť na niektorými vecami, o otázkach života. Colin Firth sa úplne hodil na post úlohy homosexuálneho vdovca, ktorému je už svet mierne ľahostajný a navyše pôvabná Julianne Moore tu stvárňuje opustenú ženu, ktorá chce získať Colinove sympatie. Do toho všetkého zapadá krásna hudba. 95% ()

Smejdik

Ach... Nemám slov... tak citlivě natočené drama jsem už dlouho neviděl. Všechno plynulo tak hladce a režisér spolu s herci do mě vkládali stále více emočního napětí, které prostě na konci muselo ven. Krásně to napsala kleopatra: zatleskám, až dobrečím... ()

agassi68

Vôbec sa nečudujem že väčšina žien hodnotí vysoko. Však je to určené pre ne. Akurát, že v mužskom 4%-nom podaní. A týmto začínam byť presýtený. Klobúk dolu pred Colinom Firthom.. ()

GOREGASM

Fenomenální Colin Firth v režii debutujícího Toma Forda, který emocionálně válcuje diváka, jak jen to jde a společně s na city brnkajícím hudebním doprovodem neuzemní jen absolutní cyniky a ignoranty. Výsledný dojem se nebojím nazvat uměním. 100% ()

rekkky

Perfekcionistický přístup režiséra k módě se výrazně projevil ve stylu natáčení filmu. Jednoduché, ale přitom jasné barevné zpracování s perfektním uspořádáním jednotlivých scén a záběrů. Samotné vyjádření deprese ze smrti přítele, následné probuzení a závěrečnou smrt jsem sledoval jedním dechem, protože mě nadchl herecký výkon by Colin Firth. Režisérský debut jako blázen :-) ()

Bejbinka

Emoce vyjádřené prostřednictvím projasnění a tlumení barev, to bylo krásné. Detaily očí a těl. Jasné linie. Dokonalost. Střídmost. Napětí. Bolest. Zranitelnost. Samota. Úpěnlivost. Život končí v okamžiku prozření a osvícení. Velice originální a emotivní dílo Pana Návrháře. Chci další! ()

cle_men_tine

Pár mých přátel mi říkalo, že nudnější a zdlouhavější film snad ještě neviděli. A já říkám ANO, ale perfektně jsem si to užila. Od první vteřiny do poslední. Říkám to stále dokola, Colin Firth zraje jako víno a dokázal to touhle srdcervoucí rolí, které sice nemůžu z vlastní zkušenosti rozumět, ale dokonale jsem se do ní vcítila. ()