Dragoni

Další z naprosto ulítlých zombie komedií, které se poslední dobou začali množit jak na běžícím pásu. No a jak popsat příběh ? -- Woody hledá buchtičky, Murray se líčí jako zombie. Van Hallen je zombie a běhá po Hollywoodu, no a na konec Emma a její sestra jedou do zábavního parku na houpačky v Hammeru, kterej našli plnej zbraní. Gagy a herecké obsazení, a kurz přežití v Zombielandu jsou dobré, ovšem co mě trošku vadilo byl nesmyslný nápad jed do lunaparku se pohoupat a povozit, když všude běhaj zombíci. ()

flanker.27

Převrat v žánru ani bezprecedentní zábava se nekoná. Sled více či průměrně zábavných epizod, jako bonus Bill Murray a Woody Harrelson. Soumrak mrtvých byl lepší komedie, Úsvit mrtvých lepší střelnice. Přitom postavy jsou celkem sympatický (i když těch všechnomožnýfóbickejch vápenek od kompu už bylo trochu moc - ovšem je to zjevně cílová skupina, zabij si svou zombie a získáš kočku co o tebe jinak nezavadí), začátek je dobře rozjetej (pravidlo o dobrý kondici rulez - dvě kolečka kolem parkoviště) a pár dobrejch nápadů se rozhodně najde. Jenže místy ty pokusy o co nejvtipnější zabití zombíka sklouzávají trochu k samoúčelnosti a v dlouhejch pasážích se prakticky nic neděje - resp. je to až moc na pohodu. Jako taková jednohubková oddychovka film funguje dobře, ale nic víc (na druhou stranu ani nic míň). ()

Morien

Začátek je skvělý, ke konci to dějově drhne a ani vtipy už nejsou tak radostné a promakané, ale pořád je to celkem sranda, nicméně ve věčném souboji Briti versus Amíci u mně pořád na plné čáře vyhrává Soumrak mrtvých, zombie Billu Murraymu navzdory. ()

ORIN

Uvědomělý film, který si je své uvědomělosti vědom. Znalost klasických romerovek ...of the Dead je vítána. Herecký souboj geeků Jesse Eisenberga a Michaela Cery může začít. :-) ()

gudaulin

Zombielandu jsem se v době jeho uvedení do kin vyhnul s tím, že jsem nepředpokládal žádný zázrak a po jeho zhlédnutí se mi ten pocit do puntíku potvrdil. Tento film je dobré konfrontovat s britským Soumrakem mrtvých. Je koneckonců jak žánrově, tak tématicky o tomtéž. Z té konfrontace je zřejmé, proč americká kinematografie tak úspěšně válcuje své konkurenty. Má totiž dokonale zvládnutý marketing a i průměrné zboží dokáže prodat jako exkluzivní záležitost. I když Soumrak mrtvých je mnohem vyspělejší a chytřejší podívaná, mají oba filmy totožné hodnocení a Zombieland s přehledem vede v počtu diváků. Suma sumárum jde o průměrnou záležitost a jeden z četných případů, kde to funkční obsahuje trailer a podstatná část filmu je vyplněná pouhou vatou. Fajn je prvních deset minut, které nasadí slušné tempo a nastiňují pravidla, kterými se hlavní hrdina řídí v touze přežít řádění zombíků. Pak film upadne do rutiny, kterou několikrát přeruší dobrý gag, jako je likvidace krvelačného zombíka piánem nebo rolička Billa Murraye s jeho nedůstojným koncem. Na filmu je taky znát zřetelná snaha prodat film teenagerskému publiku jako cílové skupině, takže snímek vedle hororové parodie používá i prvky teenagerské komedie. Fleischerův film má obrovsky nevyužitý potenciál, protože téma umožňovalo nespočet gagů a komických situací. Celkový dojem: 50 %. ()

choze

Naředěný zombácký VŘÍSKOT, který bohužel není ani zdaleka tak vtipný, jak by mohl být aneb "Vy neznáte pravidla?" ()

Sarkastic

No, od snímku jsem předem nic nečekal, ale moje filmová dušička tajně doufala v něco ve stylu Braindead či Bad Taste. Zombieland si sice šel svou cestou, ale k mému velkému překvapení jsem se u jeho sledování bavil. Je sice škoda, že po hodně dobře rozjetém začátku přišel trochu vyšťavený prostředek, ale od náštěvy domu Billa Murraye (jeho přítomnost film znovu nastartovala) to zase chytlo správné tempo, a to vydrželo až do velkolepého finále v zábavním parku. Ne že by Zombieland odzačátku filmu napadl moji bránici a nenechal ji v klidu až do konce, ale některé hlášky byly opravdu vtipné, k tomu možná nečekaná přítomnost romantiky, dále pak efektní scény, triky, masky, dobrá hudba, kamera a solidní tempo. Ikdyž je film asi tak na 1, max. 2 použití a ničeho převratného se divák nedočká, můži ho vřele doporučit, já se bavil. ()

Gilmour93

Americká odpověď na britský Shaun of the Dead i když fakticky vzato, první Zombieland už byl dávno předtím v Neverlandu.. Místy hodně vtipná road movie o zbavování se komplexů, hledání dospělosti a piškoto-krémové Twinkie na pozadí apokalypsy živých mrtvých a v ní prim hrající militantní "cock blocker" Harrelson vzdávající vskutku vynalézavě hold jezdci NASCAR Daleu Earnhardtovi. Bill Murray dokázal, že umí vtipně i umřít.. ()

Psema

Extrémně vtipná honba za krémovou buchtičkou, během níž se najde čas nejen na střílení zombíků, ale i na rady do života a jednu strašně milou romanci, kvůli níž mám chuť přihodit i "pátý pěticíp". Možná po druhém zhlédnutím. Zatím silné čtyři a spousta hezkých vzpomínek na ne úplně typickou zombie komedii s tunou odkazů, sexy Emmou Stone a famózním Eisenbergem, který útočí na post sympaťáka sezóny. P.S.: Druhé zhlédnutí rozhodlo. ()

somnar

Nakonec vůbec nejde o nemrtvé, prim hrají nekorektní vtípky a komplexy hlavního hrdiny, který s trochou nadsázky platil za zombie nikoli po, ale před nákazou. Ruben Fleischer netlačí na pilu, postavy taky nikam nespěchají (čas zbyde i na destrukci, vedle které bledne i Emmerich), jejich dialogy ale ani na sekundu nespadnou do nudné vaty (těch hlášek je vážně spousta, a tom jsme ještě nedorazili k Billu M.) a celé se to nese v nakažlivé pozitivní atmosféře, až by se mohlo zdát, že život v postapokalyptickém Zombielandu vůbec nemusí být peklo. A závěr v parku? Fantazie. 90% ()

Hal_Moore

Asi můj nejoriginálnější zombie zážitek. Zombieland před příchodem do kin neměl moc nadějí na úspěch, naštěstí díky krátké stopáži nemusel Ruben Fleischer ve svém celovečerním debutu vyplňovat mezery mezi zajímavými sekvencemi vatou plnou klišé. Woody Harrelson vyhlašuje do světa svůj návrat do skoro první ligy (on nikdy v té první sto procentně nebyl), Abigail Breslin zase všem dokazuje, že není žánru, do kterého by nezapadla. Ruben Fleischer dokázal spojit hororový akčňák se sociální satirou a výborným smyslem pro humor. Po případné apokalypse je pro mě Tallahassee první zombie kosič, kterého budu chtít mít vedle sebe. A hned potom B.M. ()

TheDarKnig

Wow, tak tohle byl opravdu nekompromisni narez s premirou brutality a vtipu. Woody Harrelson vali jak nikdy predtim, Jesse Eisenberg je sympatickej a dej radne promichanej a fajne udelanej (hlavne to predstavovani Zombielandu na zacatku, uvodni titulky a pravidla, to s tim pasem nema chybu, jinak celkove navaznost skvela) Murray peknou vlozku ma, a buchticky jsou k sezrani (ty i ty :-D) Takze takhle inteligentni komedie tu dlouho nebyla (pred par mesici bych neuveril, ze tohle reknu - hlavne kdyz je to vlastne horor, ale opravdu, v dobe, kde ve vsech komediich musi byt nechutny humor, sexualni narazky a dalsi radoby vtipne veci, je tohle jako balzam na dusi, i pres to, ze brutalni sceny tam jsou a neni jich malo - ale nastesti ani ne moc) 8/10 ()

TeeAge

|| Scenár: Paul Wernick, Rhett Reese | Hudba: David Sardy | Produkcia: Gavin Polone | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Relativity Media, Pariah | Rozpočet: 23,6 miliónov $ | Tržby: 102,391,542 $ || Tak to jaká haluz bazzmek :D Hoďka a pól smršti scén, ktoré si robia srandu zo všetkých doterajších filmových zombie počinou. Už samotné úvodné titulky sú hodné samostatnej zombie-kultovosti :D Forma dokonalá, no škoda nedotiahnutej dejovej linky, kôli ktorej som vlastne počas celého filmu cítil akúsi divnú prázdnotu. Chýbala náplň, ktorú obsahuje premňa zatial najlepší zombie-počin, Dawn of the dead. ()

genetique

Road-zombie-movie so skvelo namiešaným pomerom humoru a horroru, skvelým výberom hercov a nekompromisne úderným soundtrackom. Keď ma v úvodných titulkoch naštartoval song From Whom the Bell Tolls od mojich obľúbencov z Metallicy, tak som niekde v kostiach cítil, že ma čaká skvelá zábavná jazda, čomu nasvedčuje aj umiestnenie v imdb rebríčku. Miešanie zavádzajúcich romantických sračiek si však Amíci nemohli odpustiť, a keď im to doma ľudia žerú, tak budiš, ale mne to už jednoducho nešmakuje. Na to majú právo len Angláni, len v tom je citeľný rozdiel medzi týmto filmom a jeho mladším zrkadlovým odrazom, ktorým je neprekonaný Shaun of the Dead. Piata hviezdička tak unikla filmu len o vlások, ale ja som bol rád, že môj zrak mu neunikol a bol som naozaj spokojný. A keďže kvalitných zombie masakerov je dnes ako šafranu, tak sa z neho predsa musíme tešiť a užívať si aj maličkosti. Woody 'Tallahassee' Harrelson by o tom vedel rozprávať. 85%. ()

LihO

Tie pravidlá, to nemalo chybu :D. Strašne dobre som sa smial a aj napriek tomu, že niektoré scény boli dosť nudné a dosť trápne, tak dávam 5*. ()

Hellboy

Jesse Eisenberg je sympaťák a talent, ale kingem filmu je über-tvrďáckej Woody Harrelson, kterej chce svý Twinkies:) Emma Stone mi bohužel moc sympatická nebyla... Film je "normální" road-movie, ve které hlavní hrdina hledá rodinu, projíždí zdevastovanou krajinou a zažívá různý zábavný situace obvykle spjaté s likvidováním zombií. Tvůrci se fakt vyžívaj v zobrazení likvidace a ničení, občas je to až přehnané, například zbytečná demolice indiánského obchůdku. Film dost mění tempo, občas zvolní na pokraj nudy, ale převážně je to fakt zábava. Hlavně vzhledem k tomu, že jde o žánr, kterej fakt nemusim, tak jsem se dobře bavil. Myslel jsem, že to bude něco jako Shaun of the Dead, ale ty filmy toho nemaj moc společného. Tamten je prostě britskej a tenhle americkej a způsob humoru je prostě úplně odlišnej a oba filmy se mi líbí. Ačkoliv u tohohle pořád přemítám mezi 3 a 4*. Možná, kdyby tu bylo víc Metalliky, než jen jeden song u úvodních titulků:) Jsem rád, že film nezobrazoval nákazu, no a Bill Murray FTW. Zajímalo by mě, co vymysleli scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick do filmu Venom... ()

Botič

Čtyřlístek v akci po americku - Bobík Tallahassee, Myšpulín Columbus, sexy Fifinka Wichita a Pinďa Little Rock spolu na cestě po zemi-nezemi sužované zombie nákazou ve vozítku ze starého známého zábavního parku, který místy ztrácí kolečka až z podvozku srší jiskry, aby v poslední půlhodině dovezl diváky k nefalšovaným slzám dojetí. ()

3DD!3

Sympatické hlavní postavy, kopec srandy a eye-candy zpomalovačky na rozstříkávající se krev. Co si přát víc? Woody Harrelson je za božana a Jesse Eisenberg hodně příjemně překvapil. Zombíci tady nejsou za bubáky takže ne horor, ale možná komedie roku. Musíš se umět radovat z maličkostí. ()

hellstruck

Hororových komedií se vždy lehce obávám, protože ve skutečnosti je jen málo dobrých. Ale Zombieland mě mile překvapil. Nejvíc mě oslovil asi příjemný humor a sympatičtí herci (především Emma Stone). Krve a zrůdností bylo po skromnu, takže vlastně nemám co vyčíst. ()

Spiker01

Velice mě udivilo, že se mi ten film zas tak nelíbil jako spoustě lidí tady. Hlavní představitel, Jesse Eisenberg, je děsnej vocas a strašně mi vadil (postupem let se můj vztah k němu vyvíjel). Ostatní jsou v pohodě. Objevil se i Bill Murray, ale opravdu se pouze objevil, což byla škoda...Dobrej film, ale ne zas tak moc :D EDIT: napodruhé už mě to bavilo o něco více, hlavně to zachránilo finále a na dvojku jsem zvědav o kousek více...PS : Emma Stone je tu hrozně sexy ... 70% ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku