akisha

Nikdy bych neřekla, že zombie-komedie pro teenagery mě může bavit, ale stalo se tak. Z čeho hlavně Zombieland těží, je neokoukaný přístup ke známé látce, ale co je důležité - netlačí na pilu. Komedie tam je, ale je relativně uvěřitelná, něco jako zombie film "jako ze života". Proto funguje nejen jako komedie a akční film, ale dalo by se říct, že se sem tam mihne i drama nebo rodinný film. Woody Harrelson tomu se svou rolí kraluje, Murray má naprosto geniální miniroli (perfektní hláška: "Litujete něčeho?" Bill: "Možná Garfielda") a ostatní neznámí herci jsou sympatický, což je fajn. Akční scény mě bavily, hlavně pak finále na pouti nemá chybu. Rozhodně film, co stojí za povšimnutí, už teď jsem zvědavá, jak se povede díl druhý. ()

Eddard

Jeden z nejzábavnějších filmů posledních let - bez jakýchkoliv ambicí být něčím jiným, než chytrým a vtipným popkornem, namixovaným správným poměrem z příjemně děsivých akčních scén a delikátně ostrého humoru. Ústřední čtveřice je moc sympatická, většinu scén si pro sebe krade Tallahasee (mimochodem, ty přezdívky podle domovských měst jsou fakt cool) - až na ty, které sdílí s Billem "fucking" Murraym, přirozeně. 80% ()

Falko

Ja si to uvedomujem, ze som to asi prehnal s tym plnym hodnotenim, ale tak som premyslal nad tymto zabavnym zombiefilmom a hladal dovody, preco by som mu nemohol dat az tych 5 hviezdiciek a nenasiel som ziadny dovod. Woody Harrelson bol skvely a drsny zabijak zombiekov, Jesse Eisenberg ma so svojimi pravidlami zabaval a tie dve inteligentne dievcatka, ktore v zavere pri kolotoci nejako inteligenciu vytratili z hlavy, boli taktiez zabavne. Ale co ma potesilo najviac, bol Bill Murray, ktoreho som hlavne vdaka KROTITELOM DUCHOV (1984) tiez od detstva zboznoval, si tu zahral sameho seba a hlavne narazali prave na Krotitelov. Brutality tu bolo tiez dost, hlavne na zaciatku a v zavere, dialogy v pohode, proste som dostal 80-minutovu porciu zabavy, ktoru si urcite niekedy rad znovu zopakujem. Inac ak sa vam tento film pacil, odporucam tiez podobnu parodiu na zombie filmy SHAUN OF THE DEAD / SUMRAK MRTVYCH (2004), v ktorej si zahrali Simon Pegg alebo Nick Frost. __________ Jesse Eisenberg - (Columbus) +++ Woody Harrelson - (Tallahassee) +++ Emma Stone - (Wichita) +++ Abigail Breslin - (Little Rock) +++ Bill Murray - (Sám seba) +++ Derek Graf - (Klaun Zombie) +++ John C. Reilly - (Zombie v kúpelni) +++ Hudba: David Sardy +++ ()

Nevka

Po dlouhé době skvělá hororová komediální oddychovka. Velice sympatičtí hrdinové a skvělé využití komediálních prvků smíšený se všudy přítomnými zombie (hlavně pobavily pravidla přežití např. Bacha na záchody) u kterých jsem mimochodem viděl poprvé ve filmu, že běhali (Já, Legenda jsem totiž viděl až po Zombielandu). Skvělý nápad přišel v podobě Billa Murraye, který opravdu potěšil a pobavil (i když mu kanadské žertíky vážně nikdy nešly, a už ani asi nikdy nepůjdou). Skvělé vyvrcholení přišalo v podobě slušně udělaného,, masakru'' na konci filmu v zábavním parku, klaun ke konci boje a vysněné Tallahasseeho Twinkies. No já bych to zhodnotil tak, že se film povedl, dostane pět hvězdiček a my se budeme radovat s maličkostí. ()

viperblade

Na tomto filmu oceňuji několik věcí: 1: Fleischer si uvědomil, že Soumrak mrtvých je někde jinde (především britským stylem humoru) a proto vsadil na osvědčené pop-kulturní odkazy (Facebook, Hannah Montana) a aby i filmový fandové byli potěšení, tak je zde několik narážek na pár filmů (Krotitelé duchů, Anakonda, Titanic). 2: Zombieland si nehraje na nic víc, než je. Je to opravdu jen pěkná a zábavná cypovinka a o zabíjení zombíků. 3: Některé postavy (Emma Stone) které mi byly ze začátku silně nesympatické, jsem si postupně zamiloval. 4: Geniální scénu s B. M. (nebudu prozrazovat, ať si jí patřičně užijete). Za tohle za všechno, plus za fakt, že to uteklo neskutečně rychle (stopáž je fakt akorát) dávám plný počet. ()

castor

Žádné dlouhé představování, skvělý úvod s nadrženou zombie sousedkou a jdeme šmahem na věc. Jak už to tak bývá, záhadný virus nakazil lidstvo, které se postupně mění ve slintající zombie. Scénárista tomu chtěl, aby se v (ne)jednom autě sešla nesourodá skupinka, ve které je sladce drsná Lolitka, její mladší sestra, nesmělý mladík, dosud přeživší díky pečlivě sepsanému souboru pravidel a jeden ultra drsný zabiják zombie s radostí batolete a tváří Woodyho Harrelsona. Samé sympatické a nekomplikované charaktery. Nepřejí si nic jiného, než přežít. A někdo si to přežívání chce i po svém trochu užít. Prostě tu a tam něco rozsekat, zastřílet si, navštívit zábavní park nebo si zasouložit. Nejzdatnější ve skromném hereckém obsazení je bezesporu Marlboro Man Woody Harrelson, bourák, který si podobné role náležitě užívá. Ani ostatní nejsou nějak pozadu, na takovou Emmu Stone bude i v budoucnu radost pohledět. Oko diváka pak potěší celá škála vychytávek a nápadů v prvoplánovém násilí, jeho ucho nespočet odkazů na pop-kulturu. Celé je to promaštěné černým humorem, rozkošně krvavými zpomalovačkami, vizuálně neotřepaným kabátem a jedním zhruba desetiminutovým trumfem v rukávu. Chyby to má, ale během těch osmi desítek minut nemá smysl nad nimi přemýšlet. Pevně věřím, že si tohle někdo bude pouštět pořád dokola. Já se k Woodymu a spol.určitě minimálně jednou rád vrátím.. ()

Rex Mundi

3,5* Ľudia milujú zombie filmy a zombie komédie ešte viac. Keď sú mľaskavé zvuky špagiet vyťahovaných z tiel uhryzených nešťastníkov pretkané cool hláškami hlavných hrdinov s kvérmi v rukách. Ja na zombíčiny nijako zvlášť netrpím. Vlastne vôbec. Ale nemôžem ani tvrdiť, že som sa nebavila. Oceňujem racionálne pravidlá prežitia mladého lúzra Columbusa, aj neodškriepiteľnú coolovosť Woodyho Harrelsona. Kto ho do tohto filmu obsadil, určite tušil, že bez neho by to nemalo tie správne gule. ()

D.Moore

Geniální britský Soumrak mrtvých zůstává nepřekonán, nicméně Zombieland lze označit za takový příjemně hloupý a zároveň hlavně zábavný film s rozumnou stopáží, který má dobré nápady a je ozdobený výbornou (určitě ne mini) rolí Billa Murrayho. Tradičně nesympatický Eisenberg by ovšem zasloužil sežrat a vyplivnout hned v první minutě. ()

ripo

Tento film vám o prvých sekúnd ukáže krv, črevá, šľachy a kusy ľudského mäsa. Žiadne entrée, kde by ste sa mali čas pripraviť na hordy zombíkov. Sú tu hneď od začiatku. Popri tom sa začína odvíjať jednoduchý príbeh nesmelého Columbusa, ktorý ako jeden z mála prežil. Prečo a ako to dokázal ozrejmí hneď na začiatku vtipnou sekvenciou svojich základných pravidiel. ... Keby tvorcom ten humor vydržal až do konca, bola by to výborná zombie-komédia. Len niekedy uprostred vtípky upadli a zosiveli .... ()

freddy

Těžko hledám slova. Tohle byla úžasná hororová zombie komedie, kterou jsem si užil od začátku až do konce a líbilo se mi v ní absolutně všechno, od úžasné postapokalyptické vize (já prostě miluju ve filmech prázdné silnice a ulice) přes zabíjení zombíků na tisíc a jeden možný způsob, pravidla nutná pro přežití, vnadné herečky a celkově sympatické postavy až po úžasné cameo Billa Murrayho. Všechno v tomhle filmu dokonale sedělo a bavil jsem se opravdu úžasně, málokterý film si vychutnávám po celou dobu a u málokterého filmu lituji, že už je konec, navíc zde mi přišlo, že je ten film velmi krátký, což byla velká škoda, jsem přesvědčený, že i kdyby to mělo dvě hodiny, tak bych se královsky bavil. Šílené role Woodyho Harrelsona začínám pomalu, ale jistě milovat, a docela by mě zajímalo, jestli se více vyřádil ve filmu 2012 nebo v této komedii. Jesse Eisenberg byl fajn a Emma Stone byla nádherná a sympatická, zkrátka příjemné zpestření pro mužské oči. Myslím, že více není co dodat, užil jsem si to, pobavil jsem se a jsem rád, že jsem si našel na zhlédnutí téhle komedie čas. Není nad čím váhat, kromě příliš krátké stopáže nemám fimu co vytknout, a tak dávám pět hvězd. ()

Hild

Naprosto rozumím tomu vysokému hodnocení, které zde film má. Taková strašně příjemná jednohubka. Dobře natočená, vtipná, efektní a straaaašně fajn obsazená, i když tak trochu si pro sebe celý film krade Woody Harrelson. Já se docela bavila a především celá pasáž v zábavním parku by si tu hvězdu navíc zasloužila. Jako celku však tu čtvrtou hvězdu prostě dát nemůžu, prostřední část je taková nijaká a pak když se člověk zamyslí, jaká blbost to vlastně ve skutečnosti je... Lepší 3*. ()

Spooner

Welcome to the United States of Zombieland! Neskutečná pecka plná hlášek, originálních nápadů a vynikající akce. Má to neskutečný tempo, hláška střídá hláška a opravdu jsem se ani na chvilku nenudil, k čemuž přispěla i dost krátká stopáž, i když tady bych si ten nášup klidně i dal. Woody Harrelson je tady tak neskutečně cool, až to pomalu není hezký. Jeese Eisenberg je tady výbornej a jeho sympatickej voice-over s pravidlama ještě filmu hodně přidává. Emma Stone vyjímečně nevadí a je docela překvapení vidět malou sympaťačku Abigail Breslin, jak střílí zombíky. Vlastně pomalu nemám co bych tomu, až na pomalu nulový děj, vytknul. Opravdu jsem si to nehorázně užil a nejméně jednou ještě užiju. P. S.: Cameo Billa Murrayeho nemělo chybu. ()

MMR

Moc se mi líbilo a moc mě bavilo, jak s nimi ty holky vypejkaly :-D Jinak abych ještě něco napsal k filmu. Napíšu zde asi tohle: Začátek nic extra, poté se to rozjelo a bylo to lepší a lepší. Každá postava má něco do sebe. A zcela nečekaně všichni čtyři přežili, měli velké štěstí, to určitě nikdo nečekal :-P ()

petero

Zombieland si všetky svoje nápady vystrieľa v prvej tretine a potom už je to sťažka len priemerná záležitosť. Z ukecaného jadra filmu tak ostane v pamäti akurát tak vložka s BM (nie s Bobom Marleym) a premárnenú šancu nezachráni ani záverečná strieľačka v zábavnom parku. ()

Davies182

Silné trojhvězdí... Chtělo to možná trochu více akce, ne jen minimum rozšrotovaných zombíků prokládat rodinnými trablemi. I tak jsem se ale bavil nadprůmerně, celkem krásně to uteklo a Harrelson dával dost zřetelně najevo, jak jej ujetá role v ujetém filmu baví. Co mi nejvíce vadilo byl otravný hlavní "hrdina", a nezáživný konec, od kterého jsem bůhvíproč čekal mnohem více... Nejlepší moment snímku jednoznačně překvapení v Beverly Hills. ()

Xmilden

Komediální tohle moc nebylo, ale dobrodružné rozhodně ano. Spíše je pro diváka zážitkem sledovat plnohodnotný comeback Woodyho Harrelsona, který na podobnou roli myslím čekal jako na smilování. Že stále ještě umí hrát nám myslím velice vkusně předvedl v Sedmi životech. Upřímně jsem velice rád že dostal novou šanci pro návrat do první ligy a že se jí takto zhostil. Přesto ale i jeho výkon dokáže svou 5 minutovkou trumfnout Bill Murray. Závěrečná jatka nám dají připomenout že akční stránka se prostě šidit nesmí. Příjemný nenáročný filmík, který dokáže bez problému bavit a nudit se rozhodně nebudete. PS: Jednoznačné plus úvodní titulky podepřené skvělou klasikou od Metallicy: For Whom The Bell Tolls, lepší volbu tvůrci opravdu nemohli mít! 75% ()

FlyBoy

Už je to nejaká ta streda čo sa roztrasený chrčiaci zombík pokúšal dobyť nákupné stredisko alebo opancierovaný chainsaw bus s vidinou aspoň minimálneho kusnutia si do mäska. Hlavy či vnútornosti lietali vtedy a budú aj teraz. Kovboj Woody Harrelson fúka do trúbky a vábi pár nekoordinovaných pajtášov s nenahmateľným tepom. Nablyšťaná hlaveň brokovnice vrhá odlesky a Lunapark s názvom "Zombieland" si exaktne účinnou metódou doberá nejedného fanboya. Nesiem novinu, geek is on the top, "Dawn of the death" má mladšieho brata, ktorý sa tiež nebojí vystrčiť rožky a v tomto prípade, skrz dôvtipnú reformu žánru zhodiť smrtiacu filozofiu nekontrolovateľného konzumu. Ak zrovna nejete špagety Bolognese, tak je táto satirizujúca dráha plná výživných atrakcií k škodoradostnému popukaniu a zahlasovať si za najoriginálnejší mord týždňa tiež nemusí byť špatným spestrením. Kill your zombie and win. ()

Arbiter

Welcome to Zombieland! Pokuď chcete přežít, musíte se držet zásad. Svých zásad. Pokuď jste se jich drželi a jste mrtví (nebo vám neustále teče humus z pusy), je to tim, že vaše zásady nebyly tak úplně na místě. Bejt drsnej je na místě. V autě se dycky poutat je na místě. Okrádat zdravý lidi je taky na místě... Musíte mít cíl. Pádný. Twinkies je objektivně pádný cíl. Stejně tak návštěva Lunaparku a nutnost dostat se k rodičům, kteří vás nikdy neměli rádi. To nejdůležitější ale je cestovat za každých okolností sám! Nejlépe sám ve čtyrech. Left 4 Dead, Resident Evil, 28 dní poté, Já legenda. Omlouvám se lidem z okolí za svůj šílený smích. BM R.I.P. ()

Phobia

Těžko "Zombieland" někam zaškatulkovat: v první řadě je to ujetá komedie, v druhé ujetá akce, zombíci by měli zastupovat horrorový prvek, nechybí ani trocha romantiky a nepatrná špetka dramatu. Sympatickému obsazení dominuje Woody Harrelson, kterému role praštěného kovboje padne jako prst do nosa. Styl filmu je cílený převážně na mladé publikum, ovšem pro jednou se u toho bavila i moje odkecaná obstarožní existence. Vážně milé překvapení... mohlo to být i o přerostlý pubický chlup lepší, ale rozhodně jsem se nenudila. 75% ()

lesumir

Ač mi je Jesse Eisenberh tak nesympatický, že bych mu trefil, kdybych ho potkal, LÍBILO SE MI TO. Po čase zase trochu invence mezi horory. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku