Dever

Ruben Fleischer nám ponúka trocha iný pohľad na zombie filmy. Kde miesto hororu prevláda komédia a dobrodružnosť no a podľa mňa to je jeden z najlepších filmov o zombie vôbec...................Soundtrack David Sardy: 1. Opening [2:51] ,2. Cardio [2:29] ,3. The Standoff [1:29] ,4. Escalade Sting [0:35] ,5. Hostess Truck [0:28] ,6. 406 [2:10] ,7. Carpush Manwich [1:41] ,8. Grocery Store [2:09] ,9. Marriagable [2:46] ,10. Girls Abandon Guys [1:01] ,11. Smash The Van [0:28] ,12. Walk N Talk [1:04] ,13. The Yellow Hummer [0:31] ,14. Clown Dump [0:41] ,15. H3LP [1:33] ,16. Gas N Gulp [2:05] ,17. The Quiet Game [1:09] ,18. Zombie Kill Of The Week [0:12] ,19. Zombie Kimosabe [0:54] ,20. Searching The Murray House [1:03] ,21. Zombie In the House [0:59] ,22. Monopoly [1:06] ,23. Pacific Playland Pt. 1 [2:52] ,24. Pacific Playland Pt. 2 [2:02] ,25. Columbus Alone [0:30] ,26. Pacific Playland Pt. 3 [2:03] ,27. Pacific Playland Pt. 4 [4:30] ,28. Estasi Dell Anima [1:54] ,29. Clown [1:30] ,30. Rat Scare [0:37] ,31. As Close As I'll Ever Get To Home [0:56], ()

Viktooorka

proto aby jste si tento film pustili, existují jistá pravidla :-) Pravidlo č. 1 - Pohodlně se usaďte! Pravidlo č. 2 - Nejezte u toho! Pravidlo č. 3 - Svým plyšovým kamarádům zakryjte oči v cholostivých situacích, jinak Vás budou koupat ze spaní! Pravidlo č. 4 - Nenenchte se rušit jinými aspekty, či dokonce jinými lidmi! Pravidlo č. 5 - Mějte úsměv na tváři při jakékoliv scéně! a nejdůležitější Pravidlo č. 6 - V tomto filmu se radujte z maličkostí!! :-) ()

Subjektiv

Je projevem mého egoismus, když si připadám drsnější než Tallahassee, krásnější než Wichita a vtipnější než Bill Murray? Edit (13:30): Dobře, tak jen vtipnější a vraťte mi ten bod! Edit (14:16): No proto! ()

tron

„Ale čo sme bez iných ľudí? Iba ďalší zombíci.“ Asi by som nespal, kebyže dám len 3*. Nijako zvlášť nemám v láske hororové komédie a byť režisérom, zrejme by som osadenstvu žltého Hummera trocha pridal na rokoch, aby svojrázny kovboj so slabosťou pre pochúťky z nadýchaného ružového cesta nevyzeral ako pedofil. Zombieland od úvodných titulkov (vrátane) nasadzuje ostré a hravé tempo s desiatkami skvelých nápadov, originálnych akčných scén, dialógov („Nezastrelíš ich, však?“ – „Ak si nezačnú, tak nie. Ale dúfajme, že si začnú.“) a hlášok („To mi pripomína, že kým som ťa nespoznal, takéto starosti som nemal.“). Občas je síce prekvapivo rozpačitý, až trápny (Facebook, Billovo cameo), ale len čo sa rozbehne, je hodný láskyplného objatia. Tomu napomáha predovšetkým skvelý Woody Harrelson a jeho pes. Alebo čo to bolo. ()

JFL

Koncem 70. let George A. Romero příznačně své době zasadil zombie apokalypsu do nákupáku. V současnosti se ideální dějiště nemůže přesunout jinam než do Hollywoodu. Zombieland je splněný sen geeků a filmových fandů, a to doslova – ústřední postava je geek, který dá vale své trudné existenci asociála, začne žít v žánrovém filmu, kámoší se s největším borcem široko daleko, dostane úžasnou holku (takže žádnou fiflenu), přestane trčet zalezlý doma, stane se hrdinou, dostane se do Hollywoodu a dokonce i potká svůj idol. A k tomu samozřejmě coby geek má klíč k ovládnutí žánrového univerza, neboť zná všechny jeho zásady. "Úsvit mrtvých" přes zombie satirizoval konzum a "Zombieland" je využívá k vystavění alegorie pro fandom - skupina fandů (všechny žijící postavy k sobě poutá vyznávání stejných hodnot stran popkultury) semknutě čelí atakům masy tupých konzumentů. Po éře filmů, které po divácích jen podbízivě pomrkávaly tím, že odhalovaly citace na klasiky, nastal čas točit filmy které si umí chytře hrát se samotnými základy žánrů a ne jen s povrchem kanonických děl. "Zombieland" navíc, podobně jako "Pařba ve Vegas" i "Star Trek", fascinuje tím, že je nejen chytrý a promyšlený, ale také až požitkářsky zábavný. Více v recenzi na Aktuálně.cz. ()

B!shop

Uvod s pravidlama je fajnovej, vtipnej a krvavej. Skoda, ze prostredni cast je slabsi, tvurci rozhodne mohli vic pritlacit na pilu a ne furt dokola omylat ke konci uz otravny pravidla, prostredek tak zachranuje hlavne dokonaly cameo Murraye. No a zaver je totalni rezba. Proste jsem cekal zombie jizdu stoleti a dostal "jen" paradni zombie komedii, u ktery se nebudete vubec bat, ale bohuzel se ani zas nejak extremne nenasmeje, coz je taky trochu dany tim, ze Fleischer neni zkusenej reziser a proste nektery sceny neumi spravne podat a pritom potencial byl velikej. Nicmene sem tam nejaka slusna hlaska prilitne, nejakej ten vtipek se taky povede, cely je to spravne brutalni a krvavy a obcas vykoukne i nejakej ten dobrej napad, to vse navic podporeny sympatickejma hercema v cele s master drticem Woodym, kterej si to teda uziva ve velkym a jehoz motivace pro zmasakrovani desitek zombiku je ziskani buchticky. ()

emma53

Tak tohle byla výzva od jednoho uživatele a já naprostá nehororka jsem si řekla.....že to na just dám a s hrůzou jsem si to ještě pustila pozdě večer. A vida, když jsem zavřela oči při různých momentech hladových zombíků, vyloupl se z toho celkem zábavný horor s výbornými hláškami s chlapem jak víno, Woodym a s kočkou Stoneovou. Občas mi to nedalo a dívala jsem se na ty autíčka poházená kolem a díky za triky. Na konci jsem se už nenamáhala zavírat oči a jednohubkový horor mám za sebou........vidíš, zvládla jsem to ! Když vypustím zvratky, tak klíďo solidní čtyřka. ()

movie

Bylo to hodně svižné a uteklo to jako voda, klidně bych si dokázal užít i extra 20 minut. Woody Harrelson je charakter, hodně mě svým výstupem pobavil Bill Murray. ()

Bloody13

Už úvodní titulky jsou skutečnou pastvou pro hororové oko. Woody Harrelson hláškuje jako by mu šlo o život a i ten Eisenberg mu nedělá zbytečné křoví. Spíše komedie než horor, chybí tomu jediný děsivý moment, což je trochu škoda. Ale sranda to je, o tom žádná. 7/10 ()

Zeck

Zábavný masakr toulavých zombie. Ještě k tomu děsně vtipný, když to porovnám s britským Soumrakem mrtvých, který mi vyslověně vadil, tak tento film mě naopak nadchnul. Emma Stone je navíc děsně sexy... 80% 17.10.2009 ()

Jossie

To je takový průměrný film s průměrným dějem o zombících, kterých už jsem viděla moc, ale tenhle je natočený tak zábavně, že se člověk chvíli nenudí a když se vyloženě nesměje, tak se alespoň usmívá. ()

Jara.Cimrman.jr

"Když si nejste jisti, že z živé mrtvoly je mrtvá mrtvola, tak nešetřete střelivem." Jako zastánce hesla "Vždy ve střehu!" jsem si moc užil tento instruktážní snímek, kterej mi do budoucna dal šanci přežít stále rychleji se blížící okamžik, kdy naši planetu ovládnou zombíci. Svědomitě jsem do sebe nasál nemalý množství vtipných pravidel přežití a začal jsem se učit noty na banju a brokovnici. Přesto doufám, že mám ještě dostatek času na to, abych si rozmyslel, zda budu mít v den D chuť spíše na střelbu do mrtvýho nebo zakousnutí do živýho masa. ()

H34D

Existují zábavné a jednoduché filmy, které vás ve svých slabých momentech přinutí myslet na svou přímočarost, nevychytanost detailů, stupiditu, či logické kiksy ale naštěstí jsou tu i primitivně zábavné a veselé jizdy jako Zombieland, u nichž se prostě nestačíte začít nudit. Přesto mě po výborném úvodu a celkově skvělém námětu mrzí, jak nevyužitý Zombieland ve svém celku zůstal. Chtělo to více přitlačit na pilu, ukázat nějakou pořádnou zběsilost, či černější humor a namísto teenagerských libůstek nechat Woodyho Harrelsona se více vyřádit... Každopádně i tak osvěžující a hravé. 7/10 ()

xxmartinxx

Super nářez doslova přeplněný hláškami. Zombie film konečně pochopil, že hrdinové musejí být sympatičtí a předhazuje nám partu týpků, kteří nejdou pro ostré slovo daleko a pro zombie představují zhruba stejné nebezpečí, jakými jsou zombie pro ně. Kolem se motá Bill Murray a konečné zúčtování v zábavním parku má skvělé grády. Přes všechna klišé zábava a téma vyždímané do poslední kapky. Film si na nic nehraje, jen devadesát minut baví. Proč si ho maximálně neužít... ()

Mr.Apache

Zombie a upírské filmy mají pořád potenciál. Mimochodem, pro mě nejlepší role Woodyho Harrelsona. Chci dvojku. A prequel. Ten si představuju jako drama o tom, jak se ze starostlivého otce stal kovbojský zombie-bijec. Dvojka by pak mohla být ještě větší nářez než jednička. (A možná by moh' přijít i Eddie Van Halen. :-) ()

Skejpr

Strašně příjemná a přitom nekorektní blbina, která dokazuje, že opakovaný vtip dokáže být vtipem. Zato Murryho cameo je zabité (doslova). Harrelson je neuvěřitelnej řezník :) ()

Shit

Po Doghouse další super zombie komedie, která je, světe div se, i docela originální a zase přináší trošku něco jinýho, teda v rámci možností, takovej ten základ s pustým světem a pár přeživšími je tu stejnej jako všude jinde, ale právě ty odlišný nápady spolu se skvělým po zuby ozbrojeným Woodym, kterej musí najít buchtičky, zábavným stylem vyprávění a hromadou úžasně hustých likvidací zombií, z toho dělá super zábavnou zombie jízdu od začátku do konce, která má sice pár hlušších míst, ale koho to zajímá, když tam Woody Harrelson vystřílí celej zábavní park a ještě to tam nehorázně schytá zombie-klaun. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku